Niedziela, 16 września 2018 r.

Oświadczenie Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków

Zapraszamy do zapoznania się z treścią oświadczenia Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, w związku z wczorajszą emisją programu "Superwizjer" TVN24.

Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków jest dobrowolną organizacją społeczną, której zasady działania reguluje statut. W materiale filmowym wyemitowanym w stacji TVN 24 w programie Superwizjer z dnia 15 września 2018 roku poświęconym Wiśle Kraków znalazły się krzywdzące i bezpodstawne zarzuty rzekomych związków Wisły ze światem przestępczym. Nie ma i nigdy nie było takich związków.

Absolutnie skandaliczne i bezpodstawne są sugestie, iż "przestępcy przejęli Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków". Wszystkie wybory, jakie miały miejsce w ostatnich latach zostały przeprowadzone w sposób transparentny i zgodny z obowiązującymi zasadami i zapisami naszego statutu. Informacje na temat przebiegu głosowań w trakcie wyborów do władz Towarzystwa Sportowego są jawne. Można je sprawdzić w KRS, ale redaktor Jadczak nie skonfrontował przedstawionego w materiale stanowiska z dokumentami znajdującymi się w sądzie. W walnym zebraniu delegatów w 2015 roku, na którym wybrano prezesa TS Wisły Piotra Dunin-Suligostowskiego wzięło udział 88 delegatów. Z sekcji kickboxingu było 19 osób, taka liczba nie mogła zapewnić większości, a tym samym zwycięstwa. Wybrani członkowie zarządu uzyskali od 65 do 70 głosów poparcia. Byli to Dariusz Gryźlak, Łukasz Kwaśniewski, Robert Szymański, Szymon Michlowicz, Marzena Sarapata oraz Sławomir Kaliszewski. W zebraniu wyborczym w 2017 roku udział wzięło 76 delegatów, a sekcję kickboxingu reprezentował tylko 1 delegat. Za powołaniem Marzeny Sarapaty na prezesa TS Wisły głosowało wówczas 67 delegatów. Podczas kolejnych wyborów, w 2018 roku głosowało 57 delegatów, z czego sekcję kickboxingu reprezentowało 3 delegatów. Czy te liczby dają podstawę do formułowania opinii o przejmowaniu TS Wisła Kraków przez kogokolwiek? Naszym zdaniem absolutnie nie. Nasza organizacja liczy sobie ponad 110 lat. Codziennie organizujemy zajęcia sportowe dla wielu ludzi, w różnym wieku. Komu to przeszkadza?

Umowa na wynajem siłowni i właściciel firmy wynajmującej Paweł M. stały się okazją do snucia teorii spiskowej przez dziennikarzy TVN. Tymczasem lokal został wynajęty przedsiębiorcy, na którym w chwili zawierania umowy nie ciążyły żadne zarzuty. Nieprzyjęcie wówczas atrakcyjnej oferty najmu pomieszczeń mogłoby zostać uznane za działanie na szkodę stowarzyszenia. Nie było także lepszej oferty. Mamy opinię prawną, z której wynika, że wystawienie listu gończego przeciwko Pawłowi M. nie może być podstawą zgodnego z prawem rozwiązania umowy cywilnej zawartej z firmą Pawła M. Taka próba narazi TS Wisła na zarzuty i pewną przegraną oraz konieczność wypłaty odszkodowania. Wszystkie działania podejmowane przez zarząd TS Wisła Kraków muszą być zgodne z prawem. Umowa najmu obowiązuje do listopada 2019 roku i obecnie nie ma przesłanek do jej skutecznego i prawnie poprawnego rozwiązania.

Z przestępcami należy walczyć. Od tego są wyspecjalizowane organy państwa, a nie stowarzyszenia. Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków nie posiada ani kompetencji, ani ludzi, ani możliwości by przejąć na siebie rolę szeryfa. Apelujemy o zaprzestanie powtarzania oczywistych nieprawd pod adresem Wisły Kraków i przerzucania na nasze barki odpowiedzialności za niepopełnione czyny. Nie mieliśmy i nie mamy związków ze światem przestępczym. W Towarzystwie działają normalni, zaangażowani ludzie, pracujący często bez wynagrodzenia. Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.

Źródło: TS Wisła


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


66    Komentarze:

~~~Krakkkk
Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?
Wystarczy oświadczeń, dokumenty do sądu to raczej były prawdziwe, pewnie że to drobiazgi ale jednak złe wyglądają. Zarząd niech pracuje - wyniki sportowe i finansowe mogą obronić i Wisłę i Zarząd. Mniej błędów w przyszłości i oświadczenia będą zbędne :)

69            -4
luk1964
Koń jaki jest kazdy
to widzi.

63            -6
~~~TsS
Dziennikarzyna w innym wywiadzie mowi:
Z rozmów z ludźmi z tego środowiska wynika, że "Misiek" autentycznie kocha Wisłę. Zresztą kiedy była w tarapatach, to on i "Zielak" mieli wyłożyć prywatne pieniądze na wsparcie klubu. Oni nie chcą zarabiać na Wiśle. Jej przejęcie było dla tych ludzi ogromnym wydarzeniem: ich ukochany klub stał się w końcu ich własnością. To wywarło zresztą kolosalne wrażenie na kibicach w całej Polsce. W Ruchu Chorzów i Widzewie Łódź próbowano zresztą zrobić to samo, ale nie do końca się udało. "Misiek", w swoim mniemaniu, robi wszystko, żeby klub był jak największy

23            -75
~~~z podgórza
Oświadczenia
Dość oczerniania przez różnej maści dziennikarzy, żadnych oświadczeń bo to nic nie da tylko sprawa do sądu.

35            -47
Willem de Zwijger
Jeden o chlebie, a drugi o niebie
Po co ta wyliczanka z ilością głosów? Przecież autor reportażu nigdzie nie czepiał się procedury wyboru władz klubu. Wspomniał jedynie, że prezes Sarapata była delegatką sekcji sportów walki. Tego w oświadczeniu nie zdementowano. Dziennikarz podał za to konkretne przykłady powiązań władz klubu z kibolami (patrz: 11 zarzutów), a do tego władze w tym kolejnym piśmie ponownie się nie odnoszą. Co do najmu lokalu, to samo wydanie listu gończego może nie stanowić podstawy do rozwiązania umowy, ale z pewnością - gdyby władze porozmawiały z prawnikami - ci, dopuściliby taką możliwość na podstawie prowadzenia na terenie najmowanego obiektu działalności przestępczej (patrz: przechowywanie fantów pochodzących z kradzieży).

101            -38
lazinho
Umowa najmu
Przecież każdą umowę najmu można wypowiedzieć, wystarczy chcieć. Pytanie czy lepiej to zrobić i odciąć się od Miśka i jego pieniędzy czy lepiej udawać, że nic się nie da zrobić w tej sytuacji i dalej być powiązanym z półświatkiem przestępczym. Czy Pani Prezes i Stowarzyszeniu nie wstyd brać pieniędzy za najem siłowni, które pochodzą z handlu narkotykami? Szanuje zarząd, ale irytujące są te odpowiedzi i brak zdecydowanych działań...

79            -18
~~~Kibol z Reymonta
Jest oczywiste ze Misiek i Sharksi...
nie mają żadnego wpływu na działalność klubu.Ten material Jadczaka ma drugie dno.Dymisja obecnego Zarzadu,wejscie do klubu nowych ludzi a w tle grunty warte blisko 100mln.

29            -84
~~~Kibol z Reymonta
Oczywistą oczywistoscią jest....
odebranie Jadczakowi w trybie natychmiastowym akredytacji na mecze Wisły w Krakowie.

44            -82
~~~Kibol z Reymonta
Willem de Zwijger
W jakim z tych tzw. 11 zarzutow ,władze Wisły złamały prawo?

41            -65
~~~screw
Misiek
Owszem, Miśkowi zależy na istnieniu klubu - gdzie indziej miałby rekrutować i szkolić żołnierzy? pod jaką ideologią by ich jednoczył? ot, cała prawda o miłości

91            -20
Willem de Zwijger
@Kibol z Reymonta
Prawdopodobnie w żadnym, nie zmienia to jednak faktu, że - jak sam to napisałeś pod innym wątkiem - działania władz mogły być "nieetyczne i nieodpowiedzialne wizerunkowo". Ja pod tamtym wątkiem zadałem Ci wówczas pytanie: czy działania "nieetyczne i nieodpowiedzialne wizerunkowo" nie są dyskwalifikujące dla władz klubu, który stoi na krawędzi istnienia i od lat nie może znaleźć inwestora? Ty wykonałeś unik i na moje pytanie nie odpowiedziałeś, przywołałeś za to fakt zatrudnienia przez PZPN w reprezentacji na stanowisku trenera bramkarzy Andrzeja Woźniaka, skazanego za korupcję. Zapytałeś też, czy jest to etyczne i odpowiedzialne. Odpowiem Ci: dla mnie nie jest. Jednak Woźniak i kibole to nie jest dobre zestawienie, są to bowiem różne sytuacje. Woźniak za swe winy odpokutował i nie dopuszcza się już korupcyjnych działań, natomiast część kiboli wciąż jest zaangażowana w działalność przestępczą, a władze klubu dalej z nimi współpracują. Mam nadzieję, że dostrzegasz tę różnicę i teraz odpowiesz na moje pytanie.

50            -21
~~~Scott
Oświadczenie...poświadcz enie...pieprzenie.
Ostatnie spotkanie prezeski Pani Marzenki ( po powrocie z urlopu) z dziennikarzami czyli słynna niby "konferencja prasowa" gdzie bardziej były to wcześniej przygotowane oświadczenia na "najczęściej pojawiające" się pytania bez możliwości zadawania nowych jest tutaj najlepszym przykładem i dowodem że tym ludziom do transparentności działań bardzo daleko. Sam transfer Carlitosa daje wiele do myślenia bowiem wątpię by gdzieś na świecie znaleziono drugiego takiego [...]ę by za tak niską kwotę sprzedać gwiazdę ligi... no chyba że jest to kwota tylko dla mediów. Od czasu opublikowania listu gończego za głównym bohaterem reportażu, jakoś bardzo nerwowo zrobiło się w klubie a Pani prezeska, czy to w telewizji, czy na "konferencjach" prasowych też jakby inna o mniejszym poczuciu pewności niż dawniej. Mam nadzieję że te zawirowania mające za zadanie oczyszczenie wizerunku klubu nie wpłyną na to, co się dopiero rodzi, czyli jakość funkcjonowania zespołu piłkarskiego i jego styl. Po tym reportażu nie powinno być odwrotu trzeba pójść za wiatrem, oczyścić atmosferę i pole wokół Wisły dla dobra klubu, Krakowa, i prawdziwych kibiców Wisły skupionych tylko na miłości do klubu. No nic, tak jak zapowiedział zarząd klubu: "prawnicy pracują by obronić dobre imię klubu" i z tym co pokazała telewizja...... życzę im powodzenia.

64            -12
Waldi2
@Willem deZwijger
Cytując klasyka: A kim Ty k...jesteś p...? Nie komentujesz pięknej gry Wisły w kolejnym meczu. Nie komentujesz naszego powrotu na szczyt. Ale z ogromną ochotą komentujesz i popierasz działania jakiegoś Jadczaka przeciwko naszemu klubowi. Przypadek? Nie sądzę. Pracujecie na to samo zlecenie?

36            -60
~~~Kibol z Reymonta
Willem de Zwijger
Z jakimi to kibolami i to w dodatku zaangazowanymi w działalność przestępczą władze Wisły nadal współpracują? Jezeli masz kolego jakieś namiary to może podzielisz się tą wiedzą z Jadczakiem? Ozłocił by Cię.Skoro Bońkowi nie przeszkadza przeszlość Wozniaka to dlaczego miała by Dukatowi przeszkadzac przeszłość Miśka albo Sarapacie ktora przeciez jest radcą prawnym i ma prawo udzielac porad prawnych kazdemu kto się do niej zglosi.Jadczak zrobił z tego zarzut.Działąnia Zarzadu tak jak pisałem wczesniej były nieetyczne i wizerunkowo nieodpowiedzialne ale prawnie dozwolone.Dzisiaj w Polsce można miec postawione zarzuty korupcyjne i nadal być senatorem(Kogut) więc dlaczego dyskwalifikować kogoś za coś co nie jest złamaniem prawa?

26            -51
~~~kristof// ..
nastepny artykul Jadczaka
bedzie pisał,ze dobra gra Wisly to efekt zatraszania przez gansterów...

32            -30
~~~KRKPL
Nie bądźmy ślepi
O tym że Misiek i jego ekipa mają wpływy w klubie wiadomo nie od dziś, przecież jeszcze za rządów Telefoniki wynajęli sobie loże i odwróceni plecami do murawy "oglądali" mecz na znak prtestu przić JB. Prawda jest taka, że mają wpływy w klubie, ludzie się ich boją, nie zdziwiłbym się jakby to oni blokowali sprzedarz klubu wiedząc że będzsie im trudniej robić interesy. Paradoks w tej patologicznej sutuacji jest taki, że mimo że sharksi są teraz podpięci pod klub i mają więcej do gadania niż kiedyś klub krok po kroku wychodzi na prostą i jak widać po tym sezonie rónież sportowo może być nieźle. Można sobie tylko wyobrazić jak byłoby dobrze gdyby patologii nie było i wszystko działałoby na zdrowych zasadach. I wcale nie twierdę, że za Pana Cupiała było lepiej, bo wtedy więcej osób miała gdzieś los Wisły, kasa się zgadzała, długi zapłacone i świnki przy korycie sobie dobrze żyły. Dziś niby jest lepiej bo każdy grosz jest jako tako pilnowany, ale świnki przy korycie to nie niegroźne świnki tylko rekiny, których boi się cała Polska i to nie tylko kibicowska. Jako krakowianie i kibice Wisły wcale nie powinniśmy być z tego dumni, bo mimo że to są ludzie z Wisły to jest to pozorne bezpieczeństwo i teoretycznie każdy może stać się ich ofiarą, jako obwatel a nie kibic Wisły. Oczywiście w materiale tvnu też jest troche manipulacji, gadki o wspieraniu gaangtera przez piłkarzy czy koszykarki, oni jako pracownicy dostali inforamcje że ktoś jest chory, że założa koszulki i tyle, raczej jako piłkarz nikt nie weryfikuje czy poszkodowany kibic miał wypadek samochodowy czy go ktoś postrzelił. Ja zajmuję się kibicowaniem Wiśle, idę na mecz jak mogę, kupuję bilet i gadżety, ale chciałbym żeby bandytami zajęła się policja, dziś wygląda to różnie, ludzie to widzą i często niesłusznie omijają stadion po takich materiałach w tv.

72            -8
Maxi
Willem de Zwijger , stary wiślak
Przestań bredzić . TVN 24 pluje naszemu klubowi w twarz a ty ich popierasz. Ja wiem lewaku że pewnie kochasz TVN czytasz G...o Wyborcze ja się tym podcieram i ciebie nic nie przekona a portalowi dziwię się że toleruje takie osoby jak ty . Idź na marsz obciachowych Kodziarzy podrzyj się konstytucja a od Wisły się o...ol

35            -81
~~~Wwwwww
@lazinho
Pewnie. A ty zaplacisz odszkodowanie. Druga rzecz; ty sugerujesz, że na siłowni sprzedaje się narkotyki, a nie karnety na siłownie i fitness? Powiem Ci grubo masz tam pod tą bańką...

20            -16
~~~Stachu
Artykuł dotyczy Wisły
A problem jest szerszy. Gdzie był autor jak na parkingu ległej leciały liście na pilkarzy, jak płonął narodowy podczas finału pucharu Polski? Jest niestety źle ale na znacznie większą skale.

40            -9
~~~Jatoja
Hmmm
Dlaczego w przeciagu 3 lat liczba delegatów zmalała o 31? Czyżby nie chcieli ryzykować, widząc co się dzieje?.

30            -5
Jaaroo
Podsumowanie na koniec dnia.
Wisła jest w rękach kiboli-bandytów. Każdy rozgarnięty o tym wie. Jednemu to przeszkadza innemu nie. Dobranoc.

55            -12
~~~wiślak z krk
do Maxi
idz otrzeżwiej albo nie bierz już dragów

20            -12
~~~cpcz
@Willem
Prosiłeś o przykłady manipulacji TVN, jasno przedstawiłem pod poprzednim artykułem. Wciąż czekam na Twoje potwierdzające rzetelność tej stacji w każdym programie.??

21            -11
~~~Krakkkk
@Willem deZwijger
Zgadzam się z Twoimi tezami - szkoda że nie wszyscy kibice potrafią podejść do tematu obiektywnie. @Maxi uświadom sobie, że zainteresowanie TVN jest normalne to była kwestia czasu, dziennikarze i media, żyją z sensacji bo tego chcą ludzie. Jeśli natomiast wszędzie widzisz spisek lewactwa, okropnych mediów itd to szczerze Ci współczuje a z drugiej strony zazdroszczę - wszystkie niepowodzenia w Twojej okolicy mają dyżnych „winnych” Nie musisz w to co napiszę wierzyć ale bez względu na to czy napiszemy o partii rządzącej czy jakiejkolwiek partii opozycyjnej współczynnik przyzwoitych ludzi jest bardzo podobny. Zrozum też, że obecna partia rządząca jest bardziej lewacką ekonomicznie od jakiejkolwiek innej w historii polskiej po II wojnie światowej. To że mają do tego pseudo konserwatywne poglądy w innych dziedzinach, życia to tylko ich pragmatyzm! Niecwiem też czy uwierzysz ale patriotyzm to nie to co można zobaczyć w czasie marzy niepodległości... dla jasności nie jest to też to co można zobaczyć na paradzie równości. Co do umowy na siłownię, nikt jej nie wypowie z prostej przyczyny - czynsz ma swoje znaczenie a absolutnie nikt nie podejmie ryzyka zajęcia tego lokalu po tym jak obecny najemca by został wyrzucony. Tak długo jak czynsz jest płacony umowa powinna trwać...

19            -17
esaper
Maxi
A ja używając Twojego słownictwa dziwię się portalowi, że toleruje takie wypowiedzi jak twoja. Abstra[...]ąc od tego czy wypowiedzi wspomnianych Kolegów mają czy nie mają sens to chyba zapomniałeś, że wypowiadasz się w portalu Wiślackim a nie g... politycznymhahaha

24            -13
vitalis
Do Maxiego (i nie tylko)
Kolego, wyluzuj, pisz na temat i nie zachowuj się jak pisowski troll. Wybacz, ale język, którego używasz, zdradza pewne prostactwo - myślenia i pisania. Jest on zdecydowanie bardziej obciachowy niż chodzenie na marsze KOD-u, o których wspominasz. Willem de Zwijger - 100% poparcia. Masz u mnie duży szacunek, za to, że tak cierpliwie argumentujesz swoje zdanie. Zgadzam się też tymi, którzy twierdzą, że jeśli Zarząd czuje się pomówiony - powinien oddać sprawę do sądu. To pierwszy test wiarygodności. I jeszcze mały aneks: zaczynam przypuszczać, że powodów, dla których inwestora / sponsora na horyzoncie brak, jest więcej. Po pierwsze - kto normalny zaangażuje swoje duże pieniądze w (zadłużony) klub, uwikłany w mocne związki ze skrajnymi kibolami? Kto rozsądny będzie na tyle odważny, że zaryzykuje batalię o odcięcie kibolsko-gangsterskich powiązań i weźmie na siebie jej konsekwencje? I wreszcie - czy Zarządowi naprawdę zależy na sprzedaży Wisły i na pozbyciu się wymarzonej przez niektórych władzy? Na koniec trzeba sobie powiedzieć jasno - żaden gigant finansowy nie kupił klubu w tej części Europy, bo na żadnym z nich nie można zrobić dużych pieniędzy. Jedyni potentaci ze Wschodniej Europy to drużyny rosyjskich lub ukraińskich oligarchów. Bogaty kibic Cupiał był dla nas nieoczekiwanym szczęściem. Jeśli wierzę w jakiegoś inwestora, to tylko takiego domorosłego, znad Wisły, może z Małopolski, może z Krakowa. Ale znowu: kto normalny?...

44            -19
~~~spartakus
frekwencja
wiadomo że to wszystko chodzi o kase. cracovia za pomocą majchrowskiego próbuje nas załatwić ze stadionem. i ogólnie finansowo. piłkarze Wisły grają pięknie , frekwencja idzie w góre więc legijne tvn robi co może żeby tą frekwencje obniżyć. a tereny Wisły to jeszcze inna sprawa. atak z kilku stron naraz. oby nasz ukochany klub to przetrwał.

19            -23
lazinho
@~~~Wwwwww
Jakie odszkodowanie? Każda umowa najmu ma przewidziany okres wypowiedzenia i tyle. Składasz dziś i np. na rok Miśka nie ma. Normalny zapis w umowie najmu, wątpię, żeby klub się w żaden sposób nie zabezpieczył - tyle w nim prawników w końcu. I nie piszę, że na siłowni się handluje dragami, ale skoro jest to główne źródło utrzymania najemcy to chyba łatwo się domyślić?

17            -5
~~~Kibol z Reymonta
3 mozliwe scenariusze:
1)WisłaS.A wraz z Radą Nadzorczą i władze TS organizuja razem konferencję prasowa i konkretnie w sposob szczegolowy i transparentny odnosza sie do zarzutow przedstawionych w materiale Jadczaka.Uznajac ,ze materiał jest kłamliwy i działa na szkodę klubu Wisła Krakow kierują sprawę do sądu. 2)Sarapata rezygnuje ze stanowisk Prezesa TS Wisła i Wisła S.A.rRezygnacja zostaje przyjęta przez Radę Nadzorczą.Nowym Prezesem Wisły S.A zostaje Gołda a nowego Prezesa TS wybiorą delegaci TS.Damian Dukat rezygnuje całkowicie z członkostwa w jakichkolwiek strukturach Klubu.TS. wypowiada umowę na wynajem siłowni Miśkowi.Zapewne bedzie to skutkować sprawą sądową.Do czasu wyroku sądu ktory zapewne szybko nie nastapi siłownia bedzie normalnie działać a za rok TS nie przedłuzy umowy. 3)Zostaje wszystko tak jak jest teraz.Oświadczenia Zarzadu Wisły S.A ,TS-u i Damiana Dukata zamykają na tą chwilę całą sprawę. Każdy z tych scenariuszy ma swoje plusy i minusy.Nie zmienia to faktu ,ze głownym priorytetem klubu powinno być uzdrowienie finansow,spłacania regularne długu i zapewnienie stabilnosci finansowej dla piłkarzy.Jest realna szansa na sukces sportowy a co za tym idzie finansowy i żaden Jadczak nie może tego zniszczyć.

21            -7
pumex77
Co dalej?
Dobra. Każdy wie jak jest. Ja też widziałem jak Sharksi przejmowali władzę najpierw w TS, potem sekcję piłkarską, jak "przekonywali" do zgody z Ruchem, itp. Nie potrzebuje odkrywczych materiałów TVN. Wiem, że żaden inwestor do takiego klubu nie wejdzie. Tylko co dalej? Tylko jak to zmienić? Narzekanie, narzekaniem. Starzy i młodzi działacze się spoza "ferajny" boją się. Władze miasta kibicują craxie i po cichu cieszą się z naszych kłopotów, mówcie co chcecie. Kibice? Kibicami żądzą ci co mają największe bicepsy. Więc nikt się nie wychyli. Wszystkich sharksów policjanci nie wyłapią... Inne sekcje siedzą cicho... Więc co? Ktoś ma jakiś realny choćby hipotetycznie pomysł, jak się ich pozbyć z władz klubu? Jak zmienić patologiczną i ewidentnie patową sytuację?

35            -6
Jaaroo
Maxi
Dziękujemy Ci za twój swoisty coming out. Teraz wiemy z kim rozmawiamy. Swoją cudowną wypowiedzią sprawiłeś tylko to, że teraz nawet Twoje merytoryczne wypowiedzi będą g.. uzik warte :(

21            -7
~~~bobik
TVN, GW, itp...
TVN i GW oglądają tylko 3 grupy społeczne: szeroko pojęte lewactwo (była SB-ecja, ich rodziny i znajomi, oraz cała patologia która na związkach z lewakami czerpie profity), przestępcy (złodzieje, złodzieje w białych rękawiczkach, wszelakiego rodzaju elektorat więzienny, ich rodziny oraz znajomi), oraz głupki (lemingi czekający na gotową lewacką papkę w tych ww. mediach, gdyż nie są zdolni do własnej interpretacji rzeczywistości, dają sobie wmówić wszystko co Soros chce by im wpojono). Oczywiście najgorsze są krzyżówki, np. głupi, lewacki złodziej (niestety takich jest najwięcej) :-(

19            -45
~~~fazior
List gonczy
Moze i list gonczy za "byznesmenem M." nie moze byc powodem rozwiazania umowy, ale dzialanosc jaka prowadzil na terenie wynajmowanych obiektow, ktora doprowadzila do interwencii AT i policii, w celu przeszukania obiektow, mysle ze jak najbardziej moze byc powodem rozwiazania umowy, za narazanie wizerunku TS na szwank, w polaczeniu z listem gonczym. Jak widac TS sie nie przejmuje wizerunkiem, bo wtedy nie podjela zadnych dzialan w celu rozwiazania umowy, ale jak dziennikarz opisuje cala sytuacje, to juz sie grzmi o narazaniu dobrego imienia. Dalej zyjcie w zaklamaniu i udawajcie ze nic sie nie dzieje i wszystko jest O.K.

36            -6
~~~Kibol z Reymonta
~~~fazior
Człowieku ,gdyby siłownia działała niezgodnie z prawem i dochodziło by tam do łamania prawa to juz dawno na wniosek Policji została by zamknięta.Działa nadal bo nie ma zadnych podstaw prawnych aby ją zamknąć.

15            -23
~~~DżejDżej
Działania Zarządu
Jeśli w reportażu podano fałszywe informacje to jedynym wyjściem jest pozew. Jeśli takiego pozwu nie będzie a tylko oświadczenia to jest to jednoznaczne z potwierdzeniem tych wszystkich zarzutów. Niektórym ludziom myli się chyba miłość do klubu z zaślepieniem. Jest fatalnie. Bargiel zrezygnował z inwestycję w Wisłę ponieważ Zarząd ( lub Ci którzy sterują klubem ) nie wyrazili zgody na pakiet większościowy dla niego z obawy że nie będą mogli kontrolować działań w klubie. Dla was każdy kto uważa że dużo prawdy było w tym reportażu to od razu żyd, lewak itd. Ogarnijcie się ludzie bo już od dłuższego czasu władze Wisły robią z nas [...]ów a wy łykacie te oświadczenia jak pelikany. Tylko Wisła !

25            -7
~~~Mike DeVili
Nic nowego Jadczak nie pokazał...
...natomiast data i godzina emisji nie były przypadkowe ale tym żywią się media. W każdym poważnym klubie piłkarskim kibole mają niestety wiele do gadania ale dzięki kontynuacji mechanizmu wyparcia ze strony zarządu cała Polska, wszystkie Grażyny i Janusze mają od soboty przekonanie, że tylko na Reymonta jest prawdziwa patologia. Na portalach bliskich zarządowi były już setki oświadczeń ale nie pamiętam ani jednego zdania, które powiedziałoby tym wszystkim zagubionym, młodym ludziom: "Zakończcie to szaleństwo. Zabijanie, okaleczenie i bicie ludzi nie ma nic wspólnego z kibicowaniem Wiśle!". Ilu jeszcze chłopaków po obu stronach Błoń ma stracić zdrowie i życie, żeby ktoś to zrozumiał?

32            -5
~~~bobik
Jezus Maria...
...sądząc po komentarzach to dużo u nas lewactwa (PO, .N, SLD, KODofile, UB-ywatele RP - WSTYD Panie i Panowie - byliśmy bastionem prawicy w latach komuny, lewaków wtedy praliśmy po mordach (albo kaskach :-) ), a teraz widzę, że to komuchy wiodą prym w naszym klubie - to bardzo, baaardzo smutne :-( Rzadko się zdarza, żeby wśród kibiców jakiegokolwiek klubu piłkarskiego na świecie było tak dużo lewaków. Co tu się porobiło?? - ogarnijcie proszę głowy!!

26            -48
stary wiślak
Oświadczenie nie ma formy dementi,Tylko formę oceny treści .
Czyli nie oprotestowuje treści,a odnosi się tylko krytycznie do formy,która zawiera sugestię. Co to oznacza? Że nie wypunktowano ani pół kłamstwa,zatem zgodzono się z faktami,zaprezentowanymi w reportażu.Ja lubię konkrety,bo albo dziennikarze dopuścili się kłamstwa i oprotestowujemy to i idziemy z tym do sądu,albo przyjmujemy prawdę z pokorą. Trudno być zadowolonym z takich publikacji,ale też trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Ten reportaż niestety nie kłamał,a że coś sugerował? Przykro mi jako kibicowi oglądać takie rzeczy,zwłaszcza w momencie kapitalnej passy sportowej,ale pokora nakazuje przyjmować fakty do wiadomości.

35            -17
~~~Loko
I nie zmieni się nic
Zgadza się: nie trzeba TVN-u oglądać, żeby wiedzieć, co jest na rzeczy: symbioza i wzajemne przenikanie między Klubem a Miśkami, przymykanie oka przez władze Miasta, policję, prokuraturę (patrz: wyjazd M. tuż przed wielką akcją policji). Scenariusz jest jeden: główny pan Misiek będzie sobie kierował spokojnie wszystkimi interesami, ciesząc się przyjaźnią i ochroną ludzi honoru z Rzymu. W Krakowie nikt mu nie podskoczy. Ale i Wiśle nic złego się nie stanie. Do LM raczej nie wejdziemy, ale na krajowym podwróku powalczymy, sprawy z Miastem i wierzycielami jakoś się tam będą ciągnąć, pani S. będzie twarzą klubu. Przeciętny kibic może mieć tylko niewielki dyskomfort moralny, że wspierając swój Klub wspiera pośrednio interesy Miśków. I nie zmini się nic...

24            -11
whistar
Można się czepiać detali
Ale fakty niestety są jakie są: 1. bandytierka rządzi Wisłą, choć wydaje się, że w obliczu ostatnich akcji policji mają większe problemy niż Wisła, 2. sytuacja jest patowa, znalezienie inwestora lub choćby dużego sponsora w obecnej sytuacji jest niemożliwe, a Wisła to z pewnością pierwsza trójka jeśli chodzi o potencjał medialny i kibicowski w Polsce, 3. władze TSW są zastraszone lub pochodzą z rozdania i nie mogą lub nie chcą nic z tym zrobić, 4. trybuna C pustoszeje w zastraszającym tempie, jedyne osoby decyzyjne to tak naprawdę faszystowska gangsterka 5. żadne oświadczenia, oburzenie ani zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni - mleko się wylało

45            -8
Jaaroo
Tak ~~~bobik, straszne czasy...
...każdy może być kibicem Wisły, lewak, muzułmanin czy żyd, nawet gej o zgrozo! a nawet taki co by udekorował latarnie przy stadionie truchłami odmieńców z bogiem na ustach, tak ty też możesz nim być ;)

23            -10
~~~WisłaNaZa wsze
teza
że Wisłą Kraków rządzą bandyci jest mocno przesadzona. Oczywiście nie ma co udawać, że problem nie istnieje, ale też nie jest ani większy ani mniejszy niż w innych dużych klubach w Polsce. Oczywiście dziennikarze mają temat, jest o czym pisać, interes się kręci, wejść na stronę coraz więcej, wszyscy są szczęśliwi. Redaktor na pytanie czy coś się zmieni odpowiedział coś w stylu "nie bo jak ma się zmienić skoro wicepremier polskiego rządu siedział w sobotę w loży z człowiekiem, który zna się z innym człowiekiem, który robił złe rzeczy (parafraza)". A więc wniosek z tych słów? Rząd wspiera kiboli? No kto by się spodziewał, że WSI 24 może coś takiego sugerować...

13            -13
whistar
@Jaaroo
Spokojnie Bobik ma pewnie 16 lat a sam rozwalił komunę :lol: :lol: :lol:

18            -10
~~~€
„stary wiślak”
Mniemam, że oglądałeś reportaż? Czyż nie tak?

16            -6
~~~bobik
@Jaaroo
Jedyni którzy dekorują to kodofile i inne SB-ctwo "ubierający" popiersia Wielkich Polaków bez krzty wstydu koszulkami "kĄstytucja", "wolne sONdy", czyli słowem którego nawet nie do końca rozumieją. Dlaczego to robią? Bo koryto się skończyło, nie ma już "by było jak było", nie ma "Polski teoretycznej i kamieni kupy", a "za 2000 zł SB-eckiej emerytury nie da się przeżyć". Dlatego taki lament, dlatego takie protesty, bo wreszcie POLSKI rząd czyści pozostałości PRL, Magdalenki, Okrągłego stołu i Nocnej zmiany. Co do otwartości, popatrz jaką swobodę mają w Belgii, Francji, GB, Niemczech, gdzie żołnierze z karabinami stoją na każdym kroku, a we Francji ponad 2 lata jest wprowadzony stan wojenny. Tak chcecie żyć w lewackiej, wolnej Europie?

20            -39
~~~bobik
@whistar
Nawet nie będę komentował Twoich wypocin, napiszę tylko tyle, że jest duża szansa, że Ciebie jeszcze na świecie nie było jak byłem na swoim pierwszym meczu. Pozdrawiam.

10            -18
vitalis
bobiku...
Chłopie, pomyliłeś fora - to jest wislaportal.pl, a nie strona przyjaciół prezesa albo dziarskich chłopców z ONR. Przecież Ty nic nie piszesz o Wiśle, tylko wyznajesz swoją filozofię prania po mordach. Niedźwiedzią przysługę oddajesz tej prawicy, z którą się utożsamiasz. Przenieś się zatem na miłe Ci strony i tam prowadź swoją agitację. Jeśli Ci Wisła miła, to ogranicz swoją aktywność na tym forum, bo radykalnie zaniżasz jego poziom. Czołem!

36            -10
Adkidus
Rzeczywistość
Zapomniano powiedzieć o tym że tereny które można wyciągnąć od Wisły są sporo wartę i to w samym centrum Krakowa - był Cupiał nie mieli możliwości, od kiedy jest TS to dziwnym trafem powstają coraz to ciekawsze artykuły TYLKO o Naszej Wiśle i jak to jest źle, a najlepiej było by zmienić właściciela. Wisła miała walczyć o utrzymanie i ledwo się trzymać finansowo, a tu nagle jest liderem ekstraklasy z najlepszą frekwencją! Więc co dziennikarz musi zrobić - wymyślić jakiś skandal aby jak najszybciej Wisłę upokorzyć i wszystko wróciło na zaplanowane tory, a konsekwencją tego powinno być przejęcie Wisły za grosze łącznie z gruntami na których szybko powstał by hotel, blok lub biurowiec. *nie zapomnijmy że ten `dziennikarz` rozmawiał również z Panem Bragielem kiedy ten chciał wykupić część udziałów w Wiśle

12            -10
~~~RS
oczyszczenie
Moim zdaniem redakcja TVN tylko czeka na tego typu reakcję ze strony klubu jak rozprawa sądowa. Wtedy też będzie można zadawać w imię prawa trudne pytania i wyciągnąć kolejne materiały, a tego ludzie z zarządu Wisły się na 100% obawiają. Jeżeli dojdzie do rozprawy sądowej (uważam, że nie dojdzie) to byłoby to idealne rozwiązania na oczyszczenie wiślackiego środowiska.

22            -6
~~~bobik
@vitalis
Już nawiązuję do Wisły. Kiedyś kibicami Wisły były chłopy z jajami (i dziewczyny też, jeśli wiesz i rozumiesz co mam na myśli), honorem było piętnować w każdy możliwy sposób czerwoną hołotę - naszych oprawców. Teraz widzę, że głównie (przynajmniej na tym portalu) to są lewackie cioty multi-kulti. WSTYD !! Quo vadis Wisło... :-( Pozdrawiam NORMALNYCH :-)

19            -38
~~~Loko
@~~~RS
Nie ma co liczyć na oczyszczenie. Jeśli M. dostaje cynk przed wielką policyjna akcją, to znaczy, że ma wtyki w policji lub prokuraturze. Taka jest prawda. Raczej nie będzie żadnego sponsora generalnego. Skoro BC przegrał z kibolami jak nie było ich w klubie, to jak nowy sponsor ma z nimi wygrać? A trudno przypuszczać, żeby chciałby ich brać w pakiecie, jak się w klubie już zasiedzieli. Żaden polityk: ani Jacek M. ani Małgorzata W., nie będzie szedł na wojnę z gangsterami, bo to się politycznie nie opłaca (będę im pod oknami setki młodych ludzi wulgarne rzeczy wykrzykiwać). Wszystko się będzie latami ciągnąć. TSW już się nauczyło w miarę sprawnie zarządzać klubem, jakoś to się wszystko będzie spinać. Kto wie, być może nawet będą sukcesy sportowe. Wszystko jednak okupione skorumpowanymi powiązaniami i uwikłane w walki na maczety, racowiska itp. W wielu krajach wschodniej Europy to działa podobnie: i w Rosji i na Ukrainie, w Serbii.

19            -4
vitalis
Drodzy Moderatorzy
Czy znacie regulamin strony i wątku, którym się opiekujecie i który przedstawiacie do akceptacji? Nie powinny się tu pojawiać wpisy obraźliwe, przejawy agresji, agitacja polityczna. Tymczasem kilku rozgorączkowanych gości regularnie ujada na innych z pobudek politycznych, a jak już "nawiązują" do Wisły Kraków, to ubliżają adwersarzom od "ciot". Co to ma wspólnego z wątkiem, którym się zajmujemy? Proszę o chwilę refleksji na ten temat, jeśli chcecie utrzymać opinię najlepszego portalu wiślackiego. Zaś do użytkowników: ignorujmy wpisy "od czapy", poniżej poziomu, poza tematem itp. Ich autorom o coś chodzi, ale nie o Wisłę.

16            -5
whistar
@~~~bobik
Synku, byłem jako dziecko na mistrzowskiej fecie w 78, więc spadaj ze swoim politykierstwem i trollowaniem na forum PiSu albo innego badziewia

27            -10
~~~Kibol z Reymonta
stary wiślak
Nie pisz głupot kolego.Ten Jadczak ten swoj materiał tworzył zapewne przez kilka miesięcy albo i dłuzej.Klub ma się do niego konkretnie ustosunkować w ciagu jednego dnia? Ogarnij się.Wydali szybko oświadczenia bo tak się w takich sytuacjach postępuje.Na konkretną odpowiedz przyjdzie czas ,nie mam co do tego wątpliwosci.To ,ze nie zrobiono tego od razu absolutnie nie oznacza ze się z postawionymi zarzutami zgadzają.Zapewne jest wrecz odwrotnieZresztą Jadczak wspominał coś ,ze cdn. więc lepiej poczekać i ustosunkować sie do całosci materiału.Zarzad nie złamał prawa a kazdy z tych 11 punktow ktore wymienił Jadczak,mozna spokojnie racjonalnie obalić.Np. jak mozna łaczyć spalenie samochodu z władzami Wisły? A w tym kontekscie to zostało przedstawione.Było dochodzenie,nie znaleziono sprawcy/ow,nie znaleziono motywu i sprawa została umorzona.Ale jak widać nie przeszkadza to Jadczakowi insynuować ,ze to spalenie auta ma związek z TS-em.Ogarnięta kancelaria prawnicza moze spokojnie puscić TVN z torbami.

15            -25
~~~Scott
Ech!
Wszystko wszystkim zamiast skupić się na problemie to słyszę "lewaki, tępaki, kodziarze, kumaci, garbaci bzdety i autorytety brakuje jeszcze żołnierzy wyklętych a wszystko to na sportowym portalu który powinien łączyć i być poświęcony jednej wspólnej sprawie i wspólnej miłości bez polityki ... jeżeli ktoś nie może się bez niej obejść to jest jej wiele na innych portalach i tam jest możliwoś sobie pofolgować . Zastanawia mnie jedno: jak gangster rzucający nożem z trybun z odbytym wyrokiem za ten czyn nie ma dożywotniego nie tyle wstępu co zakazu zbliżania się do obiektów Wisły.

28            -7
kazo73
Do kibiców
Dlaczego jeśli Wisła gra najlepszą piłkę w lidze, to stara się ją upokorzyć ? Bo nikt nie spodziewał się że jak odejdzie Lopez, to że cokolwiek ugramy. A tu nagle mamy zespół który nikogo się nie boi i wali wszystkich kto stanie im na przeszkodzie.Najpierw miasto chciało nas zniszczyć!!,teraz TVN !! ale ci wszyscy chyba jeszcze nie wiedzą ile nas jest w POLSCE i poza granicami kraju!! Nie damy zniszczyć naszego ukochanego klubu.!!

13            -9
gato84
vitalis - 100% poparcia
Drodzy redaktorzy podpisuję się pod komentarzem vitalisa. Amen.

13            -8
~~~wiślak z krk
do bobik
weż Ty chłopie wróc na Kałuży z tą śmieszną chorą gadką , a nie kompromituj sie tu na formum Wiślackim , popieram " synku, byłem jako dziecko na mistrzowskiej fecie w 78, więc spadaj ze swoim politykierstwem i trollowaniem na forum PiSu albo innego badziewia " 1906 % racji ,

14            -7
~~~bobik
Czerwona Wisła??
Młatko Bosko - co tu się porobiło... :-( Tęczę też wspieracie? hahaha

10            -16
stary wiślak
Maxi! Pokaż klasę! A nie bulwersuj się.
I wypunktuj,co w reportażu TVN jest nieprawdą i pomówieniem? Przedstaw dowody na to,że coś jest kłamstwem i domagaj się od zarządu Wisły wystąpienia na drogę sądowa,wobec dziennikarza czy dziennikarzy. Od tego są media by takie rzeczy też pokazywać. Mnie jest przykro,że muszę oglądać takie rzeczy o moim klubie,ale niby czemu mam mieć pretensję do telewizji,czy dziennikarzy,jeśli nie kłamią? Pokazano gorzką prawdę,wcale nie tak nieznaną wielu kibicom,bo od dawna słyszę donośne głosy o roli,jaką odegrało środowisko kibolskie w kwestiach klubu. Jeśli medialny przekaz uważasz za kłamliwy,to ci zaproponowałem co możesz zrobić. Po co to oburzenie? Zachowujesz się tak,jakbyś miał pretensje do garbatego,że ma proste dzieci.

10            -11
stary wiślak
Kolego E!
Oczywiście,że oglądnąłem cały reportaż. Oczywiście,że nie w godzinie emisji,tylko z odtworzenia. Mam dekoder z nagrywarką.

6            -12
stary wiślak
Kibol z Reymonta!
Nie mam nic przeciwko by klub,skoro uważa,że reportaż zawiera nieprawdę wystąpił do sądu z pozwem.I wcale nie oczekuję,,że to ma być od zaraz. Ale w tej kwestii jestem małej wiary,bo niestety pokazano tam rzeczy,które nie były jakieś supertajne i nieznane szerszej publice,a raczej były tzw, "tajemnicą poliszynela". Za intencje nie ma kary ,a prawdopodobnie tam przedstawiono prawdziwe fakty.Jeśli ci odpowiadała polityka zamiatania takich kwestii pod dywan,to mi przykro,bo ja tego nie popieram./

10            -14
~~~Nick
Misiek Rysiek albo Stefan
Jak dla mnie właścicielem klubu może być każdy oby był spokój żebym przyszedł z dziećmi i spokojnie oglądał mecz bez zadymy i słuchania q rew z innych trybun. Popracujcie nad atmosferą na trybunach żeby była przyjazna i piknikom to przeciwników ubędzie.

12            -7
~~~Kibic 1906w
Wice prezes rady nadzorczej
Z iinnej beczki. Pan Paweł Gieras właśnie zrezygnowała. Kto następny?

9            -4
~~~Add
@stary wiślak
jeśli do Ciebie przemawiają argumenty typu: "planowali wykopać z grobu" albo "nacięli płot przed stadionem przed derbami żeby pobić kibiców cracovi" itd. łatwo łykasz różne `newsy` *i to takie które nie jedna osoba jest w stanie wymyślić jednego dnia :lol: przy okazji słowa tego `dziennikarza` - "..spotkaliśmy się z Paulem Bragielem dwa razy, to były sympatyczne rozmowy, przy okazji drugiego spotkania Paul życzył mi nawet wytrwałości przy pracy nad tematem Wisły", jeśli ktoś taki tworzy artykuły i między czasie opowiada potencjalnym inwestorom takie historyjki, a do tego inne media również szukają sensacji to nie dziwcie się że mamy problemy ze znalezieniem sponsora! Prawda jest taka że zmiana pani Prezes mało pomoże bo jeśli będzie zarządzać TS lub ktokolwiek związany bliżej z Wisła to media dalej będą szukać nowinek i to samo tworzyć, drugą opcją jest bogaty sponsor wtedy nikt by nic nie powiedział bo nikogo nie było by stać na wykupienie Wisły! Tak naprawdę teraz niektórzy widzą okazje na zgarnięcie Wisły za grosze i dobrego zarobku na gruntach kosztem nawet spadku Wisły do 3ligi. Swoją drogą dobrą drogą jest zachowanie zimnej krwi przez zarząd - mam na myśli milczenie, niech dziennikarz poopowiada jeszcze trochę. Jak narazie te nowe fakty(o ile można to nazwać faktami, a nie historyjkami z filmów) są coraz to bardziej komiczne więc możliwe że sam siebie wkrótce upokorzy, a wtedy spokojnie będzie można zarobić na tych `rewelacjach`. I na koniec zadajcie sobie pytanie jak to jest że u Nas jest tak źle wszystkich biją i zastraszają i wgl tragedia, a gramy najlepszą piłkę w lidze, najlepsza frekwencja i do tego lider :lol:

9            -8
nales
Najlepszy moment !
Żeby się odciąć od patologii raz na zawsze , w przeciwnym razie nigdy nie będzie sponsora strategicznego w klubie . Trudno jeśli będą jakieś konsekwencje , lepiej je ponieść raz i mieć spokój . Oczyścić się z "Dukatów" dla dobra wizerunku klubu , co z tego , że podał się do dymisji skoro dalej w Zarządzie zasiada ! hahahahaha.... on żadnego kibica nie bił - czyli nagranie z monitoringu jest spreparowane ? Oczyścić struktury administracyje z ludzi SKWK - chcą kibicować niech kibicują , ale łapki z dala od rządów w Wiśle !!

5            -5