Sobota, 23 maja 2020 r.

Kibice będą mogli wrócić na stadiony?

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek poinformował, że jest po rozmowie z premierem rządu, Mateuszem Morawieckim, a tematem ustaleń obydwu panów była ewentualna możliwość rozgrywania meczów piłkarskich z udziałem kibiców.

Tych na stadionach miałoby być maksymalnie 20% całego dostępnego obiektu, ale nie więcej niż 999 osób.

Przypomnijmy, że już za tydzień wznowione mają być rozgrywki Ekstraklasy, w której to mecze odbywać mają się bez udziału fanów. Oczywiście aby udało się to odmienić sytuacja epidemiczna w naszym kraju musiałaby nadal ulegać stabilizacji.

Warto być może w tym miejscu nadmienić, że np. w Małopolsce w przeciągu ostatnich 48 godzin przybyło tylko sześć nowych przypadków osób zdiagnozowanych jako zarażone koronawirusem. Aktualnie w naszym województwie zarażonych jest 417 pacjentów, a od początku epidemii zdiagnozowanych 1 171 przypadków.

W całej Polsce dotychczas rozpoznano zarażenie u 20 931 osób.

Źródło: TVP Info, własne


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


12    Komentarze:

~~~mc
cóż
na Kałuży i tak nie uzbierają ;-)

64            -1
~~~CPCZ
Matematyka a realia
0.034% liczba ludzi dotkniętych wirusem. Czy gdyby taki odsetek promila próbował zwrócić na jakaś istotną kwestie uwagę zostałby potraktowany poważnie ? Pytanie retoryczne. Toteż czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego korona jest tak traktowana ? Bo ja chyba nic nie rozumiem co sie w tym świecie dzieje, jakiś głupi jestem.

50            -16
~~~Loża szyderców
Erzatz
Po co to? 999 osób to śmiechu warte. Po co nam tez erzatz normalności? Tylko pełne stadiony. Wszystko albo nic!

27            -16
lukaszqr
bilety rodzinne i dla szkol
Dzieci do szkoly moga chodzic a na stadion nie?

15            -12
~~~WisłaNaZa wsze
Dobry ruch
Pisałem o tym już wcześniej, że nie widzę problemu dlaczego na stadion nie mogłoby wejść np 20% pojemności, skoro aktualnie mamy niemalże pełne sklepy.

25            -6
~~~Kibol_Lud ojad
Kto wejdzie?
Może pierwszeństwo powinni mieć wieloletni posiadacze karnetów sezonowych? Ktoś wie ile u nas takich poszło? Pytam o te na cały sezon - nie na rundę.

10            -3
Kosmaty
@~~~WisłaNaZa wsze, @~~~Loża szyderców
~~~WisłaNaZa wsze Rozumiem o co Ci chodzi i częściowo się zgadzam... jednak w sklepie ludzie w przypływie emocji nie rzucają się sobie w objęcia po każdym strzelonym golu (chyba nawet najlepsza wyprzedaż nigdy do tego nie doprowadziła :D ). Trudno porównywać stadion do supermarketu (no chyba że jeden konkretny, ale to raczej ewenement niż norma), inne miejsce i inne zachowanie ludzi. ~~~Loża szyderców Nie deprecjonuj tego tysiąca. Przy cenie 40zł/bilet da to 40 tysięcy złotych, jeśli wierzyć doniesieniom o nowej umowie i nieoficjalnym szacunkom kosztów nowej umowy (jakoby pewnym wyznacznikiem miała być umowa Garbarni), to te 40 tysięcy złotych ze sporą nawiązką pokryłoby koszty organizacji spotkań. Zamiast tracić na każdym domowym spotkaniu, co nawet przy niższych kosztach najmu do końca sezonu mogłoby dać około tysięcy złotych, moglibyśmy zarobić sto tysięcy, czyli budżet odetchnąłby na 200 tysięcy złotych (z -100.000zł na 100.000zł).

6            -8
Engrandel
Może wcześniej warto byłoby otworzyć przychodnie?
999 osób nie zbawi budżetu klubu. Jeżeli stadiony otworzą, a w przychodniach nadal będą porady na telefon to będzie paranoja. Sądzę jednak, że z tą paranoją przyjdzie nam żyć co najmniej do końca obecnego roku.

5            -1
Kosiarz
Kosmaty
no chyba, że te 999 osób to będzie 999 osób z karnetem.... i Twoje wyliczenia pójdą się ciurlać, bo nie było nigdzie napisane, że w związku z pandemią karnety tracą ważność...

8            0
gamber
impreza masowa
999 ponieważ od 1000 to już imreza masowa, a tę trzeba odpowiednio zabezpieczyć, uzyskać zgody służb, miasta, zapewnić odpowiednią ochronę, to są duże koszty też. To rozsądna decyzja na dziś, ale wirus zanika u nas i myślę , że za ok miesiąc stadiony się znów zapełnią. Cierpliwości.

8            0
~~~Wiślaktsw
Wszyscy na Legię
Wszyscy na Legię!!!

6            -5
Kosmaty
Kosiarz
To trudny temat. Ponieważ karnetów ile masz sprzedanych? Kilka razy więcej niż te 1000 miejsc. Zatem którzy karnetowicze będą mogli wejść na mecz, a którzy obejdą się smakiem? Ale faktycznie uczciwie by było, gdyby to oni mieli pierwszeństwo w wejściu na spotkanie (w końcu już za nie zapłacili, a i tak przy części z tych już zapłaconych spotkań będą musieli obejść się smakiem...), a takim wypadku moje wyliczenia przestają być właściwe. O tym aspekcie rzeczywiście nie pomyślałem.

4            -1