Niedziela, 21 sierpnia 2016 r.

Dariusz Wdowczyk o niedoszłych transferach kadrowiczów

Ostatnie wydarzenia w piłkarskiej Wiśle sprawiają, że działania naszego klubu są bardzo, ale to bardzo dalekie od normalności. M.in. Wisła nie można przeprowadzać jakichkolwiek transferów! Klub nie ma bowiem zarządu, który mógłby podpisać stosowne dokumenty, stąd też nawet jeśli było mniej lub bardziej poważne zainteresowanie piłkarzami, którzy wypromowali się na niedawnych Mistrzostwach Europy, to po zmianach właścicielskich, nie można ich było wytransferować!

Z tego też powodu niewątpliwie rozgoryczenie czuć może Richárd Guzmics, który miał poważną ofertę z Włoch, ale ta niestety dla niego zapewne już definitywnie upadła. Węgier, którego ostatnio zabrakło w meczowej kadrze Wisły, ma jednak do niej teraz wrócić.

- Rysiek jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu, jest naszym zawodnikiem, tak jak i Krzysiek Mączyński - powiedział trener krakowskiej Wisły, Dariusz Wdowczyk. - Były po Mistrzostwach Europy odnośnie tych piłkarzy zapytania, ale nie brałem w tym udziału. Teraz to trochę przycichło, ale okienko transferowe wciąż trwa. Guzmics jest naszym zawodnikiem i jest brany pod uwagę przy ustalaniu "osiemnastki" na mecz w Kielcach - dodał.

Sytuacja z Guzmicsem jest jednak o tyle specyficzna, że może się okazać, że będzie to drugie okno transferowe podczas którego Węgier miał poważną ofertę zmiany barw klubowych, po czym z żadnej z nich nie będzie mógł skorzystać. A warto też może wspomnieć, że za niespełna pół roku będzie on mógł podpisać umowę z dowolnym innym klubem i odejdzie wtedy z Wisły bez kwoty odstępnego.

- Trzeba zrozumieć mentalność i to, że nadarzyła się okazja do tego, aby przejść do dobrego klubu - powiedział ponadto Wdowczyk. - Rozumiem Ryśka, czy Krzyśka Mączyńskiego, że mają lub mieli okazje do tego żeby przejść do ligi włoskiej. Nie jest miło, gdy nic z tego nie wychodzi. Rozumiem rozbudzone nadzieje, a w przypadku Ryśka jedną nogą był już w Pescarze, a wcześniej miał możliwość wyjechania do Chin, ale wtedy ten transfer został zablokowany. Ma swoje lata, a była możliwość zarobienia pieniędzy - innych niż w polskiej lidze i starcia się z inną kulturą, inną ligą i innymi piłkarzami. Nie jest to łatwe, jak nieraz się zawodnikom wydaje, ale zawsze jest to coś nowego. Jeśli taki transfer nie dochodzi do skutku - niezależnie od tego z jakich przyczyn - to piłkarz może czuć się rozgoryczony, ale też widzę u Ryśka mentalną poprawę. Niech nadal pracuje i niech robi to co robi najlepiej, tak jak potrafi, a być może te oferty, czy ta oferta, nadal będzie aktualna. Nie można się na nikogo obrażać. Takie jest czasami życie, że trzeba dostać w zęby, w głowę, żeby znów stanąć na nogi i iść dalej. Nie można rozpamiętywać tego co było, tylko trzeba robić swoją robotę najlepiej jak się potrafi. Mam nadzieję, że w przypadku czy to Ryśka, czy Krzyśka Mączyńskiego tak będzie, bo zaraz gra reprezentacja. Zaraz będą powołania i mam nadzieję, że Krzysiek się w kadrze znajdzie, a wcześniej pomoże nam w Kielcach. Jadąc na reprezentację to też jest oddech, można złapać trochę świeżego powietrza. Ale też z drugiej strony jest to trochę trudne, bo mentalnie jeden, drugi zawodnik z kadry gdzieś wyjechali, grają w dobrych ligach, a ja jestem nadal tutaj gdzie jestem. Dopóki jednak Ci zawodnicy są w Wiśle Kraków chciałbym żeby poświęcali się dla drużyny i swojego dobra. Niech grają jak najlepiej - przyznał trener zespołu "Białej Gwiazdy".


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

Kosmaty
Niewątpliwie cieszę się, że ci dwaj piłkarze
mogą zostać w Wiśle jeszcze przynajmniej na pół roku. Problem w tym, że czytając oświadczenie pzpn przy okazji ostatnich procesów licencyjnych dla Wisły po zmianach właścicielskich, to część kasy potrzebnej do funkcjonowania klubu w najbliższym czasie miała pochodzić właśnie ze sprzedaży Ryśka i Mąki. A już powód tego jest przekomiczny (śmiech przez łzy). Powtórzę swoje pytanie jakie zadałem jakiś czas temu: skoro obecnie pan m. wykonuje w klubie tak tytaniczną pracę o jakiej nas zapewnia, a jednocześnie nie zrobił jeszcze najważniejszej rzeczy jaką powinien by klub mógł funkcjonować w jakikolwiek sposób (czyli zebranie zarządu), to jak on chce działać?!?! Nawet w "pracach porządkowych" mających wyprostować zarządzanie muszą uczestniczyć zarząd i rada nadzorcza, a ich nie ma...

56            -1
Willem de Zwijger
@Kosmaty
I władz klubu szybko nie będzie. Wiceprezes in spe wyjechał wczoraj na wakacje do Hiszpanii. Potencjalny zarząd klubu już się dość napracował. Napocili się przed komisją licencyjną PZPN, że hej... Czas odpocząć.

39            -5
kibic 357
Stan zawieszenia.
Wszyscy na coś oczekują , piłkarze/ Rysiek i Mąka/ na transfer , pozostali na terminowe wypłaty , Wdowczyk na wzmocnienia a kibice na normalizacje sytuacji w klubie i zwycięstwa. Osoby odpowiedzialne za to wszystko chyba nic konkretnego nie robią , bo nie widać pozytywnych efektów a jak donosi Willem de Zwijger zarząd w osobie wiceprezesa udał się na zasłużony urlop po ciężkiej choć nie zauważalnej pracy.

35            -2
~~~kkk
Ciekawostka
Rozmawiałem wczoraj z osobą, która brała udział w sprzedaży Wisełki i powiedziała, że sprzedali klub NAJNORMALNIEJSZEJ osobie, która się zgłosiła. Czujecie to? NAJNORMALNIEJSZEJ! Boję się myśleć jacy byli inni chętni. Niestety nie udało mi się nic dowiedzieć co z unieważnieniem- `tajemnica zawodowa`.

14            -7
~~~z podgórza
Właściciel
Nie wiem na ile to jest prawdą ale na konkurencyjnym forum od wczoraj podają że TS przejmuje SA od Meresia i że jutro mają to ogłosić oficjalnie, i jeżeli by to była prawda [ powtarzam jeżeli ] to moim zdaniem była by to w tym parszywym czasie od paru tygodni najlepsza wiadomość.

15            -22
~~~Mruk
Mączyński
Ten tekst niejako tłumaczy zachowanie i postawę a także sposób grania Mączyńskiego w meczu z Ruchem - bo odnosiło się wrażenie jakby był na kogoś lub coś obrażony , mam nadzieję , że jeżeli zagra w Kielcach to "wydorośleje" i będzie bardziej odpowiedzialny .

31            -2
zpbeer
Grześ S przepraszał Meresińskiego:
link », ale na szczęście ta farsa w najbliższych dniach się skończy. Każdy będzie lepszy od gimnazjalisty spod Częstochowy. Meresiński odejdzie w hańbie, Grześ tradycyjnie pisał bzdury, witał go jak zbawcę, a już mu trzy lata temu pisałem: Grzesiu, opamiętaj się, zastanów się (kiedy ośmieszał się w sprawie Smudy, Burdenskiego i Oproiescu). Nie opamiętał się do dnia dzisiejszego.

22            -14
Waldi
@zpbeer
Człowieku, to co wyprawiasz w stosunku do użytkownika "GrzegorzS" nazywa się "stalking" (art 190a k.k). Jeżeli użytkownik "GrzegorzS" wykaz taką wolę, wylądujesz na ławie sądowej. Ja ze swojej strony deklaruję udział w takiej rozprawie, w charakterze świadka. Panie trenerze, powodzenia w Kielcach!

19            -28
~~~WisłaNaZa wsze
Waldi
no bez przesady,napisanie prawdy nie jest żadnym nękaniem.

26            -7
oldkibic
@zpbeer
Wystarczy (!), po prostu przestań.. @GrzegorzS, ma swój punkt widzenia, którego nierzadko i ja nie podzielam, ale jest to punkt widzenia, w którym zawsze stara się stać On, po stronie aktualnych władz Wisły. Można powiedzieć, z przymrużeniem oka, że to takie zachowanie kulturowo "niemieckie” (albo i w mniejszym stopniu „rosyjskie”), ot może takie wychowanie, a dotyczące tak rozumianej lojalności ..dodam myślenie całkowicie nam Polakom (niestety, lub stety, bo ma to swoje plusy i minusy)) obce, bo „musi to na Rusi, a w Polsce jak kto chce”, tak jest i z tzw. niemiecką dyscypliną.. poza tym w Polsce lubimy narzekać, krytykować, a w Internecie, gdzie są pozory anonimowości, wręcz ubliżać.. a tu pojawia się @GrzegorzS i zaczyna bronić rządzących w Wiśle, kto by nie był, kolejnych trenerów, prezesów.. To jest tak, że ja mam nieco inny punkt widzenia, bo mam swoje priorytety (gdzie interes Wisły i jej rozwój jest najważniejszym) i stąd tych co dają Wiśle szanse na sukces bronię, tak jak i tych którym z różnych powodów należy się szacunek, tym co dla Wisły zrobili coś dobrego, ale nie jestem bezkrytyczny i jak ktoś jest słabym trenerem bo nie ma wyników, albo jest słabym piłkarzem, albo zdarzali się prezesi którzy w moim przekonaniu szkodzili Wiśle to ja to krytykuje.. nawet opisywany przeze mnie użytkownik to czasem robi, choć gołym okiem widać że przychodzi mu to z ogromny trudem.. i choć nie podzielam różnych jego poglądów, to wyżej cenię, mimo wszystko, jego punkt widzenia, niż owczy pęd w nieustannym netowym hejtcie. ------------- Poza tym, naszym przeciwnikiem powinny być inne piłkarskie kluby, a nie kibice tej samej, naszej drużyny.

18            -4
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
ładny tekst trenera

1            -1