Poniedziałek, 22 czerwca 2009 r.

Skorża z szacunkiem o rywalach

- Na pewno dwumecz z Levadią nie będzie spacerkiem - powiedział po dzisiejszym losowaniu trener Wisły Kraków Maciej Skorża, który nie zamierza lekceważyć pierwszej przeszkody mistrzów Polski na drodze do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

- Mistrz Estonii jest dla nas zespołem mało znanym, polskie drużyny rzadko mierzą się z takimi rywalami. Póki co, wymowny może być dla nas ich bilans osiągnięty w rozgrywkach ligowych. Są liderem tabeli, nie przegrali żadnego z piętnastu spotkań, więc w swoim kraju zasługują na miano hegemona. To budzi szacunek - ocenia trener.

Co może być atutem Estończyków? - Mogą dorównywać nam organizacją gry, choć indywidualne umiejętności piłkarzy Wisły powinny być wyższe - mówi Skorża. Estończycy w swojej lidze grają systemem wiosna - jesień, a więc z Wisłą mierzyć się będą w toku swoich rozgrywek. To również może być dla nich okolicznością sprzyjającą.

Podobnie zresztą jak fakt, że "Biała Gwiazda" traci atut własnego boiska w postaci stadionu przy ul. Reymonta. - Wystarczy wspomnieć meczu rewanżowy z Beitarem Jerozolima w Krakowie. Wówczas nasz teren okazał się dla nas wielkim atutem i wszyscy pamiętamy, jak się to skończyło - przypomina Maciej Skorża. - Bez względu na wszystko, naszym obowiązkiem jest jednak awansować do kolejnej rundy - zaznacza.

By jak najlepiej rozpracować najbliższego rywala, asystent trenera, Rafał Janas już wkrótce wybierze się do Estonii, by na żywo obserwować przeciwnika w jego spotkaniach ligowych.

Źródło: PAP


 Redakcja
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

ziutek
Czy to prawda??
Transfer Vladavicia do Wisły to wymysł polskich dziennikarzy. Sam zawodnik tak mówi. Mam na dzieje, że to blef.

1            -2
Arkadiusz
Transfery
Kupcie Dawida Nowaka a Jirsaka dajcie do pierwszego składu a Garguła gdzieś się zmieści!!

1            -3
Bielas
Arkadiusz
proponuje transakcje wiazana zaplacimy za nowaka 500 tys dorzucimy dwoch swietnych napastnikow Dawida i Andrzeja jeszcze 8 dni mamy ;d

0            -2
OLE
Nowak jest tak drętwy jak Dawidowski
Nie ma sensu sprowadzać za tyle kasy gościa który zamiast grać będzie leczył kolejne urazy. Zresztą w lidze nie ma napastników za rozsądną kasę . Trzeba szukać zagranicą .

2            -3