Wtorek, 15 maja 2018 r.

Wisła Kraków z licencją na grę w Ekstraklasie!

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wydała licencje klubom występującym w Ekstraklasie, na kolejny sezon rozgrywkowy, a więc 2018/2019. Wśród nich jest krakowska Wisła, która otrzymała licencję nie tylko na grę w lidze, ale również na występy w rozgrywkach europejskich.

Jednocześnie na Wisłę nałożono nadzór finansowy, a także infrastrukturalny.

Ten ostatni, jak na Twitterze poinformował wiceprezes Wisły Kraków, Damian Dukat, związany jest z wygasającą umową najmu stadionu miejskiego.

Źródło: PZPN


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


15    Komentarze:

adam10
licencja
bardzo dobra informacja. Ale jedna rzecz mnie dziwi o ile ten nadzór finansowy można jeszcze zrozumieć choć mam nadzieję, że w kolejnym sezonie już takiego nie będzie i wyjdziemy całkowicie na prostą o tyle dziwi infrastrukturalny. Możliwe, że chodzi o nową umowę na wynajem stadionu. Może coś więcej redakcja wie???

26            -9
~~~Stefan
Nadzór infrastrukturalny?
Dlaczego Wisła ma nadzór infrastrukturalny? O co tutaj chodzi?

12            -9
~~~PAC
Licencja
adam10 myślę, że masz racje z tym stadionem bo obecna umowa jest do 30 czerwca a nowa nadal negocjowana.

23            -2
~~~FanNatic9 0Abg!!!
Huuraaa
WystartUjemy oby oo Mistrza😉😂

16            -8
David875
Czemu ten nadzór?
Czyżby stadion nie spełniał wymogów? :D :D :D Finanse są, aż w tak złym stanie, że nadzór musi być?

11            -15
~~~Szczurek
Licencja
TT Damian DUKAT " Gdyż kończy się umowa na stadion"

27            -1
~~~Fannn
@~~~Stefan
Zapewne ze względu na masakryczne długi które z każdym dniem rosną . O tym się nie mówi :/

11            -57
~~~goal
Dobra wiadomość.
Ciekawe, które kluby mają jeszcze nadzór i czy są jakieś, którym licencji na razie nie przyznano. A co do nadzoru, to dopóki będą jakiekolwiek zaległości w wypłatach lub innych zobowiązaniach, to nadzór będzie obowiązywał.

10            -1
Tss
Fannn
Jakby długi były masakryczne to nie dostalibyśmy licencji, a przyznali nam nawet na europejskie puchary. Wiadomo że ciągle są długi (głównie za stadion) ale po tym okienku transferowym zaczniemy wychodzić na plus

22            -3
~~~tw Bolek
Nadzór
Warszawka się poprostu boi że jak się nie dogadamy z Majchrowskim to wymyślimy żeby grać na Błoniach. Po to ten nadzór.

22            -2
~~~stud
Nie wiem dlaczego
ALe przypomniał mi się tekst złotoustego bednarza sprzed 5 lat: link » Kurcze to już tyle czasu minęło. Ale co najważniesze, uwierzyłem mu wtedy. To był też czas kiedy Franek Smuda zapowiadał 4-5 transferów w zimę i to piłkarzy do pierwszego składu. Zastanawiam się po latach, czy Cupiał im tak obiecał, czy nie wiedzieli co mówią?

4            -4
kitsun
@stud:
Chodziło o to by nakręcić sprzedaż karnetów. Tak samo przed sprzedażą robi aktualna p. Prezes obiecując kilkunastokrotne zwiększenie budżetu: link » i inne kłopoty bogactwa.

10            -15
~~~n3thu
czytajcie ze zrozumieniem
Pytacie dlaczego nadzór infrastrukturalny... a co jest napisane? "Jednocześnie na Wisłę nałożono nadzór finansowy, a także infrastrukturalny. Ten ostatni, jak na Twitterze poinformował wiceprezes Wisły Kraków, Damian Dukat, związany jest z wygasającą umową najmu stadionu miejskiego." Ten ostatni, tj infrastrukturalny, jest związany z wygasającą umową najmu.

11            -1
szczebelek
Trudno wyciągnąć dobrego Polaka..
Zawodnicy, którzy ponoć byli w zainteresowaniu Wisły z pierwszej ligi będą prawdopodobnie grali w innych barwach... Gąska ponoć dogadał się ze Śląskiem z zespołem, który w tym sezonie stawiał na otrzaskanych ligowców nagle będzie stawiał na 20-letniego pomocnika? Trudno mi uwierzyć, ponoć Lobajko też się znalazł w ich orbicie zainteresowań, Śląsk może nas przebić kontraktem i osobą Gąski. Do tego Banaszewskim zainteresowała się Lechia, więc będzie ciężko. Do tego Górnik ponoć ma długi i mniejszy budżet od Wisły, a dochodzą słuchy, że 100 tys. euro są w stanie dać za zawodnika... Nawet jeśli to miała być część kwoty uzyskanej przy sprzedaży Żurkowskiego i Kadziora to i tak jest dziwne. Obstawiam, że Wisla najprędzej wyciągnie kogoś z Gieksy.

4            -2
~~~bongo bongo
@FANN
Poczekaj z takimi oskarżeniami do połowy sierpnia kiedy to EY pokaże raport "Ekstrakklasa Piłkarskiego Biznesu". Wtedy będzie można porównać czy w ciągu ostatniego roku zadłużenie wzrosło czy zmalało. Oraz jak wyglądają finanse klubu.

4            -1