Wtorek, 14 sierpnia 2018 r.

Wisła Kraków zagra z Victorią 1918 Jaworzno

Piłkarze krakowskiej Wisły zmierzą się w towarzyskiej potyczce z drużyną Victorii 1918 Jaworzno, a spotkanie to uświetnić ma 100-lecie tego występującego w wadowickiej lidze okręgowej klubu. Mecz zaplanowano na 7 września bieżącego roku, na godzinę 17:00 i odbędzie się on na Stadionie Miejskim Victoria.

Dla wiślaków to nie pierwszy tego typu mecz w ostatnich latach.

W czerwcu br. "Biała Gwiazda" uświetniła stulecie Babiej Góry Sucha Beskidzka, a przed rokiem 95-lecie Skawinki Skawina oraz 70-lecie Olimpii Wojnicz.

W 2016 roku jubileusz 95-lecia świętowaliśmy ponadto z Bocheńskim KS, a rok wcześniej 105-lecie Koszarawy Żywiec oraz identyczną rocznicę powstania Polonii Przemyśl. Sięgając jeszcze dalej, a więc roku 2014 - zagraliśmy ponadto z okazji 95-lecia Soły Oświęcim.

Źródło: victoria1918.jaworzno.pl, własne


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~Wiślackie Jaworzno
Całe Jaworzno
Całe Jaworzno za Wisłą !

50            -3
~~~Jarek
Jubileusze
2013 na 90-lecie Kalwarianki

6            -5
~~~Rozpierdu cha2018
Buahahaha
Koalicja judaszy w 7egii sie powiekszy. Podobno Stolarski za Michalaka na wymianę. Jest 4 do bryżdża... teraz tylko po mistrzowsku prosze odpasc z LE.... bramkarz obronca pomocnik napastnik w kazdej formacji ma byc ferment.... hehe.

24            -5
~~~felo-tsw
2 kluby z jednego miasta
podlegające pod 2 zupełnie różne okręgowe związki? Dlaczego Victoria gra w małopolskiej okręgówce, a inny klub z Jaworzna, ich lokalny rywal - Szczakowianka w śląskiej? To chyba ewenement na skalę kraju

4            -1