Wtorek, 4 czerwca 2019 r.

Szwedzka Brommapojkarna IF najlepsza w XXXII Turnieju im. Adama Grabki

Rzuty karne rozstrzygnęły 32. Międzynarodowy Turniej im. Adama Grabki dla rocznika 2007. W finałowym meczu zwyciężyła Brommapojkarna IF, dla której był to już czwarty triumf w historii wiślackiego turnieju. Wisła Kraków zajęła 5. miejsce.

Rozgrywki turnieju, który w tym roku zyskał nazwę VENEO CUP, toczyły się przez dwa dni. Pierwszego rozgrywana była faza grupowa, która wyłoniła osiem drużyn, które następnego dnia przystąpiły do gry o miejsca 1-8.

Wśród nich znalazła się Wisła Kraków, która w grupie A zajęła drugie miejsce, za Escolą Varsovia. Klub ze stolicy zaimponował swoją grą podczas pierwszego dnia.

Do fazy pucharowej awans uzyskały również MŠK Žilina, BATE Borysów, Pogoń Szczecin, Lokomotiva Zagrzeb, Bałtyk Koszalin oraz Brommapojkarna IF, która okazała się ćwierćfinałowym rywalem "Białej Gwiazdy".

Drugi dzień rywalizacji, dzięki uprzejmości Miasta Kraków, został przeniesiony na Stadion Miejski im. Henryka Reymana. Pierwsze mecze zaczęły się już o 8:00 o miejsca 9-16. Najlepszy okazał się Baník Ostrawa, który pokonał w decydującym meczu Stal Rzeszów. Za nimi uplasowała się Reprezentacja Klubów Partnerskich Wisły Kraków, co jak na debiut w takim turnieju należy uznać za sukces.

Sporych emocji dostarczyła rywalizacja Wisły ze Szwedami. Pierwsze minuty należały do gości, jednak za sprawą Kamila Jakóbczyka to podopieczni trenera Bartosza Bąka objęli prowadzenie. Pozwoliło to uspokoić grę, a nawet sprawić, że przewagę w tym okresie meczu uzyskała Wisła. Nie wykorzystała jednak dogodnych okazji, co zemściło się wyrównującą bramkę. Gdy wydawało się, że mecz zmierza do rozstrzygnięcia w rzutach karnych - Brommapojkarna w końcówce zadała decydujący cios. Jednak wiślacy w dwóch kolejnych meczach pokonali Bałtyk Koszalin i MŠK Žilina, plasując się ostatecznie na 5. miejscu.

Dobrą formę z soboty potwierdziła Escola, która bez problemów przeszła Słowaków oraz Pogoń Szczecin i długo prowadziła w finałowym meczu z Brommapojkarną (która w półfinale w rzutach karnych wyeliminowała BATE Borysów), jednak Szwedzi znowu w końcówce wyrównali, a sędziowie zarządzili konkurs rzutów karnych, w których lepiej odnaleźli się zawodnicy ze Sztokholmu. I tak Brommapojkarna IF po raz czwarty w historii zwyciężyła w Turnieju im. Adama Grabki. Więcej, bo 6, zwycięstw ma tylko Wisła Kraków.

Końcowa klasyfikacja:

1. Brommapojkarna IF
2. Escola Varsovia Warszawa
3. Pogoń Szczecin
4. BATE Borysów
5. WISŁA KRAKÓW
6. MŠK Žilina
7. Bałtyk Koszalin
8. NK Lokomotiva Zagrzeb
9. Baník Ostrawa
10. Stal Rzeszów
11. Reprezentacja Klubów Partnerskich Wisły Kraków
12. FC Budapest
13. Raków Częstochowa
14. FM Ąžuolas Kowno
15. FC Lahti
16. Wigry Suwałki

Nagrody indywidualne:
MVP: Jonah Kuziasare (Brommapojkarna IF)
Król strzelców: Szymon Skonieczny (Escola Varsovia)
Najlepszy bramkarz: Piotr Chrapusta (Reprezentacja Klubów Partnerskich)
Nagroda Specjalna (Gol Turnieju): Filip Przedcieczyński (Escola Varsovia)

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Źródło: Akademia Wisły


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?