Wtorek, 30 sierpnia 2016 r.

Piłkarze rezerw zostaną wypożyczeni

Decyzja o wycofaniu zespołu wiślackich rezerw z rozgrywek III ligi sprawia, że kilku zawodników będzie musiało poszukać sobie nowych klubów. Tylko część piłkarzy, którzy dotychczas grali w tym zespole, będzie mogła bowiem występować w drużynie juniorów, która rywalizuje w CLJ. Zawodnicy urodzeni w roku 1997 i starsi grać tam już nie mogą. Wisła chce ich w związku z tym nieodpłatnie wypożyczyć.

Według doniesień "Gazety Krakowskiej" najszybciej nowe miejsce do gry znaleźli bramkarz Kais Al-Ani oraz obrońca Mateusz Zając, którzy występować będą w III ligowym Podhalu Nowy Targ.

Klubów szukać muszą natomiast 19-latkowie: Arkadiusz Chlebowski, Bartosz Dyszy, Adrian Ryś, Kamil Szlachta i Mikołaj Tracz oraz 20-latkowie: Kevin Kuźba, Patryk Michniak, Jakub Mordec, a także Oskar Wąsikowski.

Dodajmy, że drużynę CLJ wzmocnią tym samym przede wszystkim utalentowani - Przemysław Porębski oraz Bartłomiej Purcha.


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


37    Komentarze:

monica80
pakiecik.
niech dorzucą w pakiecie Boguskiego, Urygę i Cywkę :lol:

84            -25
1991
teraz wypożyczeni
a co lepsi zaraz znajdą kluby było ich do pierwszej drużyny włączyć nie grali by gorzej jak nasze gwiazdeczki Brożek Boguski i cała reszta... masakra jakaś... zaraz połowa z nich trafi do legii

31            -21
woytek1974
Klub satelicki
A może należałoby się porozumieć z jakimś klubem (np. Podhale Nowy Targ) aby stał się naszym klubem satelickim? Z tego mogłyby być obustronne korzyści.

122            -2
~~~~
eh
szkoda kliku chłopaków

37            -2
~~~obelix
wypożyczenia
a Brożka i inne "gwiazdy" nie da się wypożyczyć ? ;-)

59            -8
gonzalez
dokąd płyniesz Wisło?
To ilu z tych młodych chłopaków zostanie włączonych do kadry pierwszego zespołu? Okrągłe 0... to teraz już widzę, jak ludzie będą się bić o miejsce dla swoich dzieci w akademii Wisły. Nie mamy kasy na transfery a w niedługim czasie nie będziemy mieć żadnych wychowanków.

34            -11
~~~Mruk
...
Patrząc realnie to w ostatnich ponad dwudziestu latach żaden wychowanek nie przebił się bezpośrednio do pierwszego zespołu : Mączyński, Trela, Chrapek Stolarski także Brożki , Małecki - jeżeli można nazwać ich wychowankami oraz kilku podobnych przebijali się w innych klubach. Tkwienie w tym klubie i liczenie na rozwój to strata czasu więc na pewno lepszym rozwiązaniem dla tych młodych zawodników jest popróbowanie rozwinięcia skrzydeł w nowym otoczeniu.

28            -5
drs
do gonzalez
Dla większości I druzyna, ekstraklasa to za wysokie progi. Spójrz na Handzlików (problem z gra w sosnowcu) Zajączków czy innych, którzy teraz graja w III, IV lidze. Złotej drużyny juniorów nie ma. Nie ma co na siłę ich wrzucać.

33            -1
zpbeer
Są rzeczy ważniejsze od drużyny rezerw.
1) Pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Meresińskiego i jego współpracowników. 2) Transfery - tym więcej - tym lepiej, bo na dzień dzisiejszy nie ma kto grać w Ekstraklasie. 2/3 obecnej kadry jest za słaba na Wisłę.

16            -17
~~~jaso
Unia!
Myślę, że paru chłopaków mogłoby grać np. w Unii Tarnów :) Klub stawia na młodych, również póki co gra w III lidze. Zapraszam do Tarnowa :)

38            -1
GrzegorzS
Moim zdaniem
Arkadiusz Chlebowski, Kevin Kuźba, Jakub Mordec i Oskar Wąsikowski powinni zostac i trenowac z pierwszym zespołem.

34            -9
gonzalez
@drs
Zgadzam się ale spójrz trochę szerzej na sprawę. Słabe szkolenie to rezultat całkowitego olania akademii przez władze TF. To była prowizorka. O ile dawniej tak samo wyglądało szkolenie w każdym polskim klubie, to od kilku lat uległo to diametralnej zmianie. Jak dzisiaj możemy zachęcić dzieciaki do naszego klubu? Wyłącznie historycznymi sukcesami? Nie sądzę...sportowo leżymy od kilku dobrych lat a finansowo stoimy na krawędzi bankructwa. A takimi decyzjami jw pokazujemy, że u Nas nic się nie zmienia od lat. Nadal wolimy sprowadzać piłkarski szrot (patrz kolejny potencjalny transfer to Widanow) niż postawić na szkolenie swojej młodzieży. Żaden młody, zdolny piłkarz nie będzie chciał przyjść do obecnej Wisły. Bo jeśli nie wskoczy od razu do pierwszej 11-stki to gdzie ma się ogrywać? W juniorach...no bądźmy poważni.

19            -1
drs
do gonzalez
Też bym wolał młodego Wiślaka niż starego Bułgara Widanowa (mam nadzieje, że to plotka) tyle, że Wisła to nie miejsce na eksperymenty i zbieranie doświadczenia. Dobra akademia też nie gwarantuje masy wychowanków (patrz 7egia). Fajnie radzą sobie chłopaki z AP Wisła Kraków i mam nadzieję, że Ci 15-16 latkowie za 3 latka będą pukać do I drużyny. A tymczasem jak nie ma pieniążków na I drużynę ciężko utrzymywać II. Powodzenia chłopaki na wypożyczeniach i wracajcie mocniejsi

9            -2
~~~kazek
@GrzegorzS
Dokładnie. To naprawdę solidna młodzież. A skoro Uryga może grać, to czemu nie np. Oskar Wąsikowski, Kais czy Kevin?

22            -4
~~~Anty weszlo
i dobrze
druzyna rezerw nie jest potrzebna (bo do czego???), a tak pojda na WYPOZYCZENIE (nie zostana sprzedani), i po powrocie moze dolacza do 1 druzyny. A jak sie nie sprawdzi jeden z drugim to pozegnamy sie bez zalu. krotka pilka.

11            -9
stary wiślak
gonzales!
Młody piłkarz,który w tak słabej,jaką jest dziś Wisła,nie może przebić się do składu,jest jeszcze słabszy..W jakiej Wiśle przebił się Błaszczykowski? Ze zwłoką,ale jednak bracia Brożkowie czy Chrapek?

14            -12
gonzalez
@ stary wiślak
W czasach Błaszczykowskiego, Brożków, Chrapka Wisła była topową drużyną w Polsce. Szkolenie młodzieży kulało ale za to wielu młodych chłopaków chciało grać w klubie swoich idoli, utożsamiać się z nimi. A teraz... klub popadł w marazm, brak klasowych zawodników a my szukamy uzdrowienia w rozwiązaniu drużyn rezerw i oszczędności w sekcjach młodzieżowych.

26            -1
PeterS
Młodzi
Jestem lekko zaskoczony. Myślałem, że w obecnej sytuacji dwóch, trzech najlepszych dostanie chociaż szansę na walkę o pierwszy zespół. Podstawa gra dramatycznie słabo, czy wprowadzenie kilku młodych i danie im szansy nie wniosło by trochę świeżości? Czy nasi trenerzy interesowali się drugą drużyną, kto tam gra i kto jest perspektywiczny? Przykre to ale Wisła nie jest przyjaznym klubem dla młodych zawodników i pewnie ci dwaj utalentowani juniorzy o których wspomniała redakcja przy najbliższej dla nich możliwości też uciekną. Można mówić, że są słabi i sobie w innych klubach nie radzą, no ale wszyscy? Bartosz gdyby nie dramatyczna(!) sytuacja kadrowa w tamtym roku grałby pewnie teraz w jakimś Kluczborku.

7            -5
woytek1974
@stary wiślak
Żeby się przebić to ktoś musi na młodego zawodnika postawić. Najlepszym przykładem jest duet Nawałka-Mączyński.

13            -3
~~~daf
@drs, @gonzalez
Złotej drużyny juniorów nie ma, bo stanowił ją kolektyw dobrze dopasowanych ogniw, niestety bez indywidualności (dla porównania pasiaści z tamtej drużyny, która w finale dostała baty ma Kapustkę i Wdowiaka). To bezsprzecznie sukces trenera. Tylko czy aby na pewno? Cóż z tego, że Wisła ma tytuł MP juniorów, skoro nie ma z tej drużyny nikogo, kto zasiliłby realnie pierwszy skład? Wg mnie to wina pędu do doraźnego sukcesu - zamiast spokojnie szkolić dzieciaki kładąc nacisk na ich indywidualne umiejętności i motorykę, wozi się je jak cyrk po różnych turniejach (często zapożyczając zawodników z innych drużyn!), aby tylko zrobić wynik. W efekcie powstaje przyzwoita drużyna, ale złożona z grupy przeciętnych zawodników. Indywidualności są gubione, bo wciska się je w tryby drużyny, 9- czy 10-latkom tłucze do głowy zadania taktyczne i zakazuje dryblingów... To droga donikąd. Żeby była jasność - u pasiastych wcale nie jest lepiej - to że trafił im się Kapustka to akurat zasługa ich trenerów prawie żadna. Czerpią garściami z Tarnowa i okolic, bo z Krakowa rozsądni rodzice wolą wysyłać dzieci na treningi choćby do Krakusa Nowa Huta, Garbarni czy nawet Orła Piaski Wielkie (klubik z grajdoła, a dzieciaki grać umieją). Tam nie ma takiego ciśnienia na wynik, bo nie ma mocnej pierwszej drużyny, więc spokojnie można się skupić na trenowaniu dzieciaków. Siedzę w tym na co dzień, mam trenujących dwóch synów (orlik i młodzik), trzeci pewnie wkrótce zacznie i mam okazję śledzić "zaplecze". Boli, bo tak naprawdę porządna robota jest w małych klubach - te duże żerują tylko ściągając do siebie wyróżniające się jednostki (nęcą głównie właśnie turniejami zagranicznymi i brandem). Ja nie mam nic przeciwko temu, ale takie "transfery" powinny być dokonywane na 14-15-latkach a nie żakach czy orlikach, bo w ten sposób dobrze rozwijający się dzieciak często ginie w tłumie równych sobie. A w mniejszym klubie, pod okiem dobrego trenera ma szansę na prawdziwy rozwój... Dopóki Wisła nie postawi mocno i naprawdę na SZKOLENIE dzieci, to dalej będzie lipa. Znamienne, że w ostatnich 20 latach wychowanków w ekstraklasie mamy jak na lekarstwo, a nikomu to nie daje do myślenia? Pewnie - taniej ściągnąć gotowego chłopaka niż szkolić nowego, z ryzykiem, że jak dorośnie to pójdzie gdzie pieprz rośnie (Kokoszka, Stolarski, Marszalik,...)...

28            -1
stary wiślak
woytek 1974! Na postawienie trzeba zasłużyć!
Jeśli kolejny trener od wielu lat nie stawia,to widać nie ma na kogo. Mylisz się,że Wisłę w ekstraklasie powadzili trenerzy.którzy nie chcieli stawiać. Stawiano na Czekaja,Bruda,Nalepę,czy Stolarskiego,teraz na Bartosza. To nie tylko od stawiania zalezy.

19            -19
woytek1974
@stary wiślak
OK ale pamiętaj, że w tej układance wiele zależy także od "szatni" i od managerów. Myślę, że wspomnianemu przez Ciebie Jakubowi Błaszczykowskiemu pomógł nie tylko talent, cechy charakteru i pracowitość ale także wujek J. Brzęczek i G. Mielcarski, akurat wtedy pracujący w Wiśle. To czy młody zawodnik zaistnieje w dorosłej piłce zależy od bardzo wielu czynników. Pozdrawiam

35            -3
Jaaroo
woytek1974
Przykład Kuby wcale nie broni Twojej tezy. Po Błaszczykowskim od razu było widać, że gość ma papiery na coś więcej. Z całym szacunkiem, ale Kuba w porównywalnym wieku czapką nakrywa cały zespół naszych młodych. Kuba akurat nie był szkolony u nas, ale po głębszym przeanalizowaniu karier, legendarne wiślackie szkolenie to chyba już tylko legenda.

13            -1
Jaaroo
~~~daf
Trafiłeś w sedno, a raczej napisałeś rzeczy oczywiste :) A to o czym mówisz to w LidzePlusExtra powiedział oficjalnie Bednarz: Pan Cupiał nie chcesz szkolić młodych bo właduje w nich kasę, a potem kolesia mu ktoś wyciągnie ze free. Dziwna to polityka, smutniejsze jest to, że tak naprawdę w zamian nie było nic innego.

11            -2
kibic 357
Dylematy
Rezerwy były po to aby " ogrywać" tam zawodników którzy to nie mieszczą się jeszcze w składzie bądź po kontuzji potrzebują wejść w " rytm meczowy". Mogli pokazać się z dobrej strony i dać sygnał trenerowi I drużyny , że są gotowi. Bez dodatkowych kosztów można było wdrożyć takiego zawodnika do I zespołu. Nie ma rezerw trzeba zapomnieć z jakiś przeniesieniach wybijających się zawodników do I zespołu oraz " rehabilitację" dla zawodników którzy chcą wrócić do gry w ekstraklasie. Nie ma zaplecza - trzeba wszystkich kupić , gdyż pozysk zawodników z CLJ do I drużyny , to w przypadku Wisełki całkowita abstrakcja. Możemy wszystkich kupować tylko za co. Raczej należy się nastawić na " biedę" bo TS nie ma pieniędzy na utrzymanie zespołu. Jeżeli pozyskają sponsorów , to może uda się utrzymać aktualny stan - czyli stan nie do przyjęcia. Jak widać ograniczenia te to samobójstwo . Pomysł transferów słabych zawodników skończył się tak jak się skończył. Stara prawda mówi .... jeżeli jesteś biedny nie stać cię na zakup gorszych zawodników..... Tylko dobrzy mogą coś zdziałać i takich nam trzeba. Jedynie tacy mogą pociągnąć ten wózek słabi nie dadzą rady. Trzeba znaleźć nowego właściciela celem rozwoju a nie podtrzymywać marazm.

16            -3
woytek1974
@Jaaroo
Nigdzie nie napisałem, że przykład Jakuba Błaszczykowskiego ma związek z naszym szkoleniem. Ten przykład przywołałem w zupełnie innym kontekście. Myślę, że po niższych ligach w Polsce biega wielu chłopaków o podobnej skali talentu. Ale nie mają kontaktów i możliwości aby się wybić. Mało się o tym mówi ale świat managerów ma ogromny wpływ na to kto biega po naszych boiskach.

14            -1
RobertB
podobno możliwe też jest wypożyczenie do Wisły
konkretnie Dudu Bitona link ». Na ile to wiarygodne to nie mam pojęcia

18            -10
~~~picoolo
MKS Trzebinia
Niech graja w Trzebini jest blisko i trzecia liga

9            -2
~~~WisłaNaZa wsze
kibice
trochę rozwagi, Ci piłkarze dostają łomot w czwartej lidze a wy piszecie o pierwszej drużynie, czy na sali jest lekarz bo umieram z śmiechu. Zapewniam was że Brożek,Boguski, Uryga,Brelek,Mójta są tysiąc razy lepsi. Ale to jest typowe że jak nie idzie to niektórzy koniecznie muszą mieć kozłów ofiarnych. Przypomnę że Brożek był po kontuzji i zapewne nie był przygotowany na powrót a i już to nie jest ten sam Brożek co kiedyś ale i tak jest milion razy lepszy od gości którzy byli na jak najlepszej drodze do 5 ligi. Jak można takie brednie wypisywać, jeśli ktoś nie dzieli i rządzi na boisku w czwartej lidze to się nie nadaje do Ekstraklasy, a jak ktoś dzieli i rządzi to dobry materiał na drugą ligę.

14            -7
~~~Reymans
Krajobraz po Cupiale
Wisly nie stac nawet na rezerwy (tak, wiem, Cupial i tak pozostanie legenda tego klub, ALE.... jest wlasnie ALE)

19            -4
taki tam
tak sobie czytam te komentarze
i normalnie przecieram oczy ze zdumienia hahaha jeszcze są kibice którzy nie ściągnęli różowych okularów :rotfl: transfery ? sponsorzy ?hahaha ludzie my nie mamy na odzywki dla piłkarzy , zalegamy z pensjami dla wszystkich. Ludzie w klubie mówią że Wdowczyk ma pełne poparcie i mydlą rzeczywistość bo prawda jest taka że nas nie stać na zwolnienie Wdowczyka kumacie ? i wbijcie sobie w caban w tym roku walczymy o utrzymanie a nie puchary czy mistrzostwo i módlcie się żeby pojawił się ktokolwiek z kasą żeby spłacić zaległości a nie zaraz myślicie że zaraz transfery i gra o puchary :lol:

29            -13
~~~zorro
do taki tam
Różowe okulary ma old kibic . Gdy napiszesz prawdę on zaraz kontruje .Siedzi cale dnie na forum i zwalcza prawdę piszących o stanie Wisły. To samo co Ty ,pisałem o Wdowczyku .Stan Wisły to katastrofa no ale propagandysci na forum robią swoje. Juz pewnie old kibic siedzi , czyta nasze posty i wali minusy .Facet jest czujny.hahaha

9            -17
PeterS
@WisłaNaZawsze
Racja, zapomniałem, że panowie Brożek, Boguski czy Mójta nigdy nie grali w niższych ligach czy w rezerwach. Za pomocą tajemniczej siły znaleźli się od razu w ekstraklasie. Szkoda, że ta siła już nie działa i prezentują aktualnie poziom 1 ligi. Trochę z innej ligi, ale polecam się zapoznać choćby z historią Jamie Vardy`ego.

3            -7
oldkibic
@~~~zorro, moja rada, lecz się.
Jak wyżej.

10            -8
stary wiślak
WisłaNaZawsze!
Wszystko by się zgadzało,ale rezerwy były nie w 4,tylko w 3 lidze.

5            -12
~~~WisłaNaZa wsze
PeterS
Jasne,zapewne takich Vardych z trzech mieliśmy w tej drużynie.OK sam piszesz że nasi prezentują poziom 1(2) ligi, a rezerwy prezentują poziom 5.

6            -1
krak47
Wisła w sercu.
Szkoda bo wielu z tych chłopaków nosiło głęboko Wisłę w sercu,zostawili kawał zdrowia na boisku ,przyszedł rugbysta i zaczął robić porządki?ale czy warto dla oszczędności zacząć od burzenia?jeżeli faktycznie drużyna juniorów otrzyma wsparcie w postaci zaplecza medycznego i fizykoterapeutycznego nie zapominając o psychologu to uratujemy to co zostało ,wylano kubły pomyj na Handzlika,ale to jeden z tych chłopaków którym zaczął sterować menadżer.Rację mają Ci którzy krytykują pracę z młodzieżą,dziś w juniorach z rocznika 98 gra 3 zawodników którzy przygodę z Wisłą rozpoczynali w szkółce Wisły w tym jeden który musiał szukać miejsca w innym klubie,to za mało dlatego w zagranicznych klubach rola rodziców ogranicza się do dowiezienia dziecka na trening a nie ingerencji w pracę i ustalanie składu przez trenera.

6            -1