Czwartek, 16 sierpnia 2018 r.

Marzena Sarapata: - Akcjonariat Wisły Kraków SA może się zmienić

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na której Zarząd Wisły Kraków SA został oficjalnie powiększony o osobę Daniela Gołdy, o sprawy finansowe wiślackiej spółki została zapytana Prezes naszego klubu, Pani Marzena Sarapata. - Sytuacja finansowa klubu i to, że jest ona trudna, nie wynika z tego, że nad Wisłą Kraków - mówiąc kolokwialnie - "wisi" jakiś dług, który może zostać w każdej chwili wyegzekwowany przez wierzyciela, co spowoduje, że nie będzie możliwe dalsze funkcjonowanie klubu - przyznała Sarapata.

- Mówię o tym dlatego, bo jakiś czas temu takie należności były i takie niebezpieczeństwo istniało. W szczególności wtedy, gdy ostatecznie doszło do orzeczenia w sprawie naszych byłych serbskich piłkarzy. To był jeden z takich przykładów. W tej chwili musimy włożyć całą swoją siłę w to, aby zapewnić klubowi bieżące funkcjonowanie - w tym celu robimy audyt. Ten audyt jest trochę w cudzysłowie, bo klub jest bardzo szczegółowo audytowany co pół roku, natomiast ta sytuacja związana jest ze stadionem. Musieliśmy bowiem zapłacić kwotę, która nie była w budżecie klubu przewidziana w tym okresie. Ta wierzytelność była przedmiotem sporu sądowego. Jej wymagalność była odłożona w czasie, co było konieczne, ponieważ właścicielem klub nie jest inwestor, który może go wspomóc własnym majątkiem, jak to było do sierpnia 2016 roku i dlatego też pewne płatności, które są możliwe do odłożenia odkładamy, aby móc na bieżąco i spokojnie funkcjonować - mówiła Prezes Wisły Kraków SA.

Wkrótce klub czeka kolejny ważny moment, a więc wykazanie finansowej poprawności funkcjonowania, związanej z procesem licencyjnym.

- Jeśli chodzi o należności licencyjne, czyli te, z których będziemy rozliczeni do 30 września br., to nie ma zagrożenia żebyśmy tej licencji nie utrzymali. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych ujemnych konsekwencji - punktowych myślę, że na pewno nie. W ciągu kilku dni będziemy wiedzieć ile finalnie może Wiśle Kraków brakować środków, ale w polityce finansowej i w jej zarządzaniu nic się nie zmienia. Wciąż staramy się o pozyskanie dodatkowego finansowania i warto powiedzieć o projekcie, nad którym pracujemy i o którym szerzej powiemy w najbliższym czasie. Jak tylko będzie podpisana umowa trójstronna, to na pewno państwu ją przedstawimy. Chodzi o obniżenie należności za stadion, tzn. znalezienie takiego modelu płatności za niego, aby było to nie tylko zgodne z prawem, ale i z polityką miasta. Chcemy wyciągnąć z tego stadionu jak najwięcej. To też jest droga, którą na pewno pójdziemy, chcąc dokonać polepszenia sytuacji finansowej. W tej chwili mogę natomiast powiedzieć, że udało nam się zredukować wydatki klubu o niemal 5 milionów złotych, jeśli chodzi o porównanie do poprzedniego sezonu. Będziemy to robić dalej, na tyle, na ile będzie to możliwe, bez utraty jakości w jakiejkolwiek dziedzinie i obszarze funkcjonowania. Nieustająco rozmawiamy również z potencjalnymi sponsorami, jak i - czego nie ukrywam - inwestorami, ale nic więcej na ten temat nie mogę więcej powiedzieć - przyznała Prezes Wisły Kraków.

I choć Marzena Sarapata z góry powiedziała, że w temacie "inwestorskim" nie może zbyt wiele zdradzić, to właśnie takiego modelu działania klubu, z inwestorem, który go wspomoże, najmocniej oczekują kibice.

- Pozwolę sobie zacząć od tego, że od roku, gdy skończył się czas, w którym prawo pierwokupu przysługiwało poprzedniemu właścicielowi, zmieniły się też warunki, na których Towarzystwo Sportowe Wisła może prowadzić rozmowy dotyczące potencjalnego inwestora. Nieustannie pojawiają się więc osoby, które zgłaszają zainteresowanie zakupem czy to części, czy całości akcji spółki. Żadna z dotychczas prowadzonych rozmów nie przyniosła jednak nic, a mam na myśli dokument, czy deklarację, za którą można wziąć odpowiedzialność i powiedzieć, że jest to poważna sprawa. Jedyną sytuacją, o której Państwu mówiliśmy, była ta, w której była i jest podpisana umowa przedwstępna... Znam temat, który pojawił się niedawno w mediach, ale nie różni się on od tych, które tutaj przedstawiam. W zasadzie nie ma na tę chwilę o czym mówić, a doświadczenie uczy, że powiedzenie jednego słowa za dużo szkodzi negocjacjom. Pozwolę więc sobie powiedzieć, że prowadzimy rozmowy z kilkoma osobami - i mam tutaj na myśli zarówno podmioty fizyczne, jak i prawne. Nie mam tutaj na myśli "grupy krakowskich biznesmenów", ale mam na myśli kilka możliwych działań, w których akcjonariat Wisły Kraków SA może się zmienić - zakończyła Pani Prezes Wisły.


 KK, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

~~~Prawdziwy Wiślak
Wisła zasługuje na dobrego inwestora
Jako kibic, były sponsor i działacz liczę na to, że Moja Wisła pozbędzie się wszystkich ludzi "miśka", obok nowego wiceprezesa siedział człowiek "miśka" , więc pani Marzeno możemy pani uwierzyć jak pani będzie uwolniona od swojego byłego klienta t.z "miśka" ze swojego otoczenia! W Wiśle kiedyś w Zarządzie byli Rektorzy Krakowskich Uczelni, znakomici prawnicy, prezesi spółek prawa handlowego, a kto jest dzisiaj sami widzimy. Młody bez doświadczenia w biznesie nowy wiceprezes nie zbawi Wisły. Dzięki "Stolarowi", "Głowie" piłkarze jako tako grają, a jak "Brozio" zdecyduje się na grę to w tym składzie powinni wejść do górnej ósemki! Prawdziwi kibice Wisełki chcą chodzić na mecze ze swoimi dziećmi, żonami, wnukami, ale chcą kulturalnego dopingu, bez rac, przekleństw itp. Życzę Mojej Kochanej Wisełce, aby się pozbyła problemów i kiboli!

134            -6
~~~xxx
eh!
Naprawde nie można znaleść w tych nieustannie zgłszających sie osób- znaleść kogoś odpowiedzialnego- nawet tylko na sponsoring?! Wszystkie kluby pozyskują sponsorów bez problemu- nawet zadłużona po uszy Lechia, Wisła Płock ( Orlen) - a My ciągle przeprowadzamy rozmowy z ktorych i tak nic nie wynika pozniej! Cos mi tu nie gra.Najbardziej utytułowany polski klub, kibice na calym swiecie, jeden z najbardziej medialnych- a zwykłego powaznego sponsora, nie mówiąc juz o wlascicielu- od lat nie moze znalesc.Ten zarząd jest totalnie nieudolny niestety.Znowu te opowiadanie pani prezes o niczym, zaslanianie sie tajemnicą, zapewnienie o rozmowach itp, a miesiac za miesiacem mija, w totalnym marazmie, i bez widoków na przyszłość.Dodatkowo jeszcze pan vice prezes Goła z tej samej paczki- zero świerzości, zero nowych pomysłów.

79            -12
~~~FanNatic9 0ABG!!!
Zredukowanie wydatków o 5 mil zl
Nie odbije się na wyniku sportowym w to wierzę . I wykoncu przyjdzie ktoś kto wesprze klub kasa

12            -29
~~~stachu
genialne
stwierdzenie że "Akcjonariat Wisły Kraków SA może się zmienić" to idealny przykład jak powiedzieć coś tak żeby nic nie powiedzieć.

60            -7
~~~daf
Wiem, że nic nie wiem.
Przeczytałem dwa razy i mimo to nie jestem pewien, co właściwie ma na myśli Pani Prezes...

48            -9
~~~Dei
Że tak powiem
Wielkie g..... Wnoszą nowego te wszystkie konferencje. Więcej się można z tym dowiedzieć niż niby z pierwszej ręki. Parodia. Dalej Wam dawać pieniążki?? Za co i na co dokładnie??!!??!!

31            -6
~~~Prezes.
Informacje za 840 tys. rocznie...?
Czy za wynagrodzenie około 1 mln złotych na rok/2 os. można mówić: "...warto powiedzieć o projekcie, nad którym pracujemy i o którym szerzej powiemy w najbliższym czasie"; "...nieustająco rozmawiamy również z potencjalnymi sponsorami, ..., ale nic więcej na ten temat nie mogę więcej powiedzieć"; "...Żadna z dotychczas prowadzonych rozmów nie przyniosła jednak nic"; "...W zasadzie nie ma na tę chwilę o czym mówić". Naprawdę należy składać się na ratunek dla Naszego Klubu? Kto wypłaca te pensje...? To jakaś Fatamorgana...? Wczoraj widzieliśmy, gdzie jesteśmy w Europie. Otwórzmy Oczy! Prosta rada. Otwórzmy sprawozdanie finansowe na konferencji prasowej i odnieśmy się do każdego punktu. Również do wynagrodzeń, nie tylko piłkarzy, ale i działaczy. O przepraszam, za ostro pomarzyłem - to naprawdę był tylko żart. Bez obaw Pani Prezes - przecież to tylko tajemny Biznes (Łączy nas tylko...).

23            -4
~~~wiślak z krk
do Prezes
Dlaczego te tematy nie były dosłownie poruszone na spotkaniu w restauracji z Panią Prezes ???

13            -2
~~~ancymon
ancymon
typowe nawijanie makaronu na uszy niestety.

21            -5
~~~Ech...
Pani Prezes
Czy ktoś wierzy jeszcze w to co ta pani mówi?

13            -5
~~~morgan R22
sarapata odejdz
Sarapata musi odejsc !!! to jest konieczne ,straciłas droda pani całkowite zaufanie wsród kibiców i juz go nie odzyskasz,

7            -6