Środa, 18 września 2019 r.

Zaległości w Ekstraklasie odrobione. Wisła Płock pokonała Legię!

W Płocku rozegrano dziś zaległe spotkanie rozgrywek Ekstraklasy, które w związku z grą Legii Warszawa w europejskich pucharach planowo odbyć miało się w 4. kolejce. I doszło w nim do niespodzianki - bo ekipa płockiej Wisły pokonała warszawiaków 1-0.

Środa, 18 sierpnia:

Wisła Płock 1-0 Legia Warszawa
1-0 Grzegorz Kuświk (40.)
Zero do pięciu w poprzednim meczu "Nafciarzy" - co miało miejsce w piątek w Lubinie - było w pełnym sensie "wykładnikiem" do tego spotkania, w którym zdecydowanym faworytem byli legioniści. Pojechali zresztą do Płocka, aby wskoczyć na fotel lidera... i to kompletnie im nie wypaliło. Po błędzie Radosława Majeckiego gospodarze wyszli tuż przed przerwą na prowadzenie, a gdyby nie spore "sędziowskie szczęście" Artura Jędrzejczyka - chwilę później mogło być jeszcze gorzej, bo obrońca Legii zagrał piłkę w polu karnym ręką, ale sędziowie z panem Lasykiem na czele, nie zdecydowali się na to, aby wskazać na "wapno". Po przerwie warszawiacy starali się wprawdzie odrobić stratę, ale to im się nie udało. Pudłowali bowiem na potęgę. Niespodzianka, by nie powiedzieć - sensacja, stała się więc faktem.