Środa, 26 grudnia 2018 r.

Biznesmeni czy przebierańcy - co dalej z Wisłą?

Bardzo poważnym błędem zarządu Wisły Kraków, który w minioną sobotę podał się do dymisji, był niemalże całkowity brak transparentności w działaniu. Wprawdzie w wielu wywiadach prezes Marzena Sarapata wiele o tym mówiła, ale czym więcej mówiła, tym niestety mniej się z tym działo. Samo wydawanie newslettera, dla oczyszczenia gęstniejącej atmosfery wokół klubu, dawało niewiele. Problem w tym, że po oddaniu akcji spółki w nowe ręce i po powołaniu tymczasowego prezesa, w osobie Adama Pietrowskiego, z transparentnością jest niestety równie źle.

Komu oddaliście nasz klub?!

Przeciętny kibic Wisły zwyczajnie nie wie kto dziś podejmuje w Wiśle decyzje i kto tak naprawdę jest właścicielem "Białej Gwiazdy"? Przykre to, ale prawdziwe. Poprzedni zarząd klubu popełnił wiele wizerunkowych błędów i choć przez dwa i pół roku słyszeliśmy, że "Wisła jest na sprzedaż", to gdy ostatecznie do sprzedaży doszło (?) oddano 112-letnią historię tak, jakby sprzedawano nie jeden z najważniejszych klubów piłkarskich w Polsce, a co najwyżej osiedlowy warzywniak!

Czy kibicom wystarczy pokątnie podawana informacja o spotkaniu włodarzy Wisły, w tajemniczym hotelu w Zurichu? Czy wystarczy dramatycznie lakoniczny komunikat o "warunkowej sprzedaży"? Czy pierwotnie zapowiadana konferencja prasowa, która ostatecznie się nie odbyła, to w jakikolwiek sposób rzetelne traktowanie kibiców? Przez takie działanie nowi właściciele (?) są jedną wielką zagadką i przeciętny kibic "Białej Gwiazdy" może czuć ogromny niepokój. Wszyscy zaś pozostali - mają powody do "szydery". Niestety słusznej.

Bogacze, czy przebierańcy?

Obecność nowych właścicieli (?) na meczu z Lechem Poznań wzbudziła oczywiście ogromne zainteresowanie. Problem w tym, że poza faktem iż panowie spotkali się z zespołem i sztabem trenerskim - zapewniając że wszelkie zaległości finansowe zostaną uregulowane, to na dziś - właśnie przez brak poważnego traktowania kibiców - zarówno pan Vanna Ly, jak i pan Mats Hartling jawią się bardziej jako "tanie podróbki" Jackiego Chana i Hulka Hogana, niż poważni biznesmeni, którzy przejmują jeden z największych klubów piłkarskich w Polsce!

Niewiele wniosła też wizyta obydwu panów u prezydenta Jacka Majchrowskiego, a jeśli już, to dodała kolejnych wątpliwości. I nie chodzi tutaj jedynie o bieganie po budynku magistratu z otwartym parasolem pana Ly. Wizje 50 boisk treningowych, które rzekomo miałyby być przez naszych nowych inwestorów już wybudowane, brzmią dokładnie tak samo, jak wyszukiwanie w otchłaniach Internetu informacji o funduszach inwestycyjnych Alelega Luxembourg S.à r.l. i Noble Capital Partners Ltd.

Może nie mamy wielkiej wiedzy o produktach finansowych, ale z tego co nam wiadomo - fundusze inwestycyjne polegają na wspólnym lokowaniu środków finansowych. Polegają na zaufaniu, do podmiotu, w który się inwestuje. Czy po tym co dotychczas zobaczyliśmy - przekazalibyście swoje pieniądze na konto Alelega Luxembourg S.à r.l. lub Noble Capital Partners Ltd.? O ile oczywiście jakiekolwiek konto tych podmiotów bylibyście w stanie... znaleźć!

Wątpliwości odnośnie nowych właścicieli (?) Wisły Kraków SA jest więc całe mnóstwo i prawdę mówiąc zupełnie nie zdziwi nas, gdy zarówno pana Ly, jak i pana Hartlinga... nigdy więcej już nie zobaczymy. Oczywiście jeśli tak się rzeczywiście stanie, warto będzie zastanowić się na czym polegać miała cała ta maskarada? I kto oraz w jakim celu ją zorganizował?! Jeśli zaś jakimś dziwnym zrządzeniem losu na konto wiślackiej spółki wpłyną środki w wysokości 12,2 mln złotych - co "przyklepie" transakcję - wątpliwości może być... jeszcze więcej! Jeśli bowiem pan Ly rzeczywiście chce - jak mówił podczas wizyty u Majchrowskiego - inwestować w Krakowie oraz jego okolicy, równie dobrze mógł to zrobić bez "pakowania" swoich pieniędzy (?) w Wisłę...

Co dalej?

Do mitycznej daty - 28 grudnia - pozostały już tylko dwa dni. Dziś cała władza w Wiśle spoczywa w rękach pana Adama Pietrowskiego i to niestety dla nas kolejna tajemnicza postać. Śmiemy twierdzić, że choć wokół polskiej piłki każdy z nas (oraz Was) obraca się od wielu zapewne lat, to wcześniej nikt o panu Pietrowskim zwyczajnie nie słyszał.

Oczywiście nie mamy podstaw do tego, aby w jakikolwiek sposób osobę pana Pietrowskiego deprecjonować, aby mówić o nim jakkolwiek źle, ale dopóki na wiślackim koncie nie znajdą się środki pieniężne - cała sytuacja wydaje się niestety mocno groteskowa. I co gorsze - mało wiarygodna. Uwiarygodnić całość mogą tylko pieniądze i choć te są dla przeciętnego "zjadacza chleba" kolosalne, to bacząc na wiślacką historię, bacząc na markę oraz na wciąż rozwijającą się polską ligę - mądrze zarządzany klub wcale nie musi być studnią bez dna. Coraz prężniej i z "głową" działająca wiślacka akademia, nieprzeciętna rzesza fanów oraz klubowy znaczek, który rozpoznawany jest na całym świecie - to wartości, które ciężko przeliczyć na pieniądze. I to nawet jeśli dziś nasza spółka rzeczywiście zadłużona jest na kwotę około 40 mln złotych. Bacząc choćby na nowy przetarg praw do transmisji meczów Ekstraklasy oraz fakt, że w Krakowie wciąż jest moda na "chodzenie" na mecze Wisły - nasz klub ma podstawy do tego, aby być solidną firmą...

Pytanie wydaje się jednak zasadne - czy solidności dodadzą mu nowi, więcej niż tajemniczy inwestorzy? Na dziś mamy co do tego ogromne wątpliwości.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


100    Komentarze:

Pawelllp
Już niedługo
Okaże się czy my bedziemy się śmiać z szyderców, czy oni z nas ...

117            -6
thomas77
Pożyjemy zobaczymy
Najwyżej od 4 ligi zaczniemy na nowych zasadach i porządkach w klubie ,damy radę bo Wisła musi być WIELKA I SILNA!

88            -20
~~~bob
dobry artykuł
Artykuł w sposób analityczny przedstawia wątpliwości kibiców Białej Gwiazdy. Brak transparentności jest przerażający. Nie wierzę, że normalne firmy z Polski czy z zagranicy nie chciałyby rozmawiać o zainwestowaniu w klub o tak bogatej historii, ogromnym potencjale kibicowskim z siedzibą w Krakowie. Myślę, że te szemrane interesy robione są po to aby ukryć wyprowadzenie z kasy Wisły kilkudziesięciu milionów złotych. zastanawiam się czy nie byłoby lepiej gdyby te mityczne miliony do piątku nie wpłynęły na konto Wisły, ponieważ gdy gang Olsena obejmie władzę to dopiero może być prawdziwy koniec Wisły.

75            -71
~~~Bercik
Bercik
Na prawde nie mogliście sie wstrzymac z tym artykułem do soboty? Niby wislaportal a czuje się jakbym czytał weszło...

146            -81
~~~Southern Star
To byla sprzedaz Last Minute
Prawda jest tez taka,ze ani Sarapata, ANI CUPIAL, nie byli w stanie znalezc kupca przez odpowiednio 2 i 6-7 lat. Byl powazny Kita, ale Cupial zachowal sie jak sie zachowak Majac swiadomosc totalnego krachu, Sarapata, zdecydowala sie na ryzyko, nie mniejsze niz Cupial (vide Meresinski)

60            -17
~~~Castellab o
zenujacy artykul
Zaczynacie schodzic na psy.. Od pewnego czasu zachowujecie sie jak tani brukowiec (plotki, ploteczki). Zawsze uwazalem was za porzadny portal piszacy tylko w tedy kiedy info bylo w zasadzie pewne, a zachowaliscie sie jak Stanowski... Pietrowski w wywiadzie powiedzial, ze chca wybudowac 8 boisk, a tamten projekt z Chin to inwestycja, w ktorej brali udzial. Wiekrzosc osob zwiazanych z Wisla nawoluje o cierpliwosc i czas, ale nawet Wy nie potraficie uszanowac świąt, tylko piszecie to co kazdy juz napisal po 100 razy.

193            -84
Skrzetusky
Skrzetusky
A ja uważam, że wszystko się toczy w dobrym, spokojnym tempie i w odpowiednim porządku. Nie każdy bogacz musi się afiszować z kasą, niektórzy lubią być niezauważeni,.można uniknąć w ten sposóbwielu problemów. A że jeden z nich nie ubiera się jak rekin biznesu? Jak można patrzeć na takie rzeczy. A kasy sam bym nie przelał wcześniej niż gdy zarząd się podał do dymisji- pieniądze przy tym zarządzie lubią znikać. A dziennikarzy się nie słuchajcie, ja jestem dobrej myśli. Poza tym uważam, że artykuły wislaportal też są trochę tendejcyjne. Pamiętam jak były kasowane posty za obrażanie blondyny a za obrażanie Bednarza (którego fanem też nie byłem)nie było nawet ostrzeżeń. Broniliście zarząd przez lata mydląc ludziom oczy. A co do małych wartości i obrotów firm tych panów, które są w internecie to przy funduszach inwestycyjych jest to normalne, sprawy podatkowe. Trochę wiary moi drodzy. A ci co piszą o gangu olsena mam nadzieję, że będą mieli na tyle honoru żeby przeprosić za jakoś czas za swoje słowa. Pozdrawiam

96            -25
Apsu
Dlatego też jestem zdania...
...które powtórzę na stronach tego portalu, że zarząd TS powinien nadal szukać potencjalnego, nowego właściciela, a nie jak mniemam ogrzewać skompromitowane ryje w cieple świątecznego spokoju. Jeśli Ci Panowie są przebierańcami, to wina za ich pojawienie sie tu spada również na zarząd TS i działania powiazanych z nimi ludzi, którzy tylko mówili że im na Wiśle zależy, obwieszali sie szalikami, hasłami o wiernosci, oprawami o obronie honoru na krakowskich ulicach, a caly czas chodziło o mamone. Ja sie nie dziwie pojawieniu się ludzi ktorzy mamone beda chcieli z klubu wyciągnąć. Ciężko oczekiwac szacunku do tradycji, od anonimowych przybyszów gdy tradycji tych nawet twoja rodzina nie szanuje.

52            -10
Willem de Zwijger
Rychło wczas Redakcja przejrzała na oczy.
Przez długi czas byliście obroń

56            -63
~~~Maxus
Jest błąd w artykule
"Wisła jest na sprzedaż". Dopiero ostatnio po wydarzeniach w lecie ze stadionem pani prezes zmieniła śpiewkę, bo dotychczas twierdziła w wywiadach, że "Wisła nie jest na sprzedaż". Bredziła, że nie jest za tym, by klub posiadał jednego dużego właściciela podając przykład poprzedniego właściciela. Była za tym, by własność była rozproszona :lol: Dlatego tak uczepiła się z Dukatem tego Bragiela, bo on chciał mieć tylko 15 % akcji, a pani Sarapata dalej by mogła sobie rządzić, albo ci co za nią stali i robić dziwne rzeczy w klubie. Widać jak nie w smak tej pani była prawdziwa zmiana właścicielska, bo "kręciołka" przy klubie by się im urwała. TS miał być tylko na chwilę. Mieli uporządkować pewne sprawy, skatalogować wszystkie długi i szukać poważnego właściciela. Sarapata tego nie zrobiła, a wręcz odstręczała wszystkich poważnych inwestorów przed zainteresowaniem się Wisłą. Przychodziły same dziwaczne osoby jak jakieś Stecherty, Bragiele, a teraz te cudaki. Sarapata i ta ferajna za jej plecami to nieszczęście Wisły.

100            -7
~~~leszek
A zarząd ktoś rozliczy?
Do redakcji.Kto odpowiada za sprzedaż i sprawdzenie nowego właściciela?. Czy nie Sarapata i TS?.Mieli przecież wgląd do danych finansowych nabywców. Chyba że pozbyli się kluby aby nie odpowiadać prawnie za doprowadzenie do upadku.

154            -2
~~~22ABG22
@Bercik
ODP: W sobote banki nie pracuja ;) I tak dalej. Potem nowe roki, Trzech Kroli. Dodam, ze jesli maja konta w banku gdzies w Emiratach, co jest dosc popularne, bo to jedne z nielicznych zdrowych bankow na swiecie, nie pracuja one rowniez w piatki. WISLAPORTAL slusznie stawia te pytania, wywierajac publiczna presje na byc-moze-wlascicielach, obligujac ich jedynie do wypelnienia obietnicy udzielenia informacji, ktora miala byc przekazana przed swietami na konfie. Sluszne pytania ze wszech miar stawiane w imieniu tysiecy kibicow, dla ktorych ta firma wyglada jak wydmuszka. Vanna Ly przypadkiem nie zmienial danych osobowych i paszportu, bo jest niemozliwym zeby wielki fundusz, wielki prezes byl "niewidzialny" w internetach. PYTANIE ZATEM I CZAS ze wszech miar sluszny : )

31            -17
Willem de Zwijger
Teraz dopiero Redakcja przejrzała na oczy?
Przez długi czas broniliście poprzednich władz niczym lwy, czasami nie dopuszczając nawet do publikacji krytycznych wpisów o Sarapacie et consortes (sam padłem ofiarą tej polityki). Teraz lejecie krokodyle łzy... O przelewach należy zapomnieć: ci przebierańcy zostali wynajęci przez tych, których Redakcja tak bardzo niegdyś kochała, by ułatwić Sarapacie i spółce odejście oraz ograniczyć (ewentualnie wyeliminować) odpowiedzialność poprzednich władz. PS Mam nadzieję, że Redakcję będzie stać na publikację tego posta.

108            -41
~~~open mind
Kto zostanie
prezesem Wisły SA po powrocie 100 % akcji do TS-u?A po za tym ......Mateusz SARAPATA - prezes zarządu Forum TFI w Krakowie-nie mam bladego pojęcia , czy coś go łączy z Marzenką , ale jeśli tak , to pewnie pomógł jej prześwietlić tych dwóch przy..upasów.Ja jednak myślę,że już ich więcej nie zobaczymy.

17            -8
adam10
Artykul
Tak czytam ten artykul i zastanawiam sie czy to wislaportal czy weszlo bo poziom niestety podobny. A gdzie byliście przez ostatnie miesiące jak zle działo sie w klubie czego o tym nie pisaliscie? A od minionego wtorku yez jakos nie byliście aktywni po za publikacją oficjalnych komunikatów a teraz we świata taki artykuł??? Juz teraz nic nie zmienimy trzeba poczekac do piatku i wtedy pisać takie artykul!!!! Teraz to tylko dolewanie oliwy do ognia i pokrzywka dla ludzi takich jak Stanowski inni dobrze życząc Wiśle "redaktorzy"

99            -13
~~~Rs
Ech
Oczywistym jest, że pieniądze nie wpłyną na konto. Przeciez to jest banda przebierańców bez większego grosza przy duszy.

44            -36
Kosmaty
Bardzo dobry artykuł. Odzwierciedlenie myśli kibiców.
Z jednym tylko zastrzeżeniem. "Jeśli bowiem pan Ly rzeczywiście chce - jak mówił podczas wizyty u Majchrowskiego - inwestować w Krakowie oraz jego okolicy, równie dobrze mógł to zrobić bez "pakowania" swoich pieniędzy (?) w Wisłę... ". Z tym się nie zgodzę. Zależy w jakie inwestycje celuje. Chodzi o to, że jest całkowitym anonimem, to sprawia że najbardziej intratne inwestycje są dla niego zamknięte. Zainwestowanie w Wisłę to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na "pozytywne przedstawienie się" w odpowiednich kręgach. Z drugiej strony jaki wałek dałoby się zrobić na Wiśle w obecnej kondycji? Nie nabierze kredytów na obecną Wisłę (klub jako bankrut nie ma zdolności kredytowej, a jako dopiero co sprzedany za 1 euro nie ma też za wiele wartości jako hipoteka), nie wyprowadzi pieniędzy, bo nie ma nic na kontach (kasa po meczu z Lechem ledwo starczy na samochód dla każdego z trio), nie wyprzeda zawodników, bo ci w dowolnej chwili mogą rozwiązać kontrakty, a jak zapłaci ponad 12 baniek, to i tak cała kadra nie jest warta więcej (części kończą się kontrakty już za pół roku), nieruchomości nie sprzeda, bo Wisła nie ma żadnych nieruchomości... nawet swoje biura wynajmuje w architektonicznym i wizualnym bublu, którego właścicielem jest miasto. Tak można wymieniać i nic wykonalnego nie przyjdzie do głowy. Oczywiście panowie mogą mieć zaplanowany jakiś dłuższy przekręt i zorientujemy się dopiero po czasie (patrz ostatnie dwa i pół roku). Ale obecna sytuacja wygląda tak: nie mamy zupełnie nic do stracenia, ponieważ są tylko 2 opcje. 1. Panowie okazują się szalbierzami, Wisła spada ogłasza bankructwo w konsekwencji spada do 4 ligi i na lata znika z ekstraklasy. Bez nich stałoby się to samo, jeśli okażą się przebierańcami, to stanie się to samo. Zero straty. 2. Panowie jednak chcą coś ugrać w pozytywny sposób i wyprowadzają Wisłę na finansową i organizacyjną prostą. Szansa na to nie jest wcale większa niż na to, że są złem... ale jest, a lepiej jest dać sobie szansę, niż całkowicie ją odciąć. Szansa, jakkolwiek nikła oznacza że jest nadzieja na pozytywną alternatywę. AAAA, właśnie wpadł mi jeden, jedyny powód na ulokowanie nierzetelnych właścicieli w Wiśle: wyciągnięcie niektórych dokumentów z klubu, by prokurator nie był w stanie dotrzeć do wszystkich przekrętów z ostatnich 2 lat. To możliwe, choć tak naciąganej teorii spiskowej dawno nie słyszałem (za dużo zachodu). Tak czy siak ja jestem nieufny, ale chcę wierzyć (być może naiwnie jak ktoś to podsumował).

59            -22
~~~Reymonta2 2
o co chodzi?
chyba przejedliście się sernika. czy ten artykuł wnosi coś do sprawy? pojawiają się w nim nowe fakty? szkoda ze takiej transparentności nie domagaliście się przez ostatnie 2 lata od TS. oj wielka szkoda.

122            -15
~~~ollo
pewnik?
myślę że redakcja przygotowuje nas kibiców do faktu iż żadna kasa nie wejdzie na konto i tym samym lądujemy w czarnej d...e, Zastanawiam się dlaczego lub po co pani prezes potrzebuje ochrony i przed kim ta ochrona?

57            -13
~~~mc
wymaganie od strony internetowej...
...jakiegokolwiek rozliczania zarządu klubu jest dokładnie tak samo śmieszne, jak kambodżański biznesmen chowający się przed kamerami przy użyciu parasolki. Poza tym widzę, że wielu z Was krzyczy teraz, a za czasów rządów TS jakoś niewielu narzekało, gdy były kolejne transfery i kolejne wygrane mecze! Lodu na głowy!

24            -35
~~~abg
...
żenujący artykuł, zatrudniliście tą łajze stanowskiego?

96            -29
~~~Wasyl
mam podobne zdanie jak Willem...
[...] wytrzasnęła skąd trzech cudaków na weekendowy występ w Kraku. Jeden zasłania twarz żeby ktoś go wkrótce nie odszukał i nie obił mordy. tym samym udało się zakończyć rundę i ukraść kolejne kilkaset tys. przychodu za mecz z amicą. moje świąteczne życzenia dla sarapaty i kolegów to żeby dosięgła was sprawiedliwość i żebyście skończyli pod mostem.

50            -22
~~~ollo
Willem de Zwijger
sedno sprawy, teraz to musztarda po obiedzie !!

29            -10
~~~Kibol z Reymonta
Mogliscie poczekać jeszcze te 2 dni ....
a tak to powielacie narrację Stanowskiego i jemu podobnych.Gość tylko ręce zaciera.A co jak wierzyciele kasę otrzymają a druzyna wyjedzie na zgrupowanie do Turcji?Jak zrobią konferencje w styczniu i pokażą ludzi ktorzy będa rzadzić w klubie i poinformują opinię publiczną jakie mają plany wzgledem klubu? To przecież jest wszystko cały czas mozliwe do zrealizowania.Cały czas się zastanawiam po co ci ludzie mieliby robić całą tą szopkę? Jaki mieli by cel? No chyba ,ze redakcja wie znacznie więcej niz przeciętny kibic ale w takim razie walcie śmiało a nie powielajcie n-ty raz znanych faktow/plotek.

80            -8
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
Pytanie o Zarząd (były)
Ja mam takie pytanie. Czy istnieje możiwość aby MY kibice złożyli zawiadomienie do prokuratury o działaniu na szkodę naszego Klubu przez poprzedni zarząd ? Czy zna się ktoś w tym temacie i mógłby mi to wytłumaczyć ? Chętnie jakieś zbiorowe zawiadomienie bym złożył. Wyprowadzenie tylu milionów w ciągu 2 lat to chyba jest przestępstwo ? Przecież ten niby nowy Zarząd , któremu ja za grosz nie wierzę tak jak i poprzedniemu na 100% nie złoży takiego zawiadomienia. I sprawa zostanie wyciszona. A tacy ludzie jak MS będą się dobrze bawić za klubowe pieniądze.

64            -4
~~~Janko Buszewski
Już niebawem
okaże się kto ma rację.Czy wątpiący i ostrożnie podchodzący do tematu kibice,czy optymisci i ludzie wierzący że "to ci co Wisełkę postawią na nogi".Ja,jak już wcześniej pisałem,nie wiem co mysleć o sprawie.Mam bardzo ambiwalentne podejscie do tematu.Z jedenj strony, wierzę że będzie ok z drugiej zaś mam poważne obawy i wątpliwosci.Kłócą się we mnie dwie ososbowosci.Ta optymistyczna i ta druga-przeciwna.Czekam więc cierpliwie do piątku a wtedy to,okaże się czy wpłynęła gotówka i jest w ogóle o co kruszyć kopie,czy też nie wpłynęłą i tym samym umowa przestaje byc aktualna.Tylko kto wtedy obejmie stery tonącej Wisły??Zarząd podał się do dymisji.... Sam już nie wiem co będzie?Zagadkowii są ci inwestorzy.Zero przejrzystosci,transparentnosci i odkrywania kart,ale może to i dobrze?Może wszystko ma się toczyć takim własnie torem a o wszystkim dowiemy się po Nowym Roku na konferencji o ktorej zapewniał prezes Pietrowski?Ale pozostaje też druga strona medalu.Mozliwe ze potencjalni dobroczyncy nie wpłacą obiecanej gotówki i zwiną żagle nim je na dobre rozwinęli??W biznesie swiatowym obaj panowie sa jacyś....mocno anonimowi.Nikt nic o nich nie wie,nikt o nich nie słyszał a twierdzą,że budowali akademie i boiska w Chinach i wspólpracuja z MC!??Wszystko to jakos mocno poplątane.Dlatego czekam na ów piątek jak na zbawienie,bo wtedy choc część wątpliowsci zostanie rozwiana a nie powiem,mocno sie denerwuję,bo chodzi przecież o przyszłośc klubu, ktoremu kibicuję od dziecka, juz prawie 40 lat.Myślę że nie ja jeden tak mam,no może poza tymi ktorzy juz dawno połozyli kreskę na Wisle i nie uwierzyli w żadnych potencjalnych kupców,widząc w nich tylko oszustów i kombinatorów.Poczekajmy więc jeszcze to umówione dwa dni.....i oliwa wypłynie.Mam nadzieję,że w nadchodzący Nowy Rok nie wejdziemy jako klub-bankrut ,z perspektywą gry w 4 lidze???Choc z drugiej strony,gdyby nowi włascieciele mieli okazac się nieudacznikami lub włascicielami a;la Król z warszawskiej Polonii,gdzie przelew z Wiednia szedł i szedł a nigdy nie doszedł,może taka degradacja i oczyszczenie z wszelkich brudów,okazałaby sie dla nas na prawdę zbawienna!??Albo staniemy na nogi i zaczniemy grac o wysokie cele,albo zamiast robic z siebie posmiewisko (a to nie Kielce,Płock,Legnica czy inny Sosnowiec,tylko Kraków i klub ze 112-letnią historią i tradycją ) zwijajmy żagle i startujmy od tej od 4 ligi by wrócic prawdziwi,skonsolidowani i mocni.Kibice byli,są i zawsze będą a klub Wisła Kraków to ma byc Wisła Kraków a nie jakas tam wydmuszka i popier....ka !!!Te tysiące kibiców w miescie i kolejne rozsiane po Polsce i świecie chca własnie takiego klubu.Klubu przez duze K !!!!Mamy juz w miescie klub wiecznie broniący się przed spadkiem,z szumnymi planami i perspektywami a poziomem sportowym i wynikami osmieszający siebie rok w rok,z wielkimi haslami na ustach i 14 miejscem na koniec sezonu,z garstką kibiców i miejscem w lidze załatwionym przy zielonym stoliku, z historia i tradycją,gdzie od 70(sic!) lat nic nie ugrano poza wstydem i żenadą.Jeden taki klub w Krakowie wystarczy,drugiego nie potrzeba.Tym drugim,nie bądzmy my !!!!

35            -3
~~~Mruk
Ale wkoło jest wesoło
Ci niby nowi właściciele a właściwie nieudolni komedianci to tylko parasol osłaniający prawdziwość zamierzeń innych (wcześniej takim parasolem- słupem był Jakub M.). Zastanawia dlaczego panowie Włodarski, Kwiecień i s-ka wycofali się z transakcji informując że audyt nie był przyczyną, zastanawia także spokój Majchrowskiego- jakby wiedział coś więcej niż wszyscy inni, poza tym pierwszy poinformował o dokonanej transakcji w Zurychu ...ten spokój przelew się też na mnie i wieszczę że będzie jeszcze zwrot akcji z pozytywnym skutkiem ale na pewno nie z tymi egzotycznymi komediantami.

17            -27
~~~wiślak z krk
kto to napisał ??? pod podpisu !!!
żenujący tekst, aż wstyd !!! takie wypociny to tylko na kałuży , są Święta !!!

6            -5
kongo
dla mnie TS
toprzebierańcy niby kochali Wisłe a najpierw obrzydzali Cupiałowi Jej utrzymywanie a potem jakjuz sami przejeli to najzwyczajnie ja OKRADALI!!!! co do tych inwestorów to niedługo sie przekonamy pismaki sa wkurzone bo nie maja informacji to wymyslaja co rusz jakies bzdury w wy wszystko zescie przepisali .czuje ze bedzie dobrze !!!

61            -8
~~~wiślak z krk
Kosmaty i reszta
weż sie odwal,weż sie schowaj,weż sie już nie kompromituj !!! takie teksty kopiowane z brukowcu to sobie gloryfikuj na stronkach rodem z Kałuży !!!

2            -4
~~~lachut
@~~~Mruk
mAJCHROWSKI jest spokojny bo jak Wisła upadnie to tylko się z tego ucieszy i dlatego jego spokój jest w tym wszystkim dla nas najbardziej niepokojący

22            -38
~~~€
Willem de Zwijger
Żadnej polityki, tylko samego siebie. A przede wszystkim hejtu do klubu i zwykłych ludzi na tym forum.

13            -22
ja-n
Plan B
Ja jestem pewny, że pan Ludwik Miętta nie objada się w święta ale na wszelki wypadek szykuje plan B.

11            -49
~~~Daf
Chyba nam się właśnie dno oberwało...
To oczywiste, że to figury. Pytanie, kto rzeczywiście się nimi zasłania? Solidny gracz, który chce być w cieniu (naprawdę, a nie jak Ly - tylko o tym mówi), czy może jest to jakiś kolejny biznesowy wałek jak z Meresińskim? A tak przy okazji - nadal nie mogę pojąć, jak to możliwe, że klub z takim potencjałem i stosunkowo niewielkim długiem (porównując do dzisiejszego zadłużenia) udało się w ciągu 2,5 roku doprowadzić do takiego dramatu. Brano Zarząd! Jestem pewien, że udałoby wam się doprowadzić do bankructwa sieć McDonald`s, gdyby ktoś wpadł na tak idiotyczny pomysł i dał wam ją w zarzadzanie.

50            -5
~~~Kristof/
Gdzie byliscie
Jak Sarapata z Dukatem rozkradali klub?pytam się gdzie wtedy byliscie?

104            -9
wilkrobert13 2
Ten artykuł...
Jakbym słuchał...Stanowskiego!:lol: Tylko WISŁA NASZ TS!

53            -13
~~~Janko Buszewski
lachut
No nie wiem,czy Majchrowski jest taki spokojny!?Kłocił bym się.W razie upadku Wisły,poza innymi kłopotami związanymi z powyższym,pozostanie mu na utrzymaniu przestarzały i niefunkcjonalny stadion,który przynosił będzie tylko straty a miasto musi go utrzymywać.Za samo jednorazowe wykorzystanie go w meczu ligowym,Wisła przelewac musi na konto urzedu miasta 123 tys zł.Po upadku klubu i nawet ewentualnym starcie w 4 lidze ,mecze na pewno nie będą rozgrywane przy R22 a koszty związane z utrzymaniem stadionu i infrastruktury wokół niego,ponosic bedzie musiała gmina miasta Kraków.Stadion bedzie niszczał a koszty związane z jego samoistnieniem będą tylko wzrastac.Na miejscu Jacka nie byłbym wcale zadowolonym optymistą i zapewniam też Ciebie,ze taki szczwany lis jak prezydent Majchrowski,zapewne nie ma z tego tytułu zadowolonej twarzy a cyniczny,wyreżyserowany i dobrze wytrenowany usmieszek nie gosci na niej przy temacie upadku naszego klubu.

43            -3
~~~Barosz
Pytacie po co kupują Wisłę...
Pytacie po co kupują Wisłę. Po to, że jak chcą stworzyć poważną akademię, to taki klub jak Wisła to w tej chwili skarb za drobne pieniądze. Bez poważnego klubu akademia nic nie znaczy, bo gdzie młodzi później mają się pokazywać?

29            -14
~~~Jerzy KRK
Przedwczesny
Ten artykuł jest zdecydowanie przedwczesny. Wystarczyło poczekać 2 dni. Wtedy albo wiele straci na wartości, albo pytania byłyby mocniejsze. Tak, Wisłę sprzedano jak worek kartofli. Ale tak sprzedaje się bankruta. I kto do takiego stanu ją doprowadził?

67            -4
~~~~ja
@~~~Wiślak - NowyBieżanów
Jeśli sprawa toczy się tak, jak ja sobie to wyobrażam, to nie mamy szans w takim wniosku. A moje prywatne zdanie na ten temat już niejednokrotnie tutaj przedstawiałem, choć wielu się ze mną nie zgadza sądząc po minusach pod postami. Za kilka dni będziemy mieć jasność całkowitą. Otóż prywatnie myślę, że zarząd podstawiając słupów, których widzieliśmy pierwszy i ostatni raz, pozbywa się wszelkich dokumentów związanych z funkcjonowaniem spółki przez ostanie lata. Wszystkie sprawozdania finansowe, o ile takowe były, faktury, wypłaty, opłaty, wypływy, konta wypływów- wszystko to zostanie w ten tydzień zniszczone aby uciec od odpowiedzialności. Po wszystkim nikt nie dotrze do informacji, gdzie wypływały środki finansowe, zarząd będzie czysty- a panów Vanna i Hartlinga nikt nigdy nie zapyta, bo nikt ich nie znajdzie. Ot, co. Chciałbym bardzo się mylić.

27            -12
~~~Janko Buszewski
A nie przyszło Wam do głowy
drodzy bracia i siostry (zeby juz taką retoryką swiątecznie-koscielną;-) )ze Hartling to rzeczywisty Hartling,bo jasno i przejrzyscie demonstrował swoje oblicze,nie uciekał przed kamerami i pismakami,natomiast ów "skosnooki pan" chowający się za parasolem,to nie żaden Vanna Ly,tylko człowiek mający w jego imieniu prowadzic rozmowy i niegocjacje??

30            -8
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
ja
To jesteśmy tego samego zdania. Ja też już to pisałem i też mnie minusowali za podobne wpisy. Te osoby co przejęły teraz klub to zwykłe goło....dupce i tylko staniemy się pośmiewiskiem nie tylko w kraju. Przykre ale prawdziwe.

15            -33
christiancag e
a
wy jesteście śmieszni o starym zarządzie o skwk nie potraficie nic napisać złego a tu ludzie jeszcze nic nawet nie zrobili a wy już jakieś śmieszne teksty piszecie.Zamiast poczekać co się wydarzy bo gorzej być nie będzie bo jak nie zapłacą to jesteśmy w 4 lidze bo tu już kraść co nie ma bo ktoś już pieniądze wyniósł ale tego nie napiszecie.

60            -6
Maxi
W końcu obudziliście się
Pisałem że to prawdopodobnie lipa to byłem tu minusowany . Powtórzę więc jeszcze raz to co pisałem wcześniej.. tylko dziecko albo Kubuś Puchatek by uwierzył w te bajki . Takiego kabaretu niestety ale kosztem Wisły dawno nie widziałem . Cała piłkarska Polska z nas się śmiała ale tutaj co niektórzy dalej wierzyli a może i wierzą że to wiarygodni partnerzy . Tu nie potrzeba prasy której nie koniecznie trzeba ufać i która faktycznie mogła jechać po Wiśle bo nie każdy nas lubi tu wystarczy trochę samemu pomyśleć i poszperać w internecie . Byłem jednym z pierwszych co pisałem że Meresiński to oszust to jechaliście po mnie , potem wielki koncern z Niemiec chce przejąć Wisłę też wystarczyło poszukać w necie i też jechaliście po mnie jak napisałem że to mała bankrutująca firemka i teraz też mnie minusujcie ale informacje z netu o tym ,, księciu kambodżańskim ,, też nie napawają optymizmem . Obym się mylił

29            -46
~~~~the real thomas
...
wydaje mi się, że to są słupy kogoś znacznie poważniejszego... może wkrótce się czegoś więcej dowiemy?

29            -9
~~~goal
Najważniejsze pytanie brzmi.
Kto za tym wszystkim stoi !!!!! Jeżeli temu komuś zależy na dobru Wisły, to należy mu podziękować i pogratulować reżyserii. Jeżeli to sprawka tak zwanych decyzyjnych, a Sarapata prysnęła z forsą za granicę, to będziemy mieć dalszy ciąg serialu. A nie można wykluczyć, że może to być, jedno i drugie.

31            -5
~~~Danio9876
Zaczęło sie
Widzę, że nawet w święta tuba propagandowa TS działa. Co do samego tematu. Po owocach ich poznamy. Nie przeginajmy w dwie strony. Byle nie okazalo sie, że to zaplanowana akcja TS i zaraz bedzie "patrzcie co oni zronili klubowi. TS-owi już nigdy nie uwierzę, co nie znaczy, że mam pełne zaufanie do ekipy vanny, lecz z osadami czekajmy do piątku wieczór.

40            -6
Maxi
Przekonuje mnie szczególnie to ...
Pan Ly interesował się Krakowem od pewnego czasu. On chciał wejść w ten biznes, bo lubi Kraków, jest katolikiem. To była kwestia pana Wojtyły, papieża. On jest z Krakowa. Dlatego pan Ly wybrał Kraków - wyjaśniał Pietrowski, dodając - Znał też pana Karola Wojtyłę osobiście. On lubi Polskę i Kraków.

20            -17
adam10
cd.
a i jeszcze dodam jedna kwestie a kto jest winny jak by faktyczni nowi inwestorzy okazał się niewiarogodni???? Zarząd i TS który był właścicielem klubu to oni im go sprzedali to oni go prześwietlali i sprawdzali ich zabezpieczenia bankowe. a i co do akapitu o zadluzeniu spolki a kto ja na te 40 milionow zadluzyl? tez milceliscie wczesniej a teraz nagle tacy zatroskani? A co do artykułu to dodam jeszcze jedno szkoda ze jeszcze nie dopisaliście jak byli ubrani co jedli i jakimi liniami przylecieli. Niestety bardzo slaby artykuł nic nowego nie wniósł tylko jeszcze bardziej mamieszal

41            -6
Polak mały
Wislaportal zarabia...
na ilości wejść na stronę? Bo jeśli tak to premia murowana. Tu święta tu nadzieja a wy taki anty tekst jakich wiele w "legianecie".??? Jeśli wam zdrowie i nerwy kibiców są obojętne to się wam udało.. Sam jak i większość mam obawy, ale czekam na wypełnienie zobowiązań do 28 a wtedy będzie jasność czy umowa jest ważna. Mój niepokój uspakajam również tym, że kilka osób miało z nimi kontakt, Stolar Głową Blaszczu, skoro oni nic nie wywachali.... Szczęśliwego Nowego Roku Wiselko.

46            -12
~~~bolek
wisła
czy ktoś ma ewentualnie jakąś wiedze gdzie będziemy rozgrywać mecze w czwartej lidze na którym boisku?:-(

15            -35
~~~z Podhala
Możecie wmawiac sobie co chcecie. Prawda jest taka,
że ten Klub od 2 lat jest hańbiony jak nigdy! I przestańcie narzekać na stanowskich, blońskich i resztę warszawki. Sami dajemy im pożywkę. Co do "inwestorów"... Nie interesuje mnie jak chodzą ubrani o czym latają, ale interesuje mnie jaką mają wiarygodność! Jakie prowadzą biznesy, gdzie są zatrudnieni, albo jaki bogaty dziadek dał im spadek! Pieniądze nie biorą się znikąd! Przy byle kredycie człowiek musi okazać źródło dochodu, wiarygodność...A tu k... co???? Nie interesuje Was czy pieniądze nie podchodzą np. z przestępczej działalności??? Że czyjeś dzieci doświadczyły nieszczęścia żeby nasze dzieci mogły trenować??? Taka Wisłę chcecie?? Nawet gra w 4 lidze jest mniej hanbiaca niż ten kabaret który serwują mam "zarządzający" naszym Klubem... I na koniec powiem Wam, że mam w doopie ich szemrane wirtualne miliony!

35            -22
~~~Jan z podkolanówka mi w róż
Zmiana markera portalu na www.stanowskiportal.pl
j.w.

43            -15
~~~Stachu
Niesamowite
Są święta, za dwa dni wszystko się wyjaśni a redakcja podgrzewa atmosferę powielając wszystkie wątpliwości które już dawno padły publicznie. Żadnych nowych faktów tylko powielane pytania. Jak inne media odpuściły to sami się poniewieramy. Nie wiem jak to się skończy ale jak nie wypali będzie dość czasu na krytykę konstruktywną bo opartą na faktach.

57            -2
~~~Wert
Upadek klubu
Dzięki kibolom i marionetce Sarapacie IV liga byłaby pewna. A tak jest nowa nadzieja albo przedłużona agonia. Autor widać że chce by Wisła pozostała kibolska, ale działania nowych władz są niepokojące.

55            -2
Burczga28
Hmmm....
Cieszyłem się jak dziecko jak pojawiło się info że znalazł się inwestor który przejmie Nasz klub. Tylko jest małe ale.... Im dłużej czekamy tym wątpliwości jest więcej i na dobrą sprawę nic o nowych inwestorach nie wiadomo wujek google nic praktycznie nie pokazuje. Istnieje też opcja że faktycznie stoi za tym jakaś grubsza ryba która chce na razie pozostać w cieniu. Możliwe że Marzenka wie majcher wie, ale nie puszczą na razie pary z gęby. Wydaje mi się że TS powinien wiedzieć bo przecież sprzedawał klub więc powinien mieć wgląd do wszystkich dokumentów. Inna sprawa jest taka że jak to są jakieś zasrane żebraki to po co im zadłużony po uszy klub??? Jakby nawet chcieli wydoić z tego jakieś pieniądze to za bardzo nie ma z czego, ba na początek trzeba wsadzić 12 melonów na samo "dzień dobry". Jeden fakt zaprzecza drugiemu. Podsumowując "co tu jest grane"??? Pozostaje poczekać jeszcze te dwa dni i teoretycznie sprawa powinna stać się bardziej jasna. Chyba że jakiś dziennikarzyna nagle coś wytropi i raczy się swoimi rewelacjami z nami podzielić. Ale jak przez tyle czasu nic nie wywęszyli to już chyba nie wywęszą. Jak wiadomo grube interesy lubią ciszę i naszym nowym właścicielom całkiem dobrze na razie to wychodzi. Tylko czy to się skończy otwarciem szampanów czy smarkaniem w chusteczkę to już czas pokaże.

22            -2
Gdsb
Gdzie byliście jak Sarapata z Dukatem powiększyli
dług o cztery razy? Gdzie byliście jak policja przeszukiwała tereny klubu? Gdzie byliście, gdy Cupiał musiał ustąpić, bo mu grożono? Wtedy milczeliście, broniliście TS-u do upadłego. Za dzisiejszy stan Wisły, za te 40 mln długu odpowiedzialni są obrońcy TS-u. Dziwię się, że Sarapata nie ma zarzutów i zgadzam się z Iwanem, że to była świadoma akcja okradania klubu, a nie jakieś pomyłki.

93            -7
woytek1974
A ja dalej swoje!
Nowi "właściciele" już odnieśli sukces. Przyciągnęli na R22 ponad 22 tys. kibiców. Jak na grudzień to rewelacyjny wynik. Nie ważne jak cała ta śmieszna transakcja się zakończy. Ważne abyśmy My Kibice, uświadomili sobie w końcu, jak wielkim potencjałem dysponujemy. I zechcieli ten potencjał wykorzystać dla dobra Białej Gwiazdy. Warto czytać książkę "Niepodległa Polska, odrodzona Wisła" bo ta lektura pokazuje, że wszystko zostało stworzone dla ludzi i przez ludzi. Mamy znacznie łatwiejszą sytuację niż 100 lat temu.

40            -13
majk
W artykule nie ma słowa
pod którym bym się nie podpisał. Nawet jeśli wpłyną pieniądze to sposób zmiany wĺaściciela jest tak żenujacy że tylko ślepiec albo człowiek bez godności nie czułby się upokorzony

22            -30
Gdsb
Wtedy Sarapata była bohaterką, bo zapowiedziała
wielki pozew przeciwko Jadczakowi. Minęło już tyle czasu i gdzie jest ten pozew? Pozwu nie będzie, a jest to równoznaczne z przyznaniem racji Jadczakowi - zwłaszcza po fali zatrzymań w tym roku osób powiązanych z zarządem TS i wydającym im rozkazy.

69            -7
~~~Janko Buszewski
z Podhala
Aleś poszedła stary po bandzie....Rozumowanie bardzo etycznie czyste i wielkoduszne...tylko nijak mające się do otaczającej nas rzeczywistosci.Czy Ty kupując np telefon zastanawiasz się i bierzesz pod uwagę to,że prawdopodobnie robiły go "małe chińskie rączki"?Czy kupując dres,buty sportowe czy telewizor lub komputer myslisz o tym nieustannie?Czy piłkarz kopiąc piłkę bierze pod uwagę to,że choc ma ona znaczek nike czy adidasa wykonana została w Pakistanie,Bangladeszu,Tajlandii czy Turcji a jej wykonawcą może byc (a najprawdopodobniej jest) kilku lub kilkunastoletnie dziecko,siedzące przy maszynie do szycia po kilkanascie godzin dziennie?Nikt dzis o tym nie mysli uwierz mi.kazdy kieruje sie swoim zyskiem,bo świata nie naprawisz w taki sposob.Zbyt wielkie lobby biznesowe i polityczne "pracuje nad tym", zeby bogaci byle jeszcze bogatsi a biedni jeszcze bardziej biedni.Taki jest wspołczesny swiat.Poza tym,idąc tropem "polskich inwestorów sportowych" rozeznaj sie w temacie jak odnosza sie do swoich pracowników i jak ich traktuja panowie Cupiał,Wojciechowski,Filipiak czy Kaszowski z amiki!??Może masz jakichs znajomych co pracowali lub pracują w Telefonice w Myślenicach lub w stoolarni TF Kable na Złocieniu?Może ktos Ci kiedys podpowie,jak Wojciechowski rozmawia z kontrahentami JW Construction a Filipiak Comarchu??Szlachetnie prawisz....ale biznes is biznes i my tego nie zmienimy!!!

30            -4
~~~tad
Dobry artykuł
Niezależnie od tego co stanie się do piątku to dobry artykuł. Czytając o "warunkowej sprzedaży" byłem przekonany, że warunkiem przeniesienia własności akcji Wisły S.A. jest zapłata przez kupującego określonej kwoty. Okazało się, że jest inaczej, stąd przedwczesna radość wielu kibiców Wisły w sobotę, gdy poinformowano, że jest nowy właściciel. Skoro są już nowi właściciele, ciekawe czy już obecnie mogą zbyć akcje Wisły na rzecz kogoś trzeciego?

9            -18
~~~rafi
wy naprawde braliscie ich na powaznie?
Przeciez Sarapata z Miskiem i reszta nie dopuszczą konkretnych ludzi do klubu bo to by dla nich znaczylo jedno-prokuratorskie zarzuty za wyprowadzenie kilkudziesieciu mln zl z klubu,dzialanie na szkode spółki itd ! A tak podstawili jakis przebierancow ktorym pewnie dadzą te 12 baniek ktore pozwoli przetrwac pół roku- w tym czasie można wypromowac 2-3 grajków (Kolar,Lis ),puszcza Imaza za 300-400 tys euro a w nowym sezonie z praw telewizyjnych mozna skroic 20 mln zł ! Ci beda oficjalnie wlascicielami a z tylnego siedzenia Sarapatka bedzie pilnowala zeby nic nie wyplynelo

19            -21
~~~Prezes.
Kto jest Autorem tego artykułu ???
Autor "felietonu" (sic!) pisze o anonimowości Inwestorów (w sposób bardzo niegrzeczny), ale zapomniał się podpisać. Warto nieraz nawet krzyżykiem, jak nie umie się pisać. A jak się wymaga od Kogoś, najpierw należy spojrzeć na siebie. Nie wspomnę o powtarzanych zgrzanych kłamstwach powtarzanych wielokrotnie np. kto powiedział, że Pan Vanna Le wybudował 50 boisk, może Pan Majchrowski nie za bardzo umie angielski, źle zinterpretował wypowiedzi, a pseudo dziennikarze już mieli pożywkę, itd... Trochę lodu na głowę i cierpliwości... wszystko objawi się niebawem.

41            -12
~~~fazior
@~~~~ja
Nie zapominaj, ze dzisiaj juz nie wozi sie pieniedzy w walizkach, czy reklamowkach jak kiedys, tylko wszystko odbywa sie droga przelewow bankowych. Jesli ktos wyplacal gotowke z kont Wisla S.A. to musi miec to pokrycie i uzasadnienie inaczej naraza sie na odpowiedzialnosc karna. Wszystkie przeplywy pieniezne w Wisla S.A. sa do sprawdzenia, nawet jesli ktos zniszczyl by dokumentacje papierkowa ( jest obowiazek przechowywac przez 5 lat ), to w banku jest slad po tych pieniadzach i mozna ta groga tez sprawdzac.

25            -2
~~~~ja
@Gdsb
Jak pisałem o przestępczej działalności, o tym, że pozwów nie będzie leciała fala hejtu. Ja się tym tylko martwię. Od długich miesięcy klubem rządzili bandyci pod przykrywką, wyprowadzali pieniądze, a teraz doprowadzili do upadku klubu. To jest moje prywatne zdanie, obserwując wydarzenia, które mają miejsce. W tym momencie wypadałoby zapytać tylko, czy klub uregulował należność za wynajem stadionu na mecz z amica. Jeśli nie, to utwierdziłoby mnie w przekonaniu, że nadal, nawet w przypadku upadłości klubu pieniądze są wyprowadzane nie wiadomo gdzie, nowy właściciel to tylko słup, a wszystkie dowody ku temu są niszczone, by uciec od jakiejkolwiek odpowiedzialności.

21            -6
~~~......... ....
Do tych co jada na portal
Zobaczycie ten przelew jak swinia niebo i co wtedy napiszecie ,, tak podejrzewałem,, dwulicowce A propo porównajcie tego ,,biznesmena,, Le z Włoch i z Krakowa przeciez to całkiem rózne osoby. Jedynie Kasa moze sie pojawic jak sie dogadli z TS ze biora grunty oczywiscie za czapke gruszek albo razem beda budowac.

8            -42
~~~biondi
klub
Boję się o nasz klub:-(

11            -8
Apsu
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
Według polskiego prawa, KAŻDY ma społeczny obowiązek zawiadomienia organów ścigania o przestępstwie, a instytucje państwowe obowiązek prawny. Tak więc treść art 304 kk można cytować każdemu dziennikarzowi, który podejrzewa że TS wyprowadzi pieniądze z pytaniem czy wobec swoich podejrzeń zawiadomił prokuraturę lub policję o przestępstwie, czy tylko ot tak się podśmiechuje ale nie ma niema jednak pewności.

15            -3
~~~Kristof/
Sarapata i miśkowy zarzad
prawda jest taka,ze ten deal jest po to aby dac czas na odkrecenie przekretow jakie mialy miejsce w klubie w ostatnim roku!Iwan ,Boniek wprost zarzucili wyprowadzenie pieniedzy i nikt nawet tego juz nawet nie dementuje,bo po co skori to prawda?

29            -3
~~~T24
Wisła
A ja wam mówię to są ludzie wiarygodni. Chyba że są podstawieni przez Pana B. C!!!!!

15            -13
~~~Anty skwk
Pozbyc sie bandytow
Mam nadzieje ze nowi wlasciciele wywala na zbity pysk wszystkich bandytow od barana Miska, cale gowno warte SKWK i smiesznych rekinkow. Zeby ten klub odbudowac to trzeba pozbyc się baranow

52            -3
~~~Kibol z Reymonta
Moze lepiej redakcja zainteresowała...
by się losem kasy z meczu z Lechem(a było tego ok.1mlnzł)? Chodzą rozne plotki ze ustępujacy Zarząd ją przytulił,inna głosi ,ze to najłatwiej i w dodatku całkiem legalnie zdobyta kasa przez Pietrowskiego.Czy ktoś ogarnięty w temacie wie co się z nią stało?Kto obecnie nią dysponuje?

46            -4
~~~nicoll
Szybka zmiana
Zmieńcie nazwę na skwk portal płaczki. Czuje się jakbym oglądał jakieś reżimowe telewizje. Mam nadzieje, że będzie przynajmniej godnie. Bo to co się dzieje pod zarządem niby ratujących nas ludzi z TSu i ekipy skwk (stowarzyszenia kibiców tylko z nazwy) jest żałosne. Syf i dług nie maleje a tylko wzrasta. Straciliście władze nad klubem to trzeba zacząć pluć. Ale nic z tych rzeczy, koniec patologii miskowej na Wiśle, wasz koniec i jestem mega szczęśliwy :lol:

53            -3
~~~Kibol z Reymonta
Ciekawe na jakiej podstawie....
Majchrowski mowił po spotkaniu z nowymi inwestorami,cytuję "Przez szesnaście lat miałem do czynienia z wieloma inwestorami, którzy na pytanie, czy mają pieniądze, odpowiadali, że mają mieć. Tu wynika, że są jakieś pieniądze".Żeby wyciagnąć taki wniosek to wydaje mi się że wie więcej niż to co jest obecnie podane opinii publicznej.

28            -5
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
Apsu
Tylko moje pytanie brzmi czy My kibice możemy złożyć takie zawiadomienie ? mając tylko i wyłącznie domysły i suche fakty , że pieniędzy nie ma a powinny być.

15            -1
~~~DamianWis ełka
Zaślepieni Naiwniacy
jak czytam niektóre komentarze to wstyd mi,że jestem Wiślakiem.Jak można być tak naiwnym i zaślepionym .Nawet gdybyśmy przyjeli,że ten Ly(?) ma pieniądze to dlaczego na wspólnika wziął Hartlinga,który jest goły,obecnie bezrobotny i ma łatke oszusta? Jak oni jakimś cudem wpłacą tą kase to czeka nas większy cyrk niż z Meresińskim a ten impotent umysłowy Pietrowski,który udaje agenta i jest wyśmiewany w środkowisku (a u nas o zgrozo!! jest tymczasowym Prezesem) to spotkał się z Kubą tak samo jak zna Bońka i jest agentem Matusiaka.Bajkopisarz nawet z niego słaby.Wisła nie zasługuje na takie cyrki.

20            -21
Serafin_MacC ycek
Ja mam pytanie???
Gdzie byli panowie typu Kwiecień i inny krakowscy biznesmeni przez ostatnie dwa lata? Ci którzy niecały miesiąc temu chcieli kupić Wisłę, ale doszli do wniosku, że są zbyt biedni aby to zrobić. Czemu po roku kiedy władzę miał TS nie chcieli kupić Wisły kiedy długi nie były jeszcze takie duże, a piłkarze dostawali pensję ( z opóźnieniem ale jednak dostawali ) ??????????? Wiadomo było od początku że TS nie pociągnie długo klubu sam, i że TS od razu był chętny sprzedać klub za 1 zł. Co do nowych właścicieli pewnie ostrzyli sobie zęby na grunty TSu, ale pewnie już się zorientowali ,że kupując Wisłę ich niedostaną. Wić już pewnie się pakują i niedługo stąd wyjadą. Od początku tego sezonu ktoś ciągle pod nami dołki kopie, jak nie sprawa ze stadionem to później ten judeczak z tvn (leżącego się nie kopie, nie mógł ten sku***syn wyemitować swojego nędznego reportażu jak ktoś by normalny nas kupił?), teraz penie też ktoś ściągnął tych pajaców abyśmy jeszcze bardzie podpadli wizerunkowo. Życzę wszystkim kretom wszystkiego najgorszego z okazji świąt, oraz chu*****o nowego roku.

19            -21
~~~markos
Proponuję zachować spokój
Może i w artykule jest sporo racji, ale zastanawiam się co w nim nowego?, to raczej podsumowanie tego co już wiemy, nie krytykując opisywanych tu faktów, może być argumentem, powodem do `szydery" (jak piszę redakcja) dla tych, którzy mam wrażenie mają teraz "używanie ma Wiśle", sam podzielam niepokój redakcji co obecnej sytuacji Wisła Kraków SA. ,ale czy o to chodzi?. Nie chcę tu `cukrować" potencjalnym nowym właścicielom, bo nie ma ku temu powodów, ale z drugiej strony, skupiając się się faktach, póki co, nie robili nic by aż tak bić na alarm, zgodnie z umową, przejęli akcje klubu, w jednym z wywiadów tymczasowy prezes Pan Pietrowski, zapowiedział, że w dniach 27 i 28.12, będą przelewy, poczekajmy więc co się wydarzy, krytykujmy więc fakty, czyny, jeśli będą powody, a nie wrażenia i otoczkę, bo jeśli (odpukać) pojawią się powody, to słów nie wystarczy ;-)

21            -2
~~~Maxel
@~~~Kibol zReymonta a skąd Ty wziąłeś milion złotych przycho
W meczu z Lechem ?! W życiu tyle nie zarobili.Przecież kilka tysięcy to karnetowcy a tych pieniędzy dawno nie ma. A ile było biletów po 15,20 złotych.... A cała reszta Opłata za stadion,opłata dla firm zewnętrznych i tak dalej .

12            -5
~~~ollo
~~~Stachu
jak pisałem powyżej , to jest przygotowanie kibiców do najgorszego,mamy się już trochę oswoić z tym co nas czeka. Kto W 1 Dzień Świąt pisze takie teksty i jeszcze kto mu nakazał bo rozumiem że w Święta jesteśmy na wolnym z pracy.To jest perfidne i przemyślane działanie.

24            -6
~~~Stevie
Gdzie byli poważnie pytasz
Może TS wtedy nie chciał sprzedać za złotówkę, nie pamiętasz jak MS na konferencjach wmawiala nam że wszystko idzie w dobrym kierunku. Niepotrzebny artykuł który dolewa oliwy do ognia. Trzeba dać sobie na wstrzymanie do piątku, nic więcej nie wymyślimy.

34            -2
Apsu
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
Każdy może złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W tym wypadku jest podejrzenie, gdyż Boniek mówi że w czerwcu wszystko wg papierów było ok i nic nie wstrzymywało na możliwe bankructwo Wisły, a grudniu jest 40 mln długu, więc można podejrzewać że ktoś popełnił przestępstwo. Albo wyprowadził kwotę liczoną w milionach z budżetu Wisły, albo zaświadczał nieprawdę w dokumentach finansowych. Ograna ścigania przeprowadzą postępowanie i jeśli podejrzenie się uprawdopodobni wszczną śledztwo, jeśli nie, umorzą.

16            -2
~~~Kristo
Wstyd
Szanowni kibice białej gwiazdy. Jaki obserwator środowiska piłkarskiego i kibolskiego powiem krótko w klubie jest źle. Po pierwsze mafia w zarządzie która doprowadziła do upadku finansowego klubu. Pani Sarapata powinna zostać oskarżona o nieumiejetne piaskowanie powiezonego stanowiska. Po drugie podział między kibicami. Czy Wy prawdziwi kibice uznajecie "zgode" z jakimś Ruchem czy Widzewem? Co to w ogólema być? Po trzecie sprzedanie akcji jakimś nieznanym i niesprawdzonym pseudobiznesmenom z Kambodży. Śmiech na sali!!!! Otwórzcie oczy!!!! Stary zarząd próbuje umyć ręce.Sprawa klubu powinna zająć się specjalnie powołana komisja. Puentujac każda gwiazda w końcu zgasnie.

22            -14
~~~~ja
@~~~fazior
Oczywiście, ze historię sprawdzisz, ale co z tego, jak osób, do których trafiały pieniądze już nie? Wystawią lewą fakturę na sprzątanie stadionu za 450 000zł miesięcznie, pieniądze przeleją na zagraniczne konto, i po sprawie. Wg zawartej umowy, będzie wszystko ok, jedna strona zobowiązuje się sprzątać, druga płacić. Jedyne co, to tylko ewentualne działanie na szkodę spółki, jeśli ktoś udowodni blondi, że założone 450 000zł to za dużo jak na "sprzątanie" a to już nie będzie takie proste.

14            -3
trogdor
zły timing
Ten artykuł pojawił się o dwa dni za wcześnie - lub o dwa lata za późno (pierwsze pytania o niegospodarność i transparentność powinny pojawić się po wyrzuceniu Wdowczyka). Tak czy inaczej wyczucia czasu to nie macie żadnego.

42            -3
~~~Kibic z Polski
Bardzo dobry artykuł!
Bardzo dobry artykuł ale nie zgadzam się w dwu aspektach. Sprzedaż zieleniaka na osiedlu wygląda dużo poważniej niż teraz Wisły a Mats Hartling przypomina mi niemiecką gwiazdę porno lat 80-tych a nie Hulk Hogan:lol:

21            -30
~~~22ABG22
Presja na quasi-wlascicielach
Redakcja niechaj sie nie tlumaczy ze slusznego artykulu. Jesli chcemy uniknac patologicznych sytuacji jakie mialy miejsce za czasow Cupiala, Meresinskiego i Sarapaty czyli TOTALNEGO BRAKU INFORMACJI I TRANSPARENTNOSCI, to byc-moze-wlasciciele powinni od poczatku poczuc, ze odpowiadaja przed Nami Kibicami i powinni chciec miec z nami jasny i dobry uklad.

7            -25
pauleta19
Wiara
Zadaniem każdego kibica jest wierzyć. Jednak ci którzy myślą, że Hulk Hogan i Jackie Chan to poważni biznesmeni chyba nadal wierzą w świętego Mikołaja. Niczego Was nie nauczyły historie z Meresińskim i Sarapatą? Władzę w Wiśle może przejąć pierwszy lepszy bałwan, dlatego klub jest w tak opłakanej sytuacji.

18            -20
~~~Fafik
Owszem, ale
Polecam zamiast się wyzywać na nowych właścicielach napisać o poprzednich rządach i jak oni do tego doprowadzili?! Owszem długi były ale urosły w niesamowitym tępie. Co się stało z dochodem w 2018 roku? Jakie mieli faktycznie połączęnia z Misiorem i jego otoczeniem? Jeśli od nowych właścicieli śmierdzi na kilometr, to od starych wali na dziesięć. Nie dziwne że MS całkowicie się zapadła pod ziemie.

54            -3
GrzegorzS
KIm będą nowi właściele i czy będą
moim zdaniem będą. ALe nie będą to kibice Wisły jak Cupiał, tylko inwestorzy, ktorzy na codzień Wisłebęda widziec jak słupki opłacalności a a działac będą przez wprowadzonych do klubu ludzie. Lechia działa na podobnych zasadach. Trwające od dłuższego czasu zamieszanie jest moim zdaniem wynikiem błędów popełnionych rok do tyłu przez Zarząd niepowodzeniem operacji puchary dla Wisły oraz decyzją podjęta latem by Wisłe sprzedać za wszelką cenę a to wiąząło się by nie wprowadzac do niej nowych środków własnych TS-u a ratować się jedynie pożyczkami, które idą na karb S.A. i finansowaniem jej z dochodów. To były świadome decyzje i widzimy ich skutki. S.A. w inne ręce. TS skupi sę na swojej pracy penie zmieni Prezesa i będzie jechał do przodu. S.A. będzie zaś zarzdzana przez wynajętych fachowców. Właściele to nie są jak do tej pory było kibice klubu tylko inwestorzy, którzy będą patrzyć na klub zupełnie pod innym kontem. Oby był to nowoczesne Zarządzanie i robienie interesu jak to ma przykładowo miejsce w Angli czy Niemczech. Wisła ma potencjał kibiców, tradycji, marki. Będziemy mam nadzieję nowoczesną firmą przynoszącą zysk i sportowy sukces. Weryfikacja tego nastąpi szybko. Jeśli w dwa dni na konta zawodników i dłużników wpłyną zaległe pieniądze, a 6 kolejnych miesiącach klub będzie wypłacał pensje nie robił nowych długów i zarabiał na lidze to Wisła będzie postrzegana inaczej i uszy do przodu. Zaś co do stylu Zarządzania no taki mamy w piłce obyczaj, że zarządza się tym z gabinetów dyrektorów a kibice to niestety klienci firmy. Tak to jest w całej nowoczesnej Europie i jej obrzeżach. Jak jest sukces ekonomiczny to jest i sukces sportowy. Jak go brak to są inwestycje i pracę traci Murinio, a przez klub przechodza kolejne miliony.

20            -38
Robert.
Media
Wcale się nie dziwię Panu Vanna Ly, że chował się za parasolem. Też nienawidzę tych hien i pewnie zrobiłbym to samo. O ile rządanie transparentności od TS-u, który chciał być finansowany głównie przez kibiców, to rządanie transparentności od bisnesmenów jest po prostu śmieszne. Czy ManU albo Real spowiadają się kibicom ze swoich finansów? Jest możliwość, że przelewu nie będzie bo panowie się zorientowali, że nie przejęli gruntów TS-u ale gdyby było tak faktycznie to by było tak straszna amatorszczyzna z ich strony, że się aż w to wierzyć nie chce. W ogóle cała ta szopka nie jest wynikiem działań nowych potencjalnych właścicieli a działań podjętych przez hieny. Redakcja swoimi wpisami też udowadnia, że trudno mieć zaufanie do mediów.

53            -6
~~~Wiesiek
Żenujący artykuł...
Czy była na zlecenie kiboli? Dajcie spokój... Nie jest to w prawdzie ostatnia deska ratunku, proces sprzedaży był dramatycznie słaby. Zamiast jeździć po Europie i świecie, wykorzystać kontakty, które mają osobistości polskiego sportu, to Sarapata "leżała i pachniała". "Manna" przepraszam "Vanna" jej z nieba spadła.

41            -5
T0RETT0
Już mi to wisi
przestańcie pierdolić już.. gdzie byliście 5 miesięcy temu.. teraz są święta a wy dalej to samo.. cieszycie się i radujcie że ktoś nas kupił i tak nam grozi iv liga a wy kurwa dalej to samo ... świenta są nie macie coś innego do pisania z kąt macie informacje 28 już nie daleko..

27            -11
~~~Jerzy P.
Biznesmeni czy przebierancy...
Czekanie na ewentualny przelew i rozwoj wydarzen mozna by,rowniez, porownac z przybyciem Trzech Kroli.... I czas odpowiedni ,a i postacie bardzo" podobne"; Pietrowski z kadzidlem, Szwed ze zlotem( na sobie) i gosciu z parasolka wraz z panaceum na rozniste dolegliwosci (mirra).

9            -33
~~~mar
fatalny artykul
Fatalny artykul napisany w totalnie beznadziejnym momencie. Jutro mamy 28 grudnia. Po tej dacie jeżeli faktycznie nie bedzie obiecanych pieniedzy na koncie - bylby to artukul nieco bardziej na miejscu. A tak wprowadza tylko niepotrzebny zamet. Po raz drugi (wczesniej publikacja zdjecia) srogo sie zawiodlem na portalu, ktory odwiedzam od lat. Nie wiem czy ktos od tekstow sie zmienil, ale ostatnio narracja bardzo mi nie odpowiada. Pozdrawiam.

69            -9
Mario
Sytuacja klubu
Pożyjemy zobaczymy. Trzeba poczekać, po co strzepic język na daremno

23            -5
Niewierny Tomasz
Czyżby...
to był artykuł na zlecenie?

37            -18
~~~maik
@Niewierny Tomasz
Tez tak sobie pomyślałem, ale na zlecenie kogo i jaki miałby to byc cel? Może znów wyrwia(ts) klub od nieuczciwych wlascicieli i będą wybawcami jak w przypadku rowerzysty hahaha

18            -4
~~~22ABG22
Artykul na zlecenie ? ; )
Niektorzy z was powinni robic w szmatlawcach faktoidalnych : )) Ja jako kibic Wisly tez oczekuje od Pana Pietrowskiego i ewentualnych przyszlych wlascicieli maksymalnej transparentnosci, choc oczywiscie wiadomo, ze pewne rzeczy nie beda komunikowane kibicom-prasie, bo to tajemnice strategiczne klubu. Czekamy zatem na DWIE RZECZY: PIENIADZE i KONFERENCJE (ta druga jest juz opozniona o kilka dni)

21            -9