Czwartek, 26 lipca 2018 r.

Maciej Stolarczyk przed meczem z Miedzią: - Mamy swój plan do zrealizowania i będziemy chcieli go zaprezentować

- Z wielu rzeczy bylem zadowolony, które wystąpiły w naszym ostatnim meczu. Z wielu momentów w nim - byłem zadowolonym, ale to co jest kluczowe, czyli punkty, niestety nie zostały po naszej stronie. Dlatego też zdaję sobie sprawę, że jutro kluczowe będzie zwycięstwo. To taki lekki banał, ale po tym co zaprezentowaliśmy w naszym ostatnim występie, to jest dla nas kluczowe - aby to co zawodnicy zrobili na boisku, przełożyło się na wynik - mówił na konferencji prasowej, przed meczem z Miedzią Legnica, trener Wisły Kraków, Maciej Stolarczyk.

- Jeśli chodzi o zespół z Legnicy, to pomimo tego, że jest to beniaminek, to jest zespołem, który posiada w swoim składzie zawodników, którzy mają doświadczenie na polu ekstraklasowym i wiedzą na czym polegają te rozgrywki, jaka jest ich specyfika. Pod tym kątem jest to zespół doświadczony, ale mamy swój plan do zrealizowania i będziemy chcieli go zaprezentować - przyznał trener.

- Skuteczność to jeden z akcentów, nad którym pracowaliśmy i nad którym pracujemy, bo rzeczywiście mieliśmy kilka szans w meczu z Arką, ale też ćwiczyliśmy elementy związane z organizacją gry, bo tutaj zgodnie z tym co sobie zakładamy - musieliśmy pewne elementy przećwiczyć. I to zajęło nam czas w tym tygodniu. Aspekty związane ze strzelaniem bramek, jak i z bronieniem, staram się rozłożyć na cały zespół i tak też widzę ten jutrzejszy mecz - mówił Stolarczyk.

W inaugurującym ligę spotkaniu z Arką Gdynia wiślacy blisko byli zwycięstwa, ale m.in. nie wykorzystali rzutu karnego. Trener Wisły został więc zapytany o to, czy zmieniła się hierarchia strzelców, jeśli chodzi o "jedenastki".

- Nie zdradzę tego, bo nie będę ułatwiał tego przeciwnikowi, ale po długiej dyskusji rzeczywiście mamy wyznaczonych egzekutorów w kolejności do tego elementu. Chcę podkreślić, że są to osoby typowane przeze mnie i są to osoby, które wiedzą jak to zrobić. Nie zawsze się to udaje, ale to jest naturalne w piłce, nie ma stuprocentowej skuteczności, jeśli chodzi o ten element, choć teoretycznie uznawane jest to za sytuację stuprocentową - powiedział.

Co zrozumiałe opiekun zespołu Wisły nie chciał zdradzić nic odnośnie składu, jaki wybiegnie jutro wieczorem.

- Oceniam zespół przez pryzmat ostatniego meczu, ale też jak wygląda w pracy codziennej, poprzez analizę, poprzez wyniki badań jakie robimy na co dzień, wynik badań krwi - i są to wszystko elementy, na które składa się wyjściowa jedenastka. Mam pewien plan na jutrzejszy mecz, ale nie chcę go zdradzać. Nie chcę zdradzać, czy będą zmiany, czy też nie. Chcę to zostawić do samego końca, ponieważ nie mamy aż tak licznej grupy, abym mógł odkrywać wszystkie karty. Oprócz zawodników kontuzjowanych wszyscy są gotowi do gry i są w pełni przygotowani do jutrzejszego spotkania - mówił szkoleniowiec.

Nie mogło też nie paść pytania o kolejne zawirowania wokół Wisły, tym razem te związane z odejściem Frana Véleza oraz plotkach o planach na takie rozstanie się z klubem także kolejnych zawodników...

- Powiem trochę przewrotnie. Chcę być i chcę mieć wokół siebie ludzi, którzy chcą tutaj być. Oczywiście dochodzą do mnie różne głosy, różne sygnały, ale o tych rzeczach nie dyskutujemy, nie rozmawiamy. Pewne elementy zostały uzgodnione, pewne sytuacje zostały przedstawione i osoby będące w klubie oczywiście to w danym momencie zaakceptowały. Nie słyszałem i nikt do mnie nie przychodził mówiąc do mnie, że chce odejść, bo to działa w dwie strony. Każdy ma kontrakt i jest to dla mnie rzecz nienaturalna, że tego typu sytuacja się pojawia. Kontrakt obowiązuje dwie strony, ale dla mnie istotne jest to, że ludzie, których mam w szatni chcą tutaj być i chcą zrobić wszystko, żeby zagrać i pokazać się z jak najlepszej strony. Taką mam od nich deklarację i to mi wystarczy. A czy jestem psychologiem w zespole? To jest część roli, jaką musi pełnić trener. W każdym miejscu gdzie się pracuje są pewne realia i trzeba się z nimi zmierzyć. Ja zdaję sobie z tego wszystkiego sprawę, z czym musimy tutaj walczyć, ale kluczową dla nas walką jest ta z najbliższym przeciwnikiem - Miedzią Legnica. A cała reszta to rzeczy, które staram się zostawić z boku i staram się jak najlepiej przygotować zespół do tego, co nas czeka w nadchodzącym meczu - skwitował Stolarczyk.

Trener Wisły zdradził także, że Wisła wciąż szuka wzmocnień naszej okrojonej tego lata kadry.

- Nadal szukamy zawodników do naszego zespołu. Nie będę mówił o pozycjach, na jakich mamy priorytety, ale zawodników szukamy po to, żeby wzmocnić rywalizację, żeby podnosić umiejętności zawodników, bo tylko rywalizacja na to pozwala. Cały czas analizujemy możliwości jakie mamy. Są one ograniczone, bo wszystkie zespoły są w procesie treningowym i są to z reguły zawodnicy, którzy są niezadowoleni w swoich zespołach, albo tacy, którzy nie grają, czy nie udało im się dotychczas znaleźć klubu, a tych jest niewielu. Musimy rzeczywiście bardzo mocno analizować te kandydatury, które posiadamy - mówił trener.

- Zapraszam na jutrzejsze spotkanie. Liczę też na kibiców, którzy pomogą nam w jutrzejszym meczu, pomimo tego, że do "siedemdziesiątej" może być bez bramek - śmiał się na zakończenie trener Stolarczyk.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


13    Komentarze:

~~~FanNatic9 0Abg!!!
Tej drużynie potrzebny jest napastnik i wsparcie z
Kibiców z Trybun a wierze ze Zwycięstwa przy R22 będą często 😉😉

41            -8
~~~Radekrrrr r
Tylko zwycięstwo
Tylko zwycięstwo rozbudzi naszą wiarę i nadzieję oraz przyciągnie jeszcze więcej kibiców! JAZDA po 3 PKT!!

47            -3
~~~Prezes.
A może Rafał Kurzawa...?
Rafał Kurzawa nie chciał przedłużyć umowy z Górnikiem Zabrze, a może po prostu chciałby się wypromować w Wiśle Kraków...? Zapytać warto - podobno mamy nowy plan na ten sezon. A na tle naszej drużynki mógłby by nieźle błysnąć.

17            -38
~~~Jaropriv
Fakty
Ta druzyna miala napastnika. Oddala go za darmo. Teraz za ulamek tego darmo (o ile ten ulamek sie znajdzie) moze miec co najwyzej podrobe napastnika. Ta druzyna mial tez o niebo wiecej kibicow przychodzacych na mecze ale zarzad wszystko spieprzyl i odbudowa tego bedzie szalenie trudna

20            -11
~~~Wilga
Nagła potrzeba
powinni kupioć kogoś kto przynajmniej z karnego strzeli gola.

10            -11
~~~-wanilia
pilne pytanie
Chcę kupić bilet dla ziomka przez stronę. Zalogowałem się, wpisałem jego dane, wybrałem miejsce i wychodzi mi, że mogę kupić bilet z kartą kibica (za 40pln standardowo na E24), ale ziom nie ma karty kibica. O co chodzi? Czy on wejdzie na ten bilet? Bo z cennika wychodzi, że bez KK 45pln. Kupuję z mojego konta, ja mam już bilet i oczywiście KK.

5            -6
~~~Fan Miedzi
Fan Miedzi
Wisła nie wygra tego meczu z Miedzią ... powiem więcej gdyby padł w tym meczu jakimś cudem remis to będzie to dla Mnie porażka Miedzi ;-)

7            -28
~~~Lando
TSW
Fan Miedzi wstawaj... Posrałeś się..

16            -3
pawelkaper1
@Fan MIedzi
Tak kolego, a świnie latały...

6            -5
~~~hazi
Stolarczyk
Przyznam szczerze, że byłem wielkim przeciwnikiem zatrudnienia Stolarczyka. Czytam te jego wypowiedzi i jedno muszę przyznać. Jest szczery. Nie opowiada jakiś farmazonów jak hiszpańscy bajkopisarzem, mówi jak jest. Za to plus i mam nadzieje na dobrą grę dzis:-) :-)

13            -3
~~~Marcin72
WISŁA MIEDZ
Boje się tego meczu z naszym atakiem i naszą nieskutecznoscia

4            -7
matmax
@~~~Fan Miedzi
I masz rację bo jesteś kibicem Miedzi. Szkoda tylko, że wszystko pójdzie nie po twojej myśli. Poradzę ci coś - skup się na następnym meczu Miedzi

8            -2
~~~Acharavi
Skoro Kiko wciąż jest na naszej liście płac...
to może dogadać się z nim i zrobić go naszym skautem wydaje się,że rozeznanie w II i III lidze hiszpańskiej ma niezłe i może znalazł by jakąś perełkę za grosze...

3            -4