Środa, 13 czerwca 2018 r.

Nasz komentarz do ostatnich wydarzeń w Wiśle

Solidna krytyka spada od kilku tygodni na władze krakowskiej Wisły ze strony kibiców, którzy wydaje się "wszystko wiedzą lepiej". Jako że czasami lubimy iść "pod prąd" - postaramy się pójść i tym razem. Nawet jeśli wielu z Was się to nie spodoba.

Pol Llonch

Zaczęło się od odejścia z Wisły Pola Lloncha. Oczywiście był to dla nas wszystkich spory cios, w tym dla ludzi z zarządu. "Wiesz ile godzin z nim przegadali. I ile razy się spotykali" - można było usłyszeć na korytarzach klubu z ulicy Reymonta. Łatwo więc nie było, wszak mocno starasz się, próbując przekonać zawodnika, aby został w klubie, ten wielokrotnie podkreśla jak to w Krakowie "jest mu dobrze" i że "chciałby w przyszłości zostać kapitanem drużyny", a potem... podpisuje kontrakt w Holandii. Wisła o zainteresowaniu Llonchem z Eredivisie wiedziała, ale też sam zawodnik podkreślał, że choć oferowana jest mu wyższa umowa, to z Krakowa "nie chce się ruszać". Jak ostatecznie się skończyło? Wszyscy wiemy.

Oczywiście faktem jest, że jak niektórzy pisali - "zarząd sam jest sobie winien", w końcu mógł z Llonchem rozpocząć dyskusje o nowej umowie znacznie wcześniej, ale w tym miejscu warto wspomnieć kwestię, która raczej nie była poruszana. Zawodnik, a zwłaszcza jego agent, doskonale wiedzą, że będąc na koniec sezonu bez kontraktu - prowizja za podpis na umowie trafia do kieszeni piłkarza, a Llonchem po tym co pokazywał w Ekstraklasie - zainteresowały się zagraniczne kluby znacznie wcześniej, niż wiosną bieżącego roku. Agent doskonale wiedział więc, że przedwczesne negocjowanie umowy w Krakowie może być dla jego podopiecznego finansowo niekorzystne, co też skwapliwie wykorzystano. W Polsce - czy nam się to podoba, czy nie - wciąż jeszcze nie możemy konkurować na pensje z Holendrami. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to już zupełnie inna kwestia.

Przy Llonchu wręcz musi pojawić się jednak jeszcze inny wątek. Stricte związany z... Hiszpanią. Jak wielki wkład w zatrzymanie zawodnika grającego w ostatnich miesiącach w wiślackiej koszulce z numerem "siedem" miał nasz dyrektor sportowy? A jak wielki miał trener? Powiedzmy, że pytania te są wyłącznie pytaniami retorycznymi...

Joan Carrillo

... to dobry moment, aby przejść do kolejnego wątku, a więc trenera, którego już z nami nie ma. I trochę się w tym miejscu, jeśli pozwolicie, powtórzymy... Jak myślicie? Czy zachęcał wspomnianego Lloncha do tego, aby w Wiśle został? Czy mu na tym mocno zależało? Odpowiedź jest dość banalna... O wiele bardziej trener Joan niepocieszony był tym, gdy "na górze" zapadła decyzja, że w kolejnym sezonie zabraknie przy Reymonta... Nikoli Mitrovicia. Wszak to z nim najbardziej z piłkarzy związany był Carrillo...

Oczywiście o pracy Hiszpana w Wiśle krążyć mogą teraz legendy, o tym jak z małych rzeczy robił wielkie problemy, ale kluczowy jest fakt taki, że po powrocie z wakacji poinformował wiślacki zarząd, że nie widzi już swojej dalszej roli w prowadzeniu zespołu. W mediach mocno wyolbrzymiany jest temat jego konfliktu z Radosławem Sobolewskim oraz z pozostałym "polskim sztabem". Bliższe zaś prawdzie wydaje się być to, że Carrillo chciał być jedynym autorytetem w klubie. Chciał nadal Mitrovicia, a że tego nie dostał - dosypał sobie do już tam leżących - kolejne "kamyki do ogródka", który zwyczajnie przestał mu się podobać. Zatrzymywanie "na siłę" Carrillo nie miało więc tym samym sensu i ani trochę nie zdziwimy się, gdy w najbliższych dniach inny europejski klub potwierdzi zatrudnienie trzech trenerów - Joana Carrillo, Xaviera Colla oraz Mátyása Czucziego. A kto wie, czy wraz z nimi nie Nikoli Mitrovicia...

Temat z Carrillo jest niestety tematem mocno smutnym, bo bynajmniej nie twierdzimy, że to "zły trener". Choć miał "swoje za kołnierzem" - to jest bez wątpienia szkoleniowcem, który w sprzyjających dla siebie i swojego ego okolicznościach - jest w stanie podnieść poziom prowadzonego przez siebie zespołu. Widać to było zresztą także w Krakowie, gdzie udało mu się choćby to, co nie udawało się jego poprzednikowi, a mianowicie zdecydowanie poprawić grę defensywną drużyny, a także to co u nas "kulało", a więc jedna z solidniejszych broni Ekstraklasy, czyli "stałe fragmenty gry". Jeśli jednak trener ma powiedzmy żartobliwie - problemy okulistyczne - bo "nie widzi się w swojej robocie", to jaki sens jest go w niej zatrzymywać? Jaki jest sens dalszej współpracy? Żaden... i tak też się stało.

Ile w tym winy osób, które Wisłą zarządzają? Postawili na wydawało się poważnego trenera, ale czy może być tak, że trener jest ponad klubem? Nie zawsze da się tańczyć tak, jak gra orkiestra, tym bardziej jeśli ta czasami mocno fałszuje.

Manuel Junco

Kolejnym tematem jest ten dotyczący dyrektora sportowego, którego pozycję mocno broni część kibiców, ale tak naprawdę... wybaczcie, ale większość z Was nie ma niestety prawa mieć wiedzy dlaczego w ogóle rozważane jest rozstanie się z nim... Dla każdego, dla kogo dobro klubu jest wartością nadrzędną, rzeczą niepojętą byłoby w ogóle rozważanie sytuacji, w której osoba w nim pracująca i wykonująca swoje obowiązki należycie i bez żadnych zastrzeżeń, miałaby odejść. Robiono by wszystko, aby takiego pracownika zatrzymać!

I to chyba powinno wystarczyć za cały komentarz dotyczący osoby dyrektora...

Oczywiście część kibiców mogła stracić po ostatnich wydarzeniach zaufanie do działań zarządu, ale czy w opisanych powyżej sytuacjach są lub byli w stanie zrobić coś więcej? Znane jest Wam zapewne powiedzenie, że "z niewolnika, nie ma pracownika". Dotyczy to Lloncha, dotyczy to również Carrillo. Ciężko byłoby zmusić tę dwójkę do takiej pracy, która dawałaby klubowi efekty, jeśli oni w tym klubie być nie chcą! Czy zarząd chciał, aby obydwaj w Wiśle zostali? To oczywiste! Czy oni sami chcieli? Odpowiedź jest więcej niż jasna. Zanim więc oczernicie ludzi, którzy na co dzień pracują dla klubu, pracują abyśmy mogli cieszyć się z wiślackich sukcesów, warto może zastanowić się trochę głębiej, niż tylko przez kilka sekund lub minut, które potrzebne są do napisania obraźliwego komentarza, czy tweeta...

Wisła była, jest i będzie. Była bez Llonach, była bez Carrillo. Będzie też bez takich czy innych osób pracujących dla klubu i klubem rządzących, ale też wypadałoby czasami zachować trochę więcej dystansu dla swoich uwag i gorących spostrzeżeń. I chyba nie pozostaje nam nic innego, jak dedykować ten tekst wszystkim tym, którzy po ostatnich wydarzeniach widzą Wisłę w samych ciemnych barwach. Wisła to bowiem nie jeden, czy drugi piłkarz. Nie trener, czy działacz. Wisła to ogromna ludzka społeczność, która kocha ten klub na dobre, ale i mamy nadzieję, że na złe! I warto, aby tę miłość czasami okazywać w jednak mniej spontaniczny i agresywny sposób! Czego mocno i gorąco Wam życzymy!


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


126    Komentarze:

~~~Kibol z Podgórza
jak zwykle
A może weźcie pod uwagę, że przedstawiciele zarządu roztaczają nie wiadomo jakie wizję i tym kupili np. Carillo. Potem ludzie tu przychodzą, poznają realia i niestety.

179            -34
~~~emjot
Fakty
Bardzo proszę o fakty w temacie Junco. Bo takie gdybania są śmieszne. Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat, w dodatku pisząc "wybaczcie, ale większość z Was nie ma niestety prawa mieć wiedzy dlaczego w ogóle rozważane jest rozstanie się z nim" to, powinien się z nią podzielić. A nie ukrywać się za ogólnikami. Fakty, a nie pomówienia.

236            -16
~~~ajwen
usłyszane na Reymonta
Podobno klub ma ogłosić upadłość. Dobre żródło

19            -80
~~~sss
sss
Brawo za ten tekst, niestety niektórzy i tak nie uwierzą ;)

77            -135
~~~vlc
Kto bogatemu zabroni
Mam tylko jedno pytanie.Czy to będzie już drugi trener bez świadczenia pracy na utrzymaniu Wisły?

23            -58
słoik
jestescie tuba TS-u
i taka prawda.cokolwiek oni zrobią zle to ich wybielacie.klub zrobił sie przykrywka czarnych interesów miska i im podobnych i zaden powazny inwestor w to nie wejdzie!!!!

210            -44
GrzegorzS
E tam nie spodoba
odemnie macie :-) :-) :-) :-) :-)

41            -65
~~~Greebo
...
Nie mylcie pojęć. Wy od dłuższego czasu nie piszecie "pod prąd" tylko "pod zarząd".

194            -37
christiancag e
a
Nie obchodzą mnie wasze komentarze na ten temat ani innych w tym momencie niech znajdą trenera i dyrektora sportowego bo Junco raczej poleci i mniej ważna sprawa niech powiedzą czy inwestor wchodzi czy nie.Bo jak narazie to jest więcej gadania niż czynów.

103            -14
Krakowa Obserwator
"FOOTBALL BLOODY HELL"
Patrząc za kulisy meczu z Litwą zastanawiam się na jaki temat rozmawiali Kuba z Broziem? Czyżby bieżące "iberyjskie" perypetie były na językach?? Kuba kiedyś wspominał, że chciałby wrócić na Reymonta. Tak sobie myślę, że może fajnie byłoby zatrudnić Jerzego Brzęczka na trenera (choć wiem, że to tylko pobożne życzenia). Z Płockiem zrobił o wiele ponad stan nie mając finansowych fajerwerków, a i Kuba byłby tym "żywo" zainteresowany...

41            -26
~~~ricardinh o
odpowiedź
Większość komentarzy wynika właśnie z miłości do Wisły i troski o nią. Zapewne większość patrzyła by pozytywnie gdyby wiedziała, że jest skromnie ale n o r m a l n i e ! Niestety dominują konflikty, procesy, niedomówienia, obietnice, rozwiązywanie kontraktów, zwalnianie trenerów, wizyty różnych służb, zaległości. To odbija się w komentarzach zawiedzionych, sfrustrowanych kibiców.

155            -8
~~~€
No to nijaki „ stary wiślak”
Może tego nie przeżyć hahaha hahaha hahaha hahaha

15            -54
~~~Zbych
Cała prawda
Czyli jak się dowiadujemy wszystkiemu winni są kibice ! Kibice, którym marzy się wielka Wisła. Wisła grająca w pucharach, Wisła taka jak choćby za Cupiała. Mamy do tego prawo ! Mamy prawo narzekać na zarząd, na jego brak profesjonalizmu w tym co robi. Ciepłe posady , wysokie pensje i ciągłe uspakajanie kibiców że wszystko będzie dobrze przejadło się w końcu. Żądamy rzetelnej informacji na temat stosunków panujących w tym klubie oraz sytuacji finansowej.Mamy do tego pełne prawo, bowiem - jak pisze redaktor - z klubem jest się na dobre i na złe ale też i o klubie kibic powinien wiedzieć wszystko. To dobre i to złe. Tyle w temacie.

179            -23
GrzegorzS
Poprosił bym też o rozwiniecie blasków i cieni
wokół dyrektora sportowego. Bowiem dochodza do mnie pewne niesprawdzalne informacje a może tylko czcze pogłoski o nizbyt czytelnych operacjach wokół działąń Junco. Wiadomo świat menagerów oplatajacych dyrektorów sportowych klubów jest "skaplikowany" i może najwyższa pora postawić na czele pionu sportowego człowieka nie obarczonego bagażem znajomości i koligacji. Inna sprawa, że obecnie są całe stajnie gotowych do gry zawodników i trzeba mieć do nich dojście jak się nie ma pieniędzy.

38            -26
~~~widz
Baju baju
Droga redakcjo, wasz komentarz do zwolnienia Junco jest zalosny, do trenera w sumie tez. Otoz zeby nie "notes Junco" to nie byloby calego hiszpanskiego zaciagu, nie byloby Carlitosa bez ktorego walczylibysmy o utrzymanie, a z ktorego wisla bedzie miala kilkanascie mln zl. To ze Carillo wytykal bledy organizacyjne nie moze dziwic w koncu przyszedl z profesjonalnego futbolu do naszego klub ktorzy marzy by byc profesjonalnym.Co toza zarzut ze chcial druzyne i sztab zbudowac po swojemu??Wszedzie to normalne ,ale u nas chyba nie? Proponuje zeby Pan Dukat zabral sie za trenowanie pierwszego zespolu, a pani prezes za sprowadzanie zawodnikow.hahaha

171            -29
~~~tsw słafko
słabo
Nas kibiców przekona jasna wizja a póki co jest totalna cisza ze strony zarządu .. Chcemy jasno wiedzieć kto kogo zastąpi , a szczególnie trenera! Ruszyły przygotowania.. ja sie pytam kto ich przygotuje do gry? Sobol..? sory ale wydaje mi się że poza kwestią motywacyjną póki co sobie nie poradzi. Tak więc kończąc nikt nie będzie jechał po zarządzie kiedy szybko znajdzie sensownego trenera a także piłkarzy do środka pola (do tej pory cisza w tej sprawie!).. :-( :-( :-( :-(

74            -8
mackub
nie za bardzo kumam
Rozumiem, że Carillo i Llonch chcieli więcej kasy i odeszli, rozumiem że Carillo ma duże ego a Llonch zwodził nas ale nie rozumiem zupełnie o co chodzi z Junco. Napiszcie wprost o co chodzi. A czy Zarząd wg Was działa super? Bo tak mi wychodzi z tekstu. Może Pani Prezes powinna zabrać głos żeby nakreślić sytuację i oczyścić atmosferę? Może nam kibicom należy się parę słów wyjaśnienia. Bo tak jak napisaliście to my jesteśmy Wisłą-"ogromna ludzka społeczność". A mam wrażenie, że nas kibiców wszyscy mają gdzieś... Model z Hiszpanii (socios) sprawiłby, że wyjaśnienia by nam się NALEŻAŁY, może to jest pomysł na przyszłość?

102            -7
~~~wiślak90b r
Usprawiedliwienie
Tylko winny się tłumaczy

51            -26
~~~Stara Baba
Droga Redakcjo!
Cieszę się, że redakcja zabrała głos w sprawie. Pluralizm poglądów jest fundamentem otwartej i konstruktywnej debaty. O ile z pierwszymi dwoma punktami, można się zgodzić o tyle w kwestii dyrektora sportowego pomineliście najważniejsze: zmiana dyr. sportowego w trakcie okienka transferowego to samobójstwo (jeżeli zarząd miał poważne zastrzeżenia do pracy Junco to powinien taką zmianę przeprowadzić wcześniej) i świadectwo kompletnej fuszerki zarządu. Po drugie, proponowanie stanowiska dyrektora sportowego Głowackiemu, który nie ma pojęcia o zadaniach na tym stanowisku, rynku piłkarskim, formalnościach, nawet kontakty ma niewielkie bo poza Polską grał tylko w Turcji. Głowacki potrzebuje CZASU żeby przygotować się do nowej roli w klubie (osobiście bardziej mi pasuje na trenera). Jaki poważny zarząd proponuje zatrudnić na jednym z najważniejszych stanowisk w klubie nowicujusza? Jeżeli zarząd planował usunąć Junco (rozumiem, że zastrzeżenia do jego pracy nie pojawiły się z niedzieli na poniedziałek) należało rozpocząć poszukiwania solidnego następcy, a nie organizować łapankę wśród byłych piłkarzy.

88            -6
~~~TSW
Tekst
No niby spoko, ale tak szczerze to nie napisaliście żadnych konkretów. Jeśli coś z junco jest nie tak to powinniście napisać przynajmniej jakieś szczątkowe informacje, a zamiast tego piszecie kilka wielokropków i liczycie, że przekona to kogokolwiek popierającego Junco, że z gościem jest coś nie tak. Jakby nie patrzeć zarząd podjął już wiele niepopularnych decyzji które potem okazały się bardzo trafne (patrz odstrzelenie inwestorów z Niemczech) i mam nadzieję, że i tym razem te decyzje się finalnie obronią. Na osobną część zasługuje osoba Sobola. Co tu dużo mówić jedna z większych legend. Ciekawe jest to, że pierwszą rzeczą którą zrobił smuda po przyjściu do Wisły było pozbycie się wyżej wymienionej legend, probierz do dziś mu ręki nie podaje, a carillo postawił ultimatum, że albo on albo Sobol. Nie mam wewnętrznych info na ten temat, ale zaczyna to budzić pewne niepokoje. Kończąc mam nadzieję, że zarząd wie co robi, że na miejsce carillo ściągnie trenera jeszcze lepszego i że Wisła w przyszłym sezonie będzie znacznie lepszym klubem niż była w zeszłym. PZDR

70            -3
Jey
Zarząd nieskazitelny, kibice źli
Może warto cofnąć się krok wcześniej i zastanowić, dlaczego Carillo w ogóle chciał odchodzić? W ciągu pół roku zrobił duży krok w budowaniu mocnego klubu w wielkim mieście z mega kibicami, ludzie marzą o takiej szansie. Kto ma być odpowiedzialny za to jak nie zarząd?

73            -16
GrzegorzS
Drogi kibolu z Podgórza a ci ludzie co to
przychodza do Wisły bo im zły Zarząd roztoczył wizję to sa jacyś nie kumaci nie czytaci głusi i nie wiedza jaka jest obecna sytuacja wychodzącej z kryzysu Wisły. Teraz uświadamiam, że Ci ludzie których jak rozumiem Zarząd omamił kasowali miesięcznie w kupie 180 000 złoty pensji nie licząc udziału w premiach. Wypadało by sami stosowali sie do zasad i jednak szanowali mimo przerostu ego pewne zastane sytuacje. Zarząd w niego zainwestował i to wiele więc rozczarowanie jest spore.

23            -40
~~~Anty Kiko
Po tym tekście straciliscie stałego komentatora
Takiego wybielania Zarządu nie powstydziła by się TV Korea. Wszyscy się sami zatrudniali, a genialny Zarząd nie miał z tym nic wspólnego. Wstyd i tyle ten artykuł

112            -59
~~~WisłyFan
...
Kolejni bronią tego najgorszego w historii Wisły Kraków zarządu. Nawet Bednarz nie niszczył tak klubu jak obecny zarząd. Oni nie nadają się do prowadzenia sklepu spożywczego bo by splajtował. Takie wstydu, żalu i zazenowania kibic Wisły nie czuł chyba nigdy. Nasza Wisła jest ośmieszana, poniżana przez własny zarząd. Dramat. Kocham ten klub, ale nie przyłoże nawet złotówki do tego brudnego biznesu obecnego zarządu. Ptfu.

78            -51
~~~Staranny kibbic
Pytanie jest proste
Na czyje zlecenie to napisaliscie? . Wasi ludzie na TT krytykują Zarząd za nieudolność i trzymanie się stołków a tu taki tekst. Pora zmienić portal

90            -37
wosiek1
Junco et al.
No właśnie nie za bardzo "wystarczy za cały komentarz". Ten tekst jest trochę z cyklu "wiemy dużo, ale nie powiemy", bo nie chcemy/nie możemy. Sporo w nim niedopowiedzeń. Jeśli to ma mnie uspokoić, to chyba się nie udało.

73            -5
~~~#*****#
stary wislaku ! Czy ty dalej niczego nie rozumiesz ?
Dwa dni temu napisales o trenerze Carrillo. Wiele osob staralo sie wyjasnic, iz trener sam zrezygnowal. Dzisiaj masz oficjalne potwierdzenie. Czy dalej to sorawia ci problem, aby zrozumiec ? Co sie z toba czlowieku dzieje ?

20            -32
~~~Anty Kiko
Chciałbym dodać że jak był bojkot Bednarza
To nie szliscie pod prąd tylko udawaliscie neutralnych. Szkoda że zawsze idziecie pod prąd w tą samą stronę co interesy TS i SKWK.

98            -32
~~~Ryba Akwariowa
Uważam, że osoby, które oglądają mecze Wisły w TV
lub ewentualnie przychodzą na 2-3 mecze w sezonie (wiadomo jakie) tylko po to, żeby sobie fotkę zrobić i pochwalić nią przed znajomymi ma najmniej do gadania. A komiczne są już żądania do zarządu odnośnie zwołania konferencji mającej na celu składanie wyjaśnień ze swoich ruchów. To zostawcie ludziom, którzy ten klub wspierają (głównie finansowo) od wielu lat chodząc na takie mecze gdzie przeciwnikiem jest Jeziorak Iława, Polonia Bytom czy Nieciecza.

21            -74
venom
Zarzad cacy, kibice be
Czyli wedlug redakcji zarzad jest cacy a zli sa wszyscy dookola. A juz najgorsi sa kibice bo maja dosyc tego brudelu i nie maja prawa nic mowic. A to ze zarzad leci w kulki, na kazdym kroku kompromitacje i brak transparencji: Akcje CBS w biurach, odejscie Lloncha, teraz Carillo , pewnie Junco tez, cisza z Bragielem, sklad w rozsypce. Ale kibice maja siedziec cicho i bic brawo. Zarzad zzobil kapitalna robote ratujac Wisle z rak meresia ale od paru miesiecy cos ewidentnie jest nie tak. Redakcja jest nieobiektywna i wciska nam ze wszystko jest ok a tak nie jest. Gadanie o sukcesach i wielkiej wisle ale konkretow brak. Jezeli Carillo byl tym idealnym kandydatem i byl dobrze przeswietlony to powinni wiedziec jakie bedzie mial wymagania i trzeba bylo byc przygotowanym na jego zadania i to ze chce miec w klubie swoich ludzi. A tu po 6 miesiacach problem bo cala koncepjca poszla do kosza. I teraz co? Jop? litosci...

82            -18
Jaaroo
"Wisła była, jest i będzie...
...Była bez Llonach, była bez Carrillo." Banały i frazesy, była i będzie też z tym lub innym zarządem, właścicielem. Piszecie, że nic nie wiemy, nie mamy dostatecznych informacji, a ośmielamy się krytykować. No właśnie, nic nie wiemy, mamy tylko ogólny obraz całej sytuacji, a ten jest paskudny. I nie mam na myśli tylko działań kadrowych i personalnych z ostatnich dni. Sporo czasu już upłynęło od "bohaterskiego uratowania klubu przed ostatecznym upadkiem", dosyć śpiewania łubudubu łubudubu dla zarządu, potrzebne są konkrety, a nie kolejne newsy o długach, policji w klubie, kolejnych złych trenerach i niewdzięcznych piłkarzach.

69            -15
~~~WisłaNaZa wsze
to mi
przypomina sytuację sprzed kilku miesięcy. Wtedy również większość kibiców oczerniała zarząd żądając natychmiastowego oddanie Wisły w ręce średnio znanego podmiotu. Wtedy redakcja wislaportal miała rację, pochwalę się nie skromnie że ja również mimo że minusowano mnie niemiłosiernie. Kurcze jak można było wtedy pisać te głupie komentarze typu "koniec biedy wracamy na szczyt hura". I teraz ci sami ludzi co dali się wkręcić jak dzieci piszą komentarze jakby mieli jakiekolwiek pojęcie co się w klubie dzieje i jakie są prawdziwe powody tej sytuacji.

26            -46
~~~Staranny kibbic
Aha i jako osoba płacąca chyba najwięcej na Wisłę (miałemVip
Chciałbym publicznie wyrazić wotum nieufności w stosunku do Pani Sarapaty a w szczególności do Dukata(tu na Panowanie należy sobie zasłużyć) Wsparlismy was nie tylko naszymi karnetami, czy gadżetami które kupujemy ale Wsparlismy was również na Wislackich Tweetupach a wy tak nas potraktowaliscie? Na TT są sondy i aż 82% kibiców domaga się dymisji całego Zarządu a odejścia Dukata ok 90% Od tego zacznijcie, później możecie bawic się w dalszą analizę sytuacji.

95            -33
GrzegorzS
I do tej grupy przerażonej, że trenerem będzie Kaziu
Moskal i będzie pasmo remisów juz możecie odetchnąc z ulga Kazek został trenerem ŁKS-u jak widac nie długo zostawał bez pracy. Zarząd ma trudny orzech do zgryzienia. Ja bym zaryzykował z Kmiecikiem, Jopem i Sobolem. Jeśli jednak im nie pójdzie to spalimy obu tym skokiem na bardzo głęboką wodę. Pytanie więc czy to już teraz warto podjąc to ryzyko. Druga opcja to trener z wyrobionym w ostatnich latach autorytetem, twardą ręką w miare świerzym sukcesem w CV i przede wszystkim otwartą na gre do przodu głową.

23            -24
Kepi
Joan Carrillo
Jeżeli jest tak jak piszecie to świadczy jeszcze gorzej o zarządzie niż wszyscy myśleliśmy, bo trener nie odchodzi ze względu na Sobola i zwady z kimś, tylko ze względu na to, że zarząd decyduje za trenera jacy piłkarze mu są w drużynie potrzebni, a jacy nie. Możemy mieć zastrzeżenia do gry Mitrovicia, ale jeżeli piłkarz chciał grać w Wiśle ( warunki kontraktu na pewno nie były by zaporowe dla Wisły), trener chciał aby piłkarz grał w Wiśle, a zarząd zdecydował, że Mitrovic na Wisłę jest za slaby, to jest to wchodzenie z butami w kompetencje trenera . Tym bardziej, że mowa o piłkarzu na którego trener faktycznie stawiał i któremu ufał. Swoją drogą portal chcąc bronić zarząd tak na prawdę dorzucił kolejny kamyczek do ich ogródka :-) .

81            -18
Michu
Junco jest przez kibiców przeceniany
Wpiszcie sobie w google "krypto futbol Manuel Junco" słynny z twitterowej społeczności janekx89 doskonale opisał, że Manuel Junco dobrze pracuje na rynku zagranicznym, ale w polskim ma duże problemy by przekonać polskich, dobrze aspirujących zawodników do gry w Wiśle. Naiwnie myśli, że przekonując ich samą historią i nazwą klubu mu się uda. Junco poległ na tym polu. Młode gwiazdy 1 ligi jak Gąska i Łabojko wybierają później taki Śląsk Wrocław.

23            -44
ed_rush
po komentarzach widać, że...
...tekst mało kogo uspokoił. Mnie w tym wszystkim najbardziej boli fakt, że po pierwsze od 7 lat cały czas słyszymy w kółko to samo. W kółko te same problemy, te same zapewnienia i kompletnie nic z tego nie wynika. Po drugie i najważniejsze. Jeśli Wisła co roku będzie wciąż startować praktycznie od zera to my nigdy nic dobrego i trwałego tu nie zbudujemy. Jeszcze bym zrozumiał jeśli tylko poprawiano by błędy, ale nie...czy coś jest dobre czy złe to i tak jest rujnowane co rok. Jednym słowem - STOIMY W MIEJSCU - a kto się nie rozwija to się cofa w rozwoju, a kilka klubów które jeszcze chwilę temu oglądało nasze plecy odjeżdża nam z prędkością światła.

47            -4
woytek1974
Pełna zgoda i jedna mała prośba
Wisła to ogromna społeczność. Społeczność, która choć bardzo zróżnicowana, to jednak będąca z tym klubem na dobre i na złe. Kibice są wielką, czasami mam wrażenie, że niedocenianą wartością naszego Towarzystwa. Dlatego serdecznie proszę Panią Prezes aby 19.06, w Dniu Wisły,zorganizowała konferencję prasową. Prawda, nawet ta bolesna, zawsze jest wartością nadrzędną. Dzisiaj w momencie, w kiedy trzeba będzie stanąć po karnety, taki gest ze strony osób zarządzających Wisłą powinien mieć miejsce.

35            -13
~~~Steve
Super komentarz wobec Junco
Co z niego wynika? Kompletnie nic ale zawsze to wytłumaczenie... Śmiech na sali

77            -6
~~~eklips
eklips
O Llonchu pisał janek na twitterze. Zaproponowali mu obniżenie kwoty ustalonej wcześniej kwoty za podpis nowego kontraktu, a później unikali tematu. Info potwierdziłem u osób pracujących w klubie. Miał wcześniej oferty, ale chciał zostać w Krakowie, tylko dlaczego ma się płaszczyć przed zarządem i zgadzać na wcześniej ustalone warunki?

64            -11
~~~PawelWis
Ludzie jak inwestor jaki sponsor
Dopóki w klubie będą rządzić ludzie , którzy rządzą nikt poważny tu nie przyjdzie. Każdy widzi jak zarządzany jest klub. Najpierw Wdowczyk potem Ramirez A teraz Carrillo. Czy wy myślicie ,że Ci trenerzy od tak sobie uwzieli się na Wisłę ? Bo mieli takie widzi mi się ?! Tu powinien przyjść nowy właściciel ,który zrobi porządek ,zatrudni swoich ludzi na wszystkich stanowiskach. Skończy się kolezenstwo i tak dalej.Tylko czy jest ktoś w ogóle chętny odkupić Wisłę od TSu ?

66            -9
~~~Aaron
@~~~widz jak już to Carlitos
Jest zasługą Kiko. Pojęcia nie masz A głos zabierasz. Junco w 90% naściągał przeciętnych zawodników zbyt słabych na Wisłę. Nikt akurat po nim płakał nie będzie. Jest słaby. Gdyby było inaczej były dyrektorem w La lidze. A nie śmieszniej ekstraklasie.

12            -48
matmax
Ja to wszystko widzę w zupełnie innych barwach
Biorąc pod uwagę tekst o ostatnich wydarzeniach w Wisłę oraz wasze komentarze to widzę wiele przeciwności. Uważam, żeby cokolwiek zacząć tutaj pisać to trzeba jeszcze coś dodać lub podzielić a mianowicie "kibice" i "kibole". Wiadomo, ze obie te grupy chcą jak najlepiej dla Wisły ale czy jednak jest to takie oczywiste? Wszystko pozostaje kwestia interpretacji swojego myślenia. Osobiście jednak murze napisać, ze ochrona zarządu Wisły "miśka" (czy tez jego dzielżan w klubie) wcale nie jest taka dobra. To moje zdanie. Biorąc jednak pod uwagę historyczne działania naszej pani Marzeny ws w, cały czas myśli moje są kierowane na współpracę naszej pani z SKWK (wszyscy dobrze to rozumiemy). Trudno wiec teraz jednoznacznie oszacować wartość tego komentarza do ostatnich wydarzę w Wisłę. Owszem,- zarząd dąży do "mocnej Wisły" ale dla kogo? Dla kiboli czy dla kibiców? Tak tez oceniany jest ten komentarz, przez kibiców na swoje a przez kiboli na swoje. a co na to zarząd?

19            -5
Kosiarz
Redakcja
Czyli cytując klasyka "Wiem, ale nie powiem..." tyle tylko, że w "Kilerze" to było śmieszne ...

54            -2
matmax
AAAAAAAAAAAAA i jeszcze jedno
"Nasz" komentarz? TZN czyj?

34            -5
~~~screw
Mitrovic
To co już inni pisali - to zarząd ustala kto ma grać czy trener? Pozwolę sobie zacytować pół zdania z artykułu jako mój komentarz: "wypadałoby czasami zachować trochę więcej dystansu dla swoich uwag i gorących spostrzeżeń.". Pozdrawiam redakcję!

45            -6
~~~eziek
do komentarza i nie tylko
Artykuł ciekawy , ale czy my kibice nie możemy wyrażać własnej opinii widząc z zewnątrz co się dzieje wokół klubu któremu poświęca się tak wiele ? Czy taki zwykły kibic który codziennie zerka na str. i czeka na jakąś pozytywną informację , a w zamian dostaję ciągle w twarz , ten odszedł , ten nie chce grać , ten słaby , kasy nie ma , cbś robi naloty jak na jakąś melinę , nie mamy powodów do narzekania ? Coś cię zrobili z Złotą Młodzieżą CLJ ? gdzie Ci zawodnicy ? nawet prawdziwej szansy nie dostali ? czy będzie sezon w którym nie zmienimy trenera ze dwa razy ? Czy skończy się chamskie wyrywanie portfela ( na oprawę ) na schodach prowadzących na trybuny ? Kiedy nas poinformujecie o planach zarządu ? o sytuacji finansowej ? o transferach już nie wspomnę.. KIBIC MA PRAWO WIEDZIEĆ CO SIĘ DZIEJE !!! każdy kibic , nawet ten który przyjdzie 2 razy na stadion .

52            -5
wislakzwisly
Niestety, nie przekonujecie.
W większości przypadków moje myśli na temat danej sytuacji w klubie zgadzały się z rozumowaniem Redakcji portalu. Tym razem niestety tak nie jest. Kibice mają prawo być rozgoryczeni i mam wrażenie, że tu nie chodzi tylko o Junco, Carillo czy Lloncha. Tu chodzi ogólną atmosferę wokół klubu - wizyta CBA na stadionie (fakt, Sarapata się do tego odniosła i jasno sprecyzowała stanowisko, ale jednak smród pozostał), niekończąca się historia z inwestorem, mówienie o Bóg wie jakich aspiracjach europejskich etc. Szczerze powiedziawszy, to gdy usłyszałem, że przed meczem z Górnikiem zapłacono byłym zawodnikom klubu, a pracownicy administracyjni Wisły nie dostali pensji, to już czułem, że coś jest nie tak. Znowu ten sam błąd, jak za Cupiała - wszystko na jedną kartę, a jak nie pójdzie, to spadamy w dół. Sam kiedyś aplikowałem o pracę w Wiśle i jakbym otrzymał informację, że w tym miesiącu nie dostanę wynagrodzenia, to co miałbym zrobić? Miłości do Wisły nie wrzucę do garnka. Podsumowując: chodzi tu o cały szereg spraw, brak szczerości i jasnego określenia, o co gramy. Czy ktokolwiek miałby pretensje do zarządu, jeśli ten by powiedział: celem jest utrzymanie w ekstraklasie, nie mamy pieniędzy, aby bić się o coś więcej? Nie sądzę.

53            -6
~~~tomiszont s
...
Z Llonchem i Carrillo mozna sie zgodzić. Z Junco nie "Dla każdego, dla kogo dobro klubu jest wartością nadrzędną, rzeczą niepojętą byłoby w ogóle rozważanie sytuacji, w której osoba w nim pracująca i wykonująca swoje obowiązki należycie i bez żadnych zastrzeżeń, miałaby odejść" - a może chodzi po prostu o kasę? Tego nie wiemy dlatego w tej kwestii nie można bronić zarządu. Junco dużo dla Wisły zrobił i ciężko uwierzyć by nagle przestało mu się chcieć.

30            -5
~~~Jasna Gwiazda
Junco
Z Junco chodzi o to że brał pieniądze od agentów piłkarzy/piłkarzy za podpis na kontrakcie. Trenerem I zespołu zostanie Sobolewski wraz z Jopem

11            -27
~~~J 24
Nie spełnione przez zarząd obietnice! -------"winni kibice!!
Nie spełnione przez zarząd obietnice------"winni kibice!!!

59            -9
~~~Heerooy
Kontrakt Lloncha
A kto bronił rozmawiać z nim po pierwszym półroczu w Wiśle? Już wtedy było widać, że to zawodnik na odpowiednim poziomie... ale nie, polityka jest taka, że czekamy do ostatniej chwili i budzimy się z ręką w nocniku...

42            -8
~~~leszek
Mitrović był Carrillo niezbędny!
Hiszpan potrzebował donosiciela!

18            -39
slawsmo
Odpowiedzialność Zarządu
Czy się to komuś podoba czy nie za wszystko co się dzieje w klubie odpowiedzialność ponosi zarząd. Tak jak w każdej firmie, a przypominam że Wisła jest firmą - spółką akcyjną. Jak w firmie zwolni się sprzątaczka bo jej za mało płacono i w firmie walają się śmieci to nie jest winna sprzątaczka która zdradziła firmę wybierając korzystniejszą ofertę finansową, tylko Zarząd nie potrafiąc zarządzić tym problemem. Jesteśmy u progu sezonu bez trenera, części zawodników, być może też bez dyrektora sportowego i perspektyw na szybkie uzupełnienie składu. Czy to jest k ... mało żeby poddać zarząd krytyce? Każdą sytuacją kryzysową można zarządzić - czas gra na naszą niekorzyść, ale sporo można do startu ligi naprawić. Prawdziwy okres rozliczeń zarządu będzie będzie nie wcześniej niż po ostatnim gwizdku w meczu z Arką.

46            -5
~~~~the real thomas
...
próba wybielenia słabego zarządu...

43            -10
~~~Nero30KR
Nero30KR
Mam ponad 40 lat i uważam,że artykuł mocno tendencyjny,a obecny zarząd ma dużo do poprawy,o ile to nie tylko postacie jak p.Damian...

43            -7
~~~wiślak90b r
Ufff
Człowiek ma mętlik w głowie... PR pranie mózgów się zaczęło kibicom... RadkowiSobolewskiemu jako trener mówię tak. Facet ma Wisłę w sercu a nie w d.....e jak niektórzy Lojalność wobec klubu to dziś rzadkość

12            -15
wujek29
artykul nie trafiony
bledy zarzadu: 1 nie ma wyjasnienia o co chodzi w kwestii trenera, 2 chcial odejsc prosze bardzo ale niech placi odszkodowanie 3 kontrakt dla Pola i innych trzeba bylo negocjowac w jesieni i dac sobie termin do konca grudnia bo pozniej juz jest loteria i wydac komunikat zeby bylo czytelnie dla kibicow jesli sie w grudniu nie udalo z czyjej winy, 4 jesli zarzad chce marionetke skazana na łaske lub niełaske grajkow to nigdy nic nie zbuduja, Joan wygladal na faceta twardego bez kompromisu, na koniec DO REDAKCJI: jesli znacie kulisy to napiszcie co i jak a nie wrzucajcie w eter sugestie i podteksty pouczajac nas kibicow ze jak nic nie wiemy to po co sie oddzywamy, bo to lekko żenujące podejście iscie z brukowca!!!!

36            -9
~~~Artek09
@~~~Heerooy
zgadza sie, LLonch od pierwszego meczu zdadzał duży potencjał i grał wyjątkowo równo, tymczasem w klubie przez długi czas palili Jana i zamiast dać mu odpowiedni kontrakt, zadowolili się prawem do rocznego przedłużenia. I dali chłopakowi tym samym do zrozumienia, że dalej jest dla nich czwartoligowcem.

30            -4
~~~Ryba Akwariowa
@~~~screw
A kto płacił pensję Mitrovicovi? Zarząd czy Carillo? Jeżeli zgadzamy się, że ten pierwszy to również ten pierwszy mógł uznać, że wyrzucanie pieniędzy w błoto mija się z celem. A po drugie kto chce mieć kapusia w klubie? Zawodnik, który po każdym treningu i meczu spotykał się z Carillo. Myślisz, że popijali tam tylko wodę mineralną i analizowali błędy meczowe/treningowe?

12            -32
~~~spartakus
wasz komentarz...
wasz komentarz jest bardzo słaby... konkretów zero, niedopowiedzenia itd. szkoda, bo szanowałem tą redakcję bardzo, i nawet gdy się nie zgadzałem to przynajmniej można było posłuchać argumentów drugiej strony. problem jest taki, że gdy już wydawało się, że widać światełko w tunelu i to będzie okienko transferowe gdzie będzie stabilizacja, wymiana słabych ogniw itd. wszystko rozpiernicza się w cholerę. nie ma trenera, nie ma zawodników i (prawdopodobnie) nie ma dyrektora sportowego. co do trenera - a może Carillo położył lagę bo nie chciał ciągle na wypłatę czekać. nie bądźmy dziećmi, dlaczego on miałby umierać za Wisłę? nie ma stabilizacji finansowej i tyle, dlatego kto lepszy to szuka sobie czegoś lepszego... no i jak zarząd mu sie w robotę wpiernicza - sorry, nie usprawiedliwiajcie tego, w żadnym poważnym klubie to nie przejdzie. to trener dobiera sobie skład i on za to odpowiada. i teraz przechodzimy do kolejnego tematu. Sobol to legenda, ale to nie ta półka jeszcze. pora odciąć pępowinę, niech zacznie pracować na swoje nazwisko trenerskie, może nawet w pierwszej lidze i wróci silniejszy i z doświadczeniem. musi wziąć na swoje barki odpowiedzialność a nie tylko terminować z drugiego szeregu. taka jest moja opinia zawodnicy - odchodzi Carlitos (nie łudźmy się, że będzie inaczej), Llonch, Cywka, Mitrovic, Brożek, Głowacki, Gonzalez, Brlek a może też Basha, Małecki i Ondrasek. czyli znowu rewolucja. a ściągamy jakiegoś Augustyniaka, na Boga kto to jest... czyli znowu - nie ma kasy, nie ma polityki, raz stawiamy na obcokrajowców, teraz na młodych Polaków - żadnej spójności i kontynuacji pracy. co do Junco - nie ma pojęcia o co z nim chodzi, a wy też wyjaśniliście to mega profesjonalnie... ale fakty są takie. on ściągnął - Carlitosa, Lloncha, Cuestę, Bashę, Halilivica, Bartkowskiego, Gonzaleza, Veleza, Brleka, Imaza. Tyle z głowy. żaden z nich to nie był zawodnik, o którego biły się inne kluby a każdy z nich wniósł sporo jakości do Wisły. zadecydował tylko nos Junco i jego kontakty. z tego powinno się go rozliczać. amen. więc ogólnie trochę dziwię się Waszym utyskiwaniom na utyskiwania kibiców. nie ma spójności, polityki i konkretnej informacji. a są afery, Miśki, CBŚ i brak inwestora. i jest tylko próba wybielania wszystkich swoich ruchów przez idiotyczne oświadczenia. a kibic ma prawo wiedzieć. również ten kiełbaskowy, który pojawia się spontanicznie. nie da się jechać ciągle na koniu pt. "Bo my Wisłę uratowaliśmy". może i tak było i za to chwała ale ten klub musi się rozwijać. a aby się rozwijał musi mieć inwestora / właściciela z kasą. a z takim "zapleczem" gdzie wszyscy wiedzą kto rządzi i z kim trzeba się układać żaden poważny człowiek do Wisły nie wejdzie...

45            -7
kitsun
@Michu:
A czym innym ma ich przekonać? Terminowymi wypłatami? A, sorry, zapomniałem, że mamy opóźnienia w wypłatach. Zarobkami? A, sorry, zapomniałem, że nie mamy pieniędzy. Grą w Pucharach? A, sorry, zapomniałem, że przecież nie gramy. Profesjonalizmem? A, sorry, zapomniałem, że to czwarty trener z rzędu, który odchodzi skłócony z zarządem. Perspektywami? A, sorry, zapomniałem, że ciągle nie mamy inwestora, dogadanego stadionu, przychody maleją, a długi rosną (raport Deloitte). Poukładanym zespołem? A, sorry, zapomniałem, że znowu nie mamy trenera, środka pola, wizji zespołu. Fanatycznym dopingiem? A, sorry, zapomniałem, że po odejściu Guliego poziom dopingu spada z roku na rok. Ciągle myślicie, że to Wisła Cupiała i piłkarskie El Dorado i każdy chciałby tu grać za pół darmo. A prawda jest taka, że król jest nagi, a grać tu chcą co najwyżej rezerwowi/bezrobotni piłkarze z 3-ciej ligi hiszpańskiej i chorwackiej.

50            -9
~~~Ryba Akwariowa
@~~~~the realthomas
Zabawne, że zarząd atakuje jedna z tych osób, która dla Wisły (można by powiedzieć) kompletnie nic nie robi, bo pojawienie się na 2 meczach w sezonie jest bardziej kpiną niż kibicowaniem. Koniec.

11            -33
~~~do0303
#zarzadout
A więc podsumujmy .. Nie ma trenera , nie ma Lloncha, nie ma piniędzy, nie ma inwestora, nie ma nowych transferów, nie ma rzecznika prasowego, za chwilę nie będzie dyrektora sportowego, nie będzie Carlitosa, ale nadal są długi (jeszcze większe) .. sorry ale #zarzadout

36            -11
~~~Witas
Śląsk wykupił Łobojkę za 350 tys.
Wisła wolała kupić bardzo średniego bramkarza za 500 tys. Ktoś widzi jakikolwiek sens w takim postępowaniu, gdy na gwałt potrzebujemy dobrego defensywnego pomocnika po odejściu Lloncha ??

36            -9
~~~QrdwanówT S
Nie da się czytać tego tekstu
Już od dawna to widać, piszecie pod TS. Ostatnie wydarzenia powodują, że na stadion za niedługo nikt nie będzie przychodził: odchodzą filary, w miarę dobry trener a doping jest fatalny. I pieniędzy będzie coraz mniej, no ale jaki inwestor przyjdzie do klubu z CBŚ na głowie. Zmieńcie nazwę na tswislaportal bo ostatnio brakuje wam rzetelności niestety. Zreszta po co w ogóle artykuł nasz komentarz, nikt was nie pytał :lol: :lol: :lol:

61            -13
ddd
Junco
Przegrzebalem TT i znalazłem takie cuda( ponownie-ja tu jedynie przekazuję plotki) : opcja 1- Junco przytulal kasę za prowizję pod stołem przy transferach. 2: sprowadzal gości z zaprzyjaźnionych agencji i od nich dostawał wiadomo co . 3: Junco nie radzi sobie na polskim rynku i nie umie przekonać młodych do przyjścia do nas co raczej lekko mówiąc wkur** zarzad. 4: coś jeszcze grubszego-na TT dziennikarze boją się cokolwiek napisać! Aż się boję co się tam stało... 😬 Mam wręcz wrażenie, że pierwszy napisze o tym Janekx zamiast Treli i reszty. A co wislaportal: chcieliście dobrze, ale chyba rozpetaliscie jeszcze większą burzę (patrząc po kom powyżej).. Czekajmy , bo sprawa łatwo nie ucichnie+ nowy trener JJJBG!!

43            -1
mkayw1
Skad wynika wiekszosc negatywnych komentarzy?
Stad że wiekszosc kibicow tak sie interesuje Wisłą że tak naprawde NIE WIEDZĄ nic! A wystarczy podpytać ludzi którzy są blisko klubu, czy nawet poczytać to co piszą dziennikarze na portalach typu twitter. A wy kibice robicie tak żę Carillo wygrał kilka meczów to juz jest super, Junco zrobil kilka transferów to juz jest super. A nie macie pojecia i całej głębi co się działo i dzieje w środku wewnatrz klubu. Gdy ktoś pluje na klub to zarząd nie może udawać że deszcz leci! Dlatego Ci panowie nas upuszczają. Niewazne kto by teraz był w zarządzie to i tak takie ruchy musiałyby nastąpić.

25            -39
~~~Witas
@Michu
Tylko dla wroga Wisły może być autorytetem niejaki Janekx. Sporo ten typek nasmrodził przy sprawie Stecherta. Jest to ktoś powiązany ze środowiskiem agentów piłkarskich, bo niby skąd miałby te wszystkie info o realizowanych transferach.

20            -10
~~~TomaszZ
Jasne..
Tekst bardzo dobry... i zgadzam się w 100% że z niewolnika nie ma pracownika i w sytuacji gdzie nie chcieli tu już być powinni po prostu odeść.. i tak się stało.. tylko, że troche to powierzchowne spojżenie... bo może popatrzeć trzeba czasem głębiej i zastanowić się DLACZEGO nie chcieli tu juz być?? pozdrawiam

14            -18
~~~Vincent Vega
Może zbyt wyolbrzymiam.
ale ten tekst równie dobrze mogli napisać działacze Ruchu Chorzów. Tam też klub będzie istniał niezależnie od ludzi w nim pracujących...

47            -4
Tss
Redakcjo
Z całym szacunkiem, ale waszym komentarzem powinno tu być milczenie. Skoro już zabraliście już głos i w jawny sposób popieracie działania zarządu i macie pewną wiedzę na temat tego całego konfliktu to powinniście poprzeć to faktami, a nie jakimiś szczątkowymi informacjami. Ja ciągle wierzę z zarząd i popieram ich działania chociaż nie wiem co dokładnie zaszło, ale ja jako postronny świadek mam taką możliwość. W jako media, albo macie jaja i podajecie jasno co się wydarzyło np. Junco miał wywalone na zawodników proponowanych mu przez naszych skautów, a sciągał głównie zawodników od zaprzyjaźnionych menagerów zaq co dostawał prowizje( nie wiem czy to prawda podaje tylko przykład). Więc albo podajecie fakty i wtedy się opowiadacie za jakąś stroną albo informujecie tylko o decyzjach w klubie bez własnych osądów .

40            -7
~~~Anty Kiko
@~~~RybaAkwariowa
Wiesz czym różni się Real Thomas od Ciebie? On jest na tej stronie od lat, i być może chodzi i płaci tylko za kilka meczy w sezonie. Ty jesteś oplacanym klakierem Zarządu który chodzi za darmo na C. Bez idbioru

38            -20
~~~Kibol z Reymonta
Yebać Lloncha i Carillo
Uciekli jak szczury bez pozegnania z kibicami.Gęby pełne frazesow a jak przyszło co do czego to wyszły prawdziwe oblicza tych typow.Krzyz im na droge.To jest Wisła Krakow i trzeba sie szanować.Jak nie chcieli pracować w Wisle to niech sp.............ją.Nie ma co się rozczulać nad nimi.Co do Junco to mam mieszane uczucia bo z jednej strony gość sprowadził kilku niezłych grajkow ale takze miał kilka niewypałow transferowych.Oby tylko nie okazało się ze wylatuje bo zaczął mieszać nie po mysli klubu,w sprawie kontraktu Carlitosa.Natomiast co do Zarządu to jest dla mnie oczywiste ze cały czas działa w interesie Wisły i dla niego dobro klubu jest sprawa nadrzędną.Pewnie jakies błedy popełnia ale gdyby nie on to dzisiaj Wisła byłaby tam gdzie jest obecnie Zawisza Bydgoszcz.Jezeli ktos tutaj pisze ze Zarzad dziala na szkodę Wisły i ze jest to najgorszy Zarzad w jej historii,to albo jest zakamuflowanym Pejsem albo typowym Januszem sukcesu.Jezeli dla co po niektorych tutaj lepszy był Bednarz ktory zwalczał ruch kibicowski na Wiśle,ktory doprowadził to bojkotu meczy przez kibicow co doprowadzilo z kolei do dramatycznego spadku frekwencji a co za tym idzie olbrzymich strat finansowych dla klubu,to ręce opadają.Ten sam Bednarz podpisał mega niekorzystna umowę z UFA,przegrał sprawy z Genkovem i Jovanicem na grubą kasę.Do dzisiaj klub spłaca Jovanica.Jego działania doprowadzily ze ucieklo z klubu kilku sponsorow(Szubryt,Lavard).Dla wielu tutaj piszacych był i jest nadal autorytetem bo zwalczał SKWK i niechętnie patrzył na TS.Dzisiaj Prezes Sarapata ma cały czas wielu wrogow wsrod ludzi ktorzy mienią się kibicami Wisły.

30            -52
nales
Redakcjo
W swoim tekście stwierdzacie , że posty kibiców Wisły to same domniemania i na tym opiera się krytyka Zarządu. Czytając Wasz tekst spodziewałem się argumentacji opatrej na faktach , a nie na Waszych domniemaniach . Widzę tutaj same niedopowidzenia , a niestety żadnego argumentu . Już wcześniej pisałem o "zawoalowanej" polityce informacyjnej klubu lub prawie jej braku , sądziłem że z Waszego tekstu się może wreszcie dowiem co takiego do jasnej cholery dzieje się w moim klubie ..... i co ???? Same domniemania bez jakichkolwiek konkretów - tekst prozarządowy i tyle .

63            -6
MatiM
Narzekania
Śmieszni niektórzy są. Najpierw sami specjaliści od ustalania składu, potem wszyscy chcą Mitrovicia na ławkę, potem cieszą się z jego odejścia, a teraz narzekają że go nie zostawiono w klubie:lol: To jest właśnie mentalność narzekacza. Cokolwiek by się nie stało to zawsze będzie źle. Narzekają na zarząd a bronią najemników Lloncha i Carillo, którego zresztą całkiem niedawno niektórzy na tym portalu już zwalniali i pisali, że to drugi Kiko. A teraz jak odszedł to okazuje się, że był jednak wspaniały :lol:

34            -24
~~~rafal k.
trudno nie krytykowc zarzadu
który kłamie!nie wspomne juz juz o klamstwie pani Sarapaty odnosni kontraktu Wdowczyka,sprawa inwestora ktory sie wycofal a zarzad wciaz kłamie na jego temat bo boi sie to podac do publicznej wiadomosci,prawda jest tez taka ,ze mielismy pierwszy raz od dlugiego czasu profesjonalna ekipe trenerska ktora tak na prawde gdy zobaczyla co sie dzieje ,dała po prostu noge a zastapienie ich czlowiekiem nieszczescie Jopem czy ten danie na stanowisko dyr sportowego Arka ,mimo wielkiej sympatii do niego -on po prostu nie o takiej pracy pojęcia!

26            -12
~~~KibicPraw dziwyNieNady many
Nie po to
SKWK przejęła klub rękami Meresia słupa, żeby teraz go sprzedawać, albo żeby jakiś trenerzyna jeden z drugim warunki stawiał.

35            -16
~~~WISLA będzie wielka
Kasa
Nie ma ludzi nie zastapionych . Problem to są finanse . Oby udało się dobrze sprzedać carlitosa.

10            -4
GrzegorzS
Jak widać na po wpisach na stronie
jest pożywka dla wiecznie niezadowolonych z każdej decyzji Zarządu. Tym bym sie nie przejmował bo to takie ryki co to niewiele dają. Nadrzednym jednak dla Wisły tematem powinno byc szybkie zaradzenie problemowi i obsadzenie staowiska pierwszego trenera. Rola Zarządu powinno byc szybkie, sprawne i skuteczne wychodzenie z sytuacji kryzysowych. W takiej sytuacji się znaleźliśmy i to nie z winy Zarządu co z woli trenera, któremu przestało byc po drodze z Wisłą. Za zaistniała sytuacje odpowiada tez przede wszystkim osoba zajmująca sie pionem sportowym w klubie. Taka osoba był i jest chyba jeszcze Junco i to on powinien być wezwany przez kibiców na dywanik. Bo to on zawalił sprawę. Nie rozumiem dlaczego nie ustawił trenera Carillo i nie przygotował się na wariant jego odejścia. To Dyrektor sportowy powinien zapobiegac kryzysowi postawić twarde warunki pracownikom. A takim jest trener pierwszego zespołu. To nie prezesie i Zarząd odpowiadaja za sprawy transferowe tylko dyrektor sportowy. To on chodził w glori zatrudniania piłkarzy i trenerów i to on niestety zbiera cięgi za niepowodzenia działań na niwe organizacji grzy i pracy zespołu. Zarzad jako tak co nawyżej rozlicz i sprawuje nadzór, ale nie może też wchodzić w paradę trenerom i dyrektorowi sportowemu. Obecny kryzys to kryzys w zarządzaniu zespołem a nie klubem. Więc drodzy wieczni jałowi krytycy skierujcie swoje pretensje pod właściwym adresem. Zarząd zas będziemy rozliczac z przyjęcia rozwiązań strategicznych znaczy decyzji czy nadał pracuje u nas dyrektor sportowy, który zawalił kilka tematów i doprowadził do kryzysu. Jeśłi Zarząd będzie miał do niego zaufanie lub bedzie musiał to zaufanie mieć to on zatrudni trenera i wyznaczy mu oczywiste zreszta cele i zadania. Jeśłi takiego zaufania miec nie będzie to trzeba szybko zatrudnić dyrektora sportoego , który zrobi co do niego należy. Cel pierwszy zatrudnienie nowego pierwszego trenera. Cel drugi wzmocnieie personalne zespołu w środku pola i zakończenie procesu personalnego ustalenia skłądu kadry zawodniczej na runde jesienna 2018. Myśle, że to zostanie szybki wykonane. I to jest rolą zarządu, który ma się zając tym czym ma się zając czyli np. zakończyć proces umowy z miastem w temacie stadionu i działania klubu a nie wtykaniem nosa w działania dyrektora sportowego. Bo to nie jest jego rola. Proponuje drodzy krytycy przyjąc do wiadomości, że Sarapata czy Dukat przy zatrudnianiu trenera to w sumie powinni byc figuranci i podpisywacze, którzy muszą zawierzyć kierunkowi spotrowemu nadanemu przez dyrektora sportowego, którego rozliczy wynik sportowy. Zarząd to sobie krytykujcie za brak umowy z miastem o stadion czy kwestie organizacji meczy i działania klubu. I tak na marginesie mamy kryzys, którego nastąpienia nikt sie miesiąc temu nie spodziewał, kto trn kryzys wywołał bynajmniej nie Zarząd tylko trener, który postanowił sie zwolnic. Jego wolna wola inna sprawa, że przy okazji narobił smrodu swojemu rodakowi.

16            -38
wosiek1
@ Kibol z Reymonta
Niewielu twierdzi, że Zarząd jest "be". Ja na przykład mam zaufanie do p. M. Sarapaty. Zbyt dobrze pamiętam, jak jej się głos łamał na konferencji w sprawie firmy Stechert. Chodzi tylko o to, że infantylne teksty (przykro mi to pisać) jak ten artykuł redakcyjny, w niczym nie pomagają kibicom. Nie można traktować niepoważnie ludzi emocjonalnie związanych z Wisłą, a takim traktowaniem są stwierdzenia w rodzaju "co Wy tam wiecie" i seria pytań pseudo-retorycznych. Infantylne jest również pisanie, że wystarczy spytać ludzi, którzy są blisko klubu (@mkayw1 szpanuje swoimi znajomościami). Ja na przykład takich nie znam i właśnie redakcja portalu jest dla mnie najlepszym źródłem. Tym bardziej jest mi przykro, że usiłuje przykryć jakąś (chyba) aferę w klubie tanimi retorycznymi sztuczkami.

18            -18
~~~rafal k.
a tu link
do info,ze mamy kolejne kłamstwo zarządu...link »

19            -21
Realista80
liga
Droga redakcjo z waszego tekstu wiemy, ze nic nie wiemy.Carillo to juz chyba 10 trener z rzedu,ktory jest poklocony z zarzadem,inni sie nie podawali do dymisji bo widocznie lepszych ofert pracy nie mieli, Carillo zapewne ma to szybko sie spakowal.Ciekawe jeszcze jak tam pan Bragiel, tak lansowany przez pania prezes na powaznego inwestora,ktorego przyciagniecie do klubu mialo byc wielkim sukcesem Wisly.Przeciez to co sie dzieje wymknelo sie spod kontroli,na koniec opchna jeszcze Carlitosa za kilkaset tysiecy euro i sie dowiemy ze nie chcial tu grac.Jezli w kontekscie tego co sie dzieje przytoczyc to co mowila wczesniej pani prezes to mamy czeska komedie.

25            -6
~~~Ryba Akwariowa
@~~~Anty Kiko
Nie chodzę na C pipko.

7            -11
~~~goal
A gdzie tkwi ten prawdziwy problem?
Z powodu którego, odchodzą z klubu czołowi piłkarze, sztab trenerski oraz dyrektor sportowy. Bo jakoś nikt o tym nie pisze.

43            -4
gonzalez
ocena
Sytuacja z trenerem na pewno obciąża konto zarządu. Już wcześniej mieliśmy jednego trenera-gwiazdora, który chciał być ważniejszy niż klub . Co ciekawe odszedł od nas w podobnych okolicznościach...przez złożenie rezygnacji. Jak widać nie uczymy się na własnych błędach. Jeżeli do tego dorzucimy (prawdopodobne) fiasko rozmów z Bragielem, odejście za friko Lloncha oraz naloty CBŚ to nie dziwi mnie poziom frustracji i żalu na forum. Mimo wszystko, daleki jestem od pomysłu "zwolnienia" zarządu. Na dziś nie ma ani jednego podmiotu który byłby zainteresowany przejęciem Wisły z całym bagażem długów. Poza tym płacz i lament nic nie pomoże. Dlatego dajmy temu zarządowi możliwość wyjścia z tej trudnej sytuacji. Na wyroki i oceny jeszcze przyjdzie czas. Na koniec krótki apel... zarząd do zarządzania, piłkarze do trenowania a kibice do kas po karnety! Wisła zawsze razem!

17            -19
RomTSW
Nie ma alternatywy
W układzie, w którym nieprzerwanie rządzi szatnia (czytaj: weterani, w drużynie i sztabie), kryta przez radę nadzorczą złożoną z kumatych, jedynym wyjściem jest opcja Sobol i Przyjaciele. Każdy inny trener, przynajmniej ten wymagający ponadprzeciętnego wysiłku i próbujący trzymać drużynę w garści, prędzej czy później zostanie spuszczony. Na wyżyny nas ten układ nie wyniesie, nie ma złudzeń. Dzisiaj świętuje np. Mały, który za postawę w zeszłym sezonie powinien dostać dyplom za lata wierności oraz grzeczne podziękowanie.

29            -9
~~~Antykibol
A brać kibolska?
W tym całym zamieszaniu i nagonce dziwi mnie: gdzie są ludzie z nadania kibolskiego? W różnych źródłach obrywają Hiszpanie. Zły Llonch bo poszedł tam gdzie dostanie więcej. Zły trener, zły Junco. Co do tego ostatniego można mieć watpliwości, bo to kolejna sprawa po Wdowczyku, Videmcie itd. gdzie dobre imie klubu jest szargane. Nie można byłoby się pozbyć Carillo po cichu? Całe odium spada na Junco, bo to dyrektor ds. sportowych. Ok, ale gdzie jest Sarapata i Dukat? Czy Junco to nie ich podwladny? Nie powinni kontrolować pracy dyrektora? Każdy widzi że jest źle i sytuacja się pogarsza. Za niedługo źaden trener nie będzie chciał objąć Wisły. A sponsorzy też widzą co się dzieje. Rączki czyste bo to ci źli Hiszpanie zrobili. Rozróby na stadionie i spalenie własnej flagi(!) to pewno nie winna ludzi powiązanych z sksw.

37            -9
Polak mały
Ot demokracja...
Jak czytam komentarze to rozumiem pojęcie "polska anarchia." .... Sami mądrzy ludzie... tylko piszą o relacjach których nie znają. Sami pewnie w domu zje... od starej dostali....że śmieci nie wyrzucone... a tu "znafcy" zarządzania i biznesu..... Trzymaj się Wisełka swoich bo Cię opchną i polegaj na Marzenie z jajami. Brawo zarząd. Silne rządy. Zero.. Walezych czy tych rodem z Saksonii.. Jedni są tu dla sukcesów sentymentu i kasy inni dla... kasy.

17            -40
~~~sebbaggio
Fatalny artykuł
Cała wina na Llonchu, Carillo i Junco. Llonch - a może trzeba mu było zapłacić za podpis zamiast kupować wynalazki typu Agustyniak? Carillo i Junco - a kto ich zatrudniał i twierdził że to trener marzeń a Kiko był tylko tanim substytutem a Junco to najlepsze transfer Wisły? Niestety gracie na emocjach typu Mitrovic a fakty są przeciwko Zarządowi. Najwięcej kontaktów mieli Kiko i Junco - sprowadzali za czapkę gruszek piłkarzy - myślicie że kogo sprowadzi Arek i nasz skaut Kużba z rozległą siatką międzynarodowych kontaktów?

50            -7
~~~kkkk
Kibice....
Gonić z klubu Misków bo skonczymy jak ruch albo polonia

88            -8
kajus19
Realiści uciekają z tonącego okrętu.
Niestety bardzo czarno to widzę,już nawet pani prezes nie umieszcza optymistycznych informacji o nowych sponsorach , najlepszy zawodnik odpłynął, nowych zakupów praktycznie brak,ten na którego czekamy już pół roku tyle czasu właśnie nie grał więc jego forma jest raczej kiepska , a najważniejsze że na miesiąc przed rozpoczęciem sezonu nie ma trenera !!!!! Proszę o kolejny Cud nad Wisłą.

30            -7
~~~Kibol z Reymonta
do ~~~rafal k.
Gdzie ty gościu widzisz tu kłamstwo Zarzadu? Jest info na oficjalnej ze trener rozwiazał umowę z klubem i tyle.Nie ma tam zadnej wzmianki ,ze jest całkowicie rozliczony z klubem.

20            -20
~~~Werden
Wydarzenia bieżące
Szanowna redakcja jak zwykle przedstawia swoją subiektywną opinie , jak jeszcze opinie w sprawie Lloncha jestem w stanie zrozumieć to juz z Carrillo ciężko a z dyrektorem Junco to juz wogóle nie porozumienie i ta argumentacja :rotfl: W naszym klubie od dłuższego czasu panuje wolna amerykanka trenerzy co pół roku / rok się zmieniają , tyle się mówi o stabilizacji i wyjsciu na prostu przez nasz zarząd ale jak my mamy wyjść na prostą? Kto będzie chciał u nas pracować? I nie mówie tu o Sobolu czy Moskalu (z całym szacunkiem dla obydwu panów nie nadają się jeszcze do prowadzenia pierwszej drużyny Wisły) Ręce opadają wszyscy tęsknią za wielką Wisłą ale napewno jej nie ujrzymy za kadencji obecnego zarządu.

30            -4
stary wiślak
~~~~#*****#!
O co ci chodzi! Nie napisałem ani słowa ,a ty już piszesz recenzję na temat tego, czego nie napisałem? Jest jakiś mój post do komentowania????? Masz jakąś obsesję mojej osoby,czy głupi tylko mjesteś?

28            -11
~~~tw Bolek
Ok szanowna redakcjo
Nie zwykłem mleć z własnej incjatywy jęzorem w sezonie ogórkowym więc napiszę krótko. Nikt nie wie co będzie z Wisłą np za pół roku a szczególnie po tych perypetiach ale jeśli po tym czasie będzie dajmy na to fatalnie to ciekawe czy starczy wam odwagi żeby przeprosić tutaj niektórych.

33            -7
~~~spp
Brawo Redakcja!
To nie Hiszpanie wyciągnęli rękę do Wisły, gdy ta popadła w kłopoty z Meresińskim. Oni też nie zdobyli pucharów czy mistrzostwa dla Wisły. Nikt kochający Białą Gwiazdę nie będzie za nimi płakał! Przyszłością dla tego klubu są Polacy. Polscy młodzi piłkarze, Polskie legendy tego klubu. Tylko oni mogą pracować dla nas z sercem, gdy w kieszeni nie zawsze jest pieniądz!

14            -50
stary wiślak
Kolego E!
Czego niby nie przeżyję? Przecież kilkakrotnie taki bieg wypadków sygnalizowałem. I niestety się nie myliłem. A artykuł Redakcji? Jest ,jaki jest i wiadomo dlaczego taki jest. Co mieli napisać? Czego sie mnie czepiasz. Przecież skoro ze mnie taki antywiślak,to powinienem skakać z radosci,a nie umieraźc z żalu.Przeczysz sam sobie i bredzisz.

26            -13
~~~Ryba Akwariowa
@~~~Antykibol
A która to niby flaga spaliła się? Z tego co wiem to spalił się kawałek oprawy. Co za różnica czy wtedy (bez żadnego zagrożenia, bo nie takie rzeczy paliły się na tym stadionie, włączając krzesełka na starej dyszce) czy 2 godziny po meczu? Dla twojej wiadomości każda oprawa jest w taki sposób utylizowana, żeby nie trafiła w ręce wroga.

8            -27
~~~rafal k.
zarzad imterpretuje tak jak mu pasuje
trener nie rozwiazal kontraktu tylko poinformowal,ze nie bedzie juz prowadzil druzyny,a moze przyczyna było ,ze klub mu nie placi?jeszcze moze sie skonczyc,ze trzeba bedzie zaplacic za caly rok z gory bo taki amy zarzad...

21            -19
kuszczak
Kibice Wisły w letniej przerwie w rozgrywkach jak co roku
się nie nudzą. Najpierw ten gość co chodził po palmach, potem ten gruby Niemiec bez pieniędzy. W tym roku też jest wartka akcja, z tym, że nie wiadomo w jakim kierunku idzie ten serial.

37            -2
szymasss
Droga redakcjo
Zgodzę się z Wami - hejtu nie toleruje, ale konstruktywną krytykę owszem. Mnie interesują fakty. Uważam, że jak do tej pory Zarząd pracował bardzo dobrze. Była koncepcja, wizja, starania, sens, nawet progres. Jednak po ostatnich wydarzeniach wszystko legło w gruzach. Powyższy tekst jest poniekąd wybieleniem Zarządu, który w swoim dorobku będzie miał już 4 trenera w trochę ponad 1,5 roku. Jeżeli zrobiono to "dla dobra Wisły" to chyba mamy inne spojrzenie na profesjonalny klub (z każdym trenerem nieporozumienia, czyli wszyscy trenerzy Be?). Nie rozumiem też zdania: "Dla każdego, dla kogo dobro klubu jest wartością nadrzędną, rzeczą niepojętą byłoby w ogóle rozważanie sytuacji, w której osoba w nim pracująca i wykonująca swoje obowiązki należycie i bez żadnych zastrzeżeń, miałaby odejść. Robiono by wszystko, aby takiego pracownika zatrzymać!" Jakie więc były zastrzeżenia do Carrillo? Że chciał budować drużynę po swojemu? Przecież chyba od tego jest właśnie duet trener-dyrektor sportowy, a nie Zarząd. Mitrovic ma pasować tej dwójce, a nie Zarządowi. To Wisła chciała w zimie zmiany, to Wisła chciała Carrillo, to Wisła chciała, żeby trener wprowadził ją na wyższy poziom. Dlaczego więc najpierw się decydujemy na jakiś kierunek, a później go stopujemy w błahej sprawie bo uważamy inaczej? Carrillo nie miał żądań z kosmosu: Czytam powyżej, że głównym problemem nie był polski sztab tylko Mitrović (który umówmy się chyba był w naszym zasięgu)? I tego Zarząd nie chciał dać trenerowi? Zarząd lepiej wiec, który zawodnik jest lepszy, a który gorszy?SŁABE. Nie dziwię się, że zrezygnował (stwierdził, że mu się wpieprzają w kompetencje). Napisałbym więcej, ale chyba i tak to nie ma sensu. Minusujcie. START.

64            -8
~~~SebaTSW96
Murem za zarządem
Poczytajcie trochę o Junco i Carillo to dowiecie się czemu jeden wyleciał a drugi zaraz wyleci. Carillo chciał być najważniejszy w klubie, nawet kazał zdjąć asystentowi pożegnalną koszulkę dla Głowy i Brożka, a co do Junco... Poczytajcie co pisze Knura na Twiterze. Rok temu też każdy żądał aby TS oddał klub Stchertowi, powie mi ktoś gdzie jest teraz ta firma? Wszyscy po karnety!

24            -62
~~~tw Bolek
Seba
Zrobili taką reklamę że kolejki po karnety będą się ciągnęły od kas po Rynek.

40            -8
~~~wmnagh
Czas przejrzeć na oczy
"Wisła to ogromna ludzka społeczność, która kocha ten klub" Tylko, że ta społeczność nie wyjdzie na boisko i nie będzie grać. Nie widać żadnego pomysłu w budowaniu drużyny, która jest słabsza z rundy na rundę, piłkarze to zbieranina najemników, którzy nie identyfikują się z klubem. Brakuje pieniędzy, kompetencji na górze, a teraz nie ma trenera. Jak dla mnie walka o utrzymanie to wszystko na co nas stać w nadchodzącym sezonie. Czas przejrzeć na oczy. Pozdrawiam

18            -5
ja-n
pytanie
kto z was zwolniłby (pana) Sobola, żeby zadowolić Carillo ?

26            -24
dirkpitt
co robicie?!
właśnie załatwiliście minus tysiąc na każdym meczu.:-(

24            -28
~~~tomasz s
0
widze ze Wislaportal to tuba propagandowa zarzadu Wisly Macie do tego prawo wasz portal wasz spsob postrzegania.Ja rowniez mam prawo do wlasnej opini i nie jest ona zbiezna z wasza.Nie wiem jaka byla sytuacja z Polem ale moze wystawil Wisle ,nie wiem jak bylo z trenerem chcialbym zeby klub oficjalnie powiedzial na jakich zasadach rozwiazano umowe z nim a dokladniej z czyjej winy bo narazie podano tylko z czyjej inicjatywy.Ale jezeli chodzi o Junco to zdazylo sie ze kilka tygodni temu nasze drogi sie zeszly i mialem okazje poznac i pogadac z nim kilka razy.Gosc jest fachowcem jak malo kto zna sie na swojej robocie potrafi w spsob rzeczowy wytlumaczyc kibicowi dlaczego jakis pilkarz sie nadaje albo nie,potrafil sie przyznac do tego ze sie pomylil zle ocenil pilkarza,gosc jest swiadom swoich bledow.Ale powiem wam ze gosc jest tak zakochany w Wisle ze podejzewam ze niektorzy w zarzadzie nie maja tyle serca dla klubu co on.Chlop przezywa mecze juniorow barzdziej niz my mecze seniorow.A za seniorow by sie dal pociac.A teraz portal ktorego szanowalem sugeruje ze gosc dziala na szkode klubu ze nie wykonuje swoje obowiazki nalezycie,byc moze rzeczywiscie mogl nie sciagac carllitosa do wisly mogla mimo wszystko nie brac Pola ,waleza,basche,imaza,i kilku innych bo rzeczywiscie obnizyli oni poziom sportowy wisly a do tego zarabiaja jakies gigantyczne pieniadze moze mogla sciagnac zawodnikow ktorzy byli by teraz warci nie 2-3mln euro a 50 mln euro.Uwazam ze jezeli wyczerpala sie pewna formula i Wisle stac na jej zmiane to niech to zrobia ale tworzenie artykulow sugerujacych,insynujacych jakies cos tam to jest slabe i ponizej pewnego poziomu.Piszcie o faktach a nie sugerujcie niewiadomo co i komu.A co zrobicie jak sie okaze ze trener rozwiazal kontrakt z winy klubu i co odbierzecie mu prawo do tego, napiszecie ze to jego wina ze klub jest winny

57            -7
~~~napoleoon
ocena
Gaska i labojko w slasky za 500 tyś zlotych, a my za tyle samo kupujemy lisa mając bychaluka i soldnego cueste, z cuesta do końca maja można bylo kontrakt przedlyzyc. Ale co robi zarząd sabotaż.

41            -6
~~~stary zgred
A ja dalej nie wiem
Droga redakcjo; ja rozumiem wagę problemu, ale dalej nikt mi nie odpowiedział na moje pytanie; czy mając kartę kibica ważną do lutego 2019 roku, mogę na nią kupić karnet na cały sezon, czy muszę wyrabiać nową. Bo chciałbym sobie taki kupić bez względu na przyczyny odejścia starego trenera i bez względu na to, jak się będzie nazywał nowy.

18            -4
~~~stachu
próbujecie bronić zarząd i ok
każdy może mieć swoje zdanie, ale niestety mnie to te argumenty nie przekonują. Zarząd między innymi ma dbać o wizerunek Wisełki, to co się teraz dzieje szarga go niesamowicie. Dlaczego nikt z zarządu nie weźmie tego na klatę i publicznie nie wyjaśni w czym problem?? Merytorycznie łatwo obalić Wasze argumenty. Sytuacja z Lionchem chciałbym wiedzieć ile pensji miał zaległych w momencie negocjacji kontraktu?? Co do Carrillo to przecież zarząd go zatrudnił i powinien zrobić rozeznanie co do osobowości, sposobu pracy tego trenera. Pewnie wtedy wiedziałby jak z nim rozmawiać. Znowu wychodzi że kolejny zły człowiek wprowadził w błąd nasz zarząd. Co do Junco to jak mało wiedziałem tak dalej nie wiem więcej o powodach jego ewentualnego odejścia. To wszystko sprawia wrażenie sytuacji w której zarząd stracił kontrole i nie panuje nad tym co się dzieje w klubie.

26            -6
~~~Nei
WTF?
Pytania retoryczne i argumenty z doopy, akurat Junco to jak na nasze warunki mistrz... bo sprowadził kilku kozaków do klubu w którym kasy brak. Tak dajcie Głowackiego, który nie ma pojęcia o tym czym miałby się zajmować... Projekt Wisła niestety nie ma żadnej stabilizacji, wizji i perspektywy... ludzi przychodzą i odchodzą.. drużyna gra miernie... szkoda tego klubu, kiedyś Wisły bali się wszyscy, obecnie ten klub przechodzi co roku totalną metamorfozę.. i niestety wygląda to coraz gorzej.

31            -4
sk04
Popłuczyny, nie komentarz!
Redakcjo, jestem zawiedziony Waszym komentarzem do obecnej sytuacji w Naszym Klubie! Przedstawiona przez Was argumentacja jest płytka i jątrzy, a nie wyjaśnia, z czym w Klubie mamy do czynienia. Cieszę się, że jest wielu z Was, którzy myślą, podobnie jak ja. To już nie jest klub piłkarski od momentu przejęcia go przez kiboli. Zastanawiam się, czy ten Meresiński nie został podstawiony przez nich, by w świetle fleszy i kamer przejąć Nasz Kochany Klub? Jeżeli Junco odejdzie, to możemy zapomnieć o przyjściu następnych piłkarzy z Hiszpanii. O opinię Naszego Klubu zadbają zwolnieni trenerzy i właśnie Junco. Coś mi się wydaje, że jesteśmy świadkami powolnej agonii Naszego Klubu. Niestety, ale Cupiał pozostawił po sobie spaloną ziemię i nie dał, Nam Kibicom, żadnej nadziei na lepsze jutro :-(

30            -9
zyga
spokojnie, bez emocji
Poczekajmy na rozwój wypadków. Nie znamy wszystkiego, wszelkich niuansów które znają osoby jedynie będące w klubie lub bardzo blisko niego. Ten tekst na WP, bardzo dobry, choć trochę lakoniczny - możliwe że więcej redakcja nie mogła niestety napisać, z różnych względów. Ok, rozmawiajmy, lecz nie osądzajmy. Zachowajmy dystans do tych wydarzeń, póki nie dowiemy się więcej. Czas teraz na zdecydowane ruchy zarządu. Była Wisła holenderska, po której zostało mnóstwo długów - była teraz hiszpańska, po której mam nadzieję nie będzie ciągnących się tak długo kwasów. Jednoznaczne wnioski z sytuacji z Llonchem i Carillo są takie, że lojalność i szacunek to coś co zdobywa się latami, a zaufanie w tym przypadku kibiców zdobywa się dobrymi wynikami na wielu płaszczyznach. Najlepszym rozwiązaniem jest długofalowy plan na funkcjonowanie klubu i transparentność zarządu. Niemniej, uważam że czas dla obecnego zarządu się powoli wyczerpuje. Najlepiej by było, aby prezesem został ktoś z konkursu, tak samo można zrobić w zakresie marketingu. Wiemy że nie ma kasy, więc trzeba postawić częściowo na wolontariat. Ważne aby była chęć zrobienia czegoś dla Wisły, a nie pod siebie. Kibice już nie będą ratować klubu, w którym nie mają reprezentacji, oraz który nie działa tak jak powinien. Trzeba też sprawę postawić jasno, że zarząd, choć popełnił mnóstwo błędów - między innymi w zakresie odbudowy zaplecza kibicowskiego i komunikacji z kibicami - nadal działa będąc pod ścianą problemów finansowych. Czasami nie są to działania logiczne i panuje tutaj duża dysproporcja w zarządzaniu finansami spółki. Zarządzanie jest fatalne, a klub się nie bilansuje nadal - pomimo dobrego potencjału. Nie możemy wiecznie liczyć na to że będąc pod kolejną ścianą uda nam się sprzedać kolejnych zawodników i będzie kasa na przeżycie. Proponuję zwołanie nadzwyczajnego zebrania SKWK i otwarcie SKWK na ludzi którzy chcą Wiśle jeszcze pomóc. Zachęcam wszystkich, aby jeśli taka inicjatywa powstanie - zaangażować się i zacząć budowę nowej Wisły.

18            -13
Marek43
Wielka rozpacz
Trudno się nie zgodzić z większością komentarzy, napisane zostało chyba już wszystko. Niestety ale mnie na usta cisną się słowa Siary z Kilera ....... "no i poszło w pi....du "

22            -3
~~~no_name
Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?
"Klub wybijający się w Polsce, powszechnie ceniony i szanowany w Europie, mający bardzo mocne i stabilne podstawy organizacyjne, zawsze wypłacający piłkarzom terminowo pensje, mogący pochwalić się doświadczonymi piłkarzami o wzorowej etyce pracy (nawet jak nie łapią się do składu, to nie kwestionują decyzji trenera, zwłaszcza publicznie), tępiący w zarodku wszelkie przejawy stadionowego bandytyzmu i nie mający nic wspólnego z osobnikami będącymi obiektem zainteresowania organów ścigania, opuścili trener, czołowy piłkarz i dyrektor sportowy, mimo że jeszcze niedawno niewiele na to wskazywało. Ich narodowość nie jest tu dziełem przypadku. To akcja mająca na celu zniszczenie klubu od środka przez wrogą konkurencję. Trener bardzo dobrze się zapowiadał, ale okazało się, że najbardziej był zainteresowany wystawianiem do składu piłkarza, którego sprowadził - to było dla niego ważniejsze nawet od wyników poszczególnych meczów (po przegranych meczach nie wyglądał na smutnego, po wygranych jakoś się nie cieszył). Niczego nie sugerujemy, ale to wszystko ma kryminalny podtekst, jednak choć wiemy więcej, to nie powiemy. Czołowy piłkarz złamał dane słowo - wybrał zgniły Zachód, bo tam oferowali nieco wyższą pensję. Dyrektor sportowy sprowadzał piłkarzy i dysponował wieloma kontaktami w piłkarskim świecie - nic nie sugerujemy, ale to samo w sobie było podejrzane. Wszyscy oszukali ciężko pracujący zarząd, swoich współpracowników w sztabie trenerskim i piłkarzy, a przede wszystkim kibiców. Zasługują na wieczne potępienie i niniejszym wnioskujemy do zarządu o ich dożywotni zakaz wstępu na tereny klubowe." Tak nieco przerysowując - w stylu "łubudubu niech nam żyje prezes naszego klubu" można opisać Wasz tekst, Szanowna Redakcjo. Trochę ironii, ale też ujęcia tendencji jakie aż same narzucają się, czytając powyższy redakcyjny komentarz. Bardzo jednostronny. Nie neguję tego, że Carrillo był trudny we współżyciu, ale czy zarząd nie wiedział kogo zatrudnia? Rozmawiali z nim przecież, sypał jak z rękawa wiedzą o klubie i samej drużynie, piłkarzach. A czy nie mogli porozmawiać na jego temat z kimś z Węgier czy Chorwacji, przy okazji przejrzeć tamtejszy internet? Dowiedzieć się czegoś o kulisach pożegnań z tymi klubami? To władze klubu ponoszą odpowiedzialność za wybór, podobnie jak za zaciągane zobowiązania czy dotychczasowe niepowodzenie w ściągnięciu strategicznego sponsora. To oni kreują wizerunek klubu, który jest - oględnie mówiąc - średni. I nie chodzi tu o warszawskie media, które zawsze będą pisać na podobną nutę. Kolejny trener (już trzeci za kadencji tego zarządu -- nieco ponad 1,5 roku...) odchodzi w nieciekawej atmosferze, pełnej kłótni i nieporozumień, w której brakuje podania ręki i grzecznego obustronnego "dziękuję". To on jest winien, to jego klub i - dziwnym trafem również bez mrugnięcia okiem redakcja - uznaje za niechętnego do efektywnej współpracy, mającego jakieś nieuzasadnione pretensje. Raz może się zdarzyć, drugi raz to już trochę każe się zastanowić, a trzeci raz - jakoś tego za dużo... Nie twierdzę, że Junco nie zrobił czegoś brzydkiego, ale mam równie zasadne podstawy do stwierdzenia, że wypuszczanie takich tekstów "wiemy, ale nie powiemy" jest świadomym przeciekiem ze strony klubu, a chodzi po prosto o wyczyszczenie wszystkiego, co było do tej pory i wprowadzenie nowej polityki. Do czego klub oczywiście ma prawo, ale chodzi o styl. Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?

39            -5
~~~Wisla Dalmacja
Co za bzdurny artykul
Jakie macie konkretne zarzuty do Junco? Wyliczcie. Konkrety, a nie wodolejstwo. Natomiast Carrillo twardy gosc, twarda lapa, nie bedzie Dukatowi pozwalal mieszac mu w koncepcji, skladzie, taktyce, ani...kadrze. Wislaportal zaczyna sie wpisywac w nurt "wszyscy wokol zli", w ktorym nagle Kiko jest zly, Carrillo jest zly, Junco jest zly. I tylko zarzad z Dukatem jest wspanialy?? Cos tu jednak nie gra

55            -7
Gothic
Wislaportal
Szkoda że na świecie to właśnie trener ma najwięcej do powiedzenia a nie jakiś tam zarząd. Żeby chociaż to był bogaty zarząd to mogą dyktować warunki a tu udało się coś tam nazbierać i się rządzące włączyło. A później powiedzą że to kibice są Ci źli bo na mecze nie chodzą. Najgorsze jest to że wislaportal pokazała gdzie ma obiektywizm i swoich czytelników. Tak na marginesie redakcjo jeżeli wszystko jest tak jak piszecie to wiedzcie że wina nigdy nie leży po jednej stronie. Ale takie rzeczy to dzieci z przedszkola wiedzą.hahaha

37            -7
~~~Realista.
Artykuł na zlecenie.
Dlaczego Pani Marzena nie podpisała się pod tym tekstem?

51            -7
wujek29
pytanie do redakcji:
czy na korytarzach klubu również słychać ile lat jeszcze potrwa ten słynny audyt ktory poprzedza tą zbawienną dla Wiślackiej piłki umowę z Paulem Bragielem?? Swego czasu pan Damian a bylo to jakos w lutym obwieścił wielki sukces w tym temacie i perspektywe 3 miesięcy do finalizacji .....ile przepraszam juz mineło?? jak tam z profesjonalizmem??? jeszcze chwile temu podpisałbym sie pod tym co robił ten zarząd moimi wszystkimi konczynami ... dzis nie mam ochoty nawet czytac ich wypowiedzi i wywiadow bo uwazam że OSZUKALI!!! ... przypominam pani prawnik ze mozna byc pociagnietym do odpowiedzialnosci karej za dzialanie lub zaniechanie dzialania powodujace szkode dla spólki, trudny charakter trenera czy tez szacunek dla pilkarskich legend nie bedzie okolicznosia lagodzaca...

39            -8
Kosmaty
Cóż, było i minęło.
Nie ma się co dalej rozwodzić nad odejściem z klubu Lloncha i Carrillo, bo to już jest w przeszłości. Ważniejsze, znacznie ważniejsze, jest to co stanie się teraz. Odejście Junco? No tu jest problem. Już nie chodzi o ocenę jego pracy, każdy ma na jej temat własne zdanie (moje jest takie, że zanotował znacznie więcej sukcesów transferowych niż porażek, więc ja oceniam go jako dobrego pracownika), ale fakt, że tuż przed okienkiem transferowym odchodzi osoba, która ma jednak bardzo dużo do powiedzenia w kwestii transferów. Jeśli to stanowisko zbyt długo pozostanie w zawieszeniu/nieobsadzone/wyłączone z pracy, to w istotny sposób wpłynie to na płynność dokonywania transferów. Co gorsza dzieje się to w sytuacji, gdy drużyna nie ma środka pola i trzeba go zbudować od początku... a nie ma nawet z kogo, bo środkowych pomocników w klubie brak (Basha, który przedłużył kontrakt, ale dochodzą głosy, że jego status wcale nie jet taki oczywisty, a łatanie środka pomocy Velezem mnie nie przekonuje. To znaczy może tam grać i to z powodzeniem (co udowodnił na samym początku przygody z Wisłą), ale to jednak stoper). Co dalej? Pozostaje jeszcze kwestia trenera. Oczywistym jest, że transfery muszą być robione pod nowego szkoleniowca (w końcu to on ma układać grę i głupotą byłoby sprowadzać zawodników którzy mu nie pasują). Wśród rodzimych trenerów nie ma nikogo, kto byłby dobrym wyborem (mowa o trenerach pozostających obecnie bez pracy). Trener z zagranicy? tu zawsze jest spora niewiadoma. Może część osób powie, że jestem teraz populistą, ale moim zdaniem szansę na dłużej powinien dostać Sobol. Nie chodzi o to, że jest klubową legendą, to bez znaczenia. Z jednej strony nie ma doświadczenia (dotychczas był tylko asystentem lub strażakiem, a to za mało by poznać go jako szkoleniowca) i z tego co wiem nie ma odpowiedniej licencji (dla tego zawsze jest w duecie z Kmiecikiem, bo samodzielnie nie mógłby prowadzić klubu ekstraklasy). Z drugiej strony Sobol zna zespół, pracował z tymi piłkarzami i z pewnością ma na nich jakiś pogląd. Pozostawienie go na stałego trenera sprawiłoby, że "drużyna byłaby spójna". Nie trzeba byłoby wszystkiego budować od zera, a tylko/aż poprawić braków o których on już wie i kontynuować te rozwiązania o których już wiadomo że działają... nie musi dochodzić do tego od początku metodą prób i błędów, ponieważ wiele z tego ma już "za sobą". W obecnej sytuacji wydaje mi się to dość mocny argument przemawiający na jego korzyść. Ma też odpowiedni charakter i jest związany z klubem, więc ambicji i zaangażowania mu nie zabraknie. Argumenty za zaufaniem Sobolewskiemu są znaczące, ale nie wiem czy decydujące, bo jego braki także są poważne, a jesteśmy w sytuacji, gdzie nie możemy sobie pozwolić na pomyłkę w kwestii trenera. Tak czy siak ja już nie zajmuję się sprawą Lloncha i Carrillo, bo liczy się tylko to co przed nami. "Co zrobić by ich jak najlepiej zastąpić?", to jedyny problem jaki powinien nas teraz zajmować.

14            -11
woytek1974
@Stary Wiślaku
Zapytałeś mnie czego spodziewam się po ewentualnej konferencji z okazji Dnia Wisły 19.06. Odpowiadam: Oczekuję transparentności i konkretów. Wiesz dlaczego? Bo moje, Twoje i wielu innych kibiców pieniądze, które ewentualnie wydamy na karnety i inne klubowe gadżety, mają konkretny wymiar. I chciałbym aby to było szanowane. Absolutnie nie oczekuję roztaczania wizji kolorowej przyszłości. Wolę szarą rzeczywistość. Chcę wiedzieć w jakim miejscu jesteśmy dzisiaj i czy Zarząd wie jak to poprowadzić. Żeby nie było tak jak mówił Stefan Kisielewski: "To, że jesteśmy w dupie to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać." Pozdrawiam Ciebie i wszystkich kibiców, którym dobro tego klubu leży na sercu.

36            -3
~~~Rolly
Dyletanci
A ja wiem że jest inaczej , ale nie powiem. Myślę że większość kibiców wie o co chodzi.

14            -2
luk1964
Komentarz
Jak powstawała ta strona można było ją nazwać obiektywną. Od pewnego jest tubą propagandową Zarządu . Ale zastanawiam się Zarządu czego ? SKWK , TS ?? Zamieszczony tekst to popłuczyny i mieszanina wodolejstwa z błotem. Łatwo zrzucić winę na Loncha- nie zna polskiego i już go nie ma w klubie. Teraz jasno widać dlaczego pozbyto się Pawła Brożka i Arka Głowackiego. Wisła stacza się ostro w dół. Nawet przed Erą B. Cupiała nie było tak źle jak aktualnie.

22            -7
~~~Kilort
Bieda w klubie
Jak nie ma kasy to nie ma dobrych piłkarzy tyle w temacie

13            -1
MaciekJ87
Medal ma dwie strony
Jedna strona to wasz komentarz co do odejścia Carrillo, druga jest inna: 1 Ponoć ciężko się z nim współpracowało, był już taki jeden trener na którego wszyscy narzekali, nazywał się Petrescu, dziś każdy życzyłby sobie aby Dan tu wrócił, liczą się wyniki i gra, a ta za trenera Carrillo była coraz lepsza. 2 Zabrano mu cały środek pola, a następców nie widać, a Ci którzy mają tu przyjść nie pocieszają nikogo, więc trenera tym bardziej, presja wyniku w klubie jest ogromna, a środek trzeba budować od nowa 3 Zabrano mu piłkarza który był dla niego ważny (mnie jak i wielu nie przekonywał, ale to nie ja jestem trenerem i nie ja ustalam skład) nie pozwala mu się zbudować sztabu jaki by chciał, jeżeli on ma głową odpowiadać za wyniki i ogólny rezultat zespołu powinien mieć prawo doboru ludzi z którymi chce pracować 4 Klub ma zaległości z wypłatami, po co ma siedzieć w klubie, w którym niszczą mi jedną formację, oczekują bardzo dużo, nie dają pracować z ludźmi z którymi chce, nie płacą na czas choć prawie milion (a zapewne z prowizjami itd pewnie ponad) na przeciętnych graczy lub 4 bramkarza mają... Reasumując nie wiem jakim był człowiekiem na co dzień, ale wiem jak grała za niego Wisła, było widać progres i pomysł, klub natomiast nie jest bez winy i to trzeba powiedzieć głośno. Co do Lloncha to większość kibiców od dawna mówiła że trzeba z nim rozmawiać bo nam odejdzie za darmo, gdyby Wisła była bardziej zdecydowana i rozpoczęła negocjacje w odpowiednim czasie by tu był, nie bez winy jest Pol który zachował się nie elegancko. Co do Junco to wasze "wiem ale nie powiem" jest słabe, a wielu się zastanawia czy w zarządzie po prostu nie szukają pretekstu by go wywalić, na razie ciężko coś powiedzieć bo nikt nic nie wie, oprócz tych co wiedzą, ale nie mogą powiedzieć...

13            0