Środa, 27 czerwca 2018 r.

Maciej Stolarczyk: - Będę potrzebował całego zespołu, który od początku będzie w pełni gotowy

- Mamy jeszcze sporo do zrobienia i będziemy się nad tym skupiali, przy czym pielęgnować też będziemy to, co w dzisiejszym spotkaniu było zrobione dobrze - mówił po sparingowej wygranej nad Rakowem Częstochowa, trener piłkarzy Wisły Kraków, Maciej Stolarczyk.

Choć "Biała Gwiazda" zagrała w tym meczu niemalże dwiema różnymi jedenastkami, to w spotkaniu tym nie oglądaliśmy całkiem sporej grupy zawodników, którzy są w kadrze pierwszego zespołu Wisły,

- Nieobecność piłkarzy, którzy nie zagrali, spowodowana jest albo drobnymi urazami, albo kontuzjami, które są dłuższe. Jeśli chodzi o Carlitosa, to ma zapalenie ucha. Był dziś z nami, ale jest na antybiotyku. Jutro normalnie do zajęć dołączyć ma Marko Kolar, a to samo jest z Jesúsem Imazem oraz z Vullnetem Bashą, którzy lada dzień dołączą do zespołu, bo mają tylko drobne urazy. Jeśli z kolei chodzi o Zorana Arsenicia oraz Frana Véleza, to tutaj trwa proces rehabilitacji. Czekamy także na ostateczną decyzję lekarza, jeśli chodzi o Piotra Świątkę, czy może być już dopuszczony do treningu. Damian Korczyk lekko podkręcił staw skokowy, ale to też jest kwestia kilku dni i wróci do treningu. Cieszę się także, że wszyscy, którzy po ciężkich zajęciach zagrali dziś w meczu - dokończyli go - mówił Stolarczyk.

Trener zespołu "Białej Gwiazdy" nie chciał z kolei wypowiadać się o swoich obserwacjach dotyczących piłkarzy sprawdzanych aktualnie przez sztab szkoleniowy.

- Na teraz obrałem taki wariant, że w spotkaniach sparingowych gramy tak, żeby zawodnicy mieli równe obciążenia. Są monitorowani i zdajemy sobie sprawę z ich procesu zmęczeniowego. Staramy się dozować dla nich ten sam wysiłek, aby każdy był przygotowany na optymalnym poziomie i pułapie. Pewien okres jeszcze tak będziemy grali, ale w miarę upływu czasu i procesu selekcyjnego, będzie się to zmieniać, ale też będę potrzebował całego zespołu, który od początku będzie w pełni gotowy. Tak, aby na wypadek ewentualnych rotacji każdy był gotowy do gry - powiedział ponadto Stolarczyk.


 KK

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


12    Komentarze:

Lucyfer
dzieje się w klubie...
Jak słyszę że Carlitos ma zapalenie ucha... to boję się ile mnie czeka nerwów do rozpoczęcia ligi zacznijcie mówić prawdę a nie każdego dnia nas okłamywać na konferencji prosiliście nas o wyrozumiałość, my prosimy o prawdę...

75            -30
~~~sikorkazk rakowa
No.
A zespół będzie potrzebował trenera. Bo niestety, trudno nazwać M.S. trenerem...

40            -63
~~~kosmii
?
A gdzie Palcic? nasz slowenski obronca

18            -28
adam10
hejt
widzę że kto by co z klubu nie powiedział to i tak wy wiecie lepiej i hejtujecie. Ale jestem kibicem Wisły od wielu lat podobnie jak użytkownikiem tego portalu kilka razy dziennie go odwiedzam czekając na info o Wiśle i już przywykłem do tego, że cześć wpisujących się tu ludzi najmądrzejszych, wiedzą jak prowadzić klub, jakich sprowadzać zawodników, kto ma prowadzić drużynę a kto ma być dyrektorem sportowym. Tylko łatwo siedzieć przed monitorem i anonimowo pisząc swoje mądrości hejtować klub a jak mówi polskie przysłowie nawet ptak w swoje gniazdo nie sra. A tutaj widzę, że im gorzej by było w klubie tym lepiej i tylko cześć hejrujących czeka do czego by tu się nie przyczepić i jak to nie przyłożyć zarządowi, trenerowi itp. A myślicie, że komu to źle robi tylko i wyłącznie Wiśle. Ale jak widać na tym forum większość to ludzie sukcesu którym wszystko w życiu wyszło nie popełnili żadnego błędu a wszystko co zrobili było udane od początku do końca... no cóż same ideały :-) :-) :-) :-)

68            -25
adam10
@~~~kosmii
przecież pod koniec minionego sezonu nabawił się poważnej kontuzji i pewnie powoli wraca do treningów. Już przestańmy się nakręcać będzie dobrze więcej optymizmu a mniej marudzenia.

45            -6
~~~ Rafał.k
a Banaluk?
zapalenie wątroby ma?tu wszyscy tylko sciemniac umieją...

20            -32
~~~AVE WISŁA
do lucyfer
popieram,pisałem ze redakcja powinna wprowadzic obowiązkowe logowanie zeby dodac komentarz. Ograniczyło by to dostęp do komentarzy dla antywiślackich trolli. PS. Najlepiej zeby przy rejestracji wymagany był numer karty kibica Wisły.

24            -15
~~~dociekliw y
Klub nie widzi oczywistego grania w kulki
Imaz, Carlitos, Arsenic i Kostal zgłaszają śmiechu warte problemy NA RAZ i nikogo to nie dziwi? Może to lewe zwolnienia lekarskie od wuefu w szkole? xD

14            -27
~~~ricardinh o
choroba uszu?
Carlitos ma zapalenie ucha - na pytanie o kasę wciąż nie dostaje odpowiedzi. Myślał, że stracił słuch i poszedł do laryngologa. A mowę odzyska tuż po 1 lipca. Radzę już przyjąć gardę, bo w przyszłym tygodniu czeka nas kolejny cios! P.s. Gdzie Bałaniuk, Imaz,Velez,Kolar ? Za chwilę pierwszy skład będzie spełniał wiekowe wymogi C L J .

31            -15
~~~sektor_x
@~~~dociekliwy
Myślisz że w klubie nie ma lekarza, który mógłby podważyć "symulacje" urazu czy choroby? To nie jest 5 liga, żeby można było napisać trenerowi sms, że boli Cię gardło i nie będzie Cię na treningu. Dajcie sobie już spokój z tym użalaniem, manna z myślenickiego nieba przestała lecieć już kilka lat temu i trzeba do tego przywyknąć. Jest jak jest, ale mamy klub na najwyższym w Polsce poziomie, piękny stadion, niezłą bazę treningową i rozwijającą się szkółkę piłkarską. Może zamiast wiecznie narzekać, warto wierzyć i wspierać, w końcu taka nasza kibicowska rola.

39            -14
szczebelek
Nikt się nie uspokoi do 1 września....
Najpierw do 1 lipca w kwestiach kontraktowych, a potem w sprzedaży zawodników do 31sierpnia nie ma ligi, to trzeba o czymś marudzić najlepiej o beznadziejności zarządu i spadku do pierwszej ligi... W poprzednim sezonie ściągnęliśmy tylko szrot według niektórych, który o mały włos nie awansował do pucharów. Był płacz, że nie ma młodych Polaków teraz jak są to wystawiamy skład na CLJ... Nie potrafię zrozumieć tych ludzi.

10            -9
~~~Steve
Do zimy
Później będzie inna koncepcja budowania klubu. Zgaduje że słowacka

5            -5