Niedziela, 16 września 2018 r.

Maciej Sadlok: - Cały czas musimy twardo stąpać po ziemi

- Ogromnie cieszymy się, że tak się to wszystko potoczyło. Pokazaliśmy, że naprawdę potrafimy grać w piłkę, że potrafimy iść do przodu nawet po tym, gdy przegrywaliśmy. Szybko się podnieśliśmy i o to w tym chodzi, super sprawa - mówił po efektowym zwycięstwie nad Lechią Gdańsk Maciej Sadlok.

- Mamy gdzieś zakodowane, że co by się nie działo musimy robić swoje, musimy iść po bramki, czy wygrywamy, czy przegrywamy - chcemy strzelać kolejne. To jest dobre, drużyna się tym zaraziła i oby to trwało jak najdłużej - cieszył się wiślak.

- Nie weszliśmy dobrze w drugą połowę, ale są takie momenty w meczu, że nie zawsze ta gra będzie się układała i klucz jest w tym, żeby przetrwać ten moment, a gdy doda się do tego strzeloną bramkę, to drużyna łapie wiatr i podwójnie się podnosi - przyznał obrońca "Białej Gwiazdy".

Maciej Sadlok nie może być jednak do końca zadowolony ze swojego występu, bo przy stanie 4-2 nie wykorzystał rzutu karnego.

- Na gorąco nie chcę o tym mówić, muszę jeszcze zobaczyć tę sytuację. Dušan Kuciak super się zachował, nie ma dwóch zdań. Odsłonił mi róg i zrobił fajną interwencję, ale muszę to jeszcze zobaczyć. To nasz następny niestrzelony karny, jest nad czym pracować. Są następni w kolejce, taka jest piłka. To jest błąd i cieszę się, że drużyna wygrała i zdarzyło się to przy takim wyniku - powiedział.

Sadlok z "wapna" mógł strzelić na 5-2, ale i tak błyskawicznie ten wynik udało się osiągnąć, bo po interwnecji Dušana Kuciaka mieliśmy rzut rożny, a po nim do siatki futbolówkę wpakował Rafał Boguski.

- Dobrze, że to się tak skończyło. Śmialiśmy się, że mam asystę, oczywiście żartem, ale fajnie, że się nie zraziliśmy, że robiliśmy swoje i od razu po kilkunastu sekundach strzeliliśmy bramkę - śmiał się wiślak.

- Bardzo cieszy, że jesteśmy liderem. Zwycięstwa cieszą, bramki cieszą, ale cały czas musimy mieć z tyłu głowy, że jest jeszcze tak dużo meczów, że musimy z tygodnia na tydzień udowadniać to, w którym miejscu jesteśmy, dlatego pokora i cały czas musimy twardo stąpać po ziemi, żeby jak najmniej błędów się przytrafiało, a piłka jest taka, że na pewno one będą - zakończył obrońca Wisły Kraków.


 AG, Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

~~~Castorp
A mnie się podobało
,że gdy nie strzelił karnego cały sektor C go dopingował. I tak ma być - Wiślacy z Wiślakami na dobre i złe.

22            -2