Piątek, 10 sierpnia 2018 r.

Transmisja losowania 1/32 finału Pucharu Polski

Punktualnie o godzinie 12:00, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, rozpocznie się losowanie pierwszej rundy Pucharu Polski. Piłkarze krakowskiej Wisły poznają podczas niego swojego pierwszego rywala w tych rozgrywkach. Na kanale Youtube "Łączy nas piłka" przeprowadzona zostanie transmisja z tego wydarzenia, na którą zapraszamy.W rywalizacji o Puchar Polski od sezonu 2018/2019 nastąpi kilka zmian regulaminowych.

Kluby Ekstraklasy rozpoczną rywalizację już od 1/32 finału, a nie jak poprzednio od 1/16 finału. Nie będzie też jednego głównego losowania, w którym wyłaniano pełną "drabinkę". Oddzielne losowanie odbywać się będzie przed każdą rundą.

Kluby zobowiązane są do wystawienia w składzie w trakcie całego meczu minimum jednego zawodnika młodzieżowego (aktualnie rocznik 1998 lub młodszy). Ponadto w trakcie ewentualnej dogrywki - możliwe będzie dokonanie czwartej zmiany zawodnika.

W rywalizacji pucharowej nie będzie ponadto spotkań rozgrywanych systemem "mecz i rewanż". Zmianie uległa także wysokość nagrody dla zwycięzcy Pucharu Polski, która zwiększa się z 1 mln złotych do aż 3 mln.

Źródło: PZPN


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

wislakzWisły
To są chyba jedyne puchary
w których Legia może ugrać coś więcej niż awans do drugiej rundy :lol: Z naciskiem na "może" hahaha

18            -6
~~~wiślak90b r
Puchar
W lidze grać na pół gwizdka a skupić się na Pucharze Polski 3mln i szansa na Europejskie Puchary....panowie warto zaryzykować i włączyć się na poważnie w walke o ten puchar

18            -2
GrzegorzS
Z ta lechia to miałem przeczucie
i zagramy z nia w dobrym układzie bo u siebie a taki mecz to dodatkowa kasa dla klubu

10            -2