Środa, 18 lipca 2018 r.

Oficjalnie: Wisła Kraków zostaje na Reymonta!

W imieniu Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu podpisał ze spółką Ekstraklasa SA umowę cesji wierzytelności Wisły Kraków SA. Spółka zapłaci Gminie ok. 4 miliony 600 tysięcy złotych tytułem spłaty zadłużenia klubu sportowego z odsetkami wobec ZIKiT za dzierżawę stadionu przy ulicy Reymonta. Pierwsza wpłata zostanie zrealizowana w najbliższych dniach - podała oficjalna strona Wisły Kraków.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisał z kolei umowę na krótkotrwałe udostępnienie Stadionu pomiędzy Gminą Miejską Kraków, a Wisłą Kraków SA.

Na podstawie tego dokumentu piłkarze "Białej Gwiazdy" rozegrają na stadionie przy ul. Reymonta trzy mecze rozgrywek Ekstraklasy: 21 lipca z Arką Gdynia, 27 lipca z Miedzią Legnica i 10 sierpnia z Wisłą Płock.

Warunkiem koniecznym udostępnienia Wiśle Kraków SA Stadionu Miejskiego im. H. Reymana na wspomniane spotkania jest wpłata na 48 godzin przed planowanym rozpoczęciem każdego z tych meczów kwoty 100 000 zł netto, plus VAT. Pierwszy przelew trafił już na konto ZIS.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


25    Komentarze:

GrzegorzS
Dobrze, od rana zeszła prawie
100 karnetów i to jest dobre info, bo teraz powinno tempo sprzedaży wzrosnąc. Może dobijemy przed liga do 4/5 tysięcy to było by dobrym info. Polegli mający puchary i sukcesa sprzedali ich coś ponad 6 tysięcy. 5000 sprzedanych karnetów świadczyło, by o tym, ze połowa tych kibiców co zawsze sa na meczu ten karnet kupiła.

31            -5
GrzegorzS
Od 12.00 rusza
sprzedaż biletów.

20            -2
janly
Cóż za ogromny sukces Zarządu !!!
Zgłaszam wniosek aby podnieść im pensje !!! Szybciutko bo niewiele im czasu zostało...

107            -14
~~~Radekrrrr r
długi
a wcześniej Wisła zapłaciła 1 mln z przelewu za Carlitosa, więc został jeszcze tylko 1 mln i długi za stadion znikną. Może ten transfer Marcelo dojdzie do skutku i znajdzie się ta bańka :) teraz trzeba kupować jak najwięcej biletów, karnetów, koszulek żeby było na bieżącą działalność. I miejmy nadzieję że za kilka miesięcy wyjdzemy na prostą :) teraz niech tylko piłkarze zadbają o wynik a na trybunach niech będzie doping na poziomie i tylko dla Wisełki, niech to będzie nasze święto! razem z tego wyjdziemy!! DAMY RADĘ!!!!!

25            -29
~~~rudas83
cóż możemy
Gardzę zARZĄDEM ale nic poza tym nie zrobię. Jedyne co mogę, to pokazać, że w nas siła - czyli kibicach. Dajmy naprawdę bodziec tym pseudo działaczom i zapełnijmy stadion na tym pierwszym meczu. Nie zważajmy na to, że w ataku zagra Kobra a nie Carlos..... Damy porządny zastrzyk pieniędzy dla klubu, chwilowe wotum dla Zarządu. My zrobimy ze swojej strony dużo, zobaczymy jak działać będą dukaty,

21            -30
woytek1974
W obliczu wyzwania
Wstyd, że dogadują się o nas bez nas. Wprawdzie to pokazuje jak marketingowo Wisła jest ważna dla Ekstraklasy SA ale teraz tylko od nas kibiców Białej Gwiazdy zależy czy uratujemy klub. Nie wystarczy jednorazowy zryw. Potrzeba systematycznego działania. Dajmy sobie pół roku. Bez względu na wszystko dajmy sobie czas do końca roku aby wyprowadzić Wisłę na prostą! Chciałbym aby z naszych wpływów były realizowane opłaty za udostępnianie stadionu ale także wynagrodzenie dla piłkarzy tak aby nie musieli martwić się o to czy pensje wpłyną na konto. Chciałbym aby była taka zależność: my płacimy za bilety i pamiątki, piłkarze grają dla nas i nie muszą się martwić o swoje pensje. My wymagamy a oni gryzą trawę w każdym meczu. Najważniejsze jest teraz aby Zarząd przedstawił nam Kibicom sytuację finansową klubu.

31            -10
Seba
Karnety
@GrzegorzS Karnetów zeszło od rana o wiele wiecej, bo ok 300. Także wiecej niż przez ostatnie 3 dni.

29            -3
ddd
Teraz
PO BILETY!! Wisła nas potrzebuje,nieudolny zarząd nas nie wyciągnie z tego bagna. To MY musimy się zmobilizować- JJJBG!!

38            -2
~~~UcheJ1
A gdzie można
sprawdzić ile zeszło karnetów? Gdzie to sprawdzacie?

16            -3
~~~ABG22
Majchrowskiego szlag trafia!
Niech sie piesn niesie przez R22!!

21            -17
~~~TS77
????
Radekrrr@ jak ty to liczysz ? Skąd ci się wziął tylko milion do spłaty? Na razie spłacili tylko milion

15            -3
~~~markos
Pytanie brzmi - co potem?
Skoro, jeszcze niedawno, Pani prezes twierdziła, że sprawa z inwestorem nie upadła, to może już czas powiedzieć - "sprawdzam", klub taki jak Wisła, nie może tak długo trwać niejako w zawieszeniu, (odnośnie inwestora) , biorąc pod uwagę obecną sytuację finansową klubu, to nie jest zabawa "w kotka i myszkę", również w stosunku do kibiców.

27            -8
Pomian
Brakuje nam 12 spotkań...
Taka sytuacja Wisły, to chyba ewenement na skalę ogólnopolską, jak nie światową... Nawet Widzew będący w 3 lidze, klub, który zaczął od zera mógł się nie martwić o swój stadion. Widać, że miasto silnie złapało Wisłę za głowę i nie zamierza popuścić i chyba nie popuści. Może warto zobaczyć kiedy u nas, to "klubowe domino" zaczęło się sypać: 1.) był koniec ligi i brak miejsca dającego grę w pucharach, potem 2.) zadziwiające odejście Lioncha, gdyż miał zostać, zwolnienie 3.) dyrektora, 4.) trenera i 5.) pożegnanie całkiem niezłego bramkarza, 6.) rozwiązanie kontraktu z pomocnikiem, który był zakontraktowany pół roku wcześniej, 7.) odejście króla strzelców do największego konkurenta w lidze, oraz 8.) niekończąca się saga ze stadionem. Jak każdy widzi wiele tego jest jak na jeden klub, niemal na ten sam czas. Ciekawe o ilu rzeczach jeszcze nie wiemy i ile jeszcze wyjdzie na jaw w niedługim czasie? Akcja z plakatami godna podziwu, ale kibice nie uciągną profesjonalnego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej wliczając to polskie wcale nie duże średnie zarobki. Po drugie wcale ta akcja, jak można przeczytać w wielu wypowiedziach kibiców nie jest tak bardzo uwielbiana, na co składa się szereg elementów licząc od bojkotu w 2014 r. do teraz.

26            -6
Polak mały
Jeszcze Wisła nie zginęła
ZAPRASZAM do kas...tych co przeklinaja zarząd tych którzy podobno są kibicami.tych co co kupuja tylko bilety na mecz z legią dla całej rodziny.tych co tyle z Wisłą kiedyś przeszli.bohaterów wyjazdów ustawek i tym podobnych co by poszli ale w kieszeni mają tylko na jednego browara.tych co tak regularnie jeszcze na II ligę chodzili.tych co rozumieją że zawodowa piłka to biznes i potrzebuje dutkow na Neymarów itp .puki co wszyscy jesteście współodpowiedzialni za klub.macie swoje prawa ale i obowiązki. Jeśli lezy wam na sercu dobro Wisły. ..chodzcie na mecze.może byc średnio z grą ale chodzic trzeba.obojętność to powolny zgon .wierność to nadzieja na jutro

25            -12
~~~rafal k.
a ja swoje przyrzeczenie podtrzymuje
Dopóki zarząd nie poda się do dymisji a za zarzadzanie odpowiedzialni beda ludzie spoza Skkw nie zasiąde na trybunach!dosc kompromitowania klubu!kwota transferowa za Carlitosa powinno się zając Cba!

52            -23
~~~inek
SKWK
Czekam, że na "C" wszystkie karnety będą sprzedane. Czekam na Wasze działanie.

55            -4
~~~Jjj
Eh
To wszystko wygląda jakby klub był w B klasie...

33            -4
~~~K9787
Carlitos transfer
Zgadzam się z Rafałem. K najlepszy napastnik polskiej ligi idzie za taką kwotę? I wy w ro wierzycie? 3

31            -15
~~~pozdro
@Polak mały
pójdę pierwszy i kupię nawet trzy ale jest jeden warunek. Wisła SSA ma zostać samodzielną spółką bez ingerencji TS - przynajmniej w tym, obecnym kształcie.

41            -10
~~~pozdro
@~~~pozdro
zapomniałem dodać że kibice spod znaku SKWK też powinni zostać oddzieleni wyraźnie od SSA bo w końcu są tylko kibicami jak cała reszta. Co nie znaczy że nie mogą działać - mogą ale na innych zasadach.

21            -8
~~~Wilga
Warto
przyjść bo to może być jeden z ostatnich meczów Wisły.

15            -7
~~~Ryba Akwariowa
@~~~pozdro
SSA dawno już nie funkcjonuje (i chyba nigdy nie funkcjonowało) pod "ochroną" TS. SSA to masz u siebie na kałuży. U nas jest SA.

14            -7
~~~Kibol z Reymonta
Apel do Zarzadu:
Dajcie ogłoszenie na Allegro i OLX-a następujacej tresci: Sprzedam 100% akcji klubu piłkarskiego Wisła Krakow. Tylko powazne oferty kierowac na adres: Reymonta 22 KRAKOW.Myślę ,ze odzew bedzie znacznie większy niz to co dotychczas zrobiliscie w tej sprawie.

30            -9
~~~Gienio
Gangster Majcrowski wycisnął Wisłę jak cytrynę.
Gangster Majcrowski wycisnął Wisłę jak cytrynę. Chociaż zarząd też jest trochę winny. Ale to co zrobił ten komuch to zbrodnia. Facet chciał zniszczyć krakowski klub, chciał go doprowadzić do upadku. Ten gość nie może zostać u władzy. Ktokolwiek, byle nie ten dywersant. Przecież kamienice w Krakowie też kradną "na reprywatyzację". Afery koruypcyjne u Majchrowszczaka to norma. Gdyby nie Ekstraklasa i Boniek (chyba odkupił poprzednie winy wobec Wisły), to Majchrowskiemu udałoby się zniszczyć Wisłę. No ale na pewno znajdzie się wielu "kibiców", którzy na niego zagłosują. Oni na upadek czekali. Oni zdrajców jak Cierzniak, Mączyński i Carlitos hołubią. Więc teraz pewnie płaczą.

17            -19
Gannicus
Cena stadionu
A ja dalej nie rozumiem dlaczego wynajmujemy cały stadion i płacimy 123 tys. skoro będzie nas max 10-12 tys. A Garbarnia płaci 17 tyś.za ok.4 tys. miejsc. Czy ktoś w końcu coś z tym zrobi czy u Majchra są równi i równiejsi?

20            -7