Sobota, 4 listopada 2017 r.

Wypowiedzi po meczu Wisła CanPack - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS

Koszykarki Wisły CanPack wygrały swój siódmy kolejny mecz rozgrywek Basket Ligi Kobiet, pokonując tym razem ekipę lubelskich "Pszczółek". Oto co po tym spotkaniu mówiły zawodniczki oraz trenerzy obydwu drużyn.

Wojciech Szawarski (trener Pszczółki Polski-Cukier AZS-UMCS): - Gratuluję trenerowi i dziewczynom z Krakowa zasłużonej wygranej. Chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony, próbowaliśmy coś pokombinować w obronie, trochę strefy, trochę krycia każdy swego i do pewnego momentu to funkcjonowało, natomiast wraz z przebiegiem meczu wychodziło doświadczenie i jakość, którą posiada Wisła. Mamy teraz trzy tygodnie przerwy i takie spotkania, które musimy wygrać. Czeka nas praca i wyciąganie wniosków z takich meczów, jak ten dzisiejszy. Gratuluję raz jeszcze.

Krzysztof Szewczyk (trener Wisły CanPack): - Dziękuję za gratulacje, to był dla nas ciężki tydzień. Od dwóch dni mówiłem dziewczynom, że będzie to dla trudny mecz. W tym tygodniu straciliśmy dwóch graczy, dodatkowo dość nieszczęśliwie przegraliśmy spotkanie w Eurolidze i tutaj obawialiśmy się o podejście mentalne. To po części się potwierdziło, bo nie byliśmy gotowi do tego meczu. Mieliśmy 25 strat i sztuką jest wygrać mecz, kiedy popełnia się ich o 15 więcej, od przeciwnika, ale dla nas najważniejsze było zwycięstwo i z tego się cieszymy. Miejmy nadzieję, że po przerwie dojdą do nas nowi gracze i wrócimy do naszej gry, jaką prezentowaliśmy choćby w środę.

Marta Witkowska (zawodniczka Pszczółki Polski-Cukier AZS-UMCS): - Gratulacje dla dziewczyn, widać moc tej drużyny. My przegrałyśmy deskę, a swoje mówi też procent rzutów. Mamy go słabszy i to przeważyło.

Sonja Greinacher (zawodniczka Wisły CanPack): - Wiedziałyśmy, że będzie to dla nas bardzo ciężki mecz, bo mierzyliśmy się dziś ze świetnym zespołem, co widziałyśmy w jednym z przedsezonowych turniejów. Za nami ciężki tydzień, ale najważniejsze było zwycięstwo.


 AG, KK, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?