Środa, 5 listopada 2014 r.

Wisła Kraków ukarana trzema ujemnymi punktami!

Jak poinformowała "Gazeta Krakowska", a następnie w stosownym komunikacie PZPN - w związku z niewywiązywaniem się ze zobowiązań zawartych we wniosku licencyjnym - Komisja Licencyjna Ekstraklasy SA ukarała nasz klub trzema ujemnymi punktami. Kara obowiązywać będzie w przyszłym sezonie.

Jeśli Wisła ureguluje zobowiązania do końca grudnia, to dwa ujemne punkty zostaną anulowane. Na pewno jednak do kolejnych rozgrywek przystąpimy z ujemnym saldem!

Dodatkowo naszemu klubowi grozić może w ogóle nieprzyznanie licencji na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej!

Identyczną karę jak Wisły otrzymał także Górnik Zabrze, a z dwoma ujemnymi punktami, które mogą zostać zmniejszone do jednego, do kolejnych rozgrywek przystąpi ponadto Ruch Chorzów.

Oto pełna treść komunikatu Komisji ds. Licencji Klubowych, dot. Wisły i Górnika:

W stosunku do Klubów Górnik Zabrze SSA oraz Wisła Kraków SA Komisja postanowiła nałożyć na Kluby sankcję w postaci pozbawienia trzech punktów w rozgrywkach w sezonie 2015/2016 w związku ze złamaniem postanowień Uchwał Licencyjnych przyznających Klubom licencję na rozgrywki Ekstraklasy na sezon 2014/2015 w zakresie obowiązku terminowego uregulowania zobowiązań wynikających z zawartych przed procesem licencyjnym ugód, odraczających terminy spłaty niektórych zobowiązań objętych ochroną licencyjną. Jednocześnie Komisja w stosunku do tych dwóch klubów postanowiła zawiesić karę pozbawienia dwóch punktów z powyższych trzech, pod warunkiem dalszego terminowego realizowania ugód zawartych przed dniem wydania licencji oraz spłaty niezapłaconych, wymagalnych rat wynikających z tych ugód do dnia 31 grudnia 2014.

Od powyższej decyzji przysługuje odwołanie na piśmie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.

Źródło: Gazeta Krakowska, PZPN


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


89    Komentarze:

~~~Jarek
:/
Dobrze że w przyszłym sezonie ...

9            -32
~~~Fan krk
Sponsor
Cupual ty otwórz oczy bo to wstyd byc miliarderem a nie wspomagać jak na właściciela przystało do roboty [...] bo jak sie w[...]imy to będziecie mieć [...]

61            -48
JerzyB2B
Przykre
Jak w temacie.

41            -4
~~~paweł
MAFIA PZPN
A 7Egii proponuje 10 pt. na plus od razu

71            -41
christof
Ciekawe...
Dostajemy karę -3 punktów za rzekome niewywiązywanie się ze zobowiązań, ale jak wszystko doprowadzimy do porządku, to i tak zostaniemy z -1 punktem. Jednocześnie Ruch, w którym sytuacja jest chyba gorsza niż u nas, dostaje -2 punkty, i to w zawieszeniu.

26            -16
~~~ajidfkasd
Legia
A Legii niby za co? Masz jakiś kompleks do nich czy jak? Patrzmy na siebie a nie na nich.

65            -27
~~~virg
tylko tyle można powiedzieć
:-( ale kurde wstyd... i co gorsze złożyli się na to wszyscy. Czy Wam się to podoba, czy nie. Od właściciela, po działaczy, przez piłkarzy i trenerów po nas KIBICÓW!

53            -6
~~~TSW
TSW
niesamowite że legła pracuje już nad pozbyciem się rywali na przyszły sezon ciekawe co jeszcze wymyślą.żydy uwikłane w korupcje tak że powinni grać w c klasie i nic im nie robią a nam za jakieś głupoty punkty kradną

26            -40
~~~Gość
Brak wsparcia z Myslenic
Nie dajcie sie zwariowac. Winny jest Boguslaw Cupial ktory doprowadza klub do wegetacji nieudzielając mu prawie w ogole wsparcia finansowego. Rozmaite "miśki" z SKWK ramie w ramie z samym klubem beda usilowaly zwalic to wszystko na bylych prezesow tj. glownie Jacka Bednarza oraz Bogdana Basalaja i innych osobnikow odpowiedzialnych za rozporzadzanie funduszami (Valckx itd.).

69            -23
Rafi31kr
ujemne punkty
przyznano żeby nas zniechęcić. Żeby nas osłabić do 7egii. Bo jesteśmy jednym z niewygodnych rywali. Czy tylko Wisła Kraków ma problemy finansowe? Z tego newsa wynika że tylko na razie my jesteśmy ukarani ujemnymi punktami. A gdzie inne kluby które miały teraz kontrolę? Ich to nie dotyczy? Aha i jeszcze jedno; 200 baniek długu wobec ITI zamienione na kapitał zakładowy nie śmierdzi? Jasne że śmierdzi. Tylko komisja ligi na czele z 7egionistą musi namieszać pod siebie. Żenada, nie dość że przykre to tak żenujące. Jak mawiał Szymon Majewski "Żenujący żart prowadzącego" Tyle w temacie.

29            -30
MatiM
Licencja
To już wiemy jak bednarz załatwił nam licencję na ten sezon. Nakłamał, naobiecywał i słowa nie dotrzymał. Ale dla niektórych nadal ten najemnik jest Bogiem

28            -52
~~~virg
Ale niektórzy z Was pieprzą!
Co ma do tego Boniek, PZPN, Legia?! Wisła miała spłacić zadłużenia, bo tylko dlatego dostała licencję. Warunkowo! Nie zrobiła tego. Wciąż wisi byłym pracownikom KASĘ. I czyja to jest wina? Legii? Bońka?! Co z Was za ludzie?! Zakasać rękawy i do kas kupować bilety, żeby klub miał forsę na spłatę długów, a nie [...]ić, że ktoś nas roluje. Co za [...] matoły!

95            -20
~~~fanatykTS
..
Wisła tonie..jakie to jest przykre,że klub z taką historią jest tak wyniszczany i pchany w stronę wyginięcia.. dużo nam nie brakuję do bankructwa i zaczynania od nowa w A klasie.. rzygać się człowiekowi chcę gdy czyta się takie newsy..

18            -9
kicur
Wspólna pomoc
Ludzie nic tu nie da że będziemy najeżdżać na Legię mimo, że wiemy jak to u nas w lidze wygląda. Teraz mamy naprawdę duży problem, i nie oszukujmy się jeśli nie pomożemy klubowi to wiemy jak to się zakończy. Dlatego naszym obowiązkiem jest w sobotę zapełnić stadion, tak zapełnić go jak to tylko możliwe, kasa z biletów które zostały i zostaną sprzedane na mecz w sobotę to kropla w morzu tego co potrzebujemy ale zawsze to coś. My bez sponsora który wyłoży dużą kasę możemy sobie nie dać rady. Wszyscy na mecz. LUDZIE WSZYSCY NA MECZ!!!! Jazda Jazda Jazda Biała Gwiazda. Pozdrawiam

15            -6
~~~Wlad
Czy Cupiał jest właścicielem Wisły...?
Z tego co się orientuje...tak! Więc dość mam już tego naiwnego gadania o biednym właścicielu i wstrętnych kibicach co to nie chcą chodzić na mecze w liczbie 30tyś... Prawdę mówiąc dosyć mam również powtarzania [...]yzmów w rodzaju .."dług Wisły wobec właściciela"... Jak Wisła może mieć dług wobec Cupiała skoro jest jego klubem,jego własnością... i sam tych długów narobił(nieważne pośrednio czy bezpośrednio)... Przecież to nonsens nad nonsensami... Cupiał powinien doskonale wiedzieć ,że w dobrej cenie, sprzedaje się tylko dobry towar ....przecież to oczywista oczywistość... Czyli co? Teraz kibice mają utrzymywać klub...bo właściciel , zresztą już nie po raz pierwszy strzelił focha... Kibice to powinna być wartość dodana... Mam jednak nieodparte przeczucie, graniczące z pewnością,że nawet gdyby na mecze chodziło po 100 tyś,kibiców ale bilety były w cenie 200zł i i tak słowem dyżurnym było by ....Długi,długi i jeszcze raz długi.... Przykre to wszystko...

79            -7
~~~ja
brawo jacek
Polityka pana jacka. Obiecanki że będzie lepiej itp. A tu gorzej bo nigdy wcześniej nie odebrali punktów. Dobrze że go już nie ma..

21            -49
~~~fazior
@MatiM
Bednarza juz niema od kilku miesiecy, sa tzw."swoi" prezesci czerewony ( juz go niema na stanowisku vice ) i ludwis. Jak narazie to jedynym ich sukcesem bylo dogadanie sie z SKWK i podporzadkowanie sie ich woli, oraz wywalenie bednarza. To co bedzie w przyszlym sezonie juz nie obciarza bednarza. Teraz mozecie mi pisac ze jestem slugusem bednarza itd., ale fakty mowia same za siebie.

47            -17
GrzegorzS
A ciekawe jaka nagrodę dostanie
Srackovia od tej super komisji. Bo z tego co wiem to do tej pory jedyny w naszej skopanej piłce klub, który jest promowany i nagradzany za korupcję. Komisja Ligi nam licencji na grę nie da a to interesujące bedzie zjawisko zas da ja kilkunastu innym klubikom, które na stadion przyciagaja w ramch pobytu Wisły w ich mieście rekordową frekwencj rzędu 5000 widzów. No to ci bedzie liga za chwile wywala nas i Zabrzan i wprowadza potentatów z Niecieczy albo Kluczborka. Smieszne. Mamy kolejnego pasożyta żyjącego z klubów, który zamiast im pomagac to wyklucza karze. A sory Penie i nagradzac będzie jeden najmilszy komisji klub z Warszawy, który swoje długi juz horendalne ukrywa przesuwając je do kapitału. To dopiero będzie ekwilibrystyka jak to dupnie i jak komisja ligi będzie tłumaczyć, że ze wzgledu na ..... wyjątkowo trzeba będzie jednak bankrutowi z Warszawy przyznac licencję. Słabościa naszej skopanej jest nadmiar pasożytów ssących z niej krew PZPN, Komisja Ligi, Komicje Sedziów, itd.

30            -10
Willem de Zwijger
Pretensje kierujcie do właściciela.
To on ma dbać o swoją własność. Nie daje pieniędzy, to i klub nie wywiązuje się ze spłaty długów, a w konsekwencji spadają nań kary za nieprzestrzeganie przyjętych wcześniej zobowiązań. Przy czym te punkty ujemne to jeszcze nic, jeśli dalej Cupiał nie zmieni swego podejścia względem SWOJEGO (specjalnie to podkreślam) klubu, to zagrożona będzie licencja na przyszły sezon.

41            -7
~~~maark
Kosecki zabrane punkty klubom doloz Legii!
Paradoksow tzw.dzialaczy pilkarskich ciag dalszy.Za jakie to ;przestepstwo; zabiera sie klubom punkty?Wszystko pod fr....,,,,,,a Legie nie mozna na boisku trzeba zalatwic pod stolem.Boniek to nazywa sie Fair Play.PZPN smierdzi !Dosc rzadow spasionych tzw.;dzialaczy; za kase pilkarskich.Ruch Gornik Wisla wystapic ze struktur PZPN .J. c j.... c PZPN.

16            -12
~~~maark
Kibice Wisly Cupial skazal nas na wegetacje!
Zmiiana wlasciciela najkorzystniejsza dla Wisly.Dosc fundowania nam wegetacji i dziadostwa przez ;sponsora;Cupiala.Dosc klamstw.

22            -15
~~~maark
Teraz to Semir zostanie na pewno!
Cupial do gry.Tak sie nie da prowadzic klubu w jedna strone.

18            -7
~~~MK1906
Dwie sprawy
Fakt jest jeden: należy sie nam bo do czegoś władze klubu sie zobowiazały składając wniosek i nie dotrzymały warunków umowy o tym wiemy wszyscy - pacta sun sevanta - koniec, kropka. Oddzielną rzeczą jest sprawa legii która zrolowała dług na kapitał i nikt się tym nie zajmuje to mówi wszystko o standardach jakie panuja w pzpn: inaczej pzpn traktuje kluby ekstaklasy i inaczej legie i nikt mnie po tym co się dzieje nie przekona że jest inaczej

24            -6
~~~kibol ludojad
ŁYSY
Jest rzeczą oczywistą, że ta sytuacja to wina ŁYSEJ PAŁY

15            -43
Niewierny Tomasz
No cóż...
Cupiałowi się zabawka znudziła :(

31            -7
kubson
Serdeczne gratulacje
dla Pana Generała Miety Mikołajewicza! Własnie podano że komisja od miesiaca do was apelowała o przedstawienie danych. Czyli to tyvwraz ze swoim podnózkiem Czerwinskim jestescie temu winni. Ci co pisza o Bednarzu niech zobacza sport raport na orange sport. Tam wszystko przedstawiono..Nasi ojcowie walczyliz komuna a my musimyvznosic na R22 jej najobrzydliwsze wcielenie

23            -19
~~~BaCa
Smieszne
Śmieszą mnie komentarze typu: do kas ludzie albo wspomóżmy Wisłę finansowo :rotfl: Co wy myślicie ze jak przyjdzie nas na każdy mecz po 30 tys to sie coś zmieni ? NIE nic sie nie zmieni choć by nas i milion przychodziło! Każdy grosz który wapoda do kasy Pan Bogusław zabiera na spłatę długów Wisły wobec siebie,tak jest od 6-sciu lat ! Przypominać wam transfery z klubu za niezłą kasę czy sami pamiętacie? Gdzie są te pieniądze? Kiedy ostatnio Wisła kupiła zawodnika?

19            -10
~~~kibol z Reymonta
Tak ŁYSA PAŁA naprawiała finanse Wisły.
Pisałem wcześniej ,ze gdyby nie transfer Chrapka to nie dostalibyśmy licencji.Łysy dosłownie nic nie załatwił.Cupiał to osobna historia.Reklamujemy na koszulkach firmę ktora od miesięcy nic za to klubowi nie płaci. Normalnie taki klub jak Wisła powinien kasować z tego tytułu kilka baniek rocznie.Jeżeli klub się nie odwoła to znaczy ,że Łysy zostawił straszne bagno.Te rozmowy Kapki ze Stilicem to oczywiście czysty farmazon.Nadzieja w Gaszyńskim i w tym gosciu z Frugo.

14            -34
~~~stary kibol
Ślepy zaułek
Cosik mi się zdaje, że obecna sytuacja Wisły jest podręcznikową ilustracją starego powiedzenia o "ślepym zaułku".

7            -4
oldkibic
Jest tak, jak obiecał Bednarz.
Mamy kłopoty bogactwa ! ----- PS. A samo zdarzenie nie ma na teraz wielkich konsekwencji, te pojawić się mogą gdyby Wisła nie dostała licencji ... ufam że właściciel i nowy prezes Wisły mają tego świadomość, jakie mogą być tego konsekwencje.

13            -18
~~~tom
tom
komisja legincyjna

6            -10
Willem de Zwijger
@MK1906
O czym Ty piszesz? Konwersja długu na kapitał zapasowy i rezerwowy, jaką dokonało ITI, jest czymś jak najbardziej legalnym. Gdyby Cupiałowi zależało na klubie, któremu ponoć kibicuje, to również mógłby taką operację dokonać. W Legii zrobił to Mariusz Walter, kibic Wisły.

23            -5
GrzegorzS
I bardzo dobrze, że Cupiała nie pompuje
sztucznie kapitału jak właściciele poległych. Długi trzeba spłacac i klub to robi. Może paru tu umknęło, ale Wisła zwróciła się do Komisji Legii 31 lipca z prośba, że jednak mamy problem ze spłatami w terminach, bo jednak przewidziane środki nie wpływaja jak trzeba a pojawiła sie sprawa z Genkowem i klub chciał by więcej czasu na spłaty. Wisła zagrała z Komisją Legii w otwarte karty, że będzie spłacac . Normalna Komicja by usiadła do stołu poznała prośbe a nie odwaliła ją w terminie 5 dni, byle by Wisłe jakoś dowalic i utrudnić jej.Pozostali komisje Legi olali i po prostu nie poinformowali , że maja zła założenia finansowe i teraz nikt narazie ich nie ukarał inkryminowany Śląsk ma ten sam co Wisła a nawet większy problem, ale jego sprawa jest odroczona. Komisja Legii promuje się na Wisłe. Ale jakos tak jestem spokojny, że nasze długi beda spłacone. Ale bym się od tego całego dziadostwa śmiesznsj Komisji nie odwoływał niech se robia co chcą. Długi spłacić nalezy a punky się wywalczy. Jak sobie Pan Saks czy jak mu tam chce Wisłą gębe wycierac to trzeba go olać. I niech sobie sam te śmieszne kary daje i sie od nich odwołuje dodaje punkty i odbiera. Olać to długi spłacić, papiery licencyjne przygotować. Jak się chcą bawić w piłke przy zielonym stoliku. To niech sobie wprowadzą Termalikę czy Kluczbork do ligi i beda mieć atrakcję na Legii mecz z Termaliką zamiast z Wisłąahaha. Tłumy beda walić drzwiami i oknami.

18            -18
~~~jr
hmm...
Tak czytam i czytam, i chyba w imieniu mojej skromnej osoby muszę was wszystkich przeprosić bo to wszystko to nasza (L) wina...

9            -38
~~~MK1906
@Willem deZwijger
Pragnę Ci powiedzieć że konwersja długu na kapitał zakładowy spółki, a z tego ca pamiętam, z takim mamy tu do czynienia (nie na kapitał zapasowy lub rezrwowy- które są kapitałami celowymi tworzonymii w jakimś konkretnym celu np; inwestycje zabezpieczenia) nie powoduje likwidacji długu a jedynie jego przesuniecie w bilansie, pozatym i to jest kwesta najważniejsza nastąpiła zmiana właścicela (udziałowców) a dług był zrolowany na objęcie udziałów przez poprzednich udziałowców ( udziałowców ITI) a nie na obecnych udziałowców Spółki (Lśniodorski i reszta) czyli Spółka nie ma długu wobec ITI ale pwenie wobec jakiejś Spółki w kraju offshore albo jakiś panów nie będących zapewnie rezydentami u nas w kraju, może być to nawet dług wobec obecnego właścicela w postaci nie objętych akcji. W bilansie można to zawrzeć na milion sposobów co nie zmienia faktu że dług istnieje napewno i może być postawiony w stan wymagalności w każdej chwili i klub powienimn posiadać odpowiednią ilość aktywów na jego zabezpieczenie, inaczej w mojej ocenie może łamać postanowienia licencyjne Bez napinki. Serdecznie pozdrawiam.

18            -4
Willem de Zwijger
@GrzegorzS
Grzegorzu, co Ty wypisujesz? Co to znaczy: "Olać to długi spłacić, papiery licencyjne przygotować"? Nie rozumiesz, że te odjęte punkty są właśnie skutkiem olewania przez władze Wisły wcześniej przyjętych przez nie zobowiązań? Nie rozumiesz, że taka a nie inna decyzja Komisji Ligi została podjęta, by nie było już takiego olewania? Nie rozumiesz, że niewywiązywanie się władz klubu i jego właściciela godzi w dobre imię Wisły? Nie rozumiesz, że wśród zobowiązań, których spłaty od włodarzy Wisły domaga się Komisja, są również długi wobec jej własnych pracowników i piłkarzy? Czy to nie jest powód do wstydu dla właściciela klubu? Czy nie rozumiesz, że bez dokapitalizowania i doinwestowania (tu nie chodzi o żadne pompowanie kapitału!) ze strony Cupiała klubowi grozi bankructwo i degradacja? Grzegorzu, obudź się teraz, bo później obudzisz się, ale z ręką w nocniku.

22            -5
Julian
no to teraz?
To napewno Stilic zostanie w Wiśle

9            -5
~~~wiślak 90 br
banda wiwrnych kibiców
Panowie nie rozśmieszajcie mnie tymi waszymi sztucznymi zatroskanymi wpisami;-) Przestańcie mi tu pierniczyć że tak sie martwicie o klub. Uderzcie sie w pierś i zastanówcie ilu z was chodzi od kryzysu regularnie na mecz a ilu zaszczyca swoja osobą wisłe przed telewizorem? Ja nie jestem sam idealny ale dla dobra tego klubu jestem wstanie na wiele. Kocham Klub oo 98 i chce go ratować ! Trzeba wrócić na stadion panowie płacić za gadżety i wspomagać klub . bo Wisła w tym stanie tzn kryzysie jest jak schorowana matka można sie na nią gniewać;kłucić z nią ale należy ją kochać wspierać i się o nią troszczyć!!

11            -6
Willem de Zwijger
@MK1906
Mylisz się, Kolego. Konwersja zadłużenia była na kapitał zapasowy i rezerwowy. Tu masz stosowny link: link » Pozostałych Twoich uwag komentował nie będę, bo są to tylko i wyłącznie spekulacje, czy też insynuacje, chyba że masz dowody na to, co napisałeś.

5            -8
~~~MK1906
Wisła (Cupiał) nie może dokonać konwersji zadłużenia
Cupiał nie może zrobić tego co ITI w Legi z jednego prostego powodu tam były to długi Legii wobec ITI czyli udziałowca a u nas mamy mamy długi wobec wobec podmiotów trzecich nie powiązanych kapitoławo z Wisłą.

10            -5
~~~TS WIŚLAK nie od strajku
Bl-Śa !!
Bezczelne legŁo-Ścieki atakują! Kij i nie tylko kij ścierwom w oko! JJJBG!

9            -11
WiślakEkonom
Szalik ceegiełka
Kiedyś wspomnia inicjatywa o "szaliku cegiełce" ucichła... Dlaczego? Czyżby to był zły pomysł? Nie wydaje mi się! Na pewno byłoby to duże koło ratunkowe dla Klubu... Nie oszukujmy się, na nagłe wykupienie kompletu biletów na wszystkie mecze nie ma co liczyć :-(

4            -8
~~~MK1906
@Willem deZwijger
Ok mój błąd nie pamiętałem tego dzięki za link, ale nie zmienia to on faktu że dług istnieje stad słowo konwersja a nie spłata. Dług jest długiem bez znaczenia czy wobec właściela czy osoby trzeciej, jedyną różnicą pomiędzy nami jest to że nasze długi są wymagalne a dług legii póki co nie. Co do stanu prawnego podałem prawdziwy co do jego implikacji faktycznych podałem możliwe opcje a nie insynuacje. Pozdrawiam.

8            -4
kicur
Szalik cegiełka
Jak już WiślakEkonom napisał. Tak była zapowiadana ta akcja, że dzięki temu możemy pomóc w jakiś sposób klubowi, że dzięki temu możemy zjednoczyć się jeszcze raz jako kibice. Mam nadzieje, że jakoś z tego wyjdziemy z tych długów

7            -6
Willem de Zwijger
@MK1906
Ależ Cupiał mógłby postąpić tak, jak Walter, przecież Tele-Fonika jest jak najbardziej finansowo powiązana z Wisłą i jest udziałowcem klubu, a Wisła jest zadłużona wobec niej na około 80 milionów złotych. I to jest właśnie główna kula u nogi w rozwoju naszej Wisły. P.S. do wpisu z 2014-11-05 19:18: "Możliwe implikacje" to bardzo zgrabny eufemizm, gdy nie mamy argumentów na poparcie wysuwanych przez nas zarzutów. ;-) Również pozdrawiam.

7            -8
~~~morsztyn
prawda
Na dzień dzisiejszy to my dla leglej nie jesteśmy żadnym rywalem wiec nie mają co się Nas pozbywać , i taka prawda

10            -7
~~~ultraorto dhox
Od razu minus 15 punktow calej lidze
i Legiunia ma sezon zaklepany. A jak bedzie mimo to ciezko to pozaliczac jakies bramkii ze spalonych albo 1.5 metrowego autu etc. Oto cala potega Legii = sedziowie i pzpn

15            -9
~~~MK1906
@Willem deZwijger
Tak masz racje co do swojej wierzytelności względem klubu Cupiał może zrobić to samo co ITI ale ten dług nie jest postawiony w stan wymagalności tylko długi Wisły wobec podmiotów trzecich ( rachunki związane ze stadionem, prowijze zaległości kontraktowe względem byłych i obecnych zawodników, itp) jezeli go zrolujesz to w zamian musisz dać udziały w Wiśle jej dłużnikom albo dokapitalizować Spółkę czyli wyłożyć gotówke za długi co jest bez sensu. Ten zabieg ma sesns tylko wobec długów nie postawionychw stan wymagalności i w celu wirtualnego dokapitalizowania spółki. Co do tego linka który mi podałeś to legia i tak ma sporo za uszami jezęli zrolowali ponad 200 mln długu za kapitał zapasowy i rezerwowy to tym samym powiększyli wartość Spółki o kwotę x a sprzedali ją tylko za 70 mln jak widzisz tutaj coś śmierdzi z której strony na to nie spojrzysz. Dla mnie to jest jakiś wałek i mam nadzieje że w końcu ktoś coś z tym zrobi. Pozdrawiam.

6            -6
oldkibic
@Willem deZwijger
Poniekąd jest tak jak piszesz, ale zapominasz o jednym „szczególe”, o sytuacji finansowej Tele-Foniki .. rzecz w kredytach i wierzycielach, o sprawie z US już nie wspominając.. stąd być może ten iluzoryczny kapitał płynący z tzw. długu, jest BC potrzebny w wewnętrznych rozliczeniach .. tak czy owak nie da się już znaleźć prostego kozła ofiarnego zaistniałej sytuacji .. pełną odpowiedzialność ponosi bowiem właściciel i to osobiście. A ponieważ myślenie kibicowskie zakłada przewagę scenariuszy pozytywnych nad negatywnymi..stąd czekam na tzw. męską decyzję właściciela wobec Wisły SA.. ściślej nie tyle chodzi o konwersję, tylko o choćby, czasowe zamrożenie spłaty mitycznego już długu .. powstałego na początku inwestycji.. swoją drogą określenie dług, wobec poniesionych kosztów inwestycyjnych jest moim zdaniem w założeniu tworzenie sytuacji niezdrowej.. albowiem moim zdaniem długu w rozliczeniach w ogóle być nie powinno, toż albo się bierze odpowiedzialność za inwestycję, albo nie i wówczas się jej podmiot inwestujący nie podejmuje.. tymczasem BC zainwestował przez ponad dekadę w Wisłę .. jest według własnych wyliczeń do tyłu i ..postanowił stworzyć pojęcie długu..hmm sprytne, ale co dalej.. toż gołym okiem widać że tych 80-czy 100 mln LPN nie odzyska.. prowadząc wyłącznie politykę cięć .. co więcej oczekując spłaty tzw. długu uniemożliwia rozwój deficytowej inwestycji .. czyli kwadratura koła, a raczej jest to ekonomicznie ślepa uliczka.. stąd oczekuję jasnej deklaracji o programie naprawczym.. nie o cięciu wydatków, ale o takim podejściu wobec Wisły SA, który będzie wiązał się jego autonomią i szansę na realny rozwój tak sportowy jak i ekonomiczny, systematyczny wzrost przychodów wraz z odzyskaniem prymatu w kraju.. bo jeśli boss nie ma pomysłu na ciąg dalszy.. to też powinna być w tym względzie jasna deklaracja, że Wisła SA jest na sprzedaż ..najgorszy jest stan fikcji, stan irytującego zawieszenia, który niestety ma w Wiśle miejsce od zbyt wielu już lat.

12            -12
Willem de Zwijger
@MK1906, @oldkibic
Reasumując, chodzi mi o jedno: dla dalszego rozwoju, a nawet trwania klubu, arcyważne jest rozwiązanie kwestii owego "długu założycielskiego" (co, Old, w swym poście też zaznaczyłeś). Czy będzie to konwersja, czy zamrożenie, czy jakiekolwiek inne rozwiązanie, ważne jest, by coś z tym Cupiał zrobił, bo jest to sprawa o fundamentalnym znaczeniu dla Wisły, decydująca wręcz o istnieniu klubu. Nie sądzę, że to tylko i wyłącznie sytuacja finansowa Tele-Foniki przyczyniła się i przyczynia do kryzysu, jaki dotknął Wisłę. Cupiał bowiem kilkakrotnie wspominał, że on już w klub inwestować nie będzie, co też w miarę konsekwentnie czyni od trzech lat. Jeśli właściciel pragnie rzeczywiście wycofać się z inwestycji w klub, to zupełnie nie wiadomo, w jaki sposób będzie chciał "odzyskać" zainwestowane w Wisłę środki. Przecież tylko inwestycje są w stanie przynieść określone zyski, które mogłyby się przyczynić do zmniejszenia owego mitycznego zadłużenia. Ponadto obecna postawa właściciela względem swej własności nie tylko powoduje stałą degrengoladę drużyny i utratę dawnej marki przez klub, ale również zraża potencjalnych, innych niż Tele-Fonika, inwestorów. Obecne postępowanie Cupiała względem Wisły jest więc dla mnie całkowicie niezrozumiałe.

12            -4
~~~ricardinh o
Kraków-Warszawa
Jak już pisałem, Prezes zabiega już o głosy na następną kadencję. Słowa o niezależności Komisji Ligi, Kolegium Sędziów itp. to ściema dla mas. Małopolski ZPN tez nie jest "ulubieńcem" Bońka. Przecież pamięta jak krakowscy delegaci głosowali. Dobrze też jest się pochwalić jakimś klubowym-pucharowym sukcesem w trakcie czteroletniego panowania. Stąd też takie parcie na pomoc warszawiakom w awansie do LM lub np. w dojściu do warszawskiego finału LE. W ekstraklapie trzeba im zapewnić spokój, bo zaangażowani w puchary, nie mogą sobie wyrobić odpowiedniej przewagi punktowej.Poza tym oni nigdy nie zapomną nam 1993 roku ( "cała Polska widziała"), że przez nas (wg nich) odebrali im mistrzostwo!! A tych mamy wciąż więcej od nich. Nie spoczną dokąd nas nie prześcigną. Punkty ujemne, kary finansowe, kartki i zwiększone zawieszenia za nie, sędziowie z MKS, tendencyjne artykuły lub komentarze pismaków. Każdy "ferment" w Wiśle jest przez nich pożądany.Walter oświadczający, że zawsze nam kibicował został "dobrowolnie" odstawiony. Ujemne punkty są im na rękę, bo już na starcie zostajemy w blokach startowych. Brak licencji dla kilku klubów to strzał w stopę spółki "Ekstraklapa", bo okrojona liga to mniejsze wpływy. A w I-ej lidze nie widać krezusów gotowych na najwyższą klasę rozgrywek. Więcej podobnych golasów, tylko z minimalną widownią, słabą infrastrukturą i bez historii. Życzę Ległej powodzenia w przygotowaniach do startu w LM meczami ligowymi z Termalicą, Płockiem, Stomilem, Grudziądzem itd. ( z całym szacunkiem dla wymienionych). Dlatego lepiej straszyć, łupić z kasy ale trzymać w lidze pod stałym nadzorem "Wielkiego Brata".

14            -9
Niewierny Tomasz
Możemy rozważać patową sytuację
ale nikt nie zmusi Cupiała w dalsze inwestowanie w Wisłę. Możemy jedynie westchnąć: Pan Bóg dał, Pan Bóg wziął.

13            -5
~~~nie ma spisku
Wisła
Dajcie spokój z tymi teorami spiskowymi ! Wisła nie płaci winna Legia , samoloty latają winna Legia .To prawda że Legia to duża marka , ale dajcie spokój z tymi kabaretowymi podejrzeniami ! Legia gra super w Europie i nie dziwię się że PZPN może im kibicować .Niech Wisła inwestuje w piłkę , kupuje i szkoli dobrych zawodników, niech zagra dobrze w pucharach to całą Polska i Warszawa będzie wam kibicować. Naprawdę Lesnodorski nie czycha na biedna Wisłe i nie spiskuje Bonkem. To prawda że małopolski ZPN popierał rywala Bońka . Trzeba myśleć kogo popierać a później stękać ! Przestańcie winić Legię za wszystkie problemy Wisły.

13            -18
Maxi
Rudzielcu ..........
..........zajmij się lepiej kolegium sędziów i ogólnie sędziami bo co kolejka to k.....a prezent dla ległej , ja rozumiem że teraz w PZPN rządzą ludzie związani z tą k...wą ale to już przesada !! od Wisły to się od...dol . A co do Cupiała szanuje pana ale k....e albo pan sprzedaj klub albo podziel sie władzą przecież nie koniecznie trzeba być jedynym właścicielem. Bo jeśli dalej będzie jak jest to d......a zbita o MP możemy zapomnieć o Pucharach też zresztą do Pucharów nas PZPN nie dopuści ..... Dużo sobie obiecuje po nowym prezesie może on w końcu znajdzie sponsora

11            -7
~~~ricardinh o
do ~~ńie ma spisku
Twoje słowa:"....trzeba myśleć kogo popierać a później stękać..." tylko potwierdzają moje zdanie o Was: poparcie ale w zamian za korzyści. Taka swojska, stolyczna demokracja. Spisek czy nie spisek, ja tylko wyliczyłem przykłady kontra Wiśle płynące z W-wki. Czy masz jakiś przykład odwrotnego działania, poza tym z 1993 roku,czym Wam zaszkodziliśmy? To - jak sam przyznał niejaki ~~jr( a może to Ty)- że nie lubią Ległej prawie w całej Polsce, nie wzięło się z nikąd.

14            -5
Maxi
do~~nie ma spisku
Oczywiście że legła nie jest winna temu jaka u nas jest sytuacja a raczej właściciel czy też były prezes ale przyznasz że pomoc sędziów tej k....e jest aż za nad to widoczna i gdyby nie ona to legła nie była by na 1 miejscu

19            -4
~~~TSW
TSW
Ja bym obarczał winą oprócz pzpn także skwk bo kto się odwrócił od klubu w tak ważnej chwili a teraz strasznie się martwią o to co sie w Wiśle dzieje i tak dobrze że nam całkiem licencji nie odebrali jakby nie było żadnego bojkotu to by były lepsze wpływy i napewno takich długów by nie było.Ode mnie tyle w temacie możecie minusować ile chcecie ale dla mnie nadal nie jesteście kibicami Wisły prawdziwi byli na stadionie

17            -9
~~~Ja
@~~~TSW
Przekręć swój mózg przez maszynkę bo chyba jest za mało pofałdowany. To łysa pała wyrzuciła ludzi ze stadionów, a to że na Wiśle jest kibicowska solidarność (czego o tobie powiedzieć nie można) to 70% kolejnych protestowało w obronie niesłusznie ukaranych. I jeżeli twierdzisz, że mniej niż 10 meczów z ograniczoną (nie tylko liczbowo, ale jak widać po tobie również intelektualnie) widownią spowodowało jakieś długi to naprawdę w domu cię nikt nie kochał [...]

8            -15
oldkibic
@Willem deZwijger
Wygląda więc na to, że w oczekiwaniu jasnych deklaracji ze strony właściciela i wobec długu Wisły się w pełni zgadzamy..ufam też że decyzje te zapadną i będą korzystne dla Wisły, oby tak było ..Ps. A i pozdrawiam minusujacych półgłówków ..oczywiście tych od JB ... nie ma to jak pośmiać się z fanów łysego legionisty na wiślackim forum :lol:

9            -17
maciek40
Powiem wam szanowni kibice,
ze jest mi bardzo przykro,ze taki klub jak Wisla ciagle boryka sie z problemami finansowymi majac takiego sponsora jak Telefonica.Z drugiej strony cieszy mnie postawa Zbyszka Bonka,ktory zapowiadal zrobienie porzadku z licencjami i innymi sprawami tak zeby nikt nie dostal licencji na piekne oczy albo na slowo honoru.Mysle gdyby ta polityka byla prowadzona od dawna to takie kluby jak Widzew czy Lks a nawet nasza Wiselka nie mialyby takich problemow owszem mogli by grac w nizszej klasie rozgrywkowej ale czysci!!A tak na koniec konkluzja byly prezes J.Bednarz obiecywal nam dwa lata na wyjscie z kryzysu i transfery.Widzimy wszyscy jak jest i domniemam,ze i za piec lat nie wyjdziemy z tego a PZPN to wie i juz zadnej taryfy ulgowej nie bedzie.Wiec cala nadzieja w panu Cupiale albo zrobi porzadek albo odsprzeda swoje akcje i zacznie to robic ktos inny bo innej drogi niema i mozemy podzielic los w/w lodzkich klubow..Pozdrawiam.

9            -4
~~~TSW
Do Ja
no tak bo przecież wam zabaweczki zabrano to się dzieciaczki obraziły i na mecze przestali chodzić. I kto tu mózgu nie ma? Rzucanie racami w swoich kibiców w swój stadion jest według Ciebie mądre i ty mówisz że masz mózg. Sorry ale ja mam co do tego poważne wątpliwości

11            -5
~~~SX
SX
Wy Tak na poważnie, że Legia - której jestem kibicem, eliminuje Was z walki w przyszłym sezonie jako głównego rywala ? Jako kogo - pobudka, od kilku lat nie jesteście dla nas sportowo żadnym rywalem, chociaż szkoda, bo akurat Wisłę zawsze szanowałem, jesteście marką, sama nazwa przyciąga ludzi, ale sportowo, czy odejmą Wam 3 punkty, czy dodadzą 5 rywalem dla nas nie jesteście. Na obecną chwilę oczywiście. Jedynym (niestety) poważnym w miarę rywalem w tej lidze jest dla nas Lech, reszta - Wy, Śląsk i kilka raz lepszych raz gorszych drużyn to na poziomie sportowym nie są obecnie dla nas rywale, owszem od czasu do czasu nas ogracie (na tej zasadzie najpoważniejszym dla nas rywalem jest Podbeskidzie) ale w ogólnym rachunku wiadomo, że będziecie wiele punktów z tyłu. Więc może zamiast szukać spisków, lepiej zacząc płacić wierzycielom w terminie, bo poważna Wisła przydała by się i lidze i nam i polskiej piłce.

6            -16
~~~kazek
A ja uważam, że komisję licencyjną powinno walić
czy ktoś ma dług, czy nie. Mamy wolny rynek? A może to tylko ściema? Dług nie znaczy, że kogoś okradliśmy, bo docelowo będziemy musieli go zwrócić. To tylko w naszym interesie powinno leżeć to, by spłacić długi, bo jeśli tego nie zrobimy, to nikt nas poważnie traktował nie będzie, a partnerzy biznesowi się od nas odwrócą. Co więc to ma do rzeczy? Warunki licencyjne powinny przede wszystkim dotyczyć rzeczy związanych z organizacją klubu i stadionu, na którym klub ma grać, by rywale nie musieli sobie "łamać nóg", grając na klepisku. Reszta powinna nie być regulowana.

6            -3
~~~Wiślak-Kr akus
~SX
Dość trudno rywalizować z kliką . W uczciwej walce mielibyście sporo problemów. Macie zakochana w was - legii - prasę z durniem polem i komentatorami tv na czele. Podporządkowaną komisję ligi, pzpn, sędziów. Losowanie pucharu Polski - na legii, i tam powinien być finał?. Bez nieuczciwych zagrywek was - legii - nie ma.

17            -6
~~~MK1906
@~~~kazek
Nie zgodze sie z Tobą. Dobrze że komisja ligi zajmuje się tymi sprawami i jeżeli Wisła nie wywiązała się ze swoich obowiązków powinna ponieść karę w tym przypadku odjęcie 3 punktów. Nie można walić tego że klub ma długi. Klub to nie tylko mecze i kibice. Klub piłkarski a w szczególności klub takich rozmiarów jak nasz to dzięsiątki lat historii i tradycji klub tworzy społeczność dla wielu tysięcy osób i to społeczność ma prawo do tego aby ktoś kontrolował czy to co dla wielu z nas jest bardzo ważne nie bedzie prowadzony w sposób który zagrażą samemu bytowi takiego klubu. Wole 3 punkty kary niż wniosek wierzycieli o upadłość do sądu a takie historie już sie zdarzały - bo wtedy nie zaczynasz w nagorszym przypadku od 1 lub 2 ligi ale zaczynasz z niczym od okręgówki. Pozatym klub zatrudnia osoby, nie tylko piłkarzy, ale też mnóstwo innych osób lub oddzielnych firm w celach np administracyjnych i komisja ligi dba o trnasaperntość finansów klubu żeby ten mógł normlanie funkcjonować i aby ludzie dostawali pieniądze za swoją pracę i mogli spokojnie żyć. Co innego mówie np; ja kibic Wisły a co innego mówi mąż i ojciec który pracuje np: jako pracownik administracyjny który od 5 miesiećy nie dostał pensji i sam musi utrzymać rodzine. Komisja ligi dba o to aby takie sytuacje piętnować w zarodku i nie zmuszać stron do otwarcia postępowania sądowego bo wtedy jest juz z reguły za późno żeby strony się dogadały zwykl;e ktoś przegrywa. Oddzielną sprawą sa podwójne stadndardy jakie panuja w PZPN inaczej sie traktuje Wisłe a inaczej legie i to jest dla mnie skandal: sedziowie, puchar polski, kibice, wymogi licencyjne przykładów jest mnóstwo, mogą być od nas piłkarko lepsi w tym momencie ja ma to w d... dla mnie jest tylko jeden klub ale jak mają wygrywać to niech wygrają na boisku jak w zeszłym roku u siebie a nie przy zielonym stoliku w PZPN lub dzieki dyskusujnym decyzjom sędziowskim. Pozdrawam

7            -2
~~~SX
@~~~Wiślak-Krakus
Przez 10 lat byliście najlepsi w Polsce i co wtedy nie było kliki, powstała nagle ? Mogę Cię zapewnić, że w Niemczech najwięcej dziennikarzy kibicuje Bayernowi, a w Hiszpanii Realowi - taki urok. Nie sądzisz, że zrzucanie wszystkiego na Legię tylko dodatkowo Wam szkodzi ? Nie płacimy w terminie zawodnikom - nie szkodzi wina Legii, nie wywiązujemy się z kontraktów - nie nasza wina, to Legii wina, nie płacimy w terminie za obiekt i innych zobowiązań - gdyby nie Legia to byśmy płacili. Wogóle gdyby nie Legia to właśnie bylibyśmy w finale LM ( a nie bo listopad - no ale w maju byśmy byli), najłatwiejsza wymówka - wina Legii. Obawiam się, że jak szybko nie zmienicie podejścia to skończycie jak Widzew, który też był kiedyś wielkim klubem, ale wiadomo, to przez Legię. Macie słaby czas, tak jak my kiedyś mieliśmy, ale Wisła to nazwa, która przyciąga, zawsze przyciągniecie w miarę solidnych zawodników, a jak naprawicie finanse i organizację w klubie to pewnie wrócicie do walki o najwyższe cele i nawet klika będzie się wydawała mniej groźna :) Czego Wam życzę.

4            -13
~~~nie ma spisku
do ricardinho i maxi
Ostatnie 12 lecie to chyba 8 mistrzostw dla Wisły.....czy sądzisz że przy spisku tyle lat byście wygrywali? ! Czy gdyby w W-wie tak spiskowali to pozwoliliby by Polonia Warszawa znikła z mapy piłkarskiej Warszawy? Warszawy się nie lubi w Polsce bo kojarzy się głupimi złodziejskimi politykami ,bo jest stolicą .Nie lubi się Warszawy bo to zbiór ludzi z całej Polski . Ja sam nie mieszkam w Warszawie ale koło W-wy. Tutaj naprawdę fruktów nie ma. Korki,drożyzna i naprawdę ciężko tu się żyje. Warszawy się nie lubi bo tu się uchwala prawo i rządzi na całą Polske.Fatalnie rządzi.Tylko to nie warszawiacy rządzą. Ostatni premier 7 lat Tusk, jest z Gdańska a Kopacz z Radomia....... a ich efekty rządów idą na konto Warszawy........Legia jest z Warszawy i dostaje za wszystko.........naprawdę spisku nie ma.Ja sam kibicuje WIsle jeśli tylko gra w pucharach europejskich.

3            -12
~~~Wierny
@up
Zawsze jest tak że jak nie idzie to szuka sie winnych a nie widzi że samemu ma sie problem dlatego wszystkiemu winna Legia bo jest mistrzeem liderem i najlepiej jej sie wiedzie więc to zawsze jest sola w oku.Co do nie lubienia to wielu Legii nie lubi ale kibiców ma w całej Polsce czego przykładem moja osoba gdyż jestem z Podhala i nie jestem tu sam.Fan klub Legii jest nawet w Krakowie co go chyba każdy zna.Ma tez najwiecej kibiców w Polsce co tez pokazuje ze nie jest tak z ta nienawiscia a tak samo mozna powiedziec o Wiśle ze jej cała Polska nie lubi przez czarną historie o której do tej pory sie wypomina.@nie ma spisku tu jest po prostu inne myślenie jestem z tąd i wiem jak to jest sam sie z tym zmagam bo w około głownie kibice Wisły Cracovi i innych drużyn.Tu jest taki klimat że łatwo ludzie przyswajaja propagande jaka ktoś narzuci przyjmuje sie to i juz nie wazne jaka jest prawda idzie sie za tłumem.

3            -10
oldkibic
Kibice klubu nauki jazdy na forum Wisły.. :rotfl:
To tylko dowód ich licznych kompleksów ..a że teraz mają swoje 5 minut, cóż lata upokorzeń zrobiły swoje.. ale spoko, wkrótce zacznie sie problem nietrafionych inwestycji i .. ratowania klubiku przez centrale PZPN-u.. A co do spisku, owszem żadnego spisku nie ma, jest oficjalne wspieranie klubu z W-wy, przez ludzi z W-wy i okolic, niee to nie spisek, to naturalny lobbing, a że nie ma wiele wspólnego z zasadami fair play, no cóż, klub nauki jazdy zawsze był z tym na bakier.

9            -5
~~~ricardinh o
~~SX, ~~nie ma spisku itp.
Myślę,że dalsza dyskusja z Wami nie ma sensu.Czy dostaliście bana na Waszym klubowym forum, że tak się tu udzielacie? Każda strona i tak pozostanie przy swoich argumentach. Kibic jednej drużyny nie będzie na 100% obiektywny wobec innego zespołu. Ja też kibicuję polskim klubom w pucharach, jednym bardziej - drugim trochę mniej. Odnośnie spisku, to tak jak wszystko, kiedyś się zaczyna i kiedyś kończy. Może stolyca nie mogła już zdzierżyć naszej dominacji w latach 1998 - 2011 ? A wtedy też czasem było pod górkę, np. mecz z Polonią w W-wie w 2000 roku. Wtedy "jedyny sprawiedliwy", międzynarodowy, niejaki Grzegorz G. bodajże z Radomia ( to też chyba MKS ) w chamski sposób nas przekręcił. Kto został wówczas mistrzem? Engelowo-Wdowczykowo-Listkiewiczowa Polonia. Takie przykłady można mnożyć. Polityków zostawmy w ich ogródku. Ległej nie lubi się nie przez nich tylko przez stawianie się ponad wszystkimi już w latach sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Jeśli jakiś piłkarz im się spodobał to brali go " w kamasze". Opornym ( np Wijas z Katowic) łamali kariery. Dlatego po za nielicznymi (Elbląg, Szczecin,Sosnowiec) tak Was "kochają". Idealny świat nie istnieje ale zasadą rywalizacji powinny być równe szanse. Po co stwarzać dodatkowe preteksty do domysłów i wciąż wyznaczać arbitrów z MKS ?

5            -4
~~~jr
do oldkibic
Śmieszy mnie, ze my mamy kompleksy bo tu wchodzimy? Tu już zdecydowana większość komentarzy dotyczy Legii. Kara dla Burligi, w głównej roli Legia. Obsada sędziowska - Legia. Kara za politykę finansową - też za tym stoi Legia. Jak to nazwiesz? Dziwi cię, ze czytając to w końcu kibice Legii zaczynają ripostować? Zaczynasz wróżyć u nas jakieś rozliczanie nietrafionych inwestycji, a ja zapytam - takich rozliczeń jak teraz w Wiśle? Bo widzisz jednocześnie stwierdzasz, że "lata upokorzeń zrobiło swoje...". Skoro nawet teraz to wypominasz, to nie dziw się nam, że teraz też chcemy sobie trochę po upokarzać, nawet kosztem jakichś tam rozliczeń. Bo co się wtedy stanie? Najwyżej będzie u nas, tak jak jest teraz u was. Podominujemy, coś tam powygrywamy, i w najgorszym wypadku zostaną nam wspomnienia tak jak wam teraz...:-)

5            -8
oldkibic
@~~~jr
Dobrze wiesz że mam rację, stąd mój tekst bynajmniej Cię nie śmieszy tylko zabolał, bo prawda w oczy kole .. zaś aktywność na cudzym forum to jedynie leczenie własnych kompleksów wobec klubu który ma więcej MP, a tak jest w przypadku krakowskiej Wisły i ma dużo lepszą historię bo sięgającą do czasów II RP, w której klub nauki jazdy był tylko anonimowym klubikiem.. daleko wam do Wisły Kraków ..bardzo daleko.. a co do nieuczciwego lobbingu ze strony PZPN wobec klubu ze W-y, owszem ma miejsce i pozostaje to jedynie skonstatować, co niniejszym czynię.

8            -6
~~~antyoldki bic
do oldokibic
przecież Ty nie ejsteś oldkibicem tylko zwykłym sezonowcem z ery Kasperczaka to o co chodzi? pozdro dla prawdziwcych kibicow pamietających czasy giszki,Świerada i Pasioda. Nie pozdro dla Odkibica,który pamięta tylko kuźbę i zurawskiego :p TAKA JEST PRAWDA!!

3            -7
~~~jr
do oldkibic
Niemal każda dyskusja kończy się tym samym "argumentem" - wchodzimy tu bo mamy kompleksy :lol: . I to dlatego, że macie więcej tytułów mistrza :lol: . Tak macie więcej mistrzostw i mnie to nie boli bo w ostatniej dekadzie byliście najlepsi. Jestem w stanie to przyznać i potwierdzić. Ale cały problem polega na tym że teraz najlepsi jesteśmy my. A was tyłek boli i wymyślacie miliony "argumentów", aby to negować. Już jakiś czas temu napisałem, że zamieniliśmy się miejscami. I wy nie jesteście w stanie tego uzmysłowić. Mieliście sukces i myśleliście, ze tak będzie zawsze. Teraz swoją szanse mamy my, wszystko małymi kroczkami idzie w bardzo dobrym kierunku i wasze wróżby o jakimś bankructwie i innych czarnych wizjach to tylko wasze pobożne życzenia. I to jest właśnie kwintesencja leczenia kompleksów. Wyciąganie wątków historycznych to też argument z cyklu "tonący brzytwy się chwyta", nie będę już z tym polemizował bo odjedziemy od sedna tego wątku.

3            -6
~~~Wierny
old kibic
Ciebie tu chyba nikt nie lubi nawet swoi cie gnoja bo wiedza jakie głupoty piszesz i ty masz chyba najwieksze kompleksy z wszystkich bo nawet nie potrafisz przyznac ze teraz jestescie barzo przecietni a Legia to teraz dla was swiat nie osiagalny patrzac na to ogółem jak sie maja kluby.I cały czas trzymasz sie ze jestescie najlepsi a my mamy kompleks,tylko w czym najlepsi ? przeciez w tej lidze Legia pod kazdym wzgledem i w kazdej dziedzinie jest pierwsza w prawie wszystkich rankingach na sukcesach konczac. Ale ty wiesz swoje i masz swój swiat :)

4            -5
~~~hieronim
żenada
W każdym cywilizowanym kraju za takie dziadostwo które robicie spuścili by was do 4 ligi !! tak ku.. do 4 ligi !! A tu sie litują nad krakowskim bankrutem mimo to i tak winna tej sytuacji jest Legia nawet jak Smuda puści bąka na ławce trenerskiej. Psychiatryk co dla niektórych to zdecydowanie za mało.

4            -4
oldkibic
@~~~antyoldkibic @~~~Wierny @~~~jr
@~~~antyoldkibic Otóż ja drogie dziecko pamiętam Kmiecika i jego bramki z Celtikiem, a ciebie wówczas na świecie nie było.. jak zwykle nie masz nic sensownego do napisania.. I taka jest CAŁA PRAWDA . I do drugiego trolla .. @~~~Wierny-głupocie ..mnie nie lubią na tym forum tylko trolle takie jak ty.. a reszta czyli normalni kibice Wisły podzielają moje poglądy.. , stosując subtelną metaforę, że Legia to stara k..a hahaha Prawda jest taka że kibice Legii na forum Wisły są tu potrzebni jak wrzód na d. Co do tezy że Legia we wszystkim jest najlepsza.. no tak, Górnik, Ruch i Wisła Kraków nie ma więcej MP ..toż was nawet w PIERSZEJ TRÓJCE POLSKICH KLUBÓW NIE MA :lol: :lol: :lol: .. a historię macie tak paskudą że o gorszą mieć nie sposób.. w II RP byliście ZEREM, tylko reżim komunistyczny was zbudował.. paskudna historia i mniej od RUCHU, GÓRNIKA i WISŁY KRAKÓW Mistrzostw Polski, ot cała wasza żałosna historia. @~~~jr, piszesz że Wisła ma więcej tytułów MP .. no widzisz a do Twojego kumpla @Wiernego – głupocie, to jednak nie dociera .. on uważa że Legia prowadzi we wszystkich klasyfikacjach.. owszem prowadzi w klasyfikacji na ilość przekrętów w lidze , tak w tej klasyfikacji jest na 1 miejscu ! ----- I tytułem refleksji na koniec, jeśli uważasz, że historia nie ma znaczenia .. czyli tożsamość jest nieistotna.. to w istocie nie ma płaszczyzny dyskursu.

4            -3
oldkibic
I przyjemna errata ;)
Brakło litery "w".. więc mam powód aby napisać to jeszcze raz ..W piłce nożnej liczą sie tytuły MP i tu wspomniana errata .. " toż was nawet w PIERWSZEJ TRÓJCE POLSKICH KLUBÓW NIE MA ! ;)

4            -2
~~~jr
do oldkibic
Bardzo płytkie jest twoje rozumowanie pt. lepszy ten kto ma więcej mistrzostw. Bo idąc twoim tokiem rozumowania, to kibice Szombierek Bytom, mogą sobie powiedzieć - ale my ta mamy fajnie, bo mamy mistrzostwo, ale ta Lechia jest teraz od nas gorsza. Super, ale co z tego? Nie ma żadnego związku z rzeczywistością i nie absolutnie żadnego przełożenia na to co wydarzy się w przyszłości. Wiesz jeżeli to cię jakoś pociesza to OK, przyznam ci rację po raz kolejny, macie więcej mistrzostw, w tym jesteście lepsi. Mnie bardziej interesuje, co jest teraz i w najbliższej przyszłości, ale z drugiej strony trochę cię rozumiem, bo w sumie co poza takim "pocieszaniem" ci zostało. Druga część twojej wypowiedzi pt. "przekręty" jest doskonałą odpowiedzią na pytanie dlaczego tu komentujemy. Właśnie dlatego. I nigdzie nie napisałem, że historia nie ma znaczenia, ale prawda jest taka, że większe znaczenia ma dla tych, którzy mają marne perspektywy w rzeczywistości, i dla poprawy samopoczucia muszą w niej grzebać. Czego jesteś doskonałym przykładem. ;-)

2            -7
oldkibic
..
Mylisz się, historia to tożsamość, wyobraź sobie że budzisz się rano i .. masz pustkę w głowie, nic nie pamiętasz, ludzie wokół Ciebie są obcy, nic nie wiesz o sobie i otaczającej Cię rzeczywistości.. Historia nas tworzy.. a Wisła ma tą wartość iż powstała w 1906 roku, a jej historia od początku jest chlubna i trwa w najlepsze.. teraz jest kryzys, a mimo to ma szanse być w lidze na pudle.. więc w niczym się nie grzebiemy, ot cenimy swoją tożsamość, a MP określają podstawowy dorobek klubu, tylko tyle. Po drugie co do przekrętów.. no cóż CWKS, to jedno, to było ze wszystkimi totalitarnymi konsekwencjami.. warszawo-centryzm zaś to drugie i to ma miejsce dziś. Media, sędziowie.. to widać z pewnej perspektywy, ale aby to dostrzec, trzeba ową perspektywę mieć.

4            -2
~~~jr
do oldkibic
Tożsamość i historia powiadasz, że ważne. To proste pytanie - czy ŁKS, Polonia Warszawa, Widzew czy nawet Warta Poznań nie miały swojej historii i tożsamości? Miały. I gdzie teraz są? W czarnej d####. Bez pieniędzy Cupiała na historii i tożsamości zbudowali byście taką drużynę jaką mieliście? No nie rozśmieszaj mnie. Macie kryzys bo przestały spływać pieniądze. Cała tajemnica. CWKS, podobnie jak KKS, HKS, GTS itd. działały na takich samych zasadach, na jakich działało całe ówczesne Państwo, uproszczając w jednym słowie, na przywilejach. Wisła ostatniej dekady działała także na zasadach funkcjonowania obecnego Państwa, też upraszczając - na pieniądzach. Wtedy jedni mieli większe przywileje, inni mniejsze. Teraz jedni mają większą kasę a inni mniejszą. Biorąc pod uwagę czystą idea sportu to taka wielka różnica? Sam sobie odpowiedz...

2            -5
oldkibic
..
No to zacząłeś jednak ..bzdurzyć. Historia Wisły Kraków w wolnej Polsce jest pasmem sukcesów, tak w II jak i w III RP .. W PRL-u zaś, bez Cupiała w 1978roku Wisła też była MP i dzięki wychowankom, a nie poprzez powoływanie piłkarzy do wojska i kradzenie ich z innych klubów co charakteryzowało was .. Na Wisłe, nikt, nigdy nie skandował .." złodzieje, złodzieje..", a na was owszem, dobrze to pamiętam.. różnica pomiędzy pozytywną przyszłością Wisły , a negatywna klubu nauki jazdy polega na tym że Wisła najlepszy czas ma w wolnej Polsce, a najgorszy był w PRL-u.. u was odwrotnie .. bez PRL-u by was nie było..ot bylibyście jak Gwardia W-a, albo jakiś inny Hutnik W-wa .. Siła Wisły to jej piękna historia i witalność która daje szanse na sportowe sukcesy nawet teraz w gorszym finansowo czasie dla krakowskiego klubu ..otóż GTS był kulą u nogi dla Wisły, a bez CWKS bylibyście nikim, taka jest prawda. A porównania klubów z przeszłości z Wisłą Kraków, których dokonujesz, znaczy że nie masz nawet podstawowej wiedzy z historii polskiej piłki nożnej..

3            -2
~~~jr
do oldkibic
Tak nas władza za PRL wspierała, ze większość tytułów zdobywały kluby śląskie, które to wspomniane przez ciebie "złodzieje, złodzieje" najgłośniej krzyczeli. Ale odbiegasz od sedna sprawy - co sprawiło, że Wisła miała najlepsze lata w "wolnej Polsce"? Kasa od Cupiała. "Wolna Polska" to czas gdy rządził pieniądz, PRL przywileje od władzy. My wyciągaliśmy piłkarzy na powołania (przywilej od władzy), wy wyciągaliście za kasę (przywilej bogatego). A zmierzam do tego, że zarówno my jak i wy graliśmy według panujących zasad. Nie wiem dlaczego ale ty chcesz aby Legia wzięła na siebie całą odpowiedzialność ze było jak było. Każdy miał wtedy jakieś przywileje i z nich korzystał. np. Lech jako "centralny" klub kolejowy był wspomagany finansowo kosztem innych drużyn, np. Polonii W. Nie korzystał z tego? Korzystał. Śląskie klubu nie miały najwięcej środków, np. w porównaniu chociażby z gwardyjskimi. Miały i z nich korzystały. Każdy podporządkowywał się zasadom jakie były narzucone przez władzę. A z takiej gadki jak twoja wynika, ze wszyscy byli OK, tylko niesprawiedliwa Legia sobie piłkarzy powoływała. Bzdura. Co do porównań z innymi klubami to chodziło mi tylko i wyłącznie o to żeby ci uzmysłowić, że historia i tożsamość nie ma żadnego odzwierciedlenia w porównaniu do tego co stanie się teraz lub w przyszłości.

1            -4
oldkibic
..
Kluby Śląskie były również wspierane przez totalitaryzm komunistyczny jak klub nauki jazdy, a że zdobywali tytuły częściej, ..a bo u nich piłkarze grali dobrowolnie, a u was za karę, po powołaniu do ludowego wojska.. U nich był sponsor w postaci kopalni, u was oręż państwa totalitarnego, czyli władza centralna i wojsko.. dlatego Górnik Zabrze był powszechnie lubiany, a wy zasłużenie jako klub reżimowy i kradnący piłkarzy , byliście znienawidzeni, notabene całkiem zasłużenie. Lubański dostawał oklaski, Deyna gwizdy.. nie bez powodu. Przeszłość macie paskudną i nic z na to nie poradzisz.. a teraz macie większe zadłużenie niż którykolwiek z polskich klubów ..za kilka lat jak wierzyciele się odezwą, obudzisz się z ręką w nocniku.. a teraz żyj sobie w świecie iluzji, a jeśli na tej stronie ode mnie oczekujesz zrozumienia dla Twojego klubu..to źle trafiłeś.. Mam je na podobnym poziomie co względem innego klubu z gorszej strony Błoń w Krakowie.. niech sobie wasze kluby egzystują.. tylko czy akurat musza to robić na forum Wisły ? Nadal twierdzę że pomyliłeś adres, więc żegnam i bez odbioru.

5            -3
oldkibic
..
I jeszcze jedno ..mam znajomych, a nawet przyjaciół mających inne sympatie kibicowskie niż moje, coś na kształtu powyżej wymienionych, wspierają Cracovię, Widzew, Legię, Górnika Z. itd. .. toleruje je, a jak są szczere i z szacunkiem do moich, to ja je i szanuje.. ale uważam że pchanie się butami w miejsce niepożądane przez gospodarzy za postępowanie po prostu w złym guście, stąd dalej tego bezproduktywnego dyskursu kontynuować nie zamierzam, ciesz się chwilą, ale z dala od tego forum ..inaczej niechybnie wkraczasz na ścieszkę, którą podążają wyłącznie internetowe trolle, których celem jest spór dla samego sporu. Tyle w temacie.

3            -4
~~~jr
do oldkibic
Aaa widzisz, czyli kluby śląskie miały jednak lepiej od Legii za PRLu. To czemu mówi się tylko o Legii? Bo zamiast olbrzymich dotacji z państwowej kasy, miała inny przywilej jako klub wojskowy? Tylko sponsor w postaci kopalni był dotowany właśnie przez to samo `państwo totalitarne". Tutaj są dwa wyjścia - albo uznajemy całą historie jako związaną ściśle z sytuacją "polityczną" i przyjmujemy, że kluby działały na zasadach na jakich działały bo nie miały wyjścia. Albo skreślamy całą historię sportu za PRLu, ale całą, czyli piłkę klubową ale też Orły Górskiego, bo w sumie reprezentowali to samo "państwo totalitarne" które dawało niesprawiedliwe przywileje, czy dotowało jednych a nie drugich. Koniec wątku historycznego ;-) . Co do obecnego zadłużenia to wam wydaję się że jeżeli ITI jako inwestor włożyło 200mln, to 200mln musi odzyskać :lol: Widziałeś kiedyś inwestycje gdzie inwestor dostaje 100% pewność że na pewno zwróci to co dostał. ITI straciło kupę kasy ale przez złe zarządzanie, zatrudnianie nieodpowiednich ludzi itd itd itd. Sami są sobie winni. Pewnie jakieś zadłużenie tam jest ale nie dramatyzowałbym, i na pewno to nie jest 200mln, ani nawet 100. A nawet jak coś nie pójdzie i obudzę się z ta ręką w nocniku (jak wy teraz) to przynajmniej będę mógł się popodniecać jak to teraz my dominowaliśmy w lidze i ile mamy mistrzostw (tez jak ty teraz). Więc chyba sam to rozumiesz. :lol: . I kończąc ten wątek, co do pchania się z butami. Nigdy tu nikogo nie obraziłem, choć sam byłem niejednokrotnie obrażany. Nigdy nie atakowałem i nie zaczynałem jakichś niepotrzebnych wywodów. Odnoszę się tylko do tego co tu wypisujecie w komentarzach. Domyślam się, że wolelibyście stworzyć coś w rodzaju kółka wzajemnej adoracji, gdzie nawzajem klepalibyście się po plecach tworząc kolejne historię na pograniczu spisku - dramatu - komedii - i SF:lol: . A to że się do tego odnoszę nie ma nic wspólnego z trollowaniem, bo tu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i z mojej perspektywy, wy trollujecie się sami :lol: Nikogo nie zmuszam do podejmowania rozmowy ze mną, więc jak nie chcesz się wdawać w dyskusje to nie, aczkolwiek ja uważam, ze warto czasami wymienić poglądy na pewne tematu z osobą, która ma zupełnie inne zdanie. Nawet jeżeli będzie to bezproduktywne, to nie zakisisz się we własnym sosie. Koniec pracy, koniec wątku, miłego weekendu... ;-)

2            -5
oldkibic
@~~~jr
Kluby śląskie nie miały lepiej, tylko działały inaczej, choć np. korupcja dotyczyła i ich. Powtórzę, Górnik Zabrze NIE KRADŁ (!!) piłkarzy przymusowym powołaniem do wojska, a klub nauki jazdy owszem kradł. Byliście więc ZŁODZIEJAMI i nie ma to nic wspólnego z faktem iż zamiast gospodarki rynkowej, sponsorem sportu było państwo. Z Ł O D Z I E J A M I .. i tak już zostanie bo historii nie odkręcicie. _______ Zadłużenie wasze jest ponad 100 mln złotych .. poczytaj sobie lepiej o swoim klubiku, zanim znowu będziesz funkcjonował w oparach absurdu..np. takiego że ten co zainwestował, nie chce odzyskać kasy którą wyłożył .. Powtórzę to co już napisałem ..że macie dużo większe zadłużenie od Wisły, a przekonasz się o tym w nieodległej przyszłości.. ________ Co do obecności na tym forum .. jesteś tu gościem, którego nikt nie zapraszał, a w innym wątku napisałeś post / oto jego data - 2014-11-07 14:37 ~~~jr –tytuł – „ pytanie?” /niczym klasyczny internetowy troll, czyli złośliwy tekst bez merytorycznej wartości , a skierowany przeciw Wiśle Kraków.. Stąd Twoja teza, że „nigdy nie atakowałem i nie zaczynałem jakichś niepotrzebnych wywodów”, to kolejny przejaw zwykłej hipokryzji.. Nie rozumiesz pojęcia „kibicowska rodzina”, kibicowska wspólnota”.. lubisz spór, dla samego sporu .. w dodatku wypisujesz kolejne nonsensy w kwestii wstydliwej historii własnego klubu, czy kłopotliwego, waszego długu wobec poprzedniego inwestora.. , a co do końca wątku czy tematu to nie za Twoją wolą będzie on kończony lub niekończony… .. aa i jeszcze w następnym poście wykorzystaj te emotikony ..:rotfl: hahaha :-( ..oraz jeśli potrafisz i te.. li nk » aby tekst był jeszcze bardziej dziecinny i absurdalny i oczywiście ... miłego weekendu narcyzie.

3            -2
~~~Wierny
oldkibic
Ty naprawde kibicujesz wisle ? Bo ty histori swojego klubu widze nie znasz skoro jestes z niej taki dumny.Po pierwsze patrzac na sukcesy klubów nie rownacie sie do Legii macie wiecej tylko MP (juz niedługo) ale to tyle bo z cała reszta jestescie do tyłu i to daleko a w koncu po cos sie gra w tej lidze by zdobywac puchary i tak w lidze jak i europie a w kazdej z tych jestescie daleko za Legia i to pokazuje prawdziwa siłę klubu.Co do histori to radze poczytac jaka miala Wisła bo od czegos sie wzielo ze cała Polska na was mowi GTS byliscie gwardyjnym klubem dzieki ktoremu przetrwaliscie bo by was na mapie nie było gdyby nie ich pieniadze w uwczesnym czasie czyzbys nie wiedział ? Chyba nie. A prezesami byli tylko z wysokim stopniami wojskowymi jak pułkownik.Przy życiu trzymała was komuna a ty chyba o tym nie wiesz.I jeden z tych pułkownikow wydał rozkaz strzelania do górników z kopalni wujek tez nie wiedziałes? Chłopie ogarnij sie poczytaj i troche pokory bo to wasz czarna historia która się ciągnie do dzis i nikt nigdy o niej nie zapomni.

3            -4
oldkibic
@~~~Wierny
Po pierwsze nieuku, WISŁA pisze się z DUŻEJ litery. Po drugie …@Wierny głupocie.. coś cie oświeciło ? Toż przed chwilą pisałeś że twój żałosny klubik prowadzi we wszystkich klasyfikacjach i jest we wszystkim przed Wisła, a tu taki pech.. bo w tym co najważniejsze czyli w ilości tytułów MP, NIE MA WAS NAWET W PIERWSZEJ TRÓJCE Po drugie macie dolepioną NA ZAWSZE etykietę ZŁODZIEI i tak już pozostanie na wieki .. Po trzecie gdybyś umiał czytać, to byś przeczytał iż o GTS pisałem, a była to kula u nogi dla Wisły, czas zmarnowany.. tylko dzięki wychowankom było MP w 78 .. wielka Wisła to wolna Polska to II RP i III RP.. a klubik nauki jazdy kim był w II RP .. ZEREM, gdyby nie reżim komunistyczny tym zerem bylibyście nadal.. Do pięt nam nie dorastacie i tak już pozostanie, albowiem historii już nie zmienicie, a nowa ta teraz tworzona, to sędziowskie przekręty i lobbing warsza(f)ki w mediach i PZPN-e.. czyli ciąg dalszy wstydu pod nazwą legła W-wa ..hahaha

5            -2