Sobota, 28 maja 2016 r.

Gol Kuźby na wagę wygranej. Wisła II - Poprad 1-0

Wszystko wskazuje na to, że rezerwy krakowskiej Wisły na kolejkę przed zakończeniem sezonu małopolsko-świętokrzyskiej III ligi zapewnią sobie pozostanie w reformowanym czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Wszystko to za sprawą zwycięstwa 1-0 z Popradem Muszyna, które po bardzo ładnej bramce zapewnił wiślakom Kevin Kuźba.

Wisła II Kraków - Poprad Muszyna 1-0 (0-0)

1-0 Kevin Kuźba (81.)

Wisła II: Mateusz Zając - Filip Szczypkowski, Jakub Ptak, Bartosz Dyszy, Jakub Janur - Mathieu Scalet, Grzegorz Gulczyński, Jakub Mordec (78. Bartłomiej Purcha), Przemysław Porębski, Grzegorz Marszalik (75. Jakub Dziubas) - Oskar Wąsikowski (46. Kevin Kuźba).

Żółta kartka: Dziubas.

Wiślacy po porażce w środę w Nowym Targu wiedzieli, że spotkanie z ekipą z Muszyny po prostu muszą wygrać, by nie jechać na ostatni mecz w sezonie, z Garbarnią, z nożem na gardle. I wydawało się, że z nim młodzi wiślacy wyszli na murawę już dzisiaj, bo od początku gra naszego zespołu zwyczajnie się nie układała. Spora też w tym zasługa ekipy z Muszyny, która - co trzeba przyznać - od początku do końca walczyła niezwykle zacięcie. W sumie więc nic dziwnego, że o pierwszej części meczu powiedzieć można tylko tyle, że ta się "odbyła". Poza nieznacznie niecelnym strzale Grzegorza Gulczyńskiego ciężko było bowiem odnotować jakiekolwiek okazje do otworzenia wyniku.

O to obydwa zespoły o wiele mocniej postarały się jednak po przerwie. I jako pierwsi doskonałą do tego okazję mieli przyjezdni. Wiślacy wykonywali rzut rożny, ale zagraną w pole karne piłkę przejęli piłkarze Popradu i wyszli z kontratakiem "3 na 1". Rozegrali go zresztą bez zarzutu, ale w sytuacji sam na sam najlepiej spisał się Mateusz Zając i wciąż było 0-0.

I choć wiślacy przez niemal całą drugą połowę przeważali i gra toczyła się pod ich dyktando, to przede wszystkim razili niedokładnością. A gdy już nadarzyła się okazja do zdobycia gola - wtedy bardzo dobrze spisywał się strzegący bramki Popradu - Damian Paździor. Obronił bowiem strzały Kuźby i Grzegorza Marszalika, które leciały pod poprzeczkę i zanosiło się na fatalny dla rezerw Wisły podział punktów.

W końcu jednak naszym młodym piłkarzom udało się w 81. minucie rozegrać akcję tak jak należy, a jeszcze lepiej zachował się wspomniany wcześniej Kuźba, który huknął w okienko, nie do obrony, i wiślacy mieli zasłużone powody do zadowolenia!

I choć w ostatnich minutach Poprad ruszył do odrabiania strat i kilka razy pod naszą bramką zrobiło się gorąco, to wszystko wyjaśniał pewnie strzegący naszej "świątyni" Zając i "Biała Gwiazda" ostatecznie wygrała zasłużenie 1-0.

Po końcowym gwizdku wiślacy czekać musieli już tylko na wynik z Ostrowca Świętokrzyskiego, choć wiedzieli już, że tam mecz układał się na ich korzyść. A to ostatecznie oznaczało, że w przyszłym sezonie rywalizacja wiślaków nadal w III lidze będzie jeszcze ciekawsza.