Poniedziałek, 27 czerwca 2016 r.

Zmiany w Radzie Nadzorczej Wisły Kraków SA

Poza zmianami w zarządzie Wisły Kraków i odejściem prezesa Piotra Dunin-Suligostowskiego oraz jego zastępcy Rafała Smalcerza - doszło także do zmian w Radzie Nadzorczej Wisły Kraków SA.

Dymisję złożył członek Rady, Robert Szymański, i została ona przyjęta.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


66    Komentarze:

LAHD
ale co się dzieje?
może ktoś nas poinformuje co się tak naprawdę dzieje bo to nie jest już nawet niepokojące.

102            -3
~~~Kubuś Puchatek
Odcięcie skwk od wpływów na funkcjonowanie klubu
to akurat dobra decyzja. Więcej szkodzą niż pomagają, a uważają się za Bóg wie kogo.

155            -19
~~~Smutno :(
Jakdlugo
Wygląda na to, że zarząd sabotuje klub, czego nie zniósł prezes i jego zastępca. Z tego co wiem wyraził się tak w mediach społecznościowych 😕.

33            -8
~~~kibicwier zbica
Co się dzieje...
Mam dziwne uczucie że zapowiadany powrót 2 ludzi do Wisły (nie chodzi o piłkarzy) to będzie powrót Jankowskiego z Gaszyńskim :( nie tędy droga Wisło nie tędy.:-( :-( :-(

27            -19
~~~proad
Smutne...
We are going down... :(

21            -8
~~~UcheJ1
...
nie podoba mi się to...

20            -6
zpbeer
Słuszna decyzja.
Dwa lata temu Szymańskiemu zamarzyło się bycie krakowskim Leśnodorskim, naobiecywano, że po odejściu Bednarza będzie kolejka sponsorów i pełne trybuny, do dnia dzisiejszego nic takiego nie miało miejsca. Piłka nożna, to nie futsal, więc tu trzeba mieć poważne pieniądze, aby się rządzić i decydować, a nie robić awantury.

67            -10
Dyzio
Prezes PDS wyjaśnienia z FB
To bardzo trudny dzień dla mnie, dzień po bardzo trudnej decyzji - uważam jednak ze trzeba mieć honor a granice akceptowana rzeczy z którymi się nie zgadzam zostały przekroczone. Przyjmując zaszczytną funkcję Prezesa Wisła SA podjąłem trudne wyzwanie zdając sobie sprawę z sytuacji organizacyjnej i finansowej klubu. Moi drodzy za wszystko można odpowiadać i każdy ma prawo rozliczać z tego czego się dokonało lub nie - jednak pod warunkiem że ma się możliwość podejmowania samodzielnych decyzji. Pod warunkiem również że te działania które podejmuje się dla dobra Klubu nie są torpedowane. Są też granice odporności na ataki i oskarżenia zarówno te prasowe ale i wewnątrz środowiska - ataki za rzeczy o których zdecydował kto inny. Dziękuję moim Rodzicom że wychowali mnie w poczuciu własnego honoru i godności. Tok spraw jakie miały miejsce w Klubie w ostatnich miesiącach, ostatnich tygodniach - rozstrzygnięć z którymi się nie chciałem i nie mogłem identyfikować spowodował moją wczorajszą decyzję QUO VADIS WISŁO?

35            -11
zpbeer
W ciągu kilku dni trzecia osoba związana z SKWK
podała się do dymisji. Nie jest to przypadek.

78            -8
GrzegorzS
Są tacy którzy wiażą całą sytuację z Wolskim
znaczy, że Odchodzący Prezesi, chcieli utrzymac go w Wisłe, ale Cupiał zgodził się, ze lepiej odpuścić Wosliego a racvzej prawo piewokupu Lechi za uregulowanie kwesti finansowych z mandziara. Są tez tacy, którzy uważają cała sprawę za pokłosie konfliku z okresu przejęcia władzy w TS po rezygnacji Miety, kiedy to Władzy w klubie nie sostał Wawro w efekcie upadła sekcja piłki halowej. Znowu sa inni, którzy twierdzą, że .... domysłów jest wiele, ale jaka jest prawda. Ja nie wiem, ale wiem, ze to co sie stało stało się dośc niespodziewanie dla wszystkich i były prezes wycofał się w trakcie gry z jakiegos konfliktu? spopru? bo na coś się nie chciał zgodzić wiec wycofał się z w dymisję. Jak to uryźć. ja to ugryzę tak, że polityką obecnie odchodzących było wykupienie Wolskiego i dalsze powolne odbudowywanie sytuacji finansowej klubu na ryzyku polityka zaś drugiej strony było odcięcie problemów części zadłużenia w opaciu o wyżeczenie sie prawa pierwokupu. Całe niezdaowolenie kibiców na barki miał brac zderzak w postaci Prezesa, bo od tego są zderzaki. I brał co było widac w głupotach wypisywanych na portalu przez całej masci kubsonów i innych łatwowiernych pierwszych naiwnych. I Dunin obrywał od róznej maści berrów za nie swoje winy. Więc się wycofał z gry. A teraz zeberry znowu stają po słusznej stonie, wzięły udział w nagonce jak ta głupia krowa, co to ryczy jak jej karza lub jak się jej wydaje i nie wie dlaczego i na kogo ryczy, ale ryczy bo to tylko umie. Myślec jej nie kazano. Ona ryczy.

37            -22
GrzegorzS
Jedno co jest pocieszające, w całej tej sprawie, to że
chyba finanse w klubie sa juz ogarnięte bo rozgrywa się walka o stołki jak za dobrych lat, i pewnie nowy prezes dostanie na dzień dobry jakiś kolejny grosz na zespół i może to się przełoży na jakis sukces. Patrząc realnie na potencjał i gierki toczone wokół stołka prezesa i ucha Nadprezesa jest o co grac mimo 9 miejsca w lidze. Dalej wiec mamy zarzadzanie przez kryzys i znowu wóz będzie jechał w jakims kierunku, oby ten był wyznaczony na sukces drużyny w rozgrywkach a nie na trwanie dla trwania. napewno jestśmy w lepszej niz rok do tyłu kondycji, ale jak ta droga biegnie w jakich zawijasach to naprawdę szkoda potencjału Wisły na te wyboje.

12            -37
zpbeer
Grzegorz ,,zapominalski" S zapomniał jak dwa lata temu
po odejściu Bednarza, a przed przyjściem Gaszyńskiego przez kilka miesięcy wmawiano, że będzie kolejka sponsorów. Gaszyński na pierwszej konferencji miał pojawić się ze sponsorem koszulkowym. Minęło dwa lata, gdzie sponsorzy? Brak. Gdzie puchary? Brak. Gdzie Stilić, Wolski i kilku innych? W innych klubach. Jak frekwencja? Po odejściu Bednarza miały być pełne trybuny, a jak jest wiadomo. W 2014 r. SKWK obiecało wiele, a dziś widać, że odejście Bednarza i przyjście w jego miejsce ludzi z SKWK tylko pogorszyło sytuację w Wiśle. Te dwa lata wskazują, że Bednarz nie był taki zły jak o nim dwa lata temu pisano. Oczywiście, popełnił sporo błędów, ale podobnie jak jego następcy Gaszyński, Dunin, a ogólnie grupa wzajemnej adoracji. Przejęcie przez ich władzy w TS-ie nie wystarczyło, uruchomienie akademii sztuk walk i siłowni nie wystarczyło. Następnym krokiem miało być przejęcie piłkarskiej Wisły, ale na to okazali się zbyt słabi.

68            -15
Engrandel
Zmiany, zmiany, zmiany
Zmiany we władzach spółki są praktycznie co pół roku lub co rok. Jak mamy zachęcić kogokolwiek do zainwestowania pieniędzy? W burdel nikt normalny nie będzie inwestował. Następnie pewnie będzie marionetka z Telefoniki i marazm będzie trwał nadal. Szkoda, że w tym klubie nikt nie mam jaj, aby powiedzieć o co tak na prawdę poszło. W takim wypadku nam pozostanie się domyślać, a prasa będzie robić czarny PR.

25            -4
~~~dzik
Z Wisełki...
...zostaliśmy tylko my - kibice. Klub, de facto istnieje - tak jak Polska ministra Sienkiewicza - tylko teoretycznie...

22            -16
~~~KRKPL
Szymanski
chyba naiwnie myslal, ze sytuacja w klubie pojdzie ku lepszemu, realia czyli ukladziki sprowadzily go na ziemie, a po odejsciu Dunina stracil kompletnie wiare, ja tez ja powoli trace. Juz raz tutaj napisalem i nie zmieniam zdania, potrzebna nam rewolucja w postaci ogarniecia sie Cupiala i posprzatania ludzkiego balaganu albo zmiana wlasciciela, inaczej dalej jestesmy sredniakiem i meczem sezonu beda derby z "potega" z kaluzy, a w najgorszym wypadku lecimy jak Widzew. Wisła na zawsze, Tylko Wisła!!!

20            -18
GrzegorzS
Przestań zpberr ujadac na pracowników, działaczy zawodników
Wisły, bo wszystko uzaleznione jest od jednego człowieka, na którego co rusz ktoś wywiera naciski lub stara się przejąc dojście do jego ucha. W zależności od tego kto ma wpływ dzieje się od lat co sie dzieje i jest chaos. Was zaś internerowi ujadacze co najwyżej sprytnie ktoś czasem wykorzystuje do nagonki na kogoś lub na coś i robi w oparciu o wasze bzdety swoją wobec własciciela politykę na czym cierpi klub. Robice jak dzieci zamiesdzanie po każdym nieudanym meczu wszystko wam nie pasi przechidzice z opcji do pocji jak te chorągiewki na wietrze i powiększacie tylko choas przez te wieczne płacze. parę porażek i trener sie nie podoba, lub na wstępie się nie podoba. Ktoś odejdzie ktoś przyjdzie do zespołu już jest larum i płacz, że nie taki, że nie inny. piłkarska Wisła jak by paru nie zauważyło od 20 lat jest zalezna od Nadprezesa i nic się nie dzieje wbrew jego woli a jak komus się nie podoba to wylatuje. Tak jest taki styl, kiedyś dawał sukcesy, teraz od paru lat płacimy za epoke sukcesu holendrów. Wówczas podobny skowyt niezadowolenia z niby jakości gry zespołu i domniemanej niepolskości zespołu doprowadził do wywalenia holendrów i zamiast dołożenia kasy mieliśmy cięcie środków. Zstanów się jeden z drugim zanim wywalisz swoje żale jako członek churu malkontentów jakie sa skuti bredzenia o kolorach dla klubu. Sami kopiecie się głupimi wpisami po tyłkach a potem macie żale, że jest chaos. Jak by jeden z drugim ruszył na stadion zobaczyć mecz z Piastem Gliwice czy inną Termalika i zapłacił za bilet to może w kwietniu klub było by stać na tego Wolskiego i nikt by nie kabinował z odpuszczaniem Lechi Wolskiego. Ale większośc zamias t iśc na mecz i zasilić kasa klub bredzi, że karnetu nie kupi bo mu Wolskiego nie fundnęli. I koło głupsonady się zamyka. Jak na meczu z Termaliką o marne trzy punkty będzie 20 000 widzów i Wisła będzie ściągac lepszych jak Wolski. jeżeli będzie jak ostatnio 10 000 widzów to będzie takich Wolskich puszczać. To proste jak instrukcja budowy cepa.

28            -27
~~~skołowany
???
co się dzieje? co to za układy? czy jest w stanie mi cokolwiek wyjaśnić? z góry dzięki

18            -2
Kosmaty
Tak jak stabilizację
zespołu mierzy się długością pracy trenera i ilością zmian w kadrze, tak stabilizację klubu mierzy się ilością zmian w zarządach i radach nadzorczych. Nie przepadam za SKWK. Wielokrotnie się z nimi nie zgadzam i ich środki i cele uważam za szkodliwe dla Wisły. Osoby które właśnie odeszły są postrzegane jako powiązane właśnie z SKWK. Niby powinienem poczuć ulgę, ale tak nie jest. Przede wszystkim ostatnio średnia długość kadencji ludzi zajmujących teoretycznie najważniejsze decyzyjne stołki trwa pół roku w porywach do roku, a jak napisałem powyżej... jest to oznaka braku stabilizacji w klubie. GrzegorzS pisze, że rozgrywa się walka o stołki jak za "tłustych lat" i z tego próbuje wyciągnąć jakieś optymistyczne przesłanki. Niestety ja to widzę inaczej. Walka o stołki zawsze będzie się rozgrywała, w końcu nawet w obecnej sytuacji Wisła obraca dziesiątkami milionów złotych rocznie, a takie pieniądze zawsze przyciągają. Co więcej Wisła wciąż jest jedną z bardziej rozpoznawalnych firm w Polsce, a TF która jest właścicielem Wisły jest światowym liderem w swojej branży. To także przyciąga. I tyle w tym widzę. To wystarczające argumenty by wokół klubu zawsze krążyli ludzie chcący wkręcić się na atrakcyjny stołek. Druga sprawa, to przyszłość. Obecnie te działania są do dupy, ale optyka może się zmienić w zależności od tego co będzie działo się w najbliższym czasie. Jeśli za tą zmianą przyjdzie gotówka na wzmocnienia, to znowu pojawi się nuta optymizmu, jeśli za nią pojawią się zadowalające wyniki dzisiejsze ruchy będą odebrane poprawnie. Jednak jeśli nie będzie kasy i wyników to zostanie to odebrane jako jedynie papierowa zmiana i po raz kolejny dobije to zaufanie kibiców do klubu i właściciela.

17            -5
Maxi
To było tak ....
...prezes chciał wykupić Wolskiego może nawet i kasa na to była ale ....pojawił się kumpel Kapki pan Mandziara i Kapka storpedował pomysł wykupienia Wolskiego ...bo dla niego liczą się interesy interesiki i układy układziki nie koniecznie dobro Wisły...

42            -11
~~~dzik
GrzegorzS...
...jakie masz stanowisko w klubie? A może pracujesz w centrali z Myślenic? Jak to z Tobą jest? Płacą od posta, czy od dnia, czy miesięczna pensja? Jaka premia od ilości sprzedanych karnetów? Czy Wy na prawdę myślicie, że Polacy są totalnymi idiotami? Każdy jeden Twój komentarz potwierdza, że śmierdzisz sztucznym PR-em ;-) Pozdrawiam Cię TW GrzegorzS. :-)

17            -38
Maxi
Szef wszystkich szefów Kapka decyduje o wszystkim .
Wątpię by Cupiał orientował się we wszystkim co się w klubie dzieje zna sytuację pewnie pobieżnie ale ma swojego człowieka Kapkę i ten robi złą robotę dla nas a Cupiałowi wciska kit jak to super jest Dunin uniósł się honorem i dobrze bo nie chcial być tylko figurantem co to nic nie ma do gadania bo nad prezesem jest Kapka

39            -5
GrzegorzS
Jak się dzik zalogujesz
to Ci może odpowiem, narzie takie wpisy niezalogowanych traktuję jak powietrze.

16            -23
~~~ultra
Czuć ferment. Ludzie SKWK rezygnują.
Mają dość kluczenia,kłamstw. Coś się skończyło w Wiśle,już nie da się dłużej oszukiwać kibiców a oni nie będą tego sygnować własnymi nazwiskami! Cupiał stanął pod ścianą. Kapka Gaszyński albo podniosą klub (wątpliwe) Cupiał znów im zaufał,albo skończy się gorzej niż za Bednarza dużo gorzej.Następnej szansy pan Cupiał mieć nie będzie u kibiców. Piszę wiadomo o zorganizowanych grupach. Tak że cieszmy się w miarę wypełnionymi trybunami bo niedługo to potrwa.

13            -39
~~~AZYL
prezes
Podobno mają oglośic upadłoś KLUBU TS WISŁA!!OSTATNI GASI SWIATŁO!

12            -48
Gazza
do ~~~AZYL
TS WISŁA??? Czy może SSA? Bo wygląda na to że nawet nie jesteś zorientowany co piszesz...

29            -5
~~~fazior
@~~~AZYL
Jakby mieli oglosic upadlosc to by nie dostali licencji tak bezproblemowo jak w tym roku i by się o nia nie starali. Pozatym rezygnują ludzie powiazanie z SKWK, wiec może chodzi o dokończenie porzadkow w klubie jakie zapoczatkowal bednarz, a mianowicie odsyniecie od kasy klubowej grupy decyzyjnej SKWK. Może wlsnie dlatego cupial dal im możliwość wykazania się, i zobaczyl ze panowie sobie średnio radza i postanowil im umozliwic podjecie jedynej słusznej decyzji. Nie wiem nie uczestniczyłem w rozmowach zakulisowych wiec nieznam ich treści, jak wieszkosc z nas wiec, sa to tylko i wyłącznie moje domysły, ale zobaczymy czas pokaze, czy się myliłem czy tez nie.

26            -4
~~~kitsun-nz lg
@Gazza:
SSA czy SA, bo Ty chyba też nie jesteś na bieżąco.

16            -3
zpbeer
Użytkownik Grzegorz S po raz kolejny unika tematu.
Przedstawiłem fakty, a więc niezrealizowane obietnice prezesów, trenerów, czy działaczy Wisły. Skoro wyżej wymienione osoby mówiły wielokrotnie rzeczy, które okazywały się potem jedną wielką bzdurą, to kto według Grzegorza S ponosi winę za ten stan rzeczy? Niezadowoleni kibice. Za pięć nieudanych lat do dnia dzisiejszego nikt nie został ukarany. Gdyby Wisła była normalnie zarządzanym klubem, to byłyby sukcesy w ostatnich latach, a że jest bardzo duża nieudolność, to jest jak jest. Gdyby kilkanaście lat temu zainwestowano w Akademię jak w innych krajach, to dzisiaj Wisła zarabiałaby na tym miliony euro, a że przez kilkanaście lat Wisła miała problemy ze znalezieniem odpowiednich kilku boisk do treningów (gdzie w tym juniorzy mieli się znaleźć, to nie wiadomo), to trzeba napisać, że Wisła z pierwszych lat Cupiała była kolosem na glinianych nogach i dlatego w Wiśle jest teraz źle i mało wskazuje, aby coś się na plus zmieniło. Miejsce w tabeli w ostatnich pięciu sezonach jest konsekwencją kilkunastu lat zaniedbań mimo sukcesów, które były, a nie na twardych fundamentach jak w profesjonalnym klubie. A co do Holendrów, to kto ich wywalił? Cupiał, niezadowolony ich rezultatami. Gdyby był zadowolony, to by nich nie wywalił. Proste.

10            -14
zpbeer
Rok temu zebrano prawie milion zł.
Gdzie te pieniądze są? Ktoś się z tego rozliczył. Nie.

28            -6
zpbeer
Grzegorz S znany jest z tego, że po wygranej
10:0 z amatorami z ligi okręgowej jest ogromnie szczęśliwy. Większość kibiców będzie szczęśliwa, gdy będą sukcesy (co roku faza grupowa LM i co roku MP).

9            -23
Engrandel
Do Gazza
Nim kogoś zaczniesz krytykować sam sprawdź informacje. Wisła nie jest Sportową Spółką Akcyjną od 2007 roku. Teraz jest SA, co zresztą masz podane w źródle informacji.

20            -2
~~~pawarotti :)
sztamy?
z kim w końcu mamy sztamy, zgody, kosy i tak dalej? bo nie wiem jakie przyśpiewki szykować na pierwsze 4 kolejki: pogoń, arka, lechia i cracovia...

27            -4
~~~Kepass
Ojoj
Boje, sie ze odejscie to umycie rak od tego co dopiero bedzie :(

14            -2
~~~monika80
@zpbeer
Piszesz prawdeGrzesiu od dawna odpływa ale to Legenda tego forum:-) Chyba najbardziej znany i kontrowersyjny uzytkownik forum - chyba nawet bardziej znany od starego wislaka i kubsona.. PS widac od razu ze kiedys pisałeś jako vint.. co widac w historii wpisow i IP urządzenia..Ale spoko ja sie z vintem tez zgadzałem.

13            -9
bigi
@ Panie monika80
bo chyba mogę tak Pana nazywać. vint to był (chyba) najgorszy internetowy troll w historii tego forum.

15            -4
~~~fan1978
monika80....
.....już aż tak bardzo nie krytykuj" starego wiślaka " bo większość jego wpisów to czysta prawda opisująca istniejący burdel jaki niestety istnieje w Naszej Wiśle od kilku lat. A teraz właśnie naocznie się o tym dowiadujemy wszyscy!

11            -6
~~~rey_ϓ 4;
rey_♂
jakoś nie mogę uwierzyć w to, że oddaliśmy Wolskiego, żeby rozliczyć Mandziarę. Za pół roku mogliśmy opchnąć Wolskiego za bańkę i rozliczyć 10-ciu Mandziarów.

14            -6
Waldi
@bigi
No właśnie "zpbeer" to jest kolejne wcielenie vinta. Najpierw stara się być wyważony, następnie zaczyna przeginać, potem dostaje bana a na końcu, po krótkiej przerwie loguje się jako nowy użytkownik. I tak w kółko. Co do zmian w klubie, no cóż, zobaczymy co przyniosą.

9            -2
CURRO
DO ZARZĄDU!!!..
Teraz nasza drużyna przygotowuje się do rozgrywek ligowych dajcie im trochę ciszy i spokoju.. Zarządzanie jest chaos niema dobrych decyzji z prowadzeniem klubu to idzie w złym kierunku jesteśmy na językach u wszystkich.. kiedy to już się zakończy!.. gdzie ZARZĄD, KAPKA gdzie BOSS!.. wytłumaczcie nam co się dzieje z naszym klubem.. winni jesteście tego nam.. ;-) ;-) hahaha

12            -3
monica80
WTF
"Z naszych informacji wynika, że nie będzie nim Robert Gaszyński, były prezes, który ustąpił ze stanowiska w grudniu ubiegłego roku. Obecnie pełni on funkcję doradcy Bogusława Cupiała." Cupiał to coś bierze ?! :lol: Smuda doradca, Gaszyński doradca ... sami ku..a doradcy :-) dopóki ten klub nie wyjdzie z czasów komuny to nie spodziewajmy się niczego dobrego. Z każdym sezonem, z każdym rokiem przekraczamy kolejne poziomy absurdu. Wydaje nam się, że nie nie to już apogeum - a jednak. Niebywałe to jest, po prostu niebywałe. Może zamiast prezesa - wice prezesa i osiemnastu doradców ściągnąć dobrego grajka ?! z pewnością byłoby to z korzyścią dla kibiców, drużyny, wyników i finansów klubu. p.s. komuś spodobał się mój nick, że go prawie skopiował czy co ;-)

17            -6
stary wiślak
Znowu gierki o wpływy!
Jakie ma z tego wnioski wyciągać zwykły kibic? Ofiarą takich gier pada klub.Mamy znowu wrócić na etap bojkotu? Kiedyś pod pretekstem walki z Bednarzem ugrywano swoje interesy,dziś znowu coś będzie grane? Sadzę,że przeciętny kibic nie ma pojęcia,jaka jest prawda o sytuacji w klubie. W tym wszystkim jest drugie dno i starcie grup interesów.Ale to są tylko moje osobiste refleksje. Zatem minusujcie mnie,kochani moi przeciwnicy.

31            -13
GrzegorzS
Dziennik rzuca ciekawe światło na sprawę dymisji
link » , czyli wątek kibicowski to wątek główny. Ale widzimy też sytuację klubu jako całości. I w jej świetle wykupienie Wolskiego było raczej mało prawdopodobne. Zaległości wobec zawodników poniżej 2 miesięcy, sytuację klubu moga poprawić kibice, który po prostu zapełnia stadion. Od dziś mozna pomóc Wiśle kupując karnet najlepiej na cały rok. To napewno może zrobic kazdy kibic Wisły po prostu trzeba kupic karnet a potem chodzić na mecze. To takie proste.

15            -21
~~~dzik
Grzegorz S...
to "S" w Twoim nicku to skrót od Sprzedawczyk? To nakłanianie do karnetów, to łagodzenie sytuacji spornych i tych na niekorzyść klubu, ech rewelacja panie goebels :D

9            -19
Willem de Zwijger
@GrzegorzS
Jaki "wątek główny"? Grzegorzu, "w tle" znaczy tyle co "na dalszym planie". Poza tym całe zdanie - "W tle tych wydarzeń jest wątek kibicowski, na temat którego nikt nie chce się oficjalnie wypowiadać" - jest tak enigmatyczne, że nic czytelnikowi nie mówi. Zresztą o tym, że artykuł autora, który nie raczył się podpisać, jest oparty na domysłach, świadczą takie "kwiatki": "Przebywający na urlopie Bogusław Cupiał jest zaszokowany oświadczeniem na Facebooku" czy (w tytule) "Bogusław Cupiał musi ugasić kolejny pożar w piłkarskiej spółce". Przecież to sam Bogusław Cupiał raz po raz roznieca pożary, a informację o szoku właściciela to anonimowy autor tego tekstu musiał wyssać z palca, bo w ogóle nie raczył poinformować, skąd ma tak "szokującą" informację. Podsumowując: powinniśmy poczekać na dalsze wyjaśnienia prezesa Dunin-Suligostowskiego, a nie wierzyć w niejasne domysły anonimowych dziennikarzy.

19            -4
~~~rey_ϓ 4;
rey_♂
Człowieku jacy kibice? Kibice to mogą zmienić najwyżej zgodę z Lechii na Ruch, tu w grę idą miliony, nikt nie da rządzić kibicom swoimi pieniędzmi. Kibice Wisły są najlepsi na świecie, ale nie zapominaj, że to jest również piłka nożna, jeden chodzi na drużynę w okręgówce i mu się podoba inny chciałby, żeby widowisko było atrakcyjne, mecz ciekawy i a wynik trochę lepszy niż remis. Wiadomo, że pewna pula karnetów sprzeda się i tak, ale nie dajmy się zwariować dobra frekwencja to dobra gra, nawet nie wynik ale dobra gra, jakiś piłkarz ponad przeciętną. Dlatego pozwólmy piłkarzom dobrze się przygotować i piętnujmy patologiczne sytuacje w klubie. Aha i nie róbmy bojkotu i syfu ala Zawisza, swoje pretensje można wyrazić na trybunach i na takich forach jak to.

14            -2
GrzegorzS
Jesteście jak dzieci we mgle
ale dla objaśnienia tak po łebkach Wawro był wiceprezesem TS przy Miecie i chciał zostac jego następcą, ale nie został, efekt upadła sekcja piłki halowej, którą do Wisły wniósł Krakbet. Prezesem TS został Piotr Dunin-Suligostowski, który za chwilę został też Prezesem S.A. Wisły na miejsce skonfliktowanego ze środowiskami jak to one mówią kibicowskimi Gaszyńskiego. Gaszka został doradcą Cupiała podobnie jak Smuda, który z Wisły tez wyleciał bo Cupiał nie chciał kolejnego konfliktu z kibicami. Proponował bym zwrócić uwagę na zaskoczenie ze strony Cupiała bo ono jest chyba realne bo tak po prawdzie niewiele się zmieniło. Ale "środowiska kibicowskie" (napiszmy Wawro) już wczesniej chciały przejmować władzę w S.A. bo w T.S udało się połowicznie. Tego Szymańskiego tak bym nie szufladkował, bo podał sie do dymisji w geście solidarności. Jak tam jest do końca na liniach Zarząd- Rada nadzoscza-TS- kibice co się tam kręci to musiał by ktoś z tych grup opisac. Jak ktoś pamięta konflikt z Bednarzem to niech sobie teraz odpowie na pytanie o możliwośc bruzdżenia przez środowiska. Dunin sobie nie może pozwolic na walkę w łonie TS więc rzezygnował z wchodzenia w konflikt jak Bednarz tak powszechnie nielubiany. To są takie obserwacje i analiza (może nie pełna) tego co buczy w kuluarach. A reakcje i język niejakiego dzikiego drogi Willemie świadczy co najwyżej o tym, że wątek kibicowski w tym jest wątkiem głównym

11            -7
~~~fazior
@~~~rey_♂
Nie oczekuj od takich troglodytów, którzy byli w stanie ostrzelać racami swój "dom" w imie 1 zl od biletu, aby próbowali rozwiazywac problemy w sposób cywilizowany. Pozatym wpis PDS na fb, niczego nie wyjasnia, a jedynie wprowadza jeszcze większe zamieszanie i dezinformacje, bo nie wiadomo czy chodzilo o wolskiego, a może chodzilo o to ze chciał dac więcej kasy dla SKWK lub TS, na co się ktoś nie zgodzil, a może chodzilo o cos zupełnie innego. Lepiej byłoby żeby powiedział dokładnie co miał na myśli zamieszczając taki wpis, albo wogole go nie zamieszczal, zgodnie z regola jak mowisz A to powiedzieć tez B. Pozatym nie bardzo rozumie posuniecie PDS, co chciał tym osiagnac, ale na pewno nie pomoc Wisle S.A., a i rykoszetem może dostać TS.

9            -4
GrzegorzS
Willem zwóć uwagę, kiedy objawił się
osobnik dziki niezalogowany, jak się uderzy w stół i trafi to nożyce się odzywaja. I one się ozwały, gdy napisałem o środowiskach kibiców w sprawie konfliktu. W klubie tego nikt nie potwierdzi bo nikt nie chce eskalowac problemu, by nie doszło znowu do głupawego bojkotu. Są ludzie, którzy chetnie przejęli by klub są Ci, którzy bo do tego chcieli niedopuścić. To się tli. Chłopców napiszmy z miasta rozpiera nie udało sie przejąc T.S-u, ale chcą miec wpływy władze i ich rozpiera. Bo te szlachetne natury, sermierze spod znaku maczety i koki mają kase i maja swoje wizje. Takie splecenie wątków narodowo-patriotycznie-maczetowych. Ale to pewnikiem sa tylko moje majaki. Drogi Willem nie zdziw się jak znowu zobaczysz race nad R22 tej jesieni lub ktoś wyduma bojkot.

14            -7
stary wiślak
Grzegorzu S!
Jeśli faktycznie ci ludzie mieliby w Wiśle mieć jakąś władzę,to po stokroć wolę B. Cupiała,łącznie z Kapką,Bednarzem i Smudą! I niech to wystarczy za mój cały komentarz.

20            -17
~~~rey_ϓ 4;
rey_♂
Być może w kwestii "kibicowskiej" Grzegorz S ma rację a jako pracownik klubu może mieć. Ale to znaczy, że nie kibice chcą przejąć Wisłę, tylko zwykła mafia. Reasumując - kibice to są ci, którzy przychodzą na stadion, kibicują, oglądają mecze, emocjonują piłką nożną. Ci, którzy chcą rządzić to są działacze, którzy mogą być również w niektórych przypadkach mentami, tak było, jest i będzie.

12            -3
Willem de Zwijger
@GrzegorzS
Drogi Grzegorzu, Twoje spekulacje odnośnie konfliktów w Wiśle też opierają się na domysłach. To raz. Po drugie - jak pisałem już na tym Forum wcześniej - nie widzę związku między przetasowaniami w świecie kibicowskim (czy tzw. hoolsów) a dymisją prezesa Dunin-Suligostowskiego (co było na tym Forum sugerowane). Tym bardziej, że wszyscy wiedzą, iż były prezes miał bardzo dobre stosunki z tzw. kibicowskimi grupami decyzyjnymi. Co do użytkownika o nicku Dzik, to zaatakował on osobiście Ciebie ze względu na Twój wpis z 2016-06-27, 13:23, w którym w bardzo jasnych barwach przedstawiałeś sytuację finansową w klubie, wręcz tak, jakbyś był pracownikiem odpowiedzialnym za tzw. pijar. Mówiąc krótko: na razie za mało wiemy, by wysuwać jakieś bardzo daleko idące wnioski i - powtórzę raz jeszcze - poczekajmy na dalsze wypowiedzi prezesa Dunin-Suligostowskiego. Jestem pewien, że mając na względzie dobro klubu, prezes wyjaśni, co miał na myśli w swym alarmistycznym wpisie na Facebooku. Pozdrawiam.

9            -4
~~~MattB
Co sie dzieje
Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze mozna sobie gdybac, wczytywac sie w wpis odchadzacego prezesa, rozmawiac ze znajomymi, szukac info na Twitterze, zastanawiac sie czy rzeczywiscie Gaszynski robil jaja, zastanawiac sie gdzie w tym wszystkim jest Cupial i co.... I nic! Poza garstka ludzi chyba nikt nie wie co sie wydarzylo i co sie dzieje w Wiselce. :(. Kiedy i czy w ogole sie dowiemy??? Pozostaje liczyc na trenera, na ktorego ja licze i jak ktos madrze wspomnial, powinno sie zrobic wszystko zeby zawirowania organizacyjne nie przeszkadzaly druzynie w przygotowaniach.

25            -1
GrzegorzS
Drogi Willem piszesz domysły
a bym powiedział wnioski z biegu wydarzeń a mam sporo znajomych po wszystkich stronach wielu wisłackich barykad. I każdy opowiada swoje wersje, ale pewne relacje są zbierżne z wypadkami i znalazły rozwiązanie w zmianach jakie miały miejsce choćby w TS-e. Co do naszej styuacji finansowej nie jest ona kryształowa, ale naprawde o niebo lepsza niż była, a że to nie pasuje do obrazka tragedii, którym wielu pasuje to ich dzikich sprawa. Wiadomo Wisły nie stac na wywalenie 2,5 miliona na wykupienie Wolskiego , ale sprawy na tyle ogarnięto, że długi są pod kontrolą chociaż zachowanie Guerriera świadczy, że sa bo gość kombinuje jak by tu uciec. Czekamy na dopływ gotówki z karnetów, może z jakiegoś transferu, z praw telewizyjnych ze sponsorem nie ma lekko, bo to przy postawie własciciela i problemach medialnych Wisły nie jest łatwa sprawa. napewno przydał by się wreszcie jakis sukces sportowy, bo to pchnęło by wiele spraw do przodu. Przydałby sie naprawdę jeden udany sportowo sezon i Wisła wyjdzie na prostą. Zbankrutowac nie zbankrutuje, ale jak nie będzie dobrego wyniku to będziemy dalej tkwili w takim bezruchu i świecie konfliktu i niezadowolenia. Idź kup karnet daj sznsę klubowi na lepsze jutro. To powinno być hasło wszystkich kibiców. I tyle w temacie. ja tam już swoje 540 zł dziś wpłaciłem do klubowej skarbonki i mam karnet na cały rok. I tyle w temacie. Pozdrawiam.

16            -3
wilkrobert13 2
Do Grzegorza S.
Ten sposób myślenia nie zadziała!!!Najpierw właściciel powinien ściągnąć"gwiazdy i gwiazdeczki ".Ta druga grupa to piłkarzyki jak Wolski...) a dopiero potem czekać na świetną frekwencję!Oczywiście,że kibic jest spragniony dobrej gry i wyników i jeśli takie będą w lidze, to piłkarze pokroju Wolskiego nie będą Nam niezbędni.Jednak obserwujemy od kilku lat tak teraz popularny na świecie rozwód,który nazwę tytułem..."CupiałExit!" i ten marazm właściciela,który zaprzestał ze znanych tylko sobie powodów,finansowania tzw."mistrzowskiej Wisły" udziela się wszystkim.Trzeba zrozumieć kibica(bo choć Boguski i inni kopią się po czołach) to sama marka Wisła Kraków już tak bardzo jak za tłustych lat,do siebie nie przyciąga!Stoimy w miejscu,rozkroku.Wisła nie może być przeciętna(znany termin w ekonomii tzw"pułapka średniego rozwoju!!!"),bo My kibice wiemy i to przeżyliśmy jak wyglądały trybuny i doping kiedy Wisła miała jeszcze właściciela a kiedy straciła miłość "ojca", będąc sierotą nie wystarczy powołać się na...jałmużnę od kibiców!!!Bo wielkie kluby tak nie działają.Obyśmy doczekali się lepszych czasów.Zakończę jednak optymistycznie.Być może drużyna nie będzie mieć na boisku gwiazd więc niech"Białą Gwiazdą"staną się na trybunach jej kibice..?Będzie to naprawdę bardzo trudne o czym już tu wcześniej napisałem.

9            -2
wilkrobert13 2
Chciałbym kupić karnet..."na zaś!"
Nie mogę bywać na Wisełce,z wielu powodów(bieda,mieszkam koło Rzeszowa,nie mam czasu,itd),ale z chęcią zakupiłbym karnet na całą rundę czy sezon i w ten sposób czułbym się pełnoprawnym członkiem grup kibiców obecnych na trybunach!Dajcie mi taką szansę a z niej skorzystam jak wielu mi podobnych.Uważam że z tego tytułu Wisła zawsze zarobiłaby na czysto parę baniek w rundzie!

14            -5
~~~l
Grzegorz Mielcarski
sprowadzil do Wisly Blaszczykowskiego i trenera Petrescu,Tomasz Frankowski,Mariusz Czerkawski ktos wsrod nich bylby odpowiedni na to stanowisko

8            -4
zyga
spekulacje
Wynika z tego jasno że Prezes PDS miał już dość prezesowania, gdyż właściwie nie miał władzy. Potrzeba nam charyzmatycznego prezesa który zjednoczy kibiców, szczerze i bez ogródek będzie mówił jak jest, postawi na mądrych współpracowników, stworzy wolontariat marketingowy i skautingowy, ale przede wszystkim będzie miał zaufanie wielu osób i dostanie wolną rękę aby stworzyć coś dobrego. Jednym z nielicznych ludzi, którzy się nadają na to stanowisko jest Piotr Wawro. On nie dałby zrobić krzywdy Wiśle. Pytanie tylko czy przekonałby cały stadion do swoich działań. Być może, gdyby grał w otwarte karty i nie popełniłby zbyt dużych błędów związanych ze swoim ego - kibice zrozumieliby że to jest człowiek na właściwym stanowisku.

12            -17
~~~fazior
@~~~l
pominales dość istotny fakt w sprowadzeniu Blaszczykowskiego do wisly, a mianowicie role jego wujka Brzeczka, który to dzięki znajomoscia z Mielcarskim "wcisnak" kube wtedy do wisly. Ilu takich chlopakow jak Kuba nie miało plecow i pozostalo w niższych ligach ?

5            -2
woytek1974
@zyga
Zgodzę się z Tobą, że potrzeba nam charyzmatycznego prezesa ale... nie ma charyzmatycznych prezesów bez władzy! Po ostatnich wydarzeniach wiemy, że jedynym prezesem w Wiśle jest Bogusław Cupiał! Pozdrawiam serdecznie.

13            -1
kicur
@wilkrobert132
Masz kartę kibica ? Jeśli tak, to możesz kupić karnet na rundę/sezon przez internet i w ten sposób wspomóc Wisłę :)

1            -2
stary wiślak
zyga!
Ja rozumiem twoje sympatie,masz do nich prawo. Niemniej nie zapomnij o jednym,że jak była kasa,to się prezesów o nic nie oskarżało. A tę kasę zapewniał Bogusław Cupiał. Na nic się nie zda dobre rządzenie,bez dopływu pieniędzy. Nie da się zrobić samofinansującego się klubu,który odniesie sukces sportowy,na miarę wysokich oczekiwań kibiców,bez dużych pieniędzy. Przykład Piasta to jednorazowy wyjątek potwierdzający regułę. Rozgrywki europejskie sprowadzą ten zespół i kibiców na ziemię.Nie zmienia to faktu,że w imieniu pana Cupiała klubem powinni zarządzać kompetentni ludzie,znający się na futbolowym biznesie. I wcale to nie muszą być jacyś wiślacy,czy ludzie z Wisłą emocjonalnie związani,tylko rzeczywiście kompetentni,mający władzę i program rozwoju klubu.Dobrze byłoby,by to byli ludzie,że tak powiem blisko związani z Wisłą,ale niekoniecznie. Poza tym ja takich ludzi w Wiśle i jej otoczeniu nie widzę. Ty widać widzisz inaczej.

4            -12
zyga
Sympatie
To nie sympatie kierowały moją propozycją. Wielu z Was pamięta doskonale moje zdanie na temat bojkotu i post o tym jakie to zgniłe owoce po tym pozostały. Mam wrażenie, że wielu kibiców bardzo łatwo zmanipulować. Stary Wiślaku, tak - potrzebny jest sprawny manager, jednak w Wiśle obecnie potrzebny jest jak najbardziej oddany jej kibic, a nie pracownik Telefoniki. Największą teraz potrzebą jest absolutna jedność na trybunach. Zero kwasów i skupienie się na jednym celu- wszystkie ręce na pokład aby wyprostować sprawy na Wiśle, przy wyniku sportowym oscylującym wokół 3 miejsca. Na to nas stać uważam z takim składem i trenerem. To, co teraz jest wymagane od tego klubu, to wyjaśnienie kwasów, większa przejrzystość i konkretny plan działań. Najbardziej nie rozumiem faktu, że klub nadal jest postrzegany przez swoich kibiców jako źle zarządzany. To musi być prawda, ale czasem kibice sukcesu oczekują rzeczy nieracjonalnych, zwłaszcza dotyczących takich spraw jak wolski czy stilic. Mysle że to kluczowe- komunikacja kibica z klubem jest tym priorytetem. Jak bedzie dobry klimat, i dobra praca, pieniadze praktycznie same przyjdą. Gdyby kazdy mecz na Wisle był traktowany jak święto, gdyby kibice przychodzili dla Wisły i atmosfery a nie dla legii czy lecha... Kibicow tez trzeba umiejetnie prowadzic. W tym momencie kazdy robi co chce a skwk dziala jakoby go nie bylo...

15            -3
stary wiślak
zyga!
Kogo uważasz za zmanipulowanego? Tych co bojkotowali i urządzali racowiska,czy tych drugich?Jak sobie wyobrażasz jedność kibiców,skoro jedna,silna,zwarta i gotowa grupa kibiców chce być dominantem i narzucać reszcie swoje decyzje?W Wiśle pod względem kibicowskim wcale nie jest inaczej,niż w innych klubach. Jest dokładna kalka,tylko gdzie indziej nie ma tego tak upublicznionego. Klucz do jedności kibiców leży z samoograniczeniu się pewnych grup decyzyjnych. Myślisz,że ktoś zapyta o zdanie pikników? Myślisz,że ktoś uzna,że poza sektorem C są kibice? Poza tym klucz do ewentualnego sukcesu sportowego,o którym marzymy,nie leży bynajmniej po stronie kibiców,choć jakaś część tak. Klucy lez w finansach klubu i atmosferye. A tmosfery nie poprawi ani SKWK,ani zadne grupy decyzyjne.

9            -11
ed_rush
w jednym z ostatnich postów pisałem, że...
...Wisła to klub półamatorski i napiszę dlaczego. Era BC ma jeden mianownik, nasz klub to zawsze był i jest "kolos na glinianych nogach". Były lata świetności, jest okres marazmu, ale jedno się nie zmienia - zarządzanie tym klubem. Zawsze to była jedna wielka prowizorka bez trwałych i solidnych podstaw. ...i nie oszukujmy się, za takim stanem rzeczy zawsze stał i stoi BC. Kiedy w tym klubie mieliśmy prezesa z wizją i realną władzą w rękach? Kiedy mieliśmy takiego dyrektora sportowego? Ilu przez te blisko 20 lat trenerów przepracowało ciągiem 2-3 sezony? 2? 3? Dlaczego w klubie przez te wszystkie lata nie wypracowano podstaw polityki transferowej? My w ogóle nie zarabiamy na transferach. Przez chwilę wydawało się, że ten element opanowaliśmy bo w klubie pojawiło się kilku młodych piłkarzy, których sprzedaliśmy z zyskiem (Żurawski, Szymkowiak, Frankowski, Błaszczykowski, Marcelo), ale czas pokazał, że był to wypadek przy pracy. Gdzie jest praca z młodzieżą i zasilanie pierwszej drużyny wychowankami? Przecież, zawsze z tego słynęliśmy! To jest podstawa, bo dzięki temu jest wynik sportowy, są ludzie na trybunach, sponsorzy, kasa z TV, ekstraklasy i UEFA za start w pucharach. W naszym klubie nigdy te wszystkie elementy nie funkcjonowały łącznie i w tym jest problem. To dlatego jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Przez wiele lat cała ta prowizorka przysłaniana była pieniędzmi Telefoniki, ale to jakiś czas temu się skończyło i nie wróci. Obawiam się, że jedynym sposobem na wyjście z tego marazmu jest zmiana właściciela. Bo skoro BC przez 18 lat nie potrafił zbudować mocnego klubu to czy zrobi to teraz? Wisła ma olbrzymi potencjał kibicowski co pokazał choćby mecz z Zagłębiem. Graliśmy wtedy o stawkę - wprawdzie tylko o awans do pierwszej 8, ale to wystarczyło. Mieliśmy wtedy dobrą passę, bo przez kilka kolejek graliśmy ładnie dla oka i z dobrymi wynikami. Byli nowi zawodnicy, których spora grupa ludzi chciała zobaczyć. Dobrze sprzedaliśmy ten mecz marketingowo. Jaki był efekt? 23 tys. na trybunach i to nie były derby czy 7egia. Wisła ma potencjał, ma wielu kibiców którzy chętnie przyjdą na R22, ale tylko pod warunkiem, że dostaną w zamian ciekawe widowisko. Na zakończenie ostatnie zdanie. Wisła jeśli nie stanie się profesjonalnym klubem to przez wiele lat będzie oglądała plecy 7egii, pyr i co wielu najbardziej zaboli drużyny z pasiastej części Krakowa.

19            -2
zyga
Potencjał
Za zmanipulowanych uważam tych którzy dają się w łatwy sposób ponieść falom hejtu, narzekania, obrażania się na klub. Myślę że nie ma co tworzyć linii - sektor C a reszta. Ten podział jest absurdalny i sztuczny. Sektor "kiboli" został wykolegowany aktualnie decyzjami decyzyjnych o układzie z R. A taka przyjaźń była z Lechią zwłasza. Chłopaki malowali grafy Lechii, czy Śląska- teraz mają rozkaz zamalować. Grupa decyzyjna, tak aby było jasne- była, jest i będzie i trzeba to też uszanować i zrozumieć. Wystarczyło jak chłopcy przed meczem właśnie z ruchem odpuścili mecz i ruch z widzewem kroili naszych kibicow prawie pod samym stadionem. Poza tym, Stary Wislaku- nie chodzi o to aby sie pozbyc Wsh ze stadionu bo to nie lezy w naszej kompetencji. Zapewne to w jakim kierunku bedą szly sprawy kibolskie bedzie tylko uzaleznione od naturalnej tam selekcji i rotacji. Nie ma mozliwosci ich zwalczyc, ale mozna juz teraz podejmowac dzialania na rzecz wychowania prawdziwych i oddanych fanatykow Wisły, ktorzy w imie wartosci beda mieli zawsze wyzej dobro Wisły od kibolskich spraw.

13            -4
stary wiślak
zyga!
Nie o zwalczanie kogokolwiek chodzi! Bo nie wnikam w wewnętrzne sprawy SKWK i innych grup decyzyjnych! Niech oni sobie w swoim gronie tworzą,co chcą,byle to nie godziło w interes klubu i innych kibiców. Problem jest w tym,że bywa odwrotnie i tu już zgody być nie może.To się będzie dalej ciągnęło,niczym smród po gaciach. Są grupy interesów,swoich interesów i w tym jest problem.

10            -11