Piątek, 31 sierpnia 2018 r.

Maciej Stolarczyk przed meczem ze Śląskiem: - Mam wokół siebie ludzi, którzy dbają o to, aby tę atmosferę trzymać

- Śląsk przeszedł sporą metamorfozę, sprowadzili kilku zawodników, posiadają sporo indywidualności, które mogą zadecydować o losach meczu. Jest to ciekawy zespół, który ma w swoich szeregach takich piłkarzy jak Robak, Piech, Pich, Chrapek, czy Celeban. To znani zawodnicy, którzy na boiskach Ekstraklasy prezentowali już wysoki poziom - mówił na konferencji prasowej, przed wyjazdowym spotkaniem ze Śląskiem Wrocław, trener krakowskiej Wisły, Maciej Stolarczyk.

- Mam nadzieję, że jutrzejszy mecz będzie dobrym widowiskiem i że ściągnie na trybuny sporą widownię oraz że będziemy świadkami dobrego spotkania - dodał opiekun zespołu "Białej Gwiazdy", któremu na sobotni występ zmieni się meczowa "osiemnastka". Przez najbliższe dwa tygodnie nie będzie mógł bowiem grać kontuzjowany i nieobecny już przed tygodniem Jakub Bartosz, ale nowością jest absencja Patryka Małeckiego, który blisko jest przenosin do nowego klubu.

- Nie możemy skorzystać z Kuby Bartosza, dodatkowo nie będzie z nami Patryka Małeckiego, który otrzymał ofertę z innego klubu i czekamy na rozwiązanie tej sytuacji oraz na to, co się wydarzy. Wszyscy pozostali zawodnicy są gotowi do gry i gotowi do jutrzejszego spotkania - mówił Stolarczyk.

Poza zaskakującym rozstrzygnięciem z Małeckim, dziś z Wisłą definitywnie i również niespodziewanie rozstał się 19-letni pomocnik, Riccardo Grym. O tej dwójce trener wypowiedział się szerzej.

- Sytuacja z Riccardo była przez nas analizowana i doszliśmy wspólnie z dyrektorem sportowym i sztabem szkoleniowym do wniosku, że ten zawodnik będzie miał bardzo długą drogę do grania. Przed nim w hierarchii są bowiem zawodnicy, na tej pozycji, z których mógłbym skorzystać wcześniej, dlatego też zdecydowaliśmy się na ten krok i dlatego też takie rozwiązanie zastosowaliśmy. Riccardo również bardzo chciał takiego kroku, a my po przeanalizowaniu "stanu posiadania" się na to zdecydowaliśmy. Jeśli zaś chodzi o Patryka, to otrzymał ofertę i ta mocno go zainteresowała. Nie jest więc brany pod uwagę na najbliższy mecz, bo chcę żeby zawodnicy mieli wewnętrzny spokój i przygotowali się na 100% do gry. Wiem, że w takiej sytuacji głowa zawodnika nie jest w 100% oddana temu, co mielibyśmy jutro zrealizować, dlatego też zostawiamy Patryka tutaj i czekam na finalizację rozmów - mówił Stolarczyk, który w kolejnych odpowiedziach skupiał się już głównie na meczu z wrocławianami.

- Mamy plan na ten mecz i pracowaliśmy nad nim w tym tygodniu. To co dzieje się wewnątrz zespołu Śląska jest dla nas interesujące, ale nie tak jak to, jak my ten swój plan na jutrzejsze spotkanie chcemy zrealizować. Śląsk to zespół z dużym ofensywnym potencjałem, ma indywidualności i trzeba także dodać, że ten zespół na nowo się zgrywa. Doszedł Gąska, doszli zawodnicy z potencjałem z pierwszej ligi. To jest normalne, że to wszystko musi się dopiero zazębić, ale my koncentrujemy się nad tym, co mamy wykonać w dniu jutrzejszym i to jest dla nas najistotniejsze. Oglądałem na żywo ostatni mecz Śląska z Zagłębiem Sosnowiec. Było to otwarte spotkanie, obydwa zespoły chciały zwyciężyć, postawiły na zdecydowaną ofensywę. Scenariusz tego meczu zmieniła czerwona kartka, ale obydwa zespoły były nastawione na ofensywę i chciały wygrać - mówił trener Wisły Kraków.

Po spotkaniu z wrocławskim Śląskiem czeka nas reprezentacyjna przerwa, ale Stolarczyk nie podchodzi do niej, jak do zamknięcia jakiegokolwiek etapu.

- Do tej pory minęło sześć kolejek, a przed nami jeszcze 31 spotkań ligowych i istotne będzie to, co zdarzy się po nich. Oczywiście każdy lubi być chwalony i doceniany, to jest naturalne, ale nie jest to dla nas żaden etap, bo on skończy się dopiero na koniec sezonu. Do każdego kolejnego meczu będziemy podchodzili w ten sposób, który realizowaliśmy do tej pory, a więc z planem na zwycięstwo w kolejnym spotkaniu. I taki też plan mamy na dzień jutrzejszy - przyznał Stolarczyk, który zapewnił jednocześnie, że w jego szatni nikt po ostatnich bardzo dobrych meczach nie popada w huraoptymizm.

- Rozmawialiśmy już o tym przed tygodniem i na szczęście mam w swoich szeregach zawodników, którzy przeszli już takie drogi - do mistrzostwa, zdobywając trofea i wiedzą co to znaczy wygranie jednego, dwóch, czy trzech meczów, że to nie jest sposób na zdobycie czegokolwiek. Sposobem na to jest regularność, jest potwierdzanie - i to są elementy, które są istotne, jeśli chce się coś osiągnąć. Na szczęście mam takich zawodników, mam w sztabie takich ludzi, którzy cały czas o tym pamiętają. Pewnie zdarzy nam się słabsze spotkanie, ale to nie jest dla nas w tej chwili najistotniejsze. Najważniejszy jest jutrzejszy mecz i rozegranie go w jak najlepszy sposób, a jak wspominałem przed tygodniem, mam wokół siebie ludzi, którzy dbają o to, aby tę atmosferę trzymać, jak i chęć zwyciężania w każdym kolejnym meczu - zakończył trener Wisły.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

GrzegorzS
Powodzenia i dobrego
udanego meczu.

66            -3
~~~Radekrrrr r
Powodzenia
Trzymam kciuki za 3 pkt! :)

64            -2
~~~Prezes.
Panie Trenerze i Panowie Piłkarze
Proszę wygrajcie jutro i zróbcie nam fajną przerwę na reprezentację. Najważniejsze - na zero z tyłu, a z przodu pyknijmy kilka brameczek. Powodzenia !!!

60            -5
~~~#*****#
Wroclaw.
Wislacy, strzelcie jedna brameczke wiecej od Slaska. Dla kibicow bedzie fajna dluzsza przerwa.

59            -1
~~~zwierzyni ecki
Śląsk
Tak jest panie trenerze detale ustalone wychodzimy i gramy TYLKO o zwycięstwo ..i to jest TO !

40            -2
stary wiślak
Wreszcie mogę pochwalić trenera.
I to nie tylko za dwa ostatnie mecze,ale głównie za sposób grania zespołu, Wreszcie jest pomysł na granie i czuje się atmosferę walki.Po osłabieniach kadrowych,wcale tego nie widać,Osoba trenera,to dla mnie najmilsza niespodzianka. Mam nadzieję,że wreszcie Wisła bedzie grała tak dobrze, w sposób powtarzalny,bo tylko to może dać dobry wynik.

16            -16