Piątek, 6 października 2017 r.

Kontuzja Patryka Małeckiego

Jak na Twitterze podała rzecznik prasowy Wisły Kraków, Pani Olga Tabor-Leszko, nasz pomocnik, Patryk Małecki, przejdzie dziś zabieg artroskopii kolana. Na razie nie wiadomo jak długo będzie on musiał pauzować.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


13    Komentarze:

~~~~the real thomas
...
6 tygodni z głowy... szkoda, bo powoli wracał do formy...

40            -8
~~~EdgaR
plaga kontuzji
ciąg dalszy :-(

32            -3
~~~Taki tam
Patryk nie czuje timingu kolegów albo Oni Jego...
Kiedy wszyscy spodziewają się wrzutki On robi kiwkę... gdy reszta wycofuje się na drugie wejście On wtedy wrzuca. Dla mnie to strasznie chaotycznie wygląda. Dużo wiatru mało burzy. Może nie ma złego co by na dobre nie wyszło?? W każdym razie szybkiego powrotu do zdrowia!

61            -10
GrzegorzS
No może nie przesadzajmy, jak
nie wiemy co się dzieje, bo w sumie obecnie to nie jest jakis wielk zabieg w sumie : "Artroskopia kolana to mało inwazyjna metoda diagnostyki i leczenia chorób stawów kolanowych. Polega na wprowadzeniu do kolana przez centymetrowy dostęp operacyjny kamery, obejrzeniu wszystkich elementów stawu kolanowego. Przez drugi centymetrowy dostęp operacyjny wprowadza się narzędzia artroskopowe celem naprawy uszkodzeń wewnątrz stawowych. Po zabiegu kolano nie wymaga unieruchomienia, na 7 dni pozostają dwa szwy. Zabieg trwa średnio 10–30 Najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pacjent nie wymaga pobytu szpitalnego, po kilku godzinach może być wypisany do domu. Kiedy wykonuje się artroskopię kolana? Artroskopię kolana najczęściej wykonuje się po urazach stawu kolanowego (uszkodzenie łąkotek, uszkodzenie więzadeł krzyżowych, złamaniach kostno-chrzęstnych), w przypadku przewlekłych dolegliwości kolana (liczne wysięki stawu kolanowego, choroby chrząstki stawowej, choroby błony maziowej), celem leczenia stanu zapalnego kolana, celem usuwania ciał wolnych kolana. Jakie badania powinny być wykonane przed kwalifikacją do artroskopii kolana? W większości przypadków wystarczy badanie kliniczne specjalisty ortopedy,w przypadku wątpliwości diagnostycznych wykonuje się rezonans magnetyczny, usg, zdjęcia rtg (osiowe rzepek, tunelowe, przeglądowe, porównawcze) w zależności od typu dolegliwości. Co można zrobić w trakcie artroskopii w stawie kolanowym? W trakcie artroskopii kolana można: doszyć bądź usunąć uszkodzoną łąkotkę, wygładzić chrząstki stawowe, usunąć ciała wolne ze stawu, usunąć przerost błony maziowej, usunąć fałdy błony maziowej, wykonać rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego, wypłukać staw kolanowy (najczęściej w stanach zapalnych) Czy wszystkie choroby stawów kolanowych można leczyć artroskopowo? Nie. Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe wymagają endoprotezoplastyki. Jaka jest przewaga artroskopii kolana nad zabiegiem z "otwarciem " kolana? Po artroskopii jest znacznie mniej powikłań, znacznie krótszy okres rehabilitacji, leczenia i powrotu do pracy, zdecydowanie mniejsze blizny pooperacyjne (prawie niewidoczne). Pacjent nie musi leżeć w szpitalu, po kilku godzinach po zabiegu idzie do domu."

17            -17
~~~qazimierz
do EdgaR
Z kontuzjami w tej chwili zmagają się jeszcze Cuesta i Velez. Reszta ćwiczy już na pełnych obrotach. Tragedii więc wielkiej nie ma. Ale fakt, przez kilka tygodni mieliśmy prawdziwy szpital. Dlatego tak ważne jest to żeby mieć szeroką kadrę. Taką na szczęście mamy. Małeckiego będzie jednak ciężko zastąpić bo to wiodąca postać. Mam nadzieję, że szanse pod nieobecność Patryka dostaną Bartosz, Kostal i Wojtkowski, który wydaje się że i tak wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Ja wiem, że może wariant z Boguskim jest bezpieczniejszy, biorąc pod uwagę klasę rywali, ale z drugiej strony jak popchniemy młodych, damy im bodziec, to w przyszłości się nam może zwrócić z nawiązką. Wiem jednak, że wynik tu i teraz jest również bardzo ważny. Dlatego jeżeli Ramirez postawi na doświadczonych zawodników, to trzeba będzie to zrozumieć.

31            -6
GrzegorzS
Ludzie nie panikujcie
bo nie wiemy co spowodowało potrzebę tego zabiegu. Widać było od jakiegoś czasu, że coś jest nie tak z szybkościa, formą podjęciem decyzji o strzale, zagraniu długiej piłki, agresywną walka. Możliwe więc, że trenował i grał z powodu bólu na blokadach. Pewnie badania wykryły jakiś problem, poprawią naprawią i będzie grał. Jak dobrze pójdzie to jeśli to był problem uciązliwy, ale kosmetyczny (np. ściągną mu nadmir płynu z kolana) to powalczy już z Legią. Jeśli nie to mamy kilku zawodników, którzy będą walczyć o to miejsce na boisku i może błysną formą.

20            -6
~~~Tylko WISŁA
Kontuzje
Chyba żadna drużyna w historii piłki nie miała tylu i tak często kontuzjowanych zawodników. Potwierdza to moją teorię odnośnie trenera. I tyle w temacie !

17            -56
woytek1974
Patrykowi życzę zdrowia
ale już wiemy kto będzie Gniazdowym na meczu z Legią! ;)

37            -2
drs
do ~~TYLKOWISŁA
Idiota. Idąc tym tokiem rozumowania patrz co się dzieje w Realu Madryt.

17            -2
~~~Tylko WISŁA
@drs
Tylko że zawodnicy Realu grają około 70 meczy w sezonie jakieś 2 razy więcej od naszych. My nie mamy trenera i tyle bo widać że drużyna jest źle przygotowana do sezonu a pokłosiem tego jest tragiczna gra i kontuzje.

17            -31
logistyk
@~~~Tylko WISŁA
Sprawdź sobie raporty medyczne pozostałych drużyn w Naszej lidze, a potem tu wróć i przeproś za swoje słowa;)

11            -3
~~~WisłaNaZa wsze
napiszę przewrotnie
może Patrykowi przyda się mała przerwa w kopaniu w piłkę.

17            -6
~~~Petar1231 3
Bzdury a nie problemy
Kiko mowil otwarcie ze nie ma sensu przygotowywac druzyny w systemie lato zima tylko zima lato jak w rosji. Na zachodzie przerwa zimowa trwa ze 2 tygodnie a letnia 2 miesiace, u nas jest odwrotnie. Zobaczymy co mu z tego wyjdzie

5            -2