Czwartek, 3 stycznia 2019 r.

Wisła Kraków bez licencji na grę w Ekstraklasie!

Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła licencję Wisły Kraków SA na występy w rozgrywkach piłkarskiej Ekstraklasy!

Oto komunikat PZPN w tej sprawie:

Na podstawie pkt. 4.3.5 lit. a i b Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2018/2019 i następne, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zawiesiła Klubowi Wisła Kraków SA przyznaną w dniu 15 maja 2018 roku licencję nr 14 na rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2018/2019 w związku z naruszeniem kryteriów P.02 i L.04 oraz punktów 4.2.2; 4.1.2.6 Podręcznika Licencyjnego.
Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła zawiesić Wiśle Kraków SA licencję ze względu na niejasną sytuację prawną Klubu oraz w związku z licznymi naruszeniami postanowień Podręcznika Licencyjnego.

W pierwszej kolejności wskazać należy, że z Klubu wychodzą sprzeczne i niepokojące informacje. W dniu 22 grudnia 2018 roku Klub na swojej stronie internetowej poinformował, że Towarzystwo Sportowe "Wisła" Kraków nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA, jak również, że Zarząd oraz Rada Nadzorcza Klubu złożyły rezygnację. Następnie 2 stycznia 2019 roku Klub poinformował, że unieważniono umowę przejęcia Wisły Kraków SA przez Panów Vanna Ly i Matsa Hartlinga. Z kolei Pan Vanna Ly stoi na stanowisku, że skutecznie nabył akcje Klubu Wisła Kraków SA. W tym miejscu wskazać należy, że o żadnych z powyższych zdarzeń nie została poinformowana Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN, zgodnie z obowiązkiem informacyjnym wynikającym z kryterium F.07 oraz z pkt. 4.1.2.7 w przypadku zbycia akcji Wnioskodawcy lub Licencjobiorcy przez ich dotychczasowych akcjonariuszy, co bezsprzecznie stanowi ich naruszenie.

- Komisja podjęła decyzję o zawieszeniu licencji ze względu na brak kontaktu ze strony poprzednich bądź nowych właścicieli Wisły Kraków. Tak naprawdę wszystkie informacje dotyczące klubu czerpiemy tylko z doniesień prasowych, nie mieliśmy bezpośredniego kontaktu z władzami klubu. Nie wiemy, kto jest teraz oficjalnie właścicielem Wisły, kto zasiada na stanowisku prezesa i kto zarządza klubem. Rozumiemy, że wydarzyły się rzeczy formalne, o których my nie zostaliśmy formalnie poinformowani. Nie wiemy tak naprawdę, kto jest licencjobiorcą. To naruszenie zasad zawartych w Podręczniku Licencyjnym, stąd nasza stanowcza reakcja. W trybie natychmiastowym zawieszamy Wiśle Kraków licencję na grę w Ekstraklasie. Czekamy na formalne wyjaśnienia oraz informacje z klubu. Kolejny raz zaprosimy również uprawomocnionych przedstawicieli Wisły na najbliższe posiedzenie plenarne Komisji, aby przedstawili nam obecną sytuację właścicielską i finansową oraz plan działania na najbliższą przyszłość - powiedział Krzysztof A. Rozen, Przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

Źródło: PZPN


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


67    Komentarze:

~~~tabaluga
Koniec
Mam nadzieję, że przynajmniej wislaportal zostanie bo fajnie się tutaj konwersowalo tyle lat.

89            -17
Rafal97PL
....
Niby jestem dorosły chłop, ale płaczę jak dziecko. Nie wstydzcie się bracia łez...Kto został naszej ukochanej Wiselce jak nie my... Czy w ekstraklasie czy w 4 lidze będę dumny ze moglem urodzić się Wislakiem i siedzieć między wami na Reymonta. Nigdy nie zginie nasza Wisła! Nigdy!

85            -11
~~~Janko Buszewski
Ktoś ma jeszcze
jakieś wątpliwosci???Odszedł Głowa,zaraz odejdzie Stolar ze sztabem,potem piłkarze ktorzy będą się sądzic z klubem o zaległe wypłaty,następnie inni tj masażysci,pracownicy administracji i innych działów,grinkiperzy,magazynierzy etc.Nie ma nas juz,niestety,nie ma!!!Pięknie nam się zaczął nowy rok,będziemy go długo pamiętać.

41            -6
~~~kk1
Nareszcie
Prawdziwemu kibicowi przychodzi teraz tylko się cieszyć, że Wisła tonie bo to chyba jedyna ratunek dla tego klubu w obecnym momencie. Degradacja i ddcięcie tej rekinkowej patologii od jakichkolwiek większych pieniędzy z praw telewizyjnych i innych większych pieniędzy od sponsorów czy kibiców. Pora zostać zdegradowanym i zaprosić prokuraturę do przeglądnięcia papierów.

57            -8
~~~diego
wanna i spółka
Wisła powinna zażądać od `gangu Olsena` miliona euro tytułem rekompensaty .

15            -28
~~~Tomi
...
Koniec nie ma już nic :-( :-( :-(

20            -5
~~~gfhjk
bez paniki
zawieszenie, nie cofnięcie... więc to do odkręcenia jeszcze jest.

35            -17
~~~Mike DeVili
Per aspera ad astra...
... to powinno już się dawno wydarzyć. A teraz ogniem do gołej ziemi i budujemy od nowa. Bez patologii i bandyterką. Jazda, jazda, jazda!

36            -7
Engrandel
Przestali się cackać.
Stało się to na co sarapata i spółka pracowali od dłuższego czasu. A ten cyrk z formą prawną kto jest właścicielem dopiero się rozpocznie. Sekcja piłkarska Wisły Kraków prawdopodobnie przestała w dniu dzisiejszym istnieć. Rozwalić 113 lat historii to jest na prawdę sztuka.

50            -4
~~~Kibic z Polski
Kibic z Polski
Nie wierze w to co się dzieje ..................Jeszcze tylko czekać dziś jak ten pornogrubas Pietrowski da komunikat że Wisła jest jego .......:rotfl: a Mats Hartling znalazł nowego inwestora . Nic tylko płakać.

31            -2
~~~Radekrrrr r
Apel
To tylko i aż zawieszenie, w końcu może dzięki PZPN dowiemy się co tak na prawdę się dzieje! a jeżeli dalej będą nas mamić to drodzy bracia musimy się zebrać wszyscy razem pod stadionem i porozmawiać z zarządem BEZPOŚREDNIO! koniec walenia w ch... jeżeli żadna z instytucji nie chce się tym zająć to kto jak nie my powinniśmy ratować nasz klub!

41            -2
esaper
kk1
Tylko ciekawe co będzie jak się okaże, że rekinki mają prawnie przekazane przez TS prawa do barw,godła,hymnu etc... dopiero wtedy nie zostanie nic.

32            -6
~~~Pp78
Ts
Dziękujemy wam i sharksom za znieszczenie najlepszego klubu w Polsce! I nietylko...!

82            -5
Prezeso
Amen!
Niestety stało się. Wisłę nie zniszczyły ani rozbiory, ani odzyskanie niepodległości, ani komuna tylko głupie grube babsko ze swoim połświatkiem. Ale bracia nie smuccie . Jeszcze tu wrócimy. Wisełka nigdy nie zginie kiedy my żyjemy. Boże chroń fanatyków. Won TS i SKWK !!!

51            -5
Szyba
Mafia
Brawo Misiek dziękujemy... Możecie być dumni z siebie... A ta chołota, część oczywiście z C może go teraz pozdrawiać z błoń. Najlepiej z drugiej strony....

82            -5
~~~~the real thomas
...
Ale kogo to dziwi ? Nie ma sianka nie ma granka... pytanie tylko co teraz ? Jakie scenariusze? Dogrywamy juniorami i spadamy do 1 Ligi, czy od razu spadamy do okręgówki? Bo chyba nikt nie łudzi się, że nagle przybędzie królewicz na białym koniu i uratuje Wisłę...

20            -5
mati21
amatorzy
zachciało się skwk i sarapacie rządzić - żebyś pi...do zdech......

53            -3
~~~ddddkkkkk
:):):):):):):):):)
Arsenic odchodzi, Stolarzyck odchodzi, halilovic odchodzi , Tyle nam zrobili Ci co Te uśmieszki nie po to że się cieszę , tylko teraz śmiać mi się chcę z tych co bronili co po niektórych + kibiców z sektora C - " Przecież Wisła to Wy a nie my !!!! No to kur.... macie kochają Wisłę i mają ją w sercu - Tacy to kur.... kibice co mają w sercu swój ukochany klub !!! Ja pierd..... kto do tego dopuścił ...... takiej partyzantki, takiego nierządu nawet p.n.e. nie było. To jest naprawdę kryminał i Ci wszyscy co się do tego przyczynili powinni iść siedzieć !!!! bez możliwości prawa głosu !!!

59            -5
~~~J
2 kluby
Potrzebne są 2 kluby. TS Wisła - dla kumatych i FC Wisła - dla całej reszty. Nazwa oczywiście może być inna typu FC Biała Gwiazda Kraków. Zaprosić do współpracy pana Włodarskiego i niech każde środowisko się bawi we swojej piaskownicy. Zobaczymy kto pierwszy osiągnie sukces :)

54            -9
~~~RS
Zamknąć sarapate
Sarapata ty suk... mam dla ciebie zyczenia noworoczne Obyś pi... w pierdlu wylądowała ,A jak cię spotkam na mieście to napluje Ci W twarz -kibic od 30 lat na Wiśle

99            -3
~~~Kibic
Dacie Radę
Dacie radę, może jeszcze uda się uratować to co jest, A jak nie to od 4 ligi w ekspresie się odrodzicie jak Pogoń. Powodzenia! Kibic L

77            -3
~~~Bzyku
Będzie długo boleć
Ale jeśli ktoś ma kręcić lody na zwykłych wiernych kibicach to musiało to pęknąć.

19            -2
~~~Mortal
A jeśli to ma taki cel
Że te 40, 100 mln długu ma Pan Ly który właśnie fiknie na zawał serca, a miśkowicze powiedzą że chcieli dobrze ale ich też oszukano, wiec zacznijmy od nowa... dług jest razem z panem Ly po tamtej stronie

5            -7
Jaaroo
Spokojnie
to jedyna forma nacisku jaką teraz ma ekstraklasa i pzpn. Zresztą to uzasadnienie kupy się trzyma i zmusza tych wszystkich popaprańców do wstawienia się przed komisją. Inaczej wszyscy oni zaczęli by się bujać miesiącami ze wzajemnymi oświadczeniami i pogróżkami. Szkoda tylko zawodników, ale prawda jest taka, że i tak by odeszli bo kasy brak.

21            -2
~~~Krakus
Napewno 4 liga?
Czy ja dobrze rozumiem, że w obecnej sytuacji nawet 4 liga jest nierealna? Jeżeli się nie uda odzyskać akcji klubu, to znaczy, że trzeba zaczynać całkiem od nowa, czyli od C-klasy? :( Jako kibic zza drugiej strony błoń bardzo Wam współczuję. Nóż się w kieszeni otwiera jak słyszę apele, żeby Filipiak oddał Cracovię... Mam nadzieję, że uda się to wszystko naprawić, ale od ewentualnego zostania w Ekstraklasie chyba jednak zdecydowanie ważniejsze jest pozbycie się bandytów i rozpoczęcie na czysto.

46            -4
T0RETT0
To koniec
Ale nie koniec Wisły kraków.. Wisła Kraków to my i legendy i historia od pokoleń wole 4lige... Nie chce TS i SK .. Sarapata i spułka do wiezienia.. gdzie prokurator

27            -3
~~~Kibol z Reymonta
I właśnie to było celem...
panow Pietrowskiego i Hartlinga w tym dealu - realna grożba odebrania licencji przez PZPN.Nigdy nie zamierzali kupić klubu ani tym bardziej za niego zapłacić.Chodziło o doprowadzenia do takiej sytuacji jaką mamy teraz.Teraz kwestionując oświadczenie TS-u odnośnie nieważnosci umowy ,uruchamiają PZPN.Jak łatwo sie domyślić TS aby dla PZPN -u był w 100% włascicielem klubu,bedzie musiał zapłacić Pietrowskiemu i Hartlingowi.O to w tym dealu chodziło.Vanna Ly odegral rolę goscia ktory posiada odpowiednie gwarancje finansowe potrzebne do przekonania działaczy TS-u do zawarcia umowy.Cel osiągneli.

19            -7
~~~kk1
kk1
mISIEK zaczął niszczyć nasz klub 1998 roku za skoczył 20 lat później. Niech zgnje w pierdlu.

87            -3
~~~Czesław M.
Pani prezes Sarapata
Wszyscy mówią tu o nieudolności pani prezes. Moim zdaniem ta pani wykonała swoją robotę PERFEKCYJNE nawet lepiej. Zleceniodawcy zniszczenia klubu są zadowoleni, a ona sama nie źle na tym zarobiła. Tak kończą się kibiców rządy.

63            -4
charlie
Strzelili sobie w stopę
Na szczęście wymówiłem nc+ i oddałem im dekoder. Niech sobie teraz sami oglądają tą badziewną ekstraklasę. Na 4 ligę wystarczy dostęp do internetu (Youtube). Ciekawe czy obie telewizje wypłacą ekstraklasie ustaloną w umowie kwotę?

33            -10
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
moze warto im podziekowac w sobote pod hala Wisły.

31            -3
~~~eRWin
szanowny pzpn-ie
Gdzie macie choćby skrawek papieru (oficjalny) dotyczący spraw wykazanych w waszym oświadczeniu? Ośmieszacie się.

10            -26
~~~yoshi
Cupiał
Nie będę już wypisywał obelg na TS, sarapate, szarksów. Ale mam też żal do Pana Cupiała, bo to on oddał Wisłę w ręce tej zgrai. Czy skoro chciał/musiał pozbyć się Wisły to na prawdę nikt inny nie mógł to być tylko kryminaliści? Wiem, że to dzięki niemu Wisła była potęgą, ale jak mówi przysłowie Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz...

45            -17
~~~Ubu
Wbrew pozorom to dobra wiadomość
Wbrew pozorom, to nie jest zła wiadomość dla Wisły. 1. Akcje ma Hartling i nie chce oddać. 2. W ujawnionym fragmencie umowy jest kara umowna, jeśli Wisła nie dostanie licencji na grę w eklapie. 3. PZPN cofa licencję i daje tym samym Wiśle środek nacisku, żeby oddali akcje bez żadnego haraczu. Pytanie tylko, czy włodarze ogarną się i wykorzystają tę szansę, czy puszczą wszystkich na dno.

12            -2
~~~Sfrustrow any kibic
do ~~~kk1 MISIEK, TS, SHARKS, ULTRAS, SKWK
masz rację ale odpowiedzialność ponosi TS !!! wyobrażacie sobie w zagranicznej lidze że ktoś rzuca nożem w innego zawodnika z trybun jak misiek...... i co ? i już nigdy nie wszedł by na stadion w Europie żaden a u nas ku....wa gość dochodzi do nieformalnej władzy w klubie.... no przecież to jest chore.... nigdy nie powinien wejść ten gość na stadion a tym bardziej o innych strukturach mówiąc... Marzenka to pionek miśka i tańczyła jak jej kazał.... nawet 4 liga nic nie da jeśli to ścierwo będzie mieć władzę.... Bednarz chciał dobrze ale cóż.......Misiek "prawdziwy wiślak" który sprzedał swoich braci z Śląska i Lechii.... to co dalej pzdw ? nasz ts ? rucha pozrawiamy ??? nie !!! ja chce normalność i nie ma to mojej zgody...... TYLKO WISŁA NIE ts !!!!

46            -3
~~~Słafko
Prawdę
Powiedział Piotr Dunin Suligostowski... quo Vadis Wislo? Tak dziś się kończy się 113 lat działalności naszej największej miłości... przepraszam po prostu się poplakalem jak dziecko... Wisło jesteś byłaś i będziesz moim życiem..

18            -2
~~~Wisła Zakopane
zarząd za kraty
czy list gończy za Sarapatą jest już wysłany??? Aresztować Gołdę!

28            -3
~~~22ABG22
PZPN tylko czyhal na okazje...
Generalnie Wisla nie miala czego zglaszac, bo do zadnej transakcji DE FACTO nie doszlo. PZPN moze sie wkrecic sam w taka kabale, ze bedzie musial wyplacic Wisle zaraz 20mln odszkodowan.

7            -27
~~~Gammay
z ubekami nie należy się zadawać
Już kilkadziesiąt lat temu Wisła wyszła rzekomo z pionu ubeckiego (tzw. gwardyjskiego), ale ubecja nie wyszła z Wisły aż do teraz. Teraz musieli zajumać wiślackie miliony, bo jak im obniżyli emerytury to z czego mają żyć?

15            -30
~~~Janko Buszewski
Dość się już dzisiaj
opisałem.Nerwy tez robią swoje.muszę zamilknąć chwilowo,zresetować sie i "pogodzic" z sytuacją.Czuję jakbym tracił kawałek siebie,kawałek swojego serca i duszy.Bo tak się czuje człowiek kiedy traci swoją miłosc.Mam wiele pasji i sympatii,jak kazdy,lubię wiele dziedzin,wiele rzeczy sprawia mi przyjemnośc,przynosi ulgę,relaksuje,uspokaja.Ale Wisła to nie pasja ani zabawka to miłosć życia.z takim zaangażowaniem kocham tylko swoją Mamę i dzieci.To taka miłośc,która nieraz nie pozwalała zasnąc albo przeciwnie,dawała taka radość i entuzjazm.Kto z nas tego nie zna,prawda??Sobotnie zwycięstwo potrafilo stworzyc gigantyczną atmosferę po meczu i piękną niedzielę,porażka psuła wieczór i te niedzielę rozwalała.Niedzielny własnie wieczór spedzony przy lidze+,analiza spotkan,radośc ze zwycięstwa,miejsca w tabeli,sytuacji etc.Chwile triumfu po meczach w Gelsenkirchen,Trabzonie,Rzymie,rewanzu z Saragossą,bramce Clebiego z FCB i łzy i mega-kac po Atenach,Cyprze,Giumares.Zawsze na dobre i złe.35 lat kibicowania i wszystkich okolicznościach związanych z tym faktem.dzis czuję ze trace to wszystko,może nie bezpowrotnie ale tracę i wiem że powrót będzie długo trwał.Tak naprawdę nasz zjazd zaczął sie 7 lat temu,po porażce na Cyprze i fiasku holenderskiego eksperymentu,ale nigdy nie sądziłem ze bedzie tak jak jest.A pamietam czasy spadków,grania w Brzesku,Malborku,Iławie czy Rydułtowach.Pamietam sędziego herjana (celowo z małej litery) który skręcił nas na Slęzie Wrocław i ukradł awans,pamiętam porażke na Polonii gdzie stracilismy tytuł MP,lanie na legii 5-0 i sprzedany mecz w Krakowie.To nie były miłe chwile,ale dzis wydaja sie byc igraszką.Dzis gdy przestajemy istniec,dzis gdy ręke chce nam podac warszawiak i były prezes Legii BL a "swoi","wislacy z krwi i kosci","chłopcy z Reymonta" wydymali nas,okradli i zostawili na pastwe losu.Nie chce mi sie wierzyć!!!Nic mnie juz nie jest w stanie zdziwic, nawet troglodyci w 4 lidze z flagami "wiernosc" lub "pdw".112 lat walki-żal,bardzo żal.Sciska mnie cos w gardle i nie chce puscic od rana.Nie moge.....

34            -2
~~~Xxx
Ratunek
Niechże się któryś z wierzycieli Wisły (S.A.) zlituje i złoży wniosek o ogłoszenie upadłości. Z tego co czytam na prokuraturę nie ma co liczyć. Przesłanki do ogłoszenia upadłości są spełnione w sposób oczywisty. Jest szans, że jakiś sensowny tymczasowy nadzorca sądowy (a docelowo syndyk) ogarnie ten burdel. W takim wypadku to, kto jest obecnie akcjonariuszem ma znaczenie drugorzędne. Ponadto - co kluczowe - w toku postępowania upadłościowego będzie można kupić od syndyka przedsiębiorstwo upadłego (bez długów (!!!) i trupów w szafie). Tylko w ten sposób możliwe jest oderwanie Wisły (jako klubu piłkarskiego, "spadkobiercy" 113 lat tradycji) od TS (i osób nim kierujących) i prawdziwe "nowe otwarcie". Cena nie powinna być wygórowana (bo już raczej nie będzie najcenniejszego assetu w postaci kart czołowych graczy). Powinien się znaleźć jakiś inwestor. Im szybciej to nastąpi tym lepiej. W każdym innym wypadku Wisła (piłkarska) pozostanie w rękach TS, więc nie ma co liczyć, że degradacja do IV ligi (czy C-klasy) coś zmieni.

24            -3
~~~Robson1
Brak słów
I życie straciło sens

21            -2
kibic 357
Kto na tym zyskuje
Ta nie jest przypadek i od dłuższego czasu da się zauważyć planowe działanie mające na celu upadek Wisełki. Pytanie po co to robić i kto na tym zyskuje.Wielu wskazuje , że to robota prof. Filipiaka i prezydenta Majchrowskiego, gdy upadnie Wisła , to miasto zrealizuje swoje roszczenia i przejmie tereny . Problem , że stoi tam stadion - rozwiązanie przebudować bądź wyburzyć , można tam otworzyć biznes a nadto nikt nie będzie szantażował prezydenta za przegięcia przy jego budowie i o koszty jego utrzymania. Nie ma obiektu nie ma problemu a koszty społeczne nikogo nie obchodzą. Oczywistym jest , że Wisełka nie będzie w stanie dokonywać opłat za wynajem i sprawa się rozwiązuje. Nie wiem co w/w planują tam otworzyć- hotel , super market czy coś podobnego. Wersja druga jest inwestor , lecz nikt go w Wisełce nie zaakceptuje. Trzeba zniszczyć klub , zabrać mu wszystkich wartościowych zawodników i wpędzić w długi a na końcu zawiesić licencję , wtedy to sami kibice będą wdzięczni "wybawcy" kto by to nie był i nie będzie protestów a poparcie / ten numer już przerabialiśmy i wypala/. Ciekawi mnie , że wszystkie tropy prowadzą do "warszawki" , decyzje zapadają szybko i są dotkliwe , lecz nie zamykają drogi przejęcia klubu przez " wybawcę" i szybkiego wyjścia na prostą. Inwestycja znikoma a może przynieść duże zyski. Na to wszystko otrzymujemy sygnały o poparciu ze strony 7-ej i Leśnego. Prosta kombinacja a skuteczna.

7            -43
~~~Robak
Sharks
A teraz piąteczka z sharksami. ? Wszyscy tolerując i popierając tych debili zabiliście ten klub. Szukacie winnych ? Lustro polecam

29            -3
~~~z podgórza
Licencja
Może to i dobrze że nam zawiesili, bo teraz zarząd będzie musiał ogłosić jak to było z tą sprzedażą, jakie jest faktyczne zadłużenie, a jeżeli tego nie zrobią to znaczy że szambo jest głębsze niż nam się wydaje. A coś mi się obiło o uszy że prokuratura się zainteresowała warunkami sprzedaży klubu i jeżeli to prawda to najwyższa pora.

8            -4
~~~Acharavi
No to koniec tego teatru...
światła gasną,wielkie brawa dla pani Sarapaty i tych którzy najgłośniej krzyczeli "Wisła to MY".

18            -2
lukma22
Krakowski smog ... widziany z perspektywy...
Miałem nic nie pisać, bo ogarnia mnie żal, że ginie wartość i symbol, który towarzyszył mi przez kawał mojego 50-letniego życia - cóż mogę napisać o moich odczuciach - wszystko już tu zostało napisane. Tak jak większość normalnych kibiców mogłem przyjeżdżać na mecze kupować bilety, pamiątki, brać udział w akcjach zbierania potrzebnych środków - czy mogłem coś więcej zrobić? Nie wiem. Ale co widzę w tym Krakowskim SMOGU - ano tych którzy karmili się przez długie lata sukcesami Wisły, a teraz co? Widzę krakowskich dziennikarzy sportowych, którzy może pisali i prawdę o Wiśle, ale zawsze w tych artykułach brakowało mi troski o Klub: Widzę Prezydenta z ironicznym uśmieszkiem i swoim brzydkim i drogim stadionem: Widzę znamienitą Radę Wisły Kraków składającą się ze znanych adwokatów, lekarzy, urzędników, którzy swym słowem mogliby wiele, ale ich nie słyszę; Widzę ludzi "symboli"tego klubu uwikłanych w relacje z kibolami I nie wiem co jeszcze wyłoni się z tego smogu.

16            -3
MISIEK_BIS
TS WISŁA - PORAŻKA
Czyżby właściciel nie mógł nikogo znaleźć na stanowisko Prezesa Wisły SA ??

8            -2
radmat
zawieszenie
niech sprawdzi ten pzpn bonka polowe innych klubow ciekawie by wyszlo, dowiedzili sie z mediow o problemie i nagle zawias

3            -17
MISIEK_BIS
zasada nr. 1
Doić ale nie udusić korowy co daje mleko to ważna zasada w biznesie. A ganagusy z Panią Prezes Sarapatą wspólnie udusiły. Myślę że długi to jedno, ale drugie to zobowiązania wynikające z umów wiążących Wisłę i trudnych do rozwiązania. Ciekawy jestem jak czuje się Pan Cupiał którego kumaci z jego biznesu i miłości wyciu..li .

18            -1
~~~Misiek
Zabrać się za zarząd
Zabrać się za zarząd Niech kase oddaje nie powinna przejść spokojnie po krakowie,za kraty z nią

14            -1
jumbo75
omg
Zobaczycie, że za chwilę ta pi..da pójdzie w koronę jak poczuje co jej grozi. Obecna sytuacja może być wynikiem działań CBŚ, do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, która zagnieździła się w Naszym klubie. Trzeba jasno powiedzieć, że to na chwilę obecną jedna z bardziej niebezpiecznych grup w kraju. Handel narkotykami, zabójstwa, stręczycielstwo, zastraszanie, powiązania z środowiskiem prawniczym, policją i urzędnikami. Cały cyrk z Wisłą zaczął się po pierwszych aresztowaniach w Chorzowie i Krakowie. Podejrzewam, że podczas prucia d. na jaw wyszły takie perełki, że prokuratorom stanęły włosy dęba i nie tylko. Jak tak jest jak myślę to najważniejsze, żeby cała ta szumowina począwszy od Ludwika, Sarapaty, a skończywszy na kilkudziesięciu bandytach z sektora, trafiło, gdzie ich miejsce.

36            -3
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
no teraz kibole czas roz...ebać koszykowke

11            -1
~~~Tupolech
Dziękujemy gangusom, oszustom i złodziejom
Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zniszczyli klub z ponad 100-letnią tradycją a w szczególności: 1. Blondyna Skarpeta 2. Gruba foka Damianek 3. Misiek nożownik 4. Szarksi i reszta „kumatych” 5. Wszystkich którzy wspierali patologię, zwłaszcza ekipę „pozdrowienia do więzienia” 6. Dziadek Miętta-Mikołajewicz Przepraszam, jeśli kogoś pominąłem, a kto zasłużył na to, żeby znaleźć się w tym zacnym gronie, historia na pewno o was nie zapomni, oszuści i nieudacznicy...

33            -1
~~~stary zgred
To jest próba pomocy Wiśle..
... poprzez przyłożenie lufy pistoletu do czoła, ale widać, że jedynie taka metoda może być skuteczna. Zło do klubu przyszło z TS, a do TS z miasta. TS to stowarzyszenie. Najwyższą jego władzą nie są różne rady, zarządy czy pełnomocnicy, tylko członkowie stowarzyszenia, którzy te władze wybierają. A jak członkami stali się masowo ludzie z miasta i ich chłopcy na posyłki, to jedynym sposobem naprawy sytuacji jest ich pozbycie się ze stowarzyszenia. Skoro widać, że im d... przyrosły, to trzeba tak właśnie; wymierzyć lufę rewolweru między oczy i wydać komendę; "wychodzić pojedynczo, z podniesionymi rękami". Następnie niektórych odstrzelić czyli skreślić z członkostwa w trybie natychmiastowym, aby nie mogli wybierać władz.

12            0
anag
kk1
Ty na serio myślisz, że spadek do IV ligi oczyści Wisłę z tych bandziorów? Ci co się najwięcej nachapali klubowej kasy siedzą sobie już pewnie z "braćmi" z Lazio. Ale reszta hołoty dalej na "dorobku" będzie i nic się nie zmieni. Miśka zastąpi inny Misiek, Dukata inny Dukat. Tylko burd będzie więcej i walenia "po mordzie" swoich, co nie będą chcieli wrzucić do puszek bo ochrony nie będzie. Popatrz na siłownię, TS boi się nawet podać nazwy firmy która rzekomo ją wynajęła. A nowym prezesem został (na dwie godziny) ten co jadł z ręki SKWK i to ma być oczyszczanie klubu ze szmaciarzy? To jest koniec. Myślę, że kiedyś powstanie film o tym jak "kibole" zarżnęli swoją ukochaną Wisełkę

17            -2
~~~wierny Kibic
wierny kibic
Nie czas na smutki czas na działanie . Podoba mi się pomysł pisania o pomoc do ludzi którym zależy na Wiśle . Do Boju Wisło .

4            -1
~~~rafi
mnie tylko jedna rzecz ciekawi
skoro Pan Kwiecień pozyczył Wiśle kilka mln złotych i w przypadku ogloszenia upadłosci nie odzyska nawet złotóki to dlaczego nie działa? Tz mógłby np splacic Arsenicia,Kolara Sadloka itd w zamian za powiedzmy 50% od sprzedazy zawdnika! Wtedy Wisła miałaby kim grać a Kwiecień odzyskałby sporą część pieniedzy bo tych grajków mozna sprzedać łacznie za 2-3 mln euro ??

9            -2
~~~RWM
@kibic 357
Spieprzaj złodzieju z ts czy tam innego skwk wynocha dziadu

13            -4
~~~RWM
@~~~wierny Kibic
Wszystko co może Wiśle pomoc to CBA CBŚ prokuratura i tyle - pozbyć się bandziorów to priorytet bez transparentnosci nie będzie Wisły

11            -2
~~~wiślak z krk
prawdopodobnie
mam nadzieje że Prezes Cupiał to czyta , i w odpowiednim momencie wkroczy i naprawi swoje błędy , bo nie widze nikogo z odp. kasą , ani w azji, europie ,ni w ameryce . Wisła nigdy nie upadnie .

7            -11
Mario
Zarząd i Rada Nadzorcza
Banda frajerów i nieudaczników

11            -1
JLuc
A gdzie
jest GrzegorzS ? Gdzie jesteś [...]? Co nam napiszesz? Co mówią Twoi znajomi z kręgów "trzymających władzę " ?

9            -2
~~~Dlll
Żenada!!!
A może Powinno wkroczyć CBŚ z giwerami w kominiarkach i wszystkich "na glebe" łącznie ze sprzątaczką i bufetową i wyplenić to całe towarzystwo z klubu.Może wtedy by ktoś kupił za 1 zeta z długami???

8            -2
~~~Robson1
To się w bańce nie miesci
To tak jakby okraść własny dom,rodzine Matkę lub Brata.Gdzie Honor Zasady? Normalne frajerstwo.

10            -1
Realista80
Wisla
to co sie dzieje w klubie to jakis scenariusz na film pilkarski poker 2, wszystkie programy sledcze jak np interwencja powinny juz oblegac budynek, a pod stadionem ze 20 kola ludzi byc z manifestacja,co to jest groclin czy Wisla do ch.Sarapata kopie umowy w zebach powinna przyniesc i wyjasnic co ona podpisala i z kim, a jak nie to to w worku babe przyniesc.Pamietacie co zrobili kibice Cracovii, jak im mieli skasowac klub jakos w latach 90?Ci ludzie co teraz zwolaja jakas smieszna konferencje, ktora o ile sie odbedzie to bedzie z cyklu wiemy , ze nic nie wiemy.

7            -2
~~~Robak
Sharks
A teraz piąteczka z sharksami. ? Wszyscy tolerując i popierając tych debili zabiliście ten klub. Szukacie winnych ? Lustro polecam

0            -1