Piątek, 14 września 2018 r.

Maciej Stolarczyk przed meczem z Lechią: - Obydwa zespoły są zainteresowane tylko i wyłącznie zwycięstwem

- Jesteśmy po okresie przerwy na mecze reprezentacyjne, wrócili do nas zawodnicy, którzy byli powołani do swoich kadr, wrócili zdrowi i to na pewno mnie cieszy. Oprócz Jakuba Bartosza mam zawodników gotowych, którzy są do mojej dyspozycji. Sytuacja Pawła Brożka rozstrzygnie się w najbliższych dniach. Rozmowy o jego powrocie do zespołu są mocno zaawansowane - mówił na konferencji prasowej, przed meczem ligowym Wisły Kraków z Lechią Gdańsk, trener zespołu "Białej Gwiazdy", Maciej Stolarczyk.

- Były to inne przygotowania, bo dwutygodniowe, po ostatnim meczu, jaki zagraliśmy we Wrocławiu - powiedział ponadto opiekun wiślaków. - Jutro będziemy gościć aktualnego lidera Ekstraklasy, zespół, który nie przegrał dotychczas meczu, który prezentuje się bardzo dobrze. Duża w tym zasługa trenera Piotra Stokowca, który ma w swoim składzie zawodników, którzy potrafią zrobić różnicę. Doszedł jeszcze do nich Artur Sobiech i jest to bardzo ciekawy zespół. Taka jest charakterystyka drużyny z Gdańska, ale w końcu muszą swój mecz przegrać i mam nadzieję, że będzie to dzień jutrzejszy, kiedy to się stanie. Mam nadzieję, że będziemy świadkami dobrego meczu, bo obydwa zespoły są zainteresowane tylko i wyłącznie zwycięstwem. Liczę, że to będzie dobre widowisko, w obecności dużej liczby kibiców, którzy będą chcieli je zobaczyć i będą nas chcieli wesprzeć w tym trudnym meczu - mówił Stolarczyk.

Przerwę od meczów ligowych wiślacy poświęcili na pracę, która ma wyeliminować ewentualne mankamenty, a które można było dostrzec w naszym poprzednim spotkaniu, które graliśmy ze Śląskiem.

- We Wrocławiu to nie był dobry mecz w naszym wykonaniu i wyniki motoryczne nie były takie, jak w poprzednich meczach, ale ten ostatni okres poświęciliśmy z jednej strony na rehabilitacje drobnych urazów, a z drugiej na pracę nad cechami motorycznymi, których nam zabrakło. Zdiagnozowaliśmy to na podstawie siedmiu kolejek, które były do tej pory i realizowaliśmy plan, jaki mieliśmy w trakcie tych dwóch tygodni, aby te elementy, które gdzieś nam się delikatnie rozjeżdżały - naprawić - przyznał trener.

Stolarczyk dodał również, że udany początek w wykonaniu piłkarzy z Gdańska to chyba wreszcie taka ich gra, na którą kibice tego klubu czekali od dawna.

- Oczy wielu kibiców są zwrócone na Lechię od dłuższego czasu, ten zespół jest już bowiem budowany jakiś czas. Jest tam olbrzymi potencjał piłkarski, poparty kapitałem, który co chwilę dokłada nowych zawodników do klubu i wszyscy kibice czekali na to, aby Lechia w końcu potwierdziła to, co było na papierze. I tak się stało. To nie jest zaskoczenie. Klub stara się budować, biorąc zawodników o określonym potencjale, nie ma co ukrywać - jak na polską ligę są to bardzo dobrzy zawodnicy i przy ogromnym udziale trenera Stokowca, pod jego kierownictwem, ten zespół zaczął grać na miarę swoich możliwości - mówił Stolarczyk.

Powrót do ligowej gry po reprezentacyjnej przerwie traktowany jest przez wielu piłkarskich fachowców jako dość trudny moment, bo może on wybijać z rytmu piłkarzy. Zwłaszcza tych, którzy wyjeżdżali na mecze swoich reprezentacji. I o ten fakt trener Wisły został zapytany.

- Jeśli chodzi o przerwę, to traktuję ją bardziej w taki sposób, że to passa Lechii się skończy, niż to co miałoby się u nas wydarzyć. Kiedyś ta passa zostanie przerwana, to nie jest tak, że zdobywa się punkty bez końca i liczę, że ta przerwa to właśnie jest ten moment dla Lechii. A czy tak będzie, pokaże jutrzejszy mecz. Jeśli chodzi o zawodników reprezentacji, to nie obawiam się tego, w jakim stanie przyjechali do klubu, bo jedno jest pewne - nie są wyeksploatowani. Martin Košťál grał tylko w pierwszym meczu, Rafał Pietrzak w dwóch, ale po kilkanaście minut. To nie były mocno eksploatujące wyjazdy. Bardziej może pod kątem logistyki podróży, co mogło być delikatnie męczące, ale to profesjonaliści i są w stu procentach przygotowani na jutrzejsze spotkanie - uważa trener zespołu Wisły Kraków.

Kolejne pytanie dotyczyło efektowności gry obydwu ekip, ale Stolarczyk nie chciał tego porównywać.

- Liczy się to, co jest po stronie punktów zdobytych na boisku. Nie ma to dla niektórych znaczenia, w jakim stylu jego zespół zwyciężył, ważne jest zwycięstwo. Analizując Lechię Gdańsk, to jest to zespół, który w każdym meczu chce grać o zwycięstwo. To bardzo skuteczny i dobrze zorganizowany zespół. Czeka nas jutro trudne spotkanie, ale koncentruje się głównie na tym, aby kibice byli świadkami dobrego meczu i na taki zapraszam - mówił Stolarczyk.

- Lechia jest na pierwszym miejscu, nie przegrała meczu, straciła najmniej bramek, to jest zespół dobrze poukładany. Pomimo swojego wieku trener Stokowiec jest już doświadczonym trenerem na polu Ekstraklasy, dostosował taktykę do tego zespołu, który ma. Myślę, że wszyscy w Gdańsku są zadowoleni z tej współpracy. To jest jednak Gdańsk i ich sprawy. My mamy natomiast swój temat i plan na jutro. To nas najbardziej interesuje, a ja cieszę się, że przyjedzie do nas lider i że będziemy świadkami dobrego meczu. To jest dla mnie kluczowe - dodał.

- Stracili najmniej bramek i jest to odzwierciedleniem tego, jak prezentuje się zespół - kontynuował trener Wisły, który nie dał się ponadto wciągnąć w dyskusję o tym, że w przypadku ewentualnej wygranej - to "Biała Gwiazda" może zostać liderem Ekstraklasy. - Jeśli chodzi o pozycję w tabeli, to będziemy dopiero w ten weekend po ósmej kolejce. Oczywiście miło jest zobaczyć się w górze tabeli, ale wszystko skończy się za 30 kolejek. To jest dla nas kluczowe co wydarzy się wtedy i na którym miejscu będziemy wtedy. To jest jakiś etap i tak do tego teraz podchodzimy. To nie ma tak dużego znaczenia, na którym miejscu jesteśmy w tej chwili, bo dla nas najistotniejszym celem jest mecz z Lechia Gdańsk i nie sięgamy dalej, ani nie roztaczamy zbyt idealnych krajobrazów, że po tej kolejce możemy być w punkcie X, czy Y. To nie jest dla nas tak istotne - zakończył trener Wisły Kraków.


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

janoboktoinn y
Zdenek
Co z kontraktem Zdenka? Miała być rozmowa w przerwie, minęły 2 tyg i żadnej informacji. Mógłby w poniedziałek ktoś coś powiedzieć? Wygląda to tak jakby dalej negocjowali ale nie doszło do podpisów, ale chcielibyśmy jakieś oficjalne info jak to wygląda bo Zdenek może rozmawiać i podpisać kontrakt już teraz z każdym! Pozbyliśmy się 9 piłkarzy i nie ma kasy na kontrakt na poziomie 15-20 tys € dla Zdenka? Za mniej raczej nie podpisze...

11            -61
~~~ase
$15-20k
haha

25            -3
Kosiarz
7 meczów bez porażki...
i wystarczy ;-)

42            -1
~~~JJJBG
Jazda
Jazda Wiślacy dajcie nam poczuć kibicom że wracamy na odpowiednie nam miejsce! My kibice pomożemy Mistrza Polski zdobędziemy!

46            -1
~~~kristoff
jest pięknie
dziś [...] dwie dychy...mysle,ze będzie 25 tys!!

31            -2
janoboktoinn y
~~~ase
teraz zarabia 25k€/msc, więc poniżej 15k nie zejdzie

7            -5
~~~kkkk
Panie Trenerze
Za 37 kolejek! Jeśli nic nam się nie rozsypie, zostanie Zdenek, Trener dalej będzie czuł drużynę to jest szansa nawet na mistrza, a o pudło mogę śmiało iść w zakład! Przed nami bardzo ważny mecz wyznacznik tego czy jest szansa na coś więcej, ale czuje po kościach że będzie łatwiej i przyjemniej niż ze ślaskiem!

17            -1
~~~DK576
@kkkk
Jak za 37 skoro jesteśmy już po 7 kolejce. ;)

10            -4