Piątek, 31 sierpnia 2018 r.

Dietetyk w sztabie piłkarzy Wisły Kraków

Do sztabu piłkarzy Wisły Kraków dołączył dziś oficjalnie dietetyk sportowy, Rafał Baran. - Zostałem włączony do kadry szkoleniowej Wisły Kraków i będę odpowiedzialny za jadłospisy naszych piłkarzy, a także za ich suplementację. Będę również dokonywał cyklicznej analizy, która będzie związana z prawidłowym przebiegiem rozwoju fizycznego piłkarzy "Białej Gwiazdy" - powiedział Baran.

- Wszystkie te elementy są po to, aby przede wszystkim wynieść naszych piłkarzy na zupełnie nowy, wyższy poziom oraz wykorzystać maksymalny potencjał podczas gry piłkarskiej, co jak mniemam zaowocuje jeszcze lepszą dyspozycją - dodał dietetyk wiślaków.

- Pragnę zachęcić także do oglądania nowej serii filmów, na której to będziemy chcieli przedstawić przygotowania naszych piłkarzy. Będzie to nowa inicjatywa, której jeszcze w Ekstraklasie nie było, bo materiały będą kręcone "od kuchni". Udamy się z kamerą do szatni piłkarskiej, na treningi, gdzie będzie można zobaczyć jak wygląda przygotowanie piłkarza podczas sezonu - zaangażowanie, determinację, ciężką pracę oraz zmiany jakie będą zachodziły u piłkarzy. Te elementy, to będzie można powiedzieć powiew świeżości, co sprawi, że będziemy świadkami narodzin nowej gwiazdy... Białej Gwiazdy - mówił Baran.

O współpracy z dietetykiem wypowiedział się również trener wiślaków, Maciej Stolarczyk.

- Z Rafałem współpracujemy już od dłuższego czasu i rzeczywiście szukamy na różnych płaszczyznach, a jedną z nich jest suplementacja i żywienie. Rafał już od dłuższego czasu zajmuje się tą sferą w naszym klubie. Jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni, dlatego też rozszerzamy to pole współpracy - mówił Stolarczyk.

- Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat współpracowałem z większością topowych zawodników Ekstraklasy, jak i też zawodników Bundesligi. Wielu moich powiedzmy że podopiecznych, z którymi współpracowałem, mogło się bardzo dobrze rozwinąć i uzyskać maksimum potencjału. Efektem tego była całkiem niezła gra - zapewnił na zakończenie Baran.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

wujek29
dobry pomysl
współczesna pilka nozna jest coraz blizej nauki i przewage mozna uzyskac wlasnie detalami i unikatowym podejsciem w obszarach ktore nie sa wcale badz sa w niewielkim stopniu spenetrowane, to wcale nie kasa ale stosowanie nauki z roznych dyscyplin moze dac sukces, jestem jak najbardziej za profesjonalnym rozbudowanym sztabem szkoleniowym, bardziej niz za wielkimi transferami wielkich gwiazd.

30            -4
~~~kristof// ..
tylko przyklasnąć
przy dzisiejszej fizycznosci pilki noznej wlasciwa suplementacja i to co pilkarz je jest bardzo wazne !niewyobrazalnym jest by pilkarz ekstraklasy jadl na rynku glownym kebaby a takie rzeczy widzialem!

29            -3
Tss
kristof//..
Bez przesady to tylko ekstraklasa. Na tym poziomie zeszłoroczny król strzelców może się żywić pizzą i browarami, a i tak jest jednym z najlepszych w drużynie :rotfl:

21            -9
~~~fannn
Z którymi piłkarzami współpracował?
Myślę, że nie jest to tajemnicą.

2            -3