Czwartek, 16 czerwca 2016 r.

Polska remisuje z Niemcami!

W drugim meczu Mistrzostw Europy w piłce nożnej reprezentacja Polski zremisowała 0-0 z Niemcami! W spotkaniu tym 76 minut zagrał pomocnik "Białej Gwiazdy", Krzysztof Mączyński, który jeszcze w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Niemcy - Polska 0-0

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski (80. Bartosz Kapustka), Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński (76. Tomasz Jodłowiec), Kamil Grosicki (87. Sławomir Peszko) - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Mączyński, Grosicki, Peszko.

Tak jak można się było spodziewać - od początku spotkania przewagę mieli aktualni mistrzowie świata, ale "biało-czerwoni" skutecznie i ofiarnie potrafili się bronić. Dość powiedzieć, ale w pierwszych minutach, kiedy Niemcy mocno zamknęli nas na naszej połowie, Polacy popełnili tylko jeden poważny błąd, ale tego nie wykorzystał Mario Götze, który główkował niecelnie.

Po dwudziestu minutach nasi piłkarze wyszli wyżej i sami stworzyli sobie dwie okazje, ale w 21. minucie niemieccy obrońcy zablokowali strzał Roberta Lewandowskiego, a chwilę później podobnie zachowali się przy próbie Arkadiusza Milika.

Kolejne minuty to znów przewaga Niemców, ale nie mieli oni pomysłu na sforsowanie naszej defensywy i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. No i spotkanie, w którym po 45 minutach żaden z zespołów nie oddał celnego strzału.

Na ten już po kilkunastu sekundach II połowy idealną wręcz szansę miał Milik, ale nie wykorzystał podania Kamila Grosickiego! Niejako w odpowiedzi po raz pierwszy do poważniejszej interwencji Łukasza Fabiańskiego zmusił Götze, ale wciąż było 0-0.

Polacy blisko szczęścia mogli być z kolei w 59. minucie, ale po krótko rozegranym rzucie wolnym nieznacznie pomylił się Milik. Zaraz potem w świetnej sytuacji znalazł się Lewandowski, ale zbyt długo "zbierał się" do strzału i zdołał go zablokować Jérôme Boateng. Nikt z kolei nie zdołałby powstrzymać Milika w 69. minucie, ale ten po podaniu Grosickiego nie trafił w piłkę! Odpowiedź Niemców była błyskawiczna, ale Fabiański kapitalnie wybronił strzał Mesuta Özila!

W 73. minucie swoją szansę mógł mieć Mączyński, ale i jego próbę zdołał zablokować obrońca, a zaraz potem został zmieniony. Na pięć minut przed końcem spotkania Polacy mogli mieć kolejną dobrą okazję, ale z rzutu wolnego niecelnie uderzył Grosicki.

Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który jest dla nas bez wątpienia bardzo korzystnym wynikiem. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Polacy zmierzą się z Ukrainą, która po dwóch porażkach straciła już szansę na awans.

Aktualna tabela grupy C Mistrzostw Europy 2016:

1. Niemcy 2 4 2 - 0
2. Polska 2 4 1 - 0
3. Irlandia Północna 2 3 2 - 1
4. Ukraina 2 0 0 - 4

Awans do kolejnej rundy uzyskają dwie najlepsze reprezentacje oraz cztery zespoły z trzecich miejsc (z sześciu grup), z najlepszym bilansem.

Redakcja

Tagi:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

41    Komentarze:

~~~WislakMaz owiecki
WislakMazowiecki
Milik cieńki jak siki węża a przykład Kapustki powinien dawać nam do myślenia. Powinniśmy przestać olewać młodzież i dawać młodzieży grać w meczach o stawkę. Szkoda że remis tylko ale i tak brawa dla naszych!

37            -21
~~~Rutura54
Pazdan
Jestem w szoku. ...ważne, że z Krakowa! !!!

69            -5
~~~gustaw
Ultras Wisła
Brawo Polska! Choć Milik widać młody jeszcze, ale spokojnie, teraz Jukrain! Słysząc doping dla Polski komuś jeszcze brakuje atmosfery z R22? Do zobaczenia w lipcu, na przełomie czerwca i lipca rusza sprzedaż biletów i karnetów!

29            -3
kibic1
Czy ktoś jeszcze
Martwi się kontuzja zrozumiałego Szczęsnego? brawo fabian mamy reprezentacje która gra jak równy z równym z najlepszymi.

brawo brawo brawo!!!
nie myslalem,ze dożyje czasów,ze z gry reopezentacji Polski w pilce nożnej można być dumny!!!!

23            -2
~~~Laluś
NIECH ŻYJE POLSKA!!!
Brawo POLSKA, Brawo Mąka! Liczyłem na zwycięstwo ze szkopami, ale remis też jest dobry. Teraz z trzy punkty z rezunami i jedziemy dalej!!! A za kilka lat widzę Nawałkę na ławce trenerskiej w Wisełce!!! Polacy nie gęsi i swój język mają!

Mąka...
...po dzisiejszym meczu + 500.000.- ojro.

21            -18
~~~jon
Pazdan
Trzeba to mu oddać - Michał Pazdan jak profesor. To Euro zabierze Legii Pazdana, Jędrzejczyka, Dudę i pewnie Nikolicia.

hej Alagrion
Co tak milczysz? Przecież kolejny beznadziejny mecz Pazdana ;) Aż się przypomniała jak z nami trenował mając bodajże 21 lat i malkontenci narzekali ,że to cienias nie na Wisłę;-)

15            -11
Kosmaty
@Mario
Remis na mistrzostwach kontynentu przeciwko aktualnym mistrzom świata wywołuje niedosyt... jeśli ktokolwiek z nas stwierdziłby coś takiego rok temu, to zostałby wyśmiany i wysłany do psychiatry... a dziś to jest fakt. Kurcze najlepsze jest to, że faktycznie tylko nieskuteczność Milika przesądziła... o szczęśliwym dla Niemców remisie. O mieli lepsze statystyki, ale to Polacy mieli znacznie groźniejsze sytuacje. Ot chociażby pierwszej połowie spalony Lewego, a w drugiej pudło Milika i niezdecydowanie Lewego przy kontrze. Zwłaszcza te sytuacje w 2 połowie, jak one nie zostały zamienione na gola, to chyba nawet sami piłkarze nie wiedzą.

30            -1
Realista80
mecz
Brawo, obrona i bramkarz klasa swiatowa, zmieniam zdanie o Pazdanie po tym meczu, z holandia wygladal jak niedorajda z anoreksja,ale to co wczoraj gral to naprawde szacunek, swietny krychowiak,kuba blaszczykowskie znakomicie wspomagal piszczka, moze gdybysmy zagrali odwazniej mozna bylo nawet wygrac,bo ci obroncy niemieccy bardzo przecietni i gubili sie przy pressingu, poza swietnym Boatengiem,swoja droga powinien wyleciec z boiska za to zagranie reka zolta druga powinna byc.

17            -3
stary wiślak
Wiślak Mazowiecki.
Kapustka jest wyjątkiem,potwierdzającym regułę,że talenty na miarę pierwszej reprezentacji są nieliczne. Żeby osiągać w młodym wieku sukces,nie wystarczy być piłkarsko zdolnym. Trzeba mieć tez poukładane w głowie.Jaka polityka twoim zdaniem zastąpi indywidualne cechy młodego piłkarza. Zając,Brud,Stolarski, i paru innych,to nie ofiary polityki Wisły,tylko po prostu brakowało im paru rzeczy do Kapustki,a zwłaszcza w sferze mentalnej. Znasz przykład jakiegoś większego sukcesu,młodego piłkarza,który uciekł z Wisły przed przed "prześladowaniami" polityką klubu i potem osiągnął większy sukces?

33            -16
~~~567
@stary wiślak
tylko że Kapustka był z Niemcami cienki jak doopa węża , to nie byli amatorzy z Irlandii .:lol: :lol: :lol:

39            -12
~~~Każdy ma problem do Zet
Dlaczego minusujecie
Gościa, który stwierdził prawde ? Mączyński był najsłabszy i albo jesteście zbyt zakompleksieni albo ślepi... Oczywiści obok Milika najsłabszy. Brawo Lewy i Krycha! To jest walka, walką można nadrobić wszystko.

35            -41
Realista80
567
Te amatory latwo ograly ukraine jakbys nie zauwazyl a wczesniej nie przegrali 12 meczow pod rzad, graja troche tempa pilke, ale trzeba duzo zdrowia zostawic zeby ich pokonac.Każdy ma problem do Zet - krzysiek jest po powaznej kontuzji, chwilami gra byla dla niego za szybka, dziwialem sie ze nawalka go nie zmienia w przerwia gdyz mial zolta kartke, ale jednak dal rade do tej 70 minuty, nie mozna powiedziec zeby jodlowiec byl specjalnie lepszy.

17            -10
kubson
Apeluje do zakompleksionych kibiców L
żeby spierd.... z tej strony. Nieudacznicy, zobaczcie jakie wysokie oceny dał Mączynskiemu Bild i inne niemieckie media. Wszyscy solidarnie piszą, że biegał najwięcej, i w tym meczu miał być wolnym elektronem w środku pola. To dzięki niemu, Niemcy nie mieli tylu sytuacji ze środka,co w meczach eliminacyjnych, ale nasi kibice nie mają pojęcia o taktyce,. Coś wam powiem gnidy- Mąka w meczu 1/8 znowu wyjdzie, gdyż w 100% wczoraj zrealizował to co mu nakreślił trener. Znowu będziecie płakać, ale Nawałka wie, że bez niego a z Zielinskim czy Jodłwocem, gralibyśmy we wtorek mecz o wszystko(po remisie z Irlandią, i przegraną z Niemcami) Ale co wy możecie o tym wiedzieć. O taktyce nie macie pojęcia, i oglądacie godzinami na you-tobe zajawki z gry Mesiego czy Neymara. Bez takich graczy jak Mączynski czy Khedira żadna Reprezentacja nie zaistnieje.

57            -16
Aglarion
@~~~maxel nie przypominam sobie...
... bym był tutaj znany z hejterstwa. Czy to, że Pazdan zagrał beznadziejny mecz z Irlandią wyklucza (wykluczało) to, że mógł zagrać dobry mecz z Niemcami?

13            -7
Aglarion
@~~~567
...ciekawi mnie, czym umotywowane jest to twierdzenie. Ciekawi tym bardziej, że Bartosz wszedł na kilka ostatnich minut, gdy my prowadziliśmy obronę Częstochowy, a Niemcy dosyć nieudolnie atakowali, więc trudno było wykazać się ofensywnie... a w defensywie żadnego poważnego błędu Kapustki nie widziałem? (nie licząc straty w środku pola, gdy został po prostu podwojony).

7            -15
GrzegorzS
Szkoda bo taki mecz to trzeba wygrać
zespół Nawałki przez nieskuteczność i pecha Milika nie wygrał tego meczu, a powinien wrzucić najmniej 2 bramki. Szkoda bo w ten sposób zmarnowano świetną grę obroną drużyny. Ciepły naprawdę dobrze ustawił drużyne przeczytał Niemców. Polska oddała im piłkę i zarazem zablokowała im możliwość szybkiej skutecznej wymiany podań między 20 a 30 metrem i wyprowadzania zawodnika na pozycję do strzału lub wprowadzania go w nasze pole karne. Efekt Niemcy mieli piłke i bili głowa w mur lub próbowali grac długa przeważnie niecelną piłka za plecy obrońców. W obronie zespół polski zagrał na poziomie reprezentacji Włoch z meczu z Belgia. Fajnie uzupełniali się Krychowiak z Maczyńskim, którzy nie dali miejsca Niemieckim pomocnikom na grę na ściane miedzy nasza linia obrony a pomocy. Ciut za bardzo nasi skupili się na tym zadaniu w pierwszych minutach w efekcie mieli kłopot z wyprowadzaniem piłki. Ale Co w pierwszej połowie stworzyli rywale, którzy w meczu z Ukrainą wchodzili w obrone Ukraińsa jak w masło. Obrona Polska polegała na swojej grze a nie szczesciu. W efekcie tak po prawdzie Niemcy mieli jedną sytuację bramkowa po strzale Ozila, który wyją Fabiański. I tyle. Zespół Polski zas miał trzy nawet nie setki ale 200% pozycje. Bo dwa razy Milik i raz Lewandowski dostali albo patelnie albo jak Lewy prezent od obrony rywala. Szkoda tego meczu, bo można było wygrać. To co martwi to brak wsparcia dla lini ataku z ławki dla pierwszego składu, bo o ile ze słabszym rywalem przy sporej koncentracji i swobodzie Kapustka czy Peszko coś tam moga zrobić, ale pwnego poziomu nie przeskoczą. I to będzie problem w kolejnej fazie. Bo w końcu kartki zaczną eliminowac podstawowych graczy i nie bezie za bardzo kim wesprzeć gry do przodu. I to jest istotny problem reprezentacji Polski.

6            -4
it
@Aglarion
Kapustka miał w ostatnich minutach jedno bardzo ryzykowne zagranie wślizgiem (niezbyt czystym), na linii pola karnego. Niejeden sędzia zagwizdałby faul w tej sytuacji, a niektórzy i karny. To było dość nieodpowiedzialne.

26            -5
567! Przecież nie chwalę Kapustki za ten mecz!
Polemizowałem tylko,ze stwierdzeniem,że w Wiśle winna jest polityka wobec młodzieży,a nie sama młodzież,która jest za cienka mentalnie by zrobić,choćby to,co Kapustka. Tak holowany Linetty czy Kownacki,gdzie są? Na ławie,po dalszą naukę. A wiślacy w ich wieku? Nawet tam ich nie ma. Z winy Wisły?

14            -13
~~~the real thomas
JJJBG
coś niesamowitego, Nawałka stworzył zgrany zespół, który ma szansę osiągnąć coś więcej niż tylko awans z grupy! super! a jeżeli awansujemy to mamy szansę zagrać ze Szwajcarią w następnej rundzie! bajera!

14            -1
~~~zpbeer
Jaki jest sens kłócić się po najlepszym meczu naszej kadry
od wielu lat na ważnej imprezie? Każdy piłkarz zasłużył na słowa pochwały, ale najlepiej zagrali Pazdan, Krychowiak, Glik i Lewandowski. A co do Kapustki wychodzą kompleksy, że Cracovia ma takiego młodego utalentowanego piłkarza, który za niedługo pójdzie do poważnego klubu za poważne pieniądze, bo Wisła wolała stawiać na Lameya, Jaliensa, Ilieva, Genkowa, Frederiksena, Crivellaro, Branco, Klaricia, Jirsaka, Burdenskiego, Bałaszowa i wielu innych. Kwestionujecie wybór Nawałki, który udowodnił, że zna się na rzeczy, bo on odkrył Milika, bo to on odkrył Kapustkę. Co do Mączyńskiego, to obok niego gra jeden z najlepszych defensywnych pomocników w Europie Krychowiak i widać między nimi sporą różnicę, ale to nie znaczy, że Mączyński zagrał źle. Starał się, walczył i to też jest ważne.

20            -5
Mario
do Kosmaty
Zgadzam się, ale Niemcy 2014, a Niemcy 2016 to duża różnica, obniżyli loty, i to widać od kilku ostatnich meczy. Dlatego napisałem niedosyt. Sytuacje były wystarczyło dobrze noge ułożyć. Szkoda, ale lepszy rydz niż nic

12            -2
~~~Tw bolek
Zpbeer
Trochę racji masz ale zapomniałeś dodać do tego stolarskiego zająca i wielu innych młodych na których stawiali. Możesz stawiać na 500 młodych a nie mieć szczęścia trafić na talent z mocną głową.

3            -3
~~~Tw bolek
Kupason.
Lepiej siedź cicho taktyku bo w co drugim komentarzu się ośmieszasz sam wiec daruj sobie

10            -11
Realista80
stary wislak
Ja bym nie powiedzial ze kapustka jest lepszy od linettego,akurat do grania na tej pozycji za grosickiego lepszy byl kapustka, zagral dobry mecz i dalej na niego stawia nawalka,ale np z litwa gral na prawej obronie i slabiej zagral,napewno chlopakowi nalezy sie szacunek bo wyjsc w finala me w naprawde trudnym meczu i zagrac bez kopleksow to w polosce malo kto by potrafil w tym wieku.Kownacki raczej nie ma szans na gre przy Lewandowskim czy Miliku, ja licze ,ze nawalka pojdzie za ciosem i z ukraina bedziemy mieli jeszcze nastepne odkrycie.Widac ze kadra dobrze funkcjonuje kapustka zastapil na boku grosickiego i zagral bardzo dobrze, Fabianski wczoraj super bronil, jestem przekonany ze jak bedzie gral linetty czy stepinski tez zagraja wporzadku, Nawalka to bardzo dobry trener.

6            -12
Realista 80!
Ja tu żadnej dyskusji o Kapustce nie zacząłem. Ja tylko odniosłem się do niesłusznego stwierdzenia,że w Wiśle młodzi piłkarze padają ofiarą,jakiejś okrutnej polityki klubu,co jest brednią,bo ci,którzy odchodzą,w innej polityce,innego klubu też się nie sprawdzają. A Linetty? Gra dłużej od Kapustki w lidze i w klubie jest od dawna pilotowany i dopieszczany,a to jednak Kapustka na razie wyszedł w pierwszym składzie na ME.Przestańmy szukać jakiejś recepty na przedszkole w klubach,które będzie dopieszczać talenty. Jesteś dobry i mentalnie wytrzymujesz zawodową konkurencję,to przechodzisz dalej. Nie jesteś,to zostajesz przeciętniakiem ligowym,albo grajkiem w niższych ligach. Koniec,kropka.

8            -13
~~~uta998
do zpbeer
już jeden u nas taki jest co się stara i walczy;) ale nie wynika z tego nic. Owszem poprawił się na wiosnę. Ale moje zdanie jest takie ze daliśmy mu kontrakt, a na Wolskiego pieniędzy brakuje. Mimo, że Mąka wczoraj zagrał bardzo słabo, wiem że ma umiejętności zagrać dobrze w następnym meczu i to zrobi. Po prostu środek w Niemczech jest bardzo dobry. Ale poradzili sobie wspólnie z Krychowiakiem który go wspierał baaardzoe, za co chwała.

7            -5
GrzegorzS
Czepiliście się tego Maki
a on zagrał tak jak trener nakazał blisko Kryzchowiaka asekurując obrońców i środek pola, przesuwając do Krossa Ozila, Mullera.. Założeniem było trzymanie pozycji i podchodzenie do rywala z piłka lub do tego, który miał te piłke dostac, by w zarodku blokowac rozgrywanie akcji. Efekt byl taki, że on jak i Krychowiak nie mogli nadarzyć za akcjaki napastników i skrzydłowych bo nie mogli. Ale obaj dobrze wykonali swoja prace. W kolejnym meczu, gdzie będziemy grac bardziej do przodu Krzysiek sie znowu dobrze zapisze. Pytanie, tylko, czy Nawałka nie oszczędzi go bo się będzie bał drugiej żółtej kartki. Zobaczymy jak ułożą się inne wyniki drugiej rundy, bo może sie okazac, że warian z Jodłowcem pozwoli Mące zagrać w ważniejszym meczu 1/8.

12            -8
Do Grzegorza
Tu nie chodzi o aspekt taktyczny. Bo z niego wywiazala sie cala drużyna wzorowo. Chodzi o glupie straty, zle przyjęcia i motoryke bo kazdy naszego Make doganial i zmuszal do błędu. Twoim rozumowaniem Alan uryga tez dobrze gral we Wiśle bo robil to co trener chcial. Szkoda tylko ze bedac defensywnym pomocnikiem zaliczal mniej odbiorów niz napastnik Ondrasek.

5            -10
Realista80
krzysiekkk...
Cos sie tak zawzial na tego maczynskiego, o ile w obronie zagralisamy znakomicie, to wyprowadzajac pilke wszyscy mieli straty, gralismy nerwowo, niemcy bardzo szybko po stracie pilki na nas siadali, to specjalisci od tego, nie kazdy jest krychowikiem, ktory sobie niz tego nie robi i przechodzi dwoch niemcow, zreszta niemcy tez mieli sporo strat jak gralismy wysoko, alan uryga, to by wczoraj wylecial z boiska po 10 minutach jak czekaj kiedys z belgami.Maczynski duzo biegal, byl w paru sytuacjach spozniony i ratowal sie faulami,alen ie rob z niego urygi, ktory w naszej piknikowej lidze odstaje.

10            -5
kuszczak
Mączyński jak schodził z boiska,
miał przebiegnięte prawie 1 km więcej od średniej naszych zawodników. To pokazuje jaką pracę wykonał. Może nie był to super mecz, ale też nie zagrał słabo.

28            -1
Pezet
Szanowni Państwo!!
Przypomnę, że mecz Polska grała z obecnym mistrzem świata. Wartość łączna reprezentacji Niemiec jest zapewne bliska jakiegoś Arsenalu czy Chelsea. To tak jakby ktoś tu chciał z Mąki dziada robić. Wg mnie nie wykazał, że jest jakimś Ronaldinho ale też się nie ośmieszył. Stawiam, że przeciwko Ukrainie będzie to ten sam Krzysiek co grał przeciwko obu Irlandiom i Szkocji. Jego poziom to solidny ligowiec, którejś z lepszych lig Europy a poziom Niemców to są najlepsi z tych lig zatem, tak Niemcy grali lepiej od niego. Ale to nie oznacza, że zamiast niego powinien wejść Linetty czy Jodłowiec

12            -4
~~~WisłaNaZa wsze
@Realista80
Akurat Krychowiak też dużo strat zaliczył. Ale to był w końcu mecz z Niemcami, którzy mają chyba najlepszy środek pola na świecie i czepianie się Mąki, że im poziomem nie dorównuje jest trochę takie niepoważne.