Poniedziałek, 3 września 2018 r.

Zdeněk Ondrášek najlepszym wiślakiem w meczu ze Śląskiem

Najlepszym piłkarzem Wisły Kraków, w spotkaniu ligowym ze Śląskiem Wrocław, był Waszym zdaniem Zdeněk Ondrášek. Czech w sobotnim meczu już po raz szósty wpisał się w bieżącym sezonie na listę strzelców i przesądził o końcowym wyniku, co oznaczało, że choć wiślacy zaliczyli tym razem lekką zadyszkę, to z trudnej potyczki przywieźli do Krakowa komplet punktów. Za "złote trafienie" Ondrášek otrzymał od Was średnią notę równą 6.64 punktów.

Czeski napastnik "Białej Gwiazdy" jest w ostatnich meczach w formie co najmniej wybornej i nie może dziwić fakt, który nie jest też tajemnicą, że właśnie w trakcie przerwy na spotkania reprezentacyjne Ondrášek usiąść miał z włodarzami naszego klubu do stołu, aby rozmawiać o nowej umowie. Przypomnijmy bowiem, że aktualna wygasa z końcem bieżącego roku.

Jak zakończą się te negocjacje - o tym oczywiście dopiero się dowiemy, ale też za występ przeciwko wrocławianom poważniej wyróżniliście nie tylko Ondráška. Identyczne oceny zapisali bowiem na swoim koncie dwaj kolejni piłkarze, którzy bez wątpienia przyczynili się do zdobycia przez Wisłę kompletu punktów. Mowa tutaj o Marcinie Wasilewskim oraz o Mateuszu Lisie. Ten ostatni zalicza zresztą drugie spotkanie z rzędu, z czystym kontem.

Mimo zwycięstwa jest też sporo ocen, które niekoniecznie mogą cieszyć, bo poza w/w trójką jeszcze tylko Maciej Sadlok, Jakub Bartkowski, Vullnet Basha oraz rezerwowi - Kamil Wojtkowski i Tibor Halilović - otrzymali noty powyżej wyjściowej "piątki", ale też gra Wisły we Wrocławiu nie była taka, jaką oglądaliśmy wcześniej, co musiało odbić się na wynikach.

Bynajmniej jednak nie mamy powodów do narzekań, bo wygrywanie także w tych meczach, w których niekoniecznie "idzie", to również spora sztuka.

A oto komplet wyników:

Zdeněk Ondrášek 6.64
Marcin Wasilewski 6.41
Mateusz Lis 6.41
Maciej Sadlok 5.93
Jakub Bartkowski 5.91
Vullnet Basha 5.39
Kamil Wojtkowski 5.13
Tibor Halilović 5.10
Martin Košťál 4.86
Rafał Pietrzak 4.81
Jesús Imaz Ballesté 4.63
Dawid Kort 4.51
Rafał Boguski 3.85
Praca trenera Macieja Stolarczyka 6.07
Gra zespołu: Śląsk Wrocław 5.98
Praca sędziego - Zbigniew Dobrynin 5.69
Gra Wisły w defensywie 5.47
Gra zespołu: WISŁA KRAKÓW 4.73
Gra Wisły w ofensywie 4.36
Atmosfera na trybunach 4.26

Zoran Arsenić - grał zbyt krótko i nie był oceniany w tym spotkaniu.

W głosowaniu wzięło udział 2 128 osób.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


44    Komentarze:

~~~wiślak90b r
RB9
Kapitan w formie:lol: :lol:

61            -71
~~~FanNatic9 0ABG!!!
15 września o 20.30 WISŁA Kraków gra o LIDERA!!!!!!
Czy to się komuś podoba czy nie...!!!! Jazda do kas ..!!!!😈

75            -13
Prezeso
Wszycy po bilety na Lechię !!!!
Nie ma co tracić czasu. Trzeba zrobić kocioł i nieść zespół Macieja Stolarczyka do zwycięstwa!!! PS. Szkoda, że nasz trenejro nie miał trochę większej oceny. Wprowadził Wojtkowskiego i Halilovica co zrobili akcję bramkową i nie zdjął Ondraska mimo, że go nie było widać. :-)

67            -8
GrzegorzS
Kurcze jak wy te mecze oglądacie?
Tak się człowiek czasem zastanawia i dochodzi do wniosku, że większość to ma oczy z guzików. We Wrocławiu wiślacy oddali słownie dwa celne strzały: 1- zaliczył Rafał Boguski; 2 to strzał Ondráška dający zwycięstwo. Najwięcej po 4 odbiory w zespole Wisły mieli Vullnet Basha i Rafał Boguski, który przebiegł w meczu najwięcej na boisku bo 11,41. Ciekawa jest statystyka średniej przebiegniętych metrów, w każdej minucie gry: 175,0 - Zoran Arsenić (grał 4 minuty); 124,3 - Kamil Wojtkowski (grał 21 minut) 122,9 - Tibor Halilović (grał 29 minut); 117,6 - Rafał Boguski (grał 93 minuty). Do tego 5 sklasyfikowany za czwartym Ondraskiem w InStat index piłkarz Wisły. Do tego, ze nie wspomnę odebrał piłkę w 88 minucie wszedł kiwka na dwóch rywali i wywalczył faul, po którym padła zwycięska bramka. I według kibiców został najsłabiej ocenionym zawodnikiem Wisły tego meczu. Moim zdaniem Rafał ten mecz nam wygrał, bo go wraz z Imazem wybiegał, wraz z Bashą, Bartkowskim, Sadlokiem i Wasilewskim wywalczył. Ondraskowi dał szanse by ten strzelił gola. Reszta piłkarzy to było ważne tego dnia, ale tylko uzupełnienie składu. Zas co do Lisa durzo nauki przed nim, gdyby tak jeszcze skupił się w treningu na łapaniu strzałów a nie tylko zbijaniu piłki, bo juz kazdy w lidze wie, że jak on gra to trzeba iść w ciemno na dobitke. Ratuje go tylko asekuracja wysoka gra naszej obrony i sporo szczęścia. No może mu jakims klejem te rękawice posmarowac. Przynajmniej ze zbitych strzałów w tym meczu powinien wyłapac i skończyc niebezpieczna akcje rywala a nie pozwolic na jej kontynuacje.

151            -27
~~~tabaluga
Heh
Społeczeństwo się stacza, Boguski powinien być w czołowej 5 jak nie 3, wiadomo miał straty jak to on, ale takiego szumu jak on nikt u nas nie robi. Chłopak jest słownie wszędzie, lewa, prawa, środek, tyra za dwóch, wywalcza rzut wolny, z którego pada gol i... Jest ostatni. Panie Rafale, dzięki, że Pan jest i gra, bo już przychodziło tyllllu i obchodziło tyyyyylu, a Pan żeś ciągle tu jest i ja się z tego cieszę!

107            -28
~~~~the real thomas
JJJBG
kurcze do teraz jestem w szoku jak ten chłopak się zmienił... z zawodnika, którego wszyscy chcieli się pozbyć do absolutnego kozaka, lidera drużyny :)

40            -7
~~~WisłaNaZa wsze
w pełni
zasłużone ostatnie miejsce Rafała Boguskiego. Co ten facet momentami grał to jest kryminał! Jedyne co go ratuje to praca w obronie, ale szlag mnie trafia kiedy on przyjmuje piłkę, a kiedy podaje źle na 10 metrów zastanawiam się, jak to możliwe, że ten gość zapomniał jak się gra w piłkę? Już nie wspomnę o tym, kiedy zamiast wyjść koledze na pozycję on chowa się za przeciwnikiem. Poza tym, jakim cudem skrzydłowy nie ma żadnego pojedynku na boku i nie wrzuca piłki w pole karne ani jednej przez cały mecz? Wojtkowski wszedł na chwilę i więcej zrobił w ofensywie niż Rafał przez cały mecz. Fajny chłopak z niego, tylko że na boisku nie ma takiej pozycji.

46            -85
~~~abcdefgh
Znawcy
Większość jedzie po RB a nie pamiętam trenera w Wiśle który by odstawił Rafała od składu. Skoro tak się znacie na graczach to spróbujcie swoich sił w trenerce, na Kauflandzie będzie chyba vacat i jakbyście przy swojej wiedzy tam trenowali to craxa spada na 100%. Zróbcie mi "specjaliści" tą przyjemność. ;)

59            -33
~~~Maxel
Który to już raz Boguski jest ostatni ?
Czy kibice się na niego uwźieli czy rzeczywiście prezentuje się tak słabo ? Bo jak dla mnie to to drugie. Niby dużo biega ,ale procent dokładnych podań katastrofalny. Tak samo jak wykończenie akcji. Jedyne za co mogę go pochwalić to gra obronna. Od następnego meczu Imaz Kostal skrzydła a w środku Kort z Tiborem.

45            -43
GrzegorzS
No to jest nawet zabawne, gość wchodzi na strone
pisze, że ZawszeWisłai wpisuje coś tak śmiesznie obnażającego: "Poza tym, jakim cudem skrzydłowy nie ma żadnego pojedynku na boku i nie wrzuca piłki w pole karne ani jednej przez cały mecz?". Synku dobrze by bylo wrescie zauważyć, że od paru meczy na skrzydłach Wisły graja Imaz i Kostelić. Boguski gra za napastnikiem, ma swobodę poruszania się po boisku. Ma wspierać obronę, a ataku zaś to wolnym (choć szybki) zawodnik podłączającym sie pod napastnika, skrzydłowych Korta, z którym ma zachowywać wymiennośc pozycji i asekurowac jego wyjścia do przodu. To z tego tytułu są te odbiory piłki. Rafał ma dużo zadań i zdrowie pozwalające je wypełniać. Zreszta Wisła doś płynnie zmienia w systemie gry ustawienie zawodników atakujących. Rafał jest w tym systemi piłkarzem podchodzącym do rozegrania pod Kostala, Imaza, Ondraszka i z nimi toworzący trójkąty rozgrywające piłke w akcjach do przodu i do tyłu. W naszej skopanej lidze cięzko o zawodnika z taka jak Boguski wyobraźnia i czytaniem gry, gdyby go nie było trzeba by go wymyślic. I jeszcze jedna uwaga bredzisz o chowaniu sie za plecami kolegów, gdyby to robił to by tyle kiksów nie popełniał. Patrząc uważnie na system gry Wisły nie ma akcji osensywnej, w której w jakiś sposób Rafał by nie brał udziału. Czasem wystarczy, że klepsnie czasem tylko swoim ustawieniem wymusi rozegranie lub zmusi rywala do sprzyjającego nam ustawienia.

43            -26
~~~AronWisla
@~~~abcdefgh Znawco gdyby w Wiśle
Byli zawodnicy pokroju Szymkowiaka Paulisty czy Meliksona to Rafał by z ławki nie wstawał. A ,że obecnie młodzi nie prezentują lepszego poziomu dlatego gra Boguski. Mam nadzieję ,że Halilovic zaraz go posadzi na ławkę bo Rafał obecnie nadaje się na grę od 60 minuty.

44            -28
JerzyB2B
Boguś
Rafał miał dużo niecelnych podań. Ale aby być sprawiedliwym i obiektywnym to warto zauważyć, że to on przebiegł najwięcej ze wszystkich zawodników w całym meczu, oraz że to na nim był faul i rzut wolny w 89 minucie po którym padła bramka.

47            -19
Kosiarz
@GrzegorzS
KOSTELIC.... błagam hahaha

54            -3
~~~WisłaNaZa wsze
tak jasne
za napastnikiem gra Imaz, Rafał jedyne co robi to nieudolnie schodzi do środka ponieważ na boku nic (kompletnie nic!) nie potrafi skonstruować w ofensywie. Poza tym, nawet jeśli od czasu do czasu mu wyjdzie, to i tak to zepsuje, ponieważ ogromne problemy z wykończeniem. Oczywiście można pisać jak pięknie Rafał ustawia się na boisku, jak pięknie biega itd, ale ja wolę konkrety. Ile zaliczył kluczowych podań, ile dosrodkowań, ile wygrał dryblingów, ile dobrych strzałów na bramkę...obawiam się że niezbyt dużo. A to, że nie umi poprawnie przyjąć piłki i często psuje podanie na 10 metrów to już jest dramat. Gdyby był zdrowy Kuba Bartosz Rafał grzałby ławę do tej pory, bo za czytanie gry i odbiory to się rozlicza defensywnych pomocników i obrońców, a nie fałszywego skrzydłowego.

32            -49
~~~abcdefgh
@AronWisła
No właśnie...jakby byli...ale nie ma, więc o co Ci chodzi.

13            -24
~~~PN
Do wszystkich...
... doceniających przebiegnięte kilometry przez Boguskiego. Lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Mnie już załamało rozwiązanie przez Rafała pierwszej naszej kontry z bodajże 3 minuty. Kilka minut później anemiczny strzał a raczej podanie do bramkarza, gdy miał do grania Imaza lub możliwość posłania konkretnej bomby na bramkę. Właśnie - bomby, czy RB9 oddał kiedykolwiek naprawdę mocny strzał w bramkę a nie w trybuny??

35            -24
~~~tw Bolek
No nie
Oceny wynikają z osądu kilkuset jeśli nie więcej osób a jeden mędrek śmie się przeciwstawiać. Nie dziwię się grzesiu jednak ale dalej ugryzę się w język. Co do Bogusia to miał on wiele dobrych meczy mimo że się postarzał ale nie były to napewno dwa ostanie. Obawiam się że niedługo miarą jego dobrej gry u niektórych będzie już samo wyjście na boisko.

36            -32
~~~wiślak i krakus
~~WisłaNaZawsze
Nie kompromituj się smarku. ty ignorant jesteś. Co taka postawa ma wspólnego z kibicowaniem ... i na zawsze? Mały hejter jesteś. Taki kibic to obciach, a tobie nie jest wstyd? Rafał Boguski jest wiślakiem z najdłuższym aktualnie stażem i grał u każdego trenera, ale jakie to ma znaczenie dla krzykacza. Dopisz jeszcze - cała Wisła zawsze razem!

27            -29
~~~Piękny
Ciekawe
Dzień dobry.Ciekawe od ilu osób Rafał dostał jedynkę (wszyscy się zgodzą że na tak słabą ocenę nie zasłużył) , oraz w ilu przypadkach - gdy otrzymał takową notę reszta zawodników dostała 10. Zrozumiałbym jeszcze od biedy gdyby dostawał noty 3,4,5 ale jeżeli niska średnia bierze się z dużej ilości najsłabszych not to wiadomo o co chodzi. Bardziej miarodajne byłoby gdyby od następnego głosowania 200 najniższych i 200 najwyższych ocen nie brać pod uwagę do obliczania średniej co wyeliminuje wszystkich tych złośliwców, którzy uwzieli się na Rafała.

19            -20
~~~WisłaNaZa wsze
wiślak i krakus
piłkarz to nie jest święta krowa, nic nie mam do Bogusia, po prostu napisałem, że grał tragicznie, jednocześnie doceniłem to, że chociaż pracuje w obronie. Poza tym nie grają za darmo, nie róbmy z nich męczenników. Niby grał u każdego trenera, tylko gdzie dziś są Ci trenerzy? Wytrzymał któryś choć pół roku w Wiśle? Chyba tylko Smuda w ostatnich latach był trenerem, który troszkę u nas pobył. Tylko, że on Boguskiego wystawiał na def pomocniku, bo tam sobie może biegać do woli a w ofensywie nic nie zepsuje. Nie oszukujmy się, ostatnim trenerem w Wiśle Kraków, który rzeczywiście znał się na swojej robocie był Robert Maskant. Boguski u niego praktycznie z ławki się nie podnosił. Generalnie jest u nas tak, że jeśli piłkarz jest słaby a wszyscy go wokół lubią, to wymyśla się bajeczki typu mądrze biega, dobrze wychodzi na pozycję, robi miejsce kolegom ze zespołu, absorbuje uwagę przeciwnika itd... tak jest w tym przypadku. W profesionalnej piłce na pozycji prawego pomocnika liczą się konkrety - ile kluczowych podań, ile bramek, ile asyst, ile dryblingów, ile dobrych dośrodkowań... Wszyscy Rafała doceniamy za wieloletnią grę, ale prawda jest taka, że lata świetności ma dawno za sobą. Bardzo dawno.

19            -11
~~~tw Bolek
Pewien mędrek
wczesnym latemj chciał tutaj cenzurować portal .Może pójdzimy dalej i zlikwidujmy ocenianie a oceny będzie wystawiał jaśnie pan mędrek Grzesiu 😆

25            -15
nales
GrzegorzS
Posługujesz się statystyką przebiegniętych metrów i to dla Ciebie jest wykładnikiem ???? Jestem zdumiony . Załóżmy , że nasi skrzydłowi będą sobie biegać od chorągiewki do chorągiewki przez cały mecz nie mając wcale kontaktu z piłką - będą najlepsi wg Ciebie ????? ~~~PN mądrze to skwitował : lepiej mądrze stać niż głupio biegać . Ja tylko stwierdzam , że każdy siedzący na ławce nie zagrałby gorzej od RB9 , a ponoć stawiamy na młodzież ..... chyba delikatnie wyjaśniłem swój tok myślowy . Następnym razem posłuż się mocniejszą argumentacją . Pozdro

30            -13
nales
wiślak i krakus
Piszesz :..."Rafał Boguski jest wiślakiem z najdłuższym aktualnie stażem i grał u każdego trenera"... i ja się z Tobą zgadzam , ale tylko z tym . Wydaje mi się , że przepustką do meczowej 11 nie są zasługi , a aktualna forma . W głosowaniu brało udział 2128 osób i chcesz powiedzieć , że wszyscy Ci oglądają mecz z zaklejonymi oczyma ????

30            -16
~~~Piękny
Ciekawe
Dzień dobry.Ciekawe od ilu osób Rafał dostał jedynkę (wszyscy się zgodzą że na tak słabą ocenę nie zasłużył) , oraz w ilu przypadkach - gdy otrzymał takową notę reszta zawodników dostała 10. Zrozumiałbym jeszcze od biedy gdyby dostawał noty 3,4,5 ale jeżeli niska średnia bierze się z dużej ilości najsłabszych not to wiadomo o co chodzi. Bardziej miarodajne byłoby gdyby od następnego głosowania 200 najniższych i 200 najwyższych ocen nie brać pod uwagę do obliczania średniej co wyeliminuje wszystkich tych złośliwców, którzy uwzieli się na Rafała. Proszę o dodanie mojego komentarza. Nie łamie on regulaminu a wysyłam go już po raz trzeci. Może teraz się uda.

15            -23
~~~Krakus
argumenty
jak widzę głównym argumentem zwolenników Boguskiego jest to że.. grał u wielu trenerów. Znałem człowieka który pracował do emerytury w zakładzie gdzie kilka reorganizacji spowodowalo zwolnienie większości Jego kolegów.. Nie dlatego, że był najlepszy czy nawet dobry ale dlatego że był "podnóżkiem" szefów.. Zawsze uczynny aż bywało to obrzydliwe. Ni mówię że Boguś jest takim mięczakiem ale czy widzieliście kiedyś u Niego "ogień w oczach" ??? Nie gadajcie już bzdur nie popartych argumentami pochwał !!! Niestety Boguś jest dobry teraz na zmiany - ale nie jako podstawowy zawodnik ! To że dużo biega to niby co oznacza ?! Przyglądnijcie się, że tylko statystuje przy tym bieganiu ! Rzadko kiedy ma skuteczny odbiór (najczęściej przechwyty nie celnych podań) Nie skreślam Go ale w mojej opinii powinni zacząć grać młodsi z "Powerem" jak np. Halilović. Nie skreślam Go ale nie jest to zawodnik na podstawowy skład i już !

19            -21
~~~Name
Co z kontraktem Zdenka?
Bo jeżeli mu się kończy kontrakt w grudniu (nigdzie nie podano, że klub skorzystał z opcji przedłużenia do do końca 2019) to on w każdej chwili może podpisać umowę z innym klubem.

7            -12
~~~Reymonta2 2
RB9
W ogóle nie rozumem polemiki poszczególnych osób nad głosowaniem w którym bierze udział ponad 2 tys osób. Powiem tak lepiej mądrze stać niż głupio biegać.

28            -16
~~~wiślak i krakus
~Reymonta22
Przekonałeś mnie swoja argumentacją. Nie tak dawno 5000 prawdziwych kibiców Wisły Kraków czekało, aż wpadnie w ramiona braci z Lechii Gdańsk i dopingowało Śląsk Wrocław w meczu z Wisłą Kraków na Reymonta. To było prawdziwe braterstwo aż po grób. Teraz z ci sami - wierność - pojęcie, którego nie znacie.... mają nowych braci. Nic takiego się nie wydarzyło. Po prostu interesy. Pytanie do ciebie. Czy da się bezkrytycznie, na komendę zmienić zdanie i poddać się manipulacji? Tutaj masz dwa tysiące oceniających, a tam dwa razy więcej bezwolnych kibiców!

24            -14
~~~Reymonta2 2
odpowiedź
na spokojne. Jak czytam niektóre komentarze w stylu- przebiegł najwięcej km albo oddał celny strzał a co więcej wygrał nam ten mecz to po prostu padam- genialne spostrzeżenia. Zresztą jak co artykuł rozmowy o Rafale prowokują użytkownicy często udzielający się na tym forum i podają argumenty z tzw. czapy jak wyżej przytoczone. Popatrzmy chociaż na statystyki. jesteśmy zaraz za Lechem najskuteczniejszą drużyna w lidze. Rafał mimo ze gra wysoko ma tylko jedną asystę. Ośmielę się napisać, że gdyby grał ktoś skuteczniejszy bylibyśmy już liderem, a dobra grą naprawdę na to zasługujemy w tej coraz słabszej lidze. Druga kwestia to temat rzeka ale biorąc pod uwagę nasze finanse powinniśmy postawić na kogoś perspektywicznego, gdyż łatwiej kogoś jest wypromować, gdy drożyna punktuje i gra dobrze. Swoją drogą życzę Rafałowi bramki w meczu z Lechia, min 20 tys. i upragnionego lidera. Dodam jeszcze ze w najbliższym okresie nie mam zamiaru podnosić kolejnych komentarzy dot. Rafała.

28            -10
~~~Alvarez Paco
Kiedy R. Boguski zagral dobry mecz ?
Prosze o argumenty. Minusowanie mnie smieszy, bo kazde dziecko potrafi, a mam nadzieje ze takich tu nie ma. Chcialbym o nim cos dobrego napisac, ale, moze ktos mi doradzi. Ktos mi powiedzial, ze to kolesiostwo, a nie umijetnosci. Chcialbym sie mylic i przekonac o braku wiedzy. Czyzby ?

30            -18
~~~Gammay
nie ma głupszego porzekadła
nie ma głupszego porzekadła niz to, że ponoć "lepiej jest mądrze stać niż głupio biegać". Akurat Wisła jest tego typu drużyną, że w jej grze bardzo istotną rolę odgrywa bieganie. Wisła już w kilku meczach wygrała głównie ruchliwością, bieganiem czym zamęczyła przeciwników. Cenny jest taki zawodnik który do końca meczu potrafi jeszcze biegać, zmieniać pozycje, zachowuje ruchliwość i tym sposobem wyłącza z akcji ofensywnych jednego lub kilku zawodników przeciwnika. Oczywiście Boguś jest takim zawodnikiem i nawet jeśli niecelnie zagra, to przez swoją ruchliwość ma zasadniczy wkład w każde zwycięstwo Wisły. To nie jest efektowny wkład ale bardzo efektywny, który docenimy dopiero wtedy jak nie daj Boże nie będziemy mieć gracza z tak nieprawdopodobną wydolnością. A na koniec życzę przeciwnikom Wisły aby sobie mądrze stali na boisku a Wisła niech w tym czasie głupio biega i ładuje im do wora!

31            -21
~~~Henry
Rafał
Boguski, kiedy Ty wreszcie zakończysz karierę, albo będziesz kopać się po czole w Chojniczance. Prywatnie bardzo w porządku człowiek, miałem przyjemność rozmawiać. Podczas wywiadów też rzeczowy, rozgarnięty. ALE TO NIE TE PROGI!!!!

17            -20
GrzegorzS
Zabawne ktoś kiedys sytuacyjnie
powiedział o tym staniu i teraz wszyscy by w Polsce stali mądrze. No stali w MS bardzo madrze a rywale biegali. Zabawne. Wbij sobie jeden z drugim do głowy współczena piłka nozna to bieganie, szybkie bieganie, bardzo szybkie bieganie i to przez 90 minut. Może zobacz jeden z drugim coś wiecej niz mecz poległych ze Sracovia. Wisła dobrze jak na Polske warunki biega i zabieguje rywali. We Wrocławiu mecz wygraliśmy nie tylko dzięki szczęściu w obronie, ale dlatego, że w ostatnim kwadransie daliśmy do pieca, a rywal przestał nadazac i to zmienilo braz meczu. Wisła mogła jeszcze biega szybko i konsekwentnie rywale oddychali rekawami. Problem naszej piłki to na tle rywali własnie problem biegania. Wszystkie cztery zespoły reprezentujące Polske w pucharach odpadła bo przegrała w segmencie nie tyle gry co szybkiego biegania przygotowania fizyczne i motorycznego. Piłka idzie w kierunku zwiększania wydolności i szybkości gry a nie stania i przyglądania sie co sie dziac będzie. Przyzwoity zespół z ligi belgijskiej przy tylu zbiciach Lisa po strzałach rywali do boku by nas wykończył dobijaniem zbitej przez bramkarza piłki. Ale Ślask madrze przy własnych strzałach stał to przegrał. Wisął ma to szczęście, że ma możliwośc korzystania z paru zawodników o sporej wydolności i dużej szybkości, co więcej to zostało wykorzystane w pracy treningowej i dlatego jesteśmy w tabeli tam gdzie jesteśmy. Legia zas mądrze stoii i niech dalej mądrze stoii.

24            -11
stary wiślak
Grzegorz S!
Odpowiedz szczerze! Jaka notę wystawiłeś Boguskiemu i czy to był najsłabszy zawodnik meczu i czym go przewyzszył grający 20 minut Wojtkowski???? I odpowiedz,jak to sie dzieje,że tego piłkarza dołuje publika ocenami,a siódmy z kolei trener go widzi w pierwszej jedenastce. Jak mi to wytłumaczysz,to jesteś nie gość,a półtora gościa. Odpowiesz????

11            -29
~~~#*****#
stary wislaku !
Rozumiem, ze od dawna interesujesz sie ocena Bogusia. Rozumiem, ze ten pilkarz jest szczegolny dla ciebie. A gdyby, ostani byl Kort, Pietrzak, Wojtkowski lub ktokolwiek inny, ten tema poruszalbys tak jak Bogusia? Dotad tego nie zauwazylem. Szanuje Bogusia, ale mogly grac lepiej bo potrafi i tego sie nie zapomina !

22            -7
~~~babcia Anastazja
Oj stary wislaku. Czy ty rozumiesz o czym piszesz ?
Kilka dni temu (27.08. g.10:32) dot. Martina Kostala twoj post o podobnej tresci zostal usuniety z 55 minusami. Czy ty jestes jakis nawiedzony lub nie potrafisz o czyms innym pisac, tylko to samo przez wiele lat? Nie ukrywam, iz to jest juz nudne i naglasniasz sprawe Bogusia robiac mu krzywe. Widze ze dalej niczego nie rozumiesz i jak przewidzialam bedziesz sie powtarzal piszac to samo. Jak dlugo jeszcze bedziesz pisal to samo?

20            -5
~~~WisłaNaZa wsze
Alvarez Paco
Wcale nie tak dawno temu Boguski był najlepszym strzelcem Wisły w przeciągu całego sezonu.

11            -14
~~~babcia Anastazja
~~~WislaNaZawsze
Chociaz post nie skierowany do mnie, to cos ci napisze. W tym newsie piszemy o ocenach meczu ze Slaskiem, a nie o calym dobrym dorobku Bogusia. Czy to tak trudno jest zrozumiec ? Moze jeszcze tu wrzucisz jego gre w Belchatowie i kadrze ?

20            -6
stary wiślak
babcia Anastazja!
Po pierwsze mój poist nie zostal usunięty,tylko ukryty i był to trzeci przypadek za 5 lat mojej bytności na tym forum. Po drugie moj post zaadresowalem do Grzegorza S, i od niego oczekuję odpowiedzi. A po trzecie ,to Boguski powinien byc za ten mecz minimum ,w srodku stawki! I nie dziw się,bo lud nie lubi,jak mu się wytyka,że racji nie ma, Na szczeście nie zależy mi na tym,bo nie startuję w wyborach i mam w d... opinie i zdanie ludu. Myślę,że trener Stolarczyk ocenil Rafała wyżej od ludu.I ja się w tym w pełni zgadzam z trenerem.

12            -28
GrzegorzS
Stary wiślaku, długo się zastanawiałem, czy odpowiedzieć
ale jak rozumiem cierpisz na jakies problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego (to częste i nasilające się osób starszych) nie rozumiem co w moich wpisach dwowodzi, że czos uważam, na temat Wojtkowskiego a coś na temat Rafała Boguskiego. Reszta wpisujących chyba pojęła, ze bronie jego wkładu i zaniżonej oceney za występ w meczu ze Ślaskiem. Więc specjalnie dla Ciebie wpisze takie zdanie. Uważam, że obok Bartkowskiego, Wasilewskiego, Sadloka, Ondraszka, Bashy i szczęścia Lisa było Boguska zawodnikiem ciągnącym Wisłę w tym meczu. Co więcej bez jego odbioru i akcji w końcówce meczu nie było by trzech punktów, a co najwyżej remis. Jak zas pytasz o oceny to informuję, że od conajmniej półtora roku, w związku tym, że jest tu całe stado ignorantów dołujących grę i wkład Rafała u mnie ma zawsze konsekwentnie 10 i nie ważne czy zagra 93 czy 15 minut. Czy odpowiedź ZADAWALA???

10            -16
~~~Krakus
do GrzegorzS
Oj Grzesiu, Grzesiu... Dawniej czytałem Twoje komentarze choć ich rozmiar powodował zmęczenie. Część Twoich uwag była ciekawa i słuszna. Niestety jednak czas robi swoje i analityczne myślenie jest coraz rzadszym elementem Twoich komentarzy. Wyzywasz masę ludzi którzy komentują kiepską postawę Boguskiego od stada ignorantów. Kim Ty jesteś skoro nie liczysz się z opinią większości komentujących, dodatkowo obrażając Ich ?! Niestety sam stałeś się starym ignorantem który stoi daleko za stadem i złorzeczy bo.. MUSI mieć inne zdanie. Oglądnij sobie na spokojnie mecze Bogusia i zobacz jak większość meczu człapie od jednego zawodnika do drugiego. Policz ilość celnych podań ale także tych nie celnych. Popatrz na Jego odbiory piłki i jakość strzałów. Ja już Ciebie rozumiem i to, że tylko poprzez swoją "nieomylność" dajesz 10 dla Bogusia, a wszyscy inni się na Niego uwzieli.. Niestety Grzegorzu czas robi swoje i niestety Boguś jako zawodnik jest już słaby, a Ty proszę załóż okulary (tylko proszę posłuchaj najpierw okulisty - On nie chce dla Ciebie żle..). W mojej opinii Boguski powinien zaczynać na ławce i wchodzić aby utrzymać wynik na już podmęczonego rywal. Wtedy Jego "świeżość" będzie ok. Nie piszę tego ze złośliwości ale jako Kibic Wisły uważam, że są lepsi zawodnicy którzy dodatkowo są dużo młodsi (choćby Halilović czy Wojtkowski). Kiedy Oni maja grać - jak "zasłużeni" blokują miejsca ?!

15            -8
stary wiślak
Grzegorzu!
I dobrze,ze odpowiedziałeś. Boję się,że inni na podobnej zasadzie walą mu systematycznie jedynkę. I dlatego nie cenię i nie traktują już choćby trochę poważnie tej klasyfikacji. Z głosem ludu,trudno polemizować. Każdy ma prawo dać od 1 do 10.Dlatego traktujmy to na luzie.

4            -17
~~~€
„stary wiślak”
Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o ....... „starego wiślaka”hahaha

15            -3
~~~#*****#
stary wislaku !
Mysle ze wiekszosc oceniajacych robi to spawiedliwie i wedlug wlasnego uznania. Walczenie przez ciebie o lepsze oceny dla Bogusia, moze (nie musi) miec odwrotny skutek! W przeciwienstwie do ciebie staram sie byc obiektywny. Jak RB9 gra poprawnie oceniam go 5-6, bo nie dam 10 kiedy wielu bylo lepszych od niego. Ocene 10 dam wtedy, gdy bedzie na boisku najleszy, ale nie jest, wiec uczciwie nie zaklamuj rzczywistosci, bo krzywdzisz innych naszych zawodnikow. Rozumiem, ze jest to spawiedliwosc wg. @starego wislaka. Bogusiowi zycze duzo lepszej i skuteczniejszej gry, a nie tylko biegania. O zgrozo, nie powoluj sie na trenerow, bo tutaj oceniaja kibice !

18            -1