Piątek, 31 sierpnia 2018 r.

Riccardo Grym w Wiśle Płock

Riccardo Grym zmienia barwy klubowe i przechodzi z Wisły Kraków do Wisły Płock - poinformowała oficjalna strona internetowa naszego klubu.

- Ricco jest ambitnym i pracowitym piłkarzem, jednak nie udało mu się wywalczyć miejsca w "osiemnastce", dlatego sztab szkoleniowy wyraził zgodę na transfer definitywny zawodnika do innego klubu, gdzie może liczyć na więcej szans na grę - powiedział dyrektor sportowy "Białej Gwiazdy", Arkadiusz Głowacki.

Przypomnijmy, że Grym trafił na Reymonta w czerwcu br., grając wcześniej w młodzieżowej drużynie Borussii Mönchengladbach. Poza występami w przedsezonowych meczach sparingowych Wisły, nie udało mu się zagrać w żadnym z oficjalnych spotkań "Białej Gwiazdy".

Aktualizacja: jak podała "Gazeta Krakowska" 19-latek odszedł z Wisły Kraków na zasadzie transferu bezgotówkowego, ale "Biała Gwiazda" zagwarantowała sobie w umowie z "Nafciarzami" odpowiednio wysoki procent od kolejnego transferu tego piłkarza.

Źródło: Wisła Kraków SA, Gazeta Krakowska, własne


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


17    Komentarze:

~~~MCN
Grym
Ciekawe, że od razu transfer definitywny, a nie wypożyczenie.

69            -4
~~~blebleble
Eeeeeeeeee
Eeeeeeeeeeeeeeee...

40            -3
ehh
Dziwna decyzja
według mnie jeżeli sprowadzamy 19 letniego piłkarza i chcemy kiedyś mieć z niego pożytek to dajemy mu szansę i wykazujemy cierpliwość... A tak oddajemy go (wątpię, że Płock coś zapłaci) po 6 kolejkach gdzie nie zagrał nawet minuty ... A nasza sytuacja kadrowa nie jest za wesoła i mógłby się przydać. Jedynym wytłumaczeniem jest postawienie na Plewkę.

63            -3
~~~Jatoja
Grym
Mamy Plewke i on jest bliżej gry. Ricardo niech idzie, u nas zejdzie z listy płac a szans na grę nie mial dużych. Swoją drogą w Płocku środek pola też nieźle obstawiony.

38            -7
GrzegorzS
Transfer definitywny znaczy ile
zarobiliśmy ? Braliśmy zawodnika z karta na ręku a teraz na nim coś zarobiliśmy? Jesli tak to super.

41            -4
janly
To nie lepiej było go wypożyczyć
aby się chłopak ograł (skoro nie ma miejsca w meczowej 18-ce) i wrocił jako lepszy piłkarz i kandydat do gry w pierwszej 11-ce??? Dziwne

63            -2
~~~Mk
Czyli zarobimy na nim
Na pewno dostaniemy jakieś pieniądze. Może jeszcze procent z następnego transferu. Z pewnością to przede wszystkim piłkarz chciał odejśc by się rozwijać i grać.

24            -2
~~~Mike DeVili
Dziwna sytuacja...
... ale skoro w Płocku jest Dźwigała, z którym znają się z U19, to jest to już mniej dziwne. Roczny kontrakt Ricco i Małego to być może równowartość ewentualnego, mocno znegocjowanego po starej znajomości, miesięcznego wydatku na pewnego skrzydłowego, przebywającego od jakiegoś czasu w mieście Paska 1,9 TDi. Jazda, jazda, jazda.

23            -3
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
nie ma co płakać skoro z niego rezygnuja to pewno jest cienki jak doopa węża

8            -13
GrzegorzS
Transfer jest bezgotówkowy, przy czym
mamy miec procent od ewentualnego transferu z Płocka dalej.

17            -2
~~~Mackary
ocena zawodnika
Mówienie, że zawodnik jest cienki tylko dlatego nie dostawał szansy na grę u tego konkretnego trenera jest przedwczesne. Nie grał w ligowach meczach więc nie mógł pokazać tak naprawdę co potrafii. Trafi tam gdzie inny trener na niego postawi i wtedy może się okazać, że gość świetnie gra i będzie łyso. Nie raz już tak bywało z zawodnikami. Więc, może lepiej poczekać, zobaczyć jak gra w kilku meczach ligowych pełny czas i wtedy można wyciągać wnioski.

22            -2
Tss
Pewnie potrzebna kasa
dla Brożka :-)

17            -12
~~~Maxel
@~~~Jatoja zejdzie z listy płac ?
Bo on kokosy zarabiał....przecież klub nawet tego nie odczuje. Co to za argument.

23            -2
~~~WisłaNaZa wsze
szkoda, że nie na
wypożyczenie do I ligi. Trudno, na ten moment nic nie wiemy.

10            -2
szczebelek
Szczuplej coraz szczuplej...
Rozumiem argument o tym, że miałby trudno o pierwszy skład czy osiemnastkę meczową, ale Kostal też długo czekał na grę... Halilović grał, bo był problem i tak w jedenastce wychodził Velez w środku, Wojtkowski też nie dostał prawdziwej szansy... Grym po dwóch miesiącach uznał, że tu nie da rady, ale w Płocku posadzi kogoś z trójki Szwoch, Szymański, Furman albo zajmie miejsce Stilicia na ławie :D, nie wiem co bierze, ale wielkiej kariery mu nie wróżę na chwilę obecną. To zostajemy z Kortem, Bashą, Haliloviciem i Wojtkowskim, Imaz będzie raczej potrzebny na skrzydle, bo tam zostaniemy z trzema zawodnikami... Plewka jest faworyzowany jako produkt akademii obecnie nie prezentuje odpowiedniego poziomu...

12            -5
~~~Wook
Grymm
Wystarczyło zobaczyć jak gość grał w sparingach. Nieruchawy klocek, grający w środku pomocy i podający tylko do tyłu. Zero techniki, wczesny Uryga. Na co nam takie wynalazki?

11            -6
TTT
~~~Wook
Całkowicie się z tobą zgadzam. Na początku miałem spore nadzieje co do tego gracza. Ale jak zobaczyłem jego grę w sparingach o już wiedziałem, że nic z tego nie będzie. Chłop swoją grą przypomina Mitrovica. Dużo lepiej już postawić na Plewkę , Korczyka lub Śliwę. Wg mnie dobry ruch oddając go do Płocka.

7            -2