Środa, 24 stycznia 2018 r.

Wisła CanPack rozgromiła BLMA!

Bardzo pewnie koszykarki Wisły CanPack wygrały swój przedostatni mecz fazy grupowej rozgrywek Euroligi. Rozgromiły bowiem we francuskim Montpellier ekipę tamtejszego BLMA aż 85-57! Niestety dla nas, w bieżącej kolejce Euroligi, zwycięstwo z hiszpańską Perfumerías Avenidą odniosła Nadieżda, co oznacza, że aby zająć miejsce premiowane grą w ćwierćfinale rozgrywek FIBA EuroCup wiślaczki musiałyby za tydzień pokonać we własnej hali turecki zespół Fenerbahçe SK, licząc jednocześnie na przegraną Rosjanek z liderującym Yakın Doğu.

Bardzo jednostronny przebieg miało spotkanie rozgrywane w Montpellier, bo wiślaczki od pierwszych minut narzuciły swój styl gry, a że zespół BLMA miał sporo kłopotów w defensywie, więc wystarczyła skuteczna gra przede wszystkim Giedrė Labuckienė, aby już do przerwy bardzo wysoko we Francji prowadzić. Po dwudziestu minutach "Biała Gwiazda" miała na swoim koncie aż 53 zdobyte punkty i aż o 20 więcej od gospodyń tego meczu.

Wiślaczki nic nie zrobiły więc sobie z faktu, że doskonale wiedziały, że po wygranej Nadieżdy z zespołem z Salamanki nasze nadzieje na zajęcie szóstego miejsca w grupie zdecydowanie się zmniejszyły, ale nie przeszkodziło im to w tym, aby zagrać we Francji po prostu dobre zawody. Ważne było również to, że bez względu na to jaka "piątka" przebywała na parkiecie, to i tak powiększała naszą przewagę.

Wiślaczki zastój zaliczyły jedynie na początku drugiej części meczu, kiedy to nie potrafiły zdobyć punktów przez prawie cztery minuty, ale wtedy przypomniała o sobie Farhiya Abdi, która zaliczyła celny rzut trzypunktowy, a że Szwedka dołożyła do tego kolejne dwa skuteczne trafienia - najpierw "za dwa", a następnie znów "za trzy", więc w przedostatniej kwarcie zawodów, to właśnie ona była głównym egzekutorem "Białej Gwiazdy".

Do zdobywania punktów w kwarcie czwartej najmocniej zabrała się z kolei Cheyenne Parker i zdobywając łącznie 15 oczek dogoniła z tym dorobkiem Labuckienė, a Wisła CanPack wysoko wygrała z BLMA.

Aktualna tabela grupy B Euroligi Kobiet:

1. Yakın Doğu Üniversitesi İstanbul 13 24 992 - 860 1.153
2. Fenerbahçe SK İstanbul 13 22 918 - 897 1.023
3. UMMC Jekaterynburg 12 21 889 - 726 1.225
4. Famila Schio 12 19 801 - 746 1.074

5. Perfumerías Avenida Salamanca 13 19 781 - 776 1.006
6. Nadieżda Orenburg 13 17 864 - 924 0.935

7. WISŁA CANPACK KRAKÓW 13 17 866 - 906 0.956
8. Basket Lattes Montpellier 13 14 746 - 1022 0.730


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~voj
Biala Gwiazda
Pewne wysokie zwycięstwo wislaczek-brawo Za tydzień u nas zapowiada się wielki mecz i wierze ze zwycięski Do boju Biala Gwiazda

15            -2
~~~Jarek
Euroliga
Pozostaje cień szansy , są trzy klucze do awansu , dziś najważniejszy , zwycięstwo Jekatyrenburga w Schio , ponieważ ma gorsze bezpośrednie wyniki od Fenerbache a w ostatniej kolejce gra z Montpellier . Pozostałe to wiadomo , profesjonalne podejście Yakin Dogu a trzeci to wygrana z Turczynkami , które przed gwizdkiem w Krakowie , niezależnie od wyniku będą na trzecim miejscu w grupie .

6            -4
~~~znw ....
fak,
nie dało się tak zagrać w finale w Gdyni?

10            -4
GrzegorzS
Drogi Jarku niestety czas cię zmartwić
Sicho i Salamanca już są w pucharach i mogą się położyć i wysoko przegrać Wisła ich nie dogoni. Tu 1 punkt w tabeli dostaje się za mecz zagrany, a 2 za zwycięstwo. Jedyną szansa to nasze zwycięstwo, przy nie rozegraniu meczu przez Salamancę, co jest mało prawdopodobne. Wówczas "chyba" wedle regulaminu ich dorobek końcowy to było by 19 punktów. Sicho ma zaś wedle tej tabeli mecz zaległy i jak go zagra nawet przegrywając bedzie mieć ma 20 punktów. Jedyna przepustka do wyjścia z grupy to: Wisła musi wygrać jednym punktem z Fenerbahçe i liczyć na porazę Nadieżdy z Yakin. O ile to drugie jest dość prawdopodobne to o nasze zwycięstwo będzie mega ciężko. Niestety czkawką odbija nam się zgubienie zwycięstwa wyjazdowego z Salamancą. Mieliśmy wówczas zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, ale punkt zgubiliśmy. Szkoda ale cóż piłka jest jeszcze w grze więc Jazda Jazda Jazda Biała Gwiazda !!

7            -4