Wtorek, 12 czerwca 2018 r.

163 dni Joana Carrillo z Wisłą

Joan Carrillo, który dziś rozstał się z Wisłą Kraków, był trenerem zespołu "Białej Gwiazdy" przez 163 dni. Jak już przypominaliśmy - pod jego wodzą wiślacy rozegrali szesnaście oficjalnych spotkań.

Ich bilans to 6 zwycięstw, 6 remisów oraz 4 porażki, a bramkowy to 21-16.

Najlepszym strzelcem prowadzonej przez Carrillo Wisły był oczywiście Carlos López - zdobywca w trakcie jego pracy aż 9 bramek. Kolejnymi najlepszymi snajperami byli Jesús Imaz oraz Zoran Arsenić, którzy strzelili po trzy gole. Dwa trafienia zaliczył Rafał Boguski, a po jednym Fran Vélez, Jakub Bartkowski, Tibor Halilović i Paweł Brożek.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


23    Komentarze:

~~~FanNatic9 0Abg!!!
Ciekawe czy lepszy od kiko
Wątpliwe.. bilans podobny a podobno 25 tys ojro brał na miesiąc. Dawać Kazka i Sobola na trenera

26            -82
mariuszkoper
Carillo
Ciężko jednoznacznie ocenić pracę trenera w tak krótkim czasie. Miał o wiele łatwiej jeżeli chodzi o poprawę gry, bo za Kiko wyglądało to po prostu źle. Problem polega na tym, że mimo utrzymywania się przy piłce, gra do przodu kulała. Dodatkowo dochodzą dziwne, moim zdaniem, decyzje personalne. Ciągłe stawianie na Mitrovicia, Palcicia (który różnicy nie robił) czy brak gry Wojtkowskiego, pozostałych napastników czy nawet Małeckiego. Ponadto drużyna nie potrafiła ustabilizować formy. Cieszą wygrane w Wwie czy Białybstoku, ale zdarzały się też wpadki (sam bilans spotkań raczej średni). Kolejny minus to pozbycie się starych Wiślaków. Brożek w jednym meczu zrobił więcej niż młodzi przez cały sezon. Dla mnie choćby on powinien zostać w drużynie, nawet jako czwarty napastnik, do treningów i jako wzór do naśladowania. Konflikt w szatni też nie wpływa na pozytywną ocenę trenera, jednak czym był spowodowany, o co tak naprawdę chodziło, nie wiemy. Przypominam sobie jeszcze mecze, w których zespół miał niekorzystny wynik, a trener czekał długo ze zmianami, co było mega irytujące. Trochę szkoda, bo mimo wszystko wydaje się, że ten facet mógł coś z klubem zdziałać. Wyglądał na profesjonalistę. Podsumowując, szkoda, ale płakał nie będę. Poza tym naprawdę cieszę się z ewentualnego powrotu Kazia Moskala. Tak szczerze, zawsze pracował w trudnych warunkach lub nie dostał prawdziwej szansy. Może tym razem się uda? Skoro czekamy tak długo na powrót Wielkiej Wisły, możemy poczekać sezon dłużej, byle na zdrowych zasadach.

29            -20
thomas77
Treaz trenera który sie nauczy polskiego
a nie będzie tylko tłumacza używał

19            -4
~~~Wisla Dalmacja
Karuzels jak za Cupiala
Skandal kompletny. Kiko zly, Carrillo zly...

47            -19
GrzegorzS
Porównywanie go do Kiko to głupota
nieznajomośc lub złośliwość. Wystarczy popatrzeć na styl walki w fazie finałowej, ciut więcej szczęścia i były by puchary i nie było by zmian zapoczątkowanych odejściem Llioncha. Wisła inaczej budowała by zespół trener by nie odchodził i nie szukał pseudo pretekstów. Wisła zaczynała robic postępy i to było widac w grze i w wynikach, za dużo straconych wcześniej punktów nie dało nam realnej szansy na wywalczenie pucharów o czy w poprzednich latach mogliśmy pomarzyć a teraz były one realne. Od tego zaczął się proces zakończony dzisiejszym rozstaniem. Dodatkowym faktem był kurs transferowy przyjęty przez klub ściągamy młodych Polaków zawodników na dorobku to początek nowego etapu, i mam wrażenie, że trener nie chce ryzykować nie mając odpowiedniego potncjału bo Wisła będzie słabsza jesienią i budowę jej gry będzie trzeba zacząć w wielu aspektach od początku i dojście do prezentowanego wiosną poziomu będzie trudne. Myśe że Carilo skalkulował za i przeciw i postanowił wycofać się po angielsku stawiając Wiśłe rządania nie do przyjęcia. Nic idzie nowe.

25            -24
~~~z podgórza
Trener
Wasze propozycje kto za niego, ja jestem za tym żeby Sobolewski dostał szansę.

23            -58
76piwowar76
szkoda
wielka szkoda że straciliśmy tego trenera. Trzeba wierzyć że będzie dobrze. Nie pozostało nic innego.

41            -10
~~~WIS
Mariusz Jop ponoc:((
Mariusz Jop takie pogłoski na fb. Oby nie prawda

19            -16
GrzegorzS
A dlaczego nie Jop
moim zdaniem jako szkoleniowiec daje radę wsparty Sobolem, Kmiecikem. A może Kazek Moskal.

11            -44
adam10
zmiany w klubie
Nie wiem ile jest prawdy w tym zgiełku informacyjnym ale trzeba spojrzeć na tą sprawę z dwóch stron. Z jednej to trener bierze odpowiedzialność za wynik i chce mieć sztab skonstruowany pod siebie ale z drugiej strony przecież w zimie jak podpisał umowę wiedział z jakim sztabem będzie współpracował. Chciał dwóch współpracowników to klub ich zatrudnił. A teraz spójrzmy z driugiej strony wiekszość atakuje zarząd że nie dogadali się z trenrem a co byście pisali jak by mu ustąpili i zwolnili Sobola? Widać że nie po drodze było mu z wyrazistymi postaciami przecież Głowa też był marginalizowany a jak to jest prawda że miał pretensje do Sobola że ubrał koszulkę na pożegnanie Pawła i Arka to jest już chore co innego mówił na konferencjach zupełnie mogło być co innego w szatni. Teraz z perspektywy czasu można też spojrzeć inaczej na Małeckiego owszem nie powinien się żalić do mediów i zapłacić tą karę ponoć symboliczna ale widać że trener jakoś nie bardzo przepadał za ludźmi z charakterem. Też błąd po stronie zarządu że wcześniej nie sprawdzili powodów szybkich odejść z innych klubów bo przez konfliktowy charakter odszedł też z Videotonu i Hajduka. Co do nowego trenera może czas na Polaka i może mnie zminusujecie ale ja albo dał bym szanse młodemu trenerowi z I ligi jak zrobiła Jaga albo Kaziowi Moskalowi ale taką szanse na serio nie jako strażaka nie tym czasowego tylko tak na serio. Możecie mówić co chcecie ale jak dla mnie za Moskala graliśmy dla oka najładniejszą piłkę inna sprawa że nie było wyników. Ale tamta kard była inna ta jest inna. Powiem tak Wisa tyle lat istniała to i bez Carrillo będzie istnieć może trochę i zarządowi brakuje doświadczenia ale też tak po nich nie jeździjmy może to już utarty slogan ale uratowali ten klub może popełniają błędy ale starają się. Powiem tak z całym szacunkiem dla pana Cupiała miał doświadczenie pracuje w biznesie a jakie błędy robił transferowe, z trenerami i komu sprzedał naszą Wisłę? tylko nie myli się ten co nic nie robi oczywiście nie można też patrzeć na nich bezkrytycznie ale oceniać surowo ale sprawiedliwie...

38            -10
heheheHELMAN S NK
No i co? Fałszywy gość i tyle. Krzyż na drogę!
Maks Michalczak na TT: Joan Carillo: 1. Do Sobolewskiego miał pretensje o założenie koszulki na pożegnanie Głowy i Brozia. 2. Do Małeckiego o to, że powiedział do kamery BP jedno zdanie w czasie przerwy w treningu. 3. Twierdził, że po TweetUp jest więcej na temat Sobola... a nie jego. 4. Itd. Circus Grzegorz Wojtowicz: A najbardziej żałosne było, jak publicznie słodził Arkowi Głowackiemu i Pawłowi Brożkowi, a w rzeczywistości potraktował ich jak śmieci i nie chodzi tu o kwestię przedłużenia kontraktów.

22            -18
~~~Stefan
Pytanie o Hiszpanów
Czy prawdą jest to, że wyjazd w sprawach osobistych Hiszpanów i Bashy to tak naprawdę protest przeciwko zaległościom w wypłatach? Dzisiaj usłyszałem taką informację. Mma nadzieję, że ktoś ją zdementuje. Jeśli to prawda, to zarząd przeszarżował w kwestii awansu do pucharów. Będzie nam się to odbijało wielokrotnie.

17            -13
~~~prc
amatorka
Zarząd to jednak amatorzy, głupie nieprzemyślane decyzje i idiotyczne wypowiedzi sarpata mówiła o kilkunastokrotym podniesieniu budżetu, dukat o dwóch milowych krokach, oboje twierdzili że lionch podpisze kontrakt, Carrillo to trener na lata, a umowa z amerykańskim tryliarderm będzie w marcu, czy oni są z przedszkola? Oczywiście to nie ich wina, tylko wszystkich innych o czym napiszą usłużne dziennikarzyny a potwierdzą "kumaci" i tylko patryś zostanie na prawym skrzydle by móc machać łapkami i kopać po trybunach. Biedna to Wisła

34            -10
~~~bob
nikt
Poste- jak nie ma kasy nikt obcy nie będzie umierał za Wisłę. Zawsze kasa jest przyczyną wszystkiego- jakieś spory personalne to rzecz drugorzędna. Dlatego w kryzysie zawsze trzeba zwierać szyki. Odrzucić najemników a oprzeć się na prawdziwych Wiślakach.

12            -4
gonzalez
~Stefan
To ciekawie bo na filmiku z treningu widać uśmiechniętego Imaza. Z tego co wiem to jest...Hiszpanem. Może podzielisz się z nami od kogo masz takie newsy? Z forum 7egijnego czy sąsiadki?

13            -6
Mario
Zarząd do dymisji
Nie osmieszajcie Wisły. Szanujcie kolegów!

22            -18
~~~komin płacowy
Weźcie Kazia Moskala
Kaziu wprowadzi młodych do gry. Postawmy na młodzież. Zlikwidujmy kominy płacowe.

6            -8
~~~kazek
brakuje kluczowej informacji - jak rozwiązał kontrakt
Czy za porozumieniem stron(jeśli tak, to dlaczego zarząd na to pozwolił?). Jeśli nie, to z jakiego powodu i czy są to zaległości finansowe. Sorry, ale na pewnie nie rozwiązał tak sam z siebie kontraktu, bo ma na pieńku z Sobolewskim. Niestety znowu nie mamy informacji poza ogólnikami.

11            -1
~~~l
Z polskich trenerow
Jacek Zielinski bylby odpowiedni jesli nie to zagraniczny trener dobrej klasy ktory nie mialby wysokich wymagan finansowych

8            -11
stary wiślak
Ruszyłem temat Carillo,to paru "prawdziwych" mnie
A to była istotna sprawa i istotna jest sprawa losów Junco.Bo to by oznaczało absolutny zwrot w Wiśle. Czy na dobre? Oby!

8            -13
woojtus
Nie będę po nim płakał
miał być pressing i ofensywny futbol a co było wszyscy widzieli - może potrzebował więcej czasu - nie wiem, ale zrezygnował sam. Nie wierzę też, że chodziło o Sobola - raczej jak zwykle o kasę. Jeżeli chodzi o zarzuty niektórych wobec Zarządu to byłbym naprawdę ostrożny - nie zapominajcie, że jednak wyciągnęli Wisłę z dna - a Trener... dziś jest ten, jutro inny - trudno taka robota... osobiście dałbym szansę i kredyt zaufania Radkowi (nie wiem czy ma uprawnienia) w każdym razie hiszpański eksperyment nie wypalił.

6            -5
~~~€
„stary wiślak”
A co było dla ciebie tematem zastępczym? Pamiętasz? No i kto ci wywróżył te informacje?!? hahaha hahaha hahaha hahaha

9            -4
~~~#*****#
stary wislaku !
Tylko winni sie tlumacza i jeszcze placza ! Gdzie byles jak Wisle bylo ciezko a ty po wszystkich z klubu jechales ! Owszem mozna krytykowac, ale osmieszac przez kilka lat ?

9            -4