Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.

Interia: TS Wisła nie chce oddać piłkarskiej spółki za symboliczną złotówkę?

Według doniesień portalu Interia.pl - wciąż nie ma porozumienia w sprawie przejęcia Wisły Kraków SA przez grupę biznesmenów. Jednym zaś z punktów spornych ma być dość zaskakująca informacja, która mówi, że aktualny właściciel piłkarskiej spółki, a więc Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków, oczekuje od kontrahentów kwoty miliona złotych. Wcześniej podawano, że spółkę - w związku z jej licznymi długami - można będzie przejąć za symboliczną złotówkę.

Zapowiadają się więc dość gorące kolejne godziny wokół Wisły Kraków, oczywiście o ile doniesienia Interii » okazałyby się prawdziwe.

Przypomnijmy, że zadłużoną na około 30 mln złotych piłkarską Wisłę starają się przejąć Wojciech Kwiecień, właściciel sieci aptek "Słoneczna", który namówił do tego Wiesława Włodarskiego, prowadzącego firmę "FoodCare". Wraz z nimi właścicielami Wisły mają zostać firma transportowa - Antrans Group i deweloperska - Dasta Invest.

Aktualizacja: informacja ta została zdementowana przez nasz klub tutaj »

Źródło: Interia.pl


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


31    Komentarze:

~~~T24
Wisła
Albo media podjudzają, albo Pani Prezes z TS boją się o własne d....

83            0
~~~Wiesiek
Brak słów...
TS-się. Nie kompromitujcie się! Co za komunistyczne metody, granie na uczuciach kibiców, próby wykorzystania sytuacji by znowu ogolić inwestorów na kolejną kasę. Brak słów jeśli to prawda... trochę niepokoi mnie te 10%, o których nikt nie mówi, a pewnie to TS chce być dalej udziałowcem...

66            -5
~~~Skate
Brawo!
Brawo zarząd! Trzeba się do końca nażreć!

74            -4
~~~tabaluga
Heh
Można było się tego domyślić. Pigi od koryta tak łatwo nie odejdzie, tak samo jak cała ta banda. A nikt im miliona nie da, nawet Araby. Za te długi to całe TS powinni zamknąć, za defraudowanie pieniędzy. Wola żeby klub skończył w IV lidze.

66            -6
~~~krk
Milion a może dwa, trzy..
Szczyt beszczelności w wykonaniu grabarzy. Tyle powiem bo mnie boli.

76            -3
woytek1974
Szanowna Pani Prezes
Czy Pani, w sobotni wieczór, nie słyszała głosu trybun? Czy faktycznie chce być Pani kapitanem Schettino, który doprowadził do katastrofy?

86            0
~~~hazi
Ts graberzem Wisły
Sarapata wy...j!

77            -1
~~~Człeniu
Szczyt bezczelności
Jeśli to prawda, to życzę TSowi wszystkiego najgorszego.

53            -2
psh
Pojebało ich ?
:-(

40            -1
~~~robot
Białoński już różne rzeczy pisał...
najbardziej wiarygodny jest Karcz więc jego wersji się trzymajmy Ale jeżeli byłaby to prawda to z TS-u są mega s*******y....

63            -1
~~~hej
Niewiarygodne
Jeśli to prawda to na stos z panią prezes to jawne działanie na szkodę naszej kochanej Wisełki.

49            -1
~~~mic333
TS za wszelką cenę chce zostać naszym grabarzem
I jeżeli tak się stanie to z całego serca życzę upadku wszystkich sekcji sportowych TS-u. Nie mam pomysłu jak inaczej wytępić tą patologię.

38            -5
~~~Tylko WISŁA
Pani Prezes
Ludzie to jest masakra !!! Ona chce jeszcze mieć kasę za zadłużenie klubu !!! Ona chce jeszcze kasę że doprowadziła klub do upadłości !!! Pani Prezes jest grabarzem Wisły !!! Musimy ratować klub musimy coś zrobić żeby takie osoby i zwyrodnialcy nigdy już nie doszły do władz klubu i coś zrobić z oszołomami z "C" bo pogrążą i zniszczą naszą KOCHANĄ WISEŁKĘ !!!

48            -4
~~~cygikrk
Noż kurła.
Czytając to, widzę zdjęcie Sarapaty i jej zarządu z głowami Nosacza.

33            -2
~~~hazi
dramat
Jeśli rzeczywiście tak jest to dobrze, że to wypłynęło do mediów. Niech Kwiecień powie oficjalnie, że żądają milion złotych. Trzeba wywrzeć presje na tej babie

31            -2
Jazz
.
Nie chcę być złym prorokiem, ale to tak wygląda jakby pani Marzena robiła pozory chęci sprzedaży, a tak naprawdę wcale nie miała zamiaru tego robić. Oni szukają frajera, sponsora, który da kasę i nie będzie się wtrącał w działalność klubu. Jeśli do sprzedaży nie dojdzie to byłoby kolejnym dowodem (po pokrętnych tłumaczeniach, nazywaniu poszukiwanego bandyty Panem Miśkiem, braku pozwu wobec Jadczaka itp). że niestety w klubie mają coś do ukrycia i będą się bronić za wszelką cenę przed pełna transparentnością działalności. W ogóle cud, że jacyś biznesmeni w świetle tego wszystkiego zdecydowali się zaryzykować. No ale cóż, zostanie im w razie czego jeden wieczny sponsor - kibice. Może liczą, że w czwartej lidze będzie frekwencja 10 tys. a koszty utrzymania niskie?

46            -2
~~~Januszzwa sem
Po co te emocje ?
Panowie ( i Panie ). Wydaje mi się, że emocje są tutaj zupełnie niepotrzebne. Chodźcie na mecz za 2 tygodnie, pokibicujcie ludziom, którzy - mimo braku wypłat - jeszcze chcą wyjść na boisko.

9            -39
~~~WisłaNaZa wsze
bez jaj!
No ale można było się tego spodziewać, że te nieudaczniki będą chcieli wykorzystać sytuacje! Mam nadzieję, że te gnojki odpowiedzą za wszystko!

32            -2
kuszczak
Cytat za Interią:
Dwa lata i trzy miesiące temu długi po erze Bogusława Cupiała wynosiły 12 mln zł, a w szatni zostali piłkarze Petar Brlek, Richard Guzmics i Krzysztof Mączyński, których udało się sprzedać za znacznie większą kwotę niż wynosiły wierzytelności. Nowi właściciele nie do końca rozumieją oczekiwania zapłaty owego miliona, skoro powszechnie wiadomo, że zarząd Marzeny Sarapaty doprowadził klub do znacznie gorszego kryzysu niż ten, w jakim go przejmował.

37            -3
Willem de Zwijger
Zniszczenie klubu przez siebie wyceniła na milion?
Sarapata wysoko ceni swój brak profesjonalizmu, niegospodarność, powiązanie z kibolami, kłamstwa i niedotrzymane obietnice.

29            -2
ddd
Rzecznik Wisły
Dementuje to na TT Co nie zmienia faktu,że czekam na oficjalne info. Bo ta zachłanna baba nie wiadomo,co jeszcze wymyśli..

22            -1
~~~kibic1906
Żenada!
Czemu tylko milion,a nie dziesięć.Wstyd!!!

19            -2
kongo
widzicie
jak Wisłe maja w sercu wola aby upadła ale musza sie nachapać.Złodzieje !!!!!!Sarapata ,miski i inne badnziory WON z klubu.

24            -2
~~~Sfrustrow any kibic
MASAKRA
Jeśli to prawda to jest szczyt bezczelności.... złodzieje pierdolone.... ale nie ma co się dziwić skoro gangusy pieprzone rządzą polską piłką !!! zrozumcie że póki to ścierwo (TSW i SKWK + Sharksy) będą mieli swobodę zawsze będą problemy !!!! to trzeba wytępić.... już wiecie dlaczego Bednarz był zły ? a gdyby nie Jadczak to już Wisły by nie było..... mam jednak nadzieję że przejmą spółkę od tych jebanych złodziei.... TS owi nie zależy na spółce oni mają klub po to by prać kasę i przykrywkę dla machlojek.... JAZDA JAZDA JAZDA BIAŁA GWIAZDA... WIDZIMY SIĘ NA LECHU... pokażmy tej kurwie co o niej sądzimy.....

17            -1
~~~FanNatic9 0ABG! !!
jeśli to prawda to oddaje choonor tym
Tym kt krytykowali Sarapate .. mieć 30 baniek długu i chciec za to jeszcze kasę ... zamiast oddać klub bogatym ludzia kt chcą pomóc Wisle

20            0
~~~Pp78
Sarapata!
Na meczu z amiką wyjedziesz na taczkach!

27            0
~~~Uber
Co za mało już kasy
wyprowadzili?? Sumienia nie mają jak i odwagi wyjść i powiedzieć cokolwiek!!!

16            -1
kajus19
Światełko w tunelu ?
To było do przewidzenia ! Oni kosztem Wisły chcą się nachapać bez skrupułów , guzik ich obchodzi klub , robią długi wykorzystując markę i po nich to może być koniec Świata , zarząd jest na poziomie Meresia który był prawdopodobnie ich słupem , Cupiał wstydził się oddać klub kibolom więc przymknął oczy na kiepskie CV cwaniaczka , ot gra pozorów ! Wisłę przed kibolami może ochronić tylko dobre prawo , oni boją się tylko silniejszych i bezczelniejszych więc wolałbym drogę prawną.

13            -1
~~~markos
Nie rozumiem postępowania TS - u
spółce piłkarskiej, pogrążonej w długach, grozi upadłość, działania ratunkowe potrzebne od zaraz, znajdują się inwestorzy, którzy chcą pomóc wyprowadzić spółkę z zadłużenia, a tu TS, zamiast powitać inwestorów "z otwartymi ramionami", stawia warunki, jakby nie rozumiejąc jaka jest sytuacja, TS, zachowuje się tak jakby stał na równorzędnej pozycji z potencjalnymi inwestorami, a tak nie jest, chyba że TS ma w zanadrzu jaką nową, lepszą opcję rezerwową, wtedy można negocjować stawiać warunki, ale ja takiej opcji nie widzę, a czas ucieka (a właściwie go nie już nie ma).

9            -2
Limak_1906
Interia
Nie dajmy się wciągnąć w grę pseudo dziennikarzy. Bialonski to stary populista i takie teksty napewno nie pomogą Wiśle przejść w ręce nowych właściciele. Taczki na panią prezes powinny i tak czekać przed budynkiem klubu

22            -2
Kosmaty
Litości.
TS nie jest w stanie zapewnić Wiśle odpowiednich przychodów by się rozwijać. Ba, nie są w stanie zgromadzić środków by w ogóle działać na rynku piłkarskim (pozyskani sponsorzy to zbyt mała kwota, wydatki z kolei są zbyt duże by strony w bilansie były choć mniej więcej równe. Pojęcie płynności finansowej to dla Wisły obecnie czysta abstrakcja. Innymi słowy albo oddadzą klub w inne ręce, albo on całkowicie upadnie. Ok, może się wydawać, że milion złotych za klub piłkarski (w jakich kłopotach by nie był), to nie jest wielka kwota, tym bardziej za klub z tak wielką tradycją i marką (nawet jeśli ta marka jest wyblakła i sama "polerka" nie wystarczy by przywrócić jej dawny blask)... jednak z drugiej strony zakup Wisły to obecnie transakcja wiązana: nabywasz klub wraz z gigantycznym zadłużeniem i mnóstwem kłopotów. Ten milion sam w sobie nie jest wielką kwotą za nabycie klubu, ale lepiej przeznaczyć go na spłatę zadłużenia, a to jakieś 3 do 5% (zależnie od źródła podającego wysokość długów) całego zadłużenia. Co więcej to 25% kwoty, którą trzeba już na starcie wyłożyć dla piłkarzy by wiosną w ogóle mieć jeszcze kogokolwiek w kadrze zgłoszonej do rozgrywek. TS 2 lata temu twierdziło, że Wisłę przejmuje tylko po to by ją uratować i nic innego się nie liczy. Więc niech teraz to udowodnią, bo opóźnienie transakcji choć o tydzień oznaczać będzie rozpad zespołu (jeśli zawodnicy rozwiążą kontrakty z winy klubu, to nie tylko minie perspektywa potencjalnego zarobku na niektórych z nich, a i tak trzeba będzie im kasę wypłacić) i w perspektywie możliwy upadek klubu, na którym jak twierdzą bardzo im zależy.

23            -1