Środa, 27 stycznia 2016 r.

Wisła bez kary od Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN

Na posiedzeniu w dniu 25 stycznia 2016 roku Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zakończyła wszczęte 14 grudnia 2015 roku postępowania wyjaśniające wobec trzech klubów Ekstraklasy, w tym Wisły Kraków. Co najważniejsze uzasadnienie zostało rozpatrzone pozytywnie i "Biała Gwiazda" nie została ukarana.

Jak czytamy w uzasadnieniu - Komisja postanowiła:

uznać wyjaśnienia Klubu Wisła Kraków SA i zakończyć prowadzone postępowanie wyjaśniające. Po przeanalizowaniu dosłanych przez Klub dokumentów, eksperci Komisji wykazali, iż Klub nie naruszył kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy.

Komisja ukarała natomiast jednym karnym punktem Lechię Gdańsk oraz identyczną karą Ruch Chorzów - i to w bieżącym sezonie rozgrywkowym, czyli 2015/2016.

Lechia Gdańsk zapłaciła wprawdzie wszystkie zobowiązania wynikające z kryterium F.09, ale uczyniła to po terminie 30 listopada 2015 roku, co zgodnie z zapisami Podręcznika Licencyjnego, obligowało Komisję do nałożenia sankcji w postaci ujemnych punktów.

Ruch Chorzów musi natomiast uregulować przeterminowane zobowiązania powstałe do 30 czerwca 2015 roku w terminie do dnia 31 stycznia 2016 roku, a niezapłacone do dnia 30 listopada 2015 roku. Chorzowskiemu klubowi grożą bowiem kolejne sankcje w postaci odjęcia jeszcze jednego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym.

Kluby mają możliwość odwołać się od w/w decyzji.

Źródło: PZPN


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


15    Komentarze:

nowy00
Brawo
No i gitara :-)

36            -3
nowy00
Hahah
To wyprzedzamy Lechię w tabeli ?

28            -7
RobertB
to kolejna pozytywna informacja
tak się czasami zastanawiam, czy nasze miejsce w tabeli paradoksalnie nie przynosi nam czasami więcej korzyści niż strat, BC się obudził, popłacona jest większość należności, są przeprowadzane naprawdę ciekawe transfery, na kolejną rundę można już spoglądać z niemałym optymizmem, czekamy na kolejne pozytywne newsy :-)

42            -2
coodi
test na rzetelność pismaków !
teraz wszystkie ścierwa typu onet, interia powinny napisać artykuły z wielkimi tytułami - w Wiśle wszystko w porządku itd itp ! Gdyby decyzja była inna to na bank od razu były tytuły - Wisła znów zadłużona, Wisła bliżej spadku itd. No dalej szmatławce, ciekawe czy stać was choć trochę na rzetelność i przyzwoitość.

81            -3
GrzegorzS
I badzo dobrze, oby ład administracyjny
i wyrównanie zaległosci finansowych znalazło odzwierciedlenie w wynikach. Bo kadra zespołu jest budowana z głową.

27            -7
~~~sixpack
Brawo zarząd!
Szkoda, że Cibicki nie przyjdzie, ale okno na plus.

23            -2
Kosmaty
hm, cóż, z Lechią zrównamy sie punktami, do Ruchu
te nadrobimy przynajmniej punkt... To pozytywne. A dobrą wiadomością jest przede wszystkim to, że u nas wszystko uregulowane w terminie.

27            -2
~~~Zdenek
mogło być lepiej
w sumie szkoda że tylko dwa kluby zostały ukaranie i to tylko jednym punktem... Gdyby odjąć więcej mogłoby to pomóc Wisełce w walce o wyższe lokaty :-(

5            -36
kubson
Wzmocnienia wydają się sensowne,
finanse zaczynają wracać do normy. Jak znajdziemy sponsora na koszulki....nie będę miał czego krytykować:-), a to oznacza ze naprawdę jest dobrze:-)

22            -8
GrzegorzS
Kto to napisał pare dni temu chyba jakiś schizofremik
"2016-01-22 15:07 kubson Przez wszystkie przypadki odmieniać należy słowo DRAMAT!!!!! Gra zespołu- wręcz dramatyczna!!! Tak słabo nie grała nawet drużyna Broniszewskiego Taktyka- dramat dramatów Tłumaczenie- "to tylko sparing" to też dramat. Zylina jest po ciężkich treningach, zaczyna dopiero tak jak my przygotowania, a wyglądała jak przy naszych orłach jak drużyna z LM Nowi Zawodnicy- Drzazga- może za rok coś z niego będzie- na obecną chwilę dramatycznie mało widoczny Małecki- Dramat dramatów i dramat do sześciościanu. Tragiczna gra, podania, motoryka wręcz wszystko dramatyczne!!! Pietrzak-nie najgorszy gracz, ale mimo wszystko nie ten rozmiar kapelusza co Sadlok Ogólnie 3 wzmocnienia są praktycznie z miejsca graczami rezerwowymi, i chyba tylko Ondrasek wkroczy do pierwszego składu. Mamy 2 pkt do spadku- a optymizmu nie widać Popowic, Cywka, Uryga- najbardziej dramatycznie słaby środek pola w historii Wisły. To coś niebywałego, bez środkowego pomocnika lepiej nie przystępować do rozgrywek, bo będziemy się ośmieszać. 2 dobrych napastników, a środek dramat nad dramaty!!!! Nie chce kogoś o klasie Stilica, ale już o połowę słabszy garcz będzie przy obecnych Bogiem RAFAŁ BOGUSKI- Dramat to zdecydowanie za słabe słowo. Coś niebywałego co ten człowiek dziś grał!! Gdzie są jego obrońcy ze starym wislakiem na czele?? Buchalik- dramatyczny ręcznik. Ukrainiec- nie grał przez 6 miesięcy, każdego z naszych przewyższał o 2-3 poziomy. Gdy będzie przygotowany fizycznie, będzie dużym wzmocnieniem. Nie odsyłać !!!!! KONKLUDUJĄC- z taką grą spadniemy na 100% z ekstraklasy. Potrzeba Ukrainca, Cibickiego i klasowego rozgrywającego. Zwłaszcza bez tego ostatniego, dajmy sobie spokój z ekstraklasą bo tylko będziemy się stresować, a Brożek i Ondrasek irytować ":rotfl: hahaha

18            -10
kubson
@GrzegorzS
Pisałem że gra zespołu w pierwszym meczu byłą dramatyczna-gdyż taka była. Ale teraz widać że zaczynają grać, a finanse się poprawiły. Pod tym samym artykułem pisałem, że jak będzie za co chwalić to pochwalę. W przeciwieństwie do Ciebie, oceniam Wisłe na bieżąco i obiektywnie na dany moment. Ty natomiast zawsze wszystko widzisz w różowych okularach. Nawet jak student z Rumuni był na testach, to wbrew wszystkim mówiłeś że to jakaś "gwiazda" pod ukrytym nazwiskiem, i wszystkich przekonywałeś za ile go to nie sprzedamy. Gdy przychodził Burdenski( którego nazywałeś Bandurski) pisałeś że sprzedamy go za 5 milionów euro. Nigdy za te brednie nie przeprosiłeś, i nigdy się do błędu nie przyznałeś.

22            -15
stary wiślak
kubson!
Co do Boguskiego,to broniłem go,ze względu na obelgi pod jego adresem i zawyżony krytycyzm. Pisałem też,ze kolejni trenerzy widzieli go w pierwszym składzie i to chyba z czegoś wynikało! Wszyscy trenerzy Boguskiego po kolei forowali na złość tobie i podobnym? Lepiej znasz się na futbolu od tych kolejnych trenerów,którzy z nim pracowali na co dzień. Będzie gorszy od konkurentów to wyleci ze składu i po kłopocie. Będziesz wtedy szczęśliwy. Zatem nie czuje się przywódcą fan klubu Boguskiego,tylko nie przyłączam się do hejterów,którym ty jesteś!

24            -15
nowy00
Do ~~~Zdenek
Chłopie punkty zdobywa się na boisku a nie na posiedzeniach zarządu ekstraklasy.Nikomu nie życzę ujemnych punktów bo pamiętam jak nam odjęli rok temu.

23            -2
~~~babcia Anastazja
Bogusiowi nsleży się szacunek,
bo był kiedyś świetnym zawodnikiem, ale od 2 - 3 lat gra na kredyt bo nie miał kto grac i z konieczności licząc, ze w końcu zagra lepiej. Na dziś nie wyobrazam sobie w składzie takich 11 Boguskich, bo to poziom 2 ligi. Obecnie, mimo cale go szacunku, to jeden z naslabszych zawodników i budowanie zespolu w oparciu o obecne jego umiejętności i tragedia. Życzę mu odbudowania się i zlapania wreszcie formy.

11            -4
~~~Castorp
Kubson, człowieku skąd się urwałeś?
Przestań komentować na bieżąco i pomyśl trzy razy zanim jeszcze coś napiszesz (jest takie przysłowie: co nagle to...). Kilka miesięcy temu pisałeś, że kończysz dyskusje(wówczas pod nickiem: Głupson) i nie będziesz chodził na Reymonta dopóki na boisku pojawia się ten czy tamten(zdaje się twój ulubieniec: Boguski). Trzymam za słowo i przestań obrażać swoją tępotą nas kibiców oraz zawodników Wisły.

13            -3