Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 r.

Piłkarze Wisły Kraków dołączają do naboru Akademii

Kolejna nowość w sezonie 2016/2017 w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków będzie dotyczyła najmłodszych grup – naborowej i Wiślackich Skrzatów. Ich patronami zostaną piłkarze pierwszej drużyny Wisły Kraków. Efekty akcji mogliście zauważyć już przed meczem Wisły ze Śląskiem Wrocław w piątek.

Od tej pory każdy rocznik od 2010 do 2013 będzie miał swoich Patronów. I to jakich! U najmłodszych będą to Radosław Sobolewski i Arkadiusz Głowacki, dwie legendy krakowskiego klubu. Wśród 2012 – Paweł Brożek i Rafał Boguski, duet który tworzy najnowszą historię Białej Gwiazdy, a w 2011 Patryk Małecki i Jakub Bartosz, wychowankowie Wisły, oddani wiślackim barwom. Z kolei Krzysztof Mączyński i Alan Uryga, dwaj najstarsi stażem wychowankowie Wisły, reprezentacji kadry A i młodzieżowej, będą przyglądać się grupie naborowej. – Dbanie o historię Wisły to jeden z elementów szkolenia w Akademii. Wśród patronów mamy osoby zasłużone, wśród wielu uznawanych za legendy Białej Gwiazdy, oraz zawodników, którzy tutaj się wychowali. Mamy nadzieję, że będą to osoby, na których nasze najmłodsze pociechy będą mogły się wzorować – mówi Piotr Wijata, Koordynator Wiślackich Skrzatów.

Informacje dot. naboru do Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków »

Powołanie piłkarzy pierwszej drużyny na Patronów ma też zachęcać dzieci do uprawiania sportu, żeby dążyli oni do tego by być jak ich bohaterowie. – Miło nam, że piłkarze zgodzili się i zainteresowali akcją. Dostali już zaproszenie na sobotę, kiedy to planujemy zrobić turniej dzikich drużyn. Każdy z roczników 2010-2013 może do nas na Reymonta 22 przyjść i zagrać w drużynie z Radkiem Sobolewskim. Myślę, że dla mnie byłoby to spore przeżycie, a co dopiero dla takich maluchów – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. Piłkarze mają być angażowani w ważne wydarzenia Wiślackich Skrzatów, jak choćby Mikołajki. Rok temu młodych kandydatów na piłkarzy odwiedzili i wręczyli prezenty Michał Miśkiewicz, Alan Uryga, Donald Guerrier i Kamil Kuczak. – Byłoby fajnie na pewno, szanujemy wolny czas każdej osoby, bo sami wiemy, że jest o niego ciężko, ale myślę, że raz na jakiś czas uda się coś zorganizować. Postępujemy według dewizy, że najważniejszy jest szczery uśmiech dziecka, więc będziemy robić wszystko żeby do niego doprowadzić – podsumowuje Wisłocki.

Patroni Wiślackich Skrzatów i grupy naborowej Akademii to łącznie: 1643 mecze w barwach Białej Gwiazdy, 276 bramek i 25 Mistrzostw Polski. Zapraszamy do zapisów do Akademii 13-krotnego Mistrza Polski. Przyjść, zapisać się i trenować może każdy!

Źródło: Akademia Wisły


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


10    Komentarze:

yacht
...
juz myślałem ze będą tam grac...

27            -8
~~~klsk
usmiech
najbardziej uśmiechnięty ten który już w tej drużynie nie musi grać :)

36            -7
~~~kazek
W ostatnim meczu paru z tych panów sprawiało wrażenie
że powinni wrócić do trenowania elementów, które ćwiczą dzieci. Przykro to pisać, ale niestety.

38            -7
~~~Peperoni
A ja czekam informacji od nowych władz
- kiedy pojawią się bogaci sponsorzy lub bogaty wlaściciel, bo zaczyna się robić tzw. krótka kołderka !

40            -8
~~~ddd
Super
bardzo fajny pomysł.To powinno pozytywnie podziałać na dzieciaki.Akademia to przyszłość i ludzie w Wiśle muszą to zrozumieć.

18            -4
sk04
O wiele lat za późno !
Kilka dobrych lat temu oglądałem filmik o treningach grup juniorskich w Barcelonie. Gruba bodajże 8. dzieciaków (w tym 2 dziewczynki), najlepszych ze swoich grup, miała możliwość uczestniczenia w treningu z 3 piłkarzami pierwszego zespołu, tych czołowych, topowych (nie pamiętam już nazwisk tych piłkarzy). Piłkarze demonstrowali co należy zrobić z piłką, a dzieciaki z wypiekami na twarzy to powtarzały. Mało tego, po wykonaniu ćwiczenia, piłkarze mówili dzieiciom, w jaki sposób należy się zachować i jak zagrać piłkę. Ot, taka moja mała refleksja ;-)

25            -4
WolfranT
Uryga i Boguski.
Oni tam po co ? :lol: Sami grać w piłkę nie umieją to jak nauczą te dzieciaki, najlepiej to jakby zostali tam w tej akademii, a wziąć te dzieci, poziom ten sam hahaha

27            -22
L-loser
sk04
sk04 - Kolego a kto miałby to uczynić w Wisle?? mysle iz dzieciaki powinny uczyć paru grajków z pierwszej drużyny :lol: :lol: :lol: :lol:

16            -9
~~~TSW
alleluja....
dawac ich na Piata wszystkich(no poza miśkiem) bo ktoś bramki musi wpuszczać...Jezu...nie przypuszczałem ze tego do żyję... alleluja alleluja,alleluja allellluuuuuuja!

7            -8
Maxi
Gdyby było inne podejście Cupiała do Akademii to .....
....dzisiaj byli byśmy w innej sytuacji . Było postawić na młodzież takie pieniądze po prostu się zwracają popatrzmy na legię czy lecha czy nawet na Zagłębie

12            -6