Niedziela, 16 września 2018 r.

Orbita Bukowno klubem partnerskim Białej Gwiazdy

Mające swoją siedzibę w Bukownie Stowarzyszenie Orbita, dołączyło do grona Klubów Partnerskich Wisły Kraków. Do podpisania umowy doszło w trakcie sobotniego meczu Białej Gwiazdy z Lechią Gdańsk.

Współpraca na linii Kraków - Bukowno trwała już od kilku lat, a szeregi Wisły w ostatnich sezonach zasilało wielu zawodników Orbity, wśród nich m.in. Dominik Sambor, Szymon Nocoń czy Kacper Zmysło, którzy obecnie reprezentują barwy Białej Gwiazdy w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Dlatego też nawiązanie oficjalnej współpracy było jednym z głównych celów działaczy Wisły.

Podpisanie umowy umożliwi rozszerzenie tej współpracy, która ma przynieść korzyści obu stronom. Tylko w poprzednim sezonie Wisła organizowała w Bukownie turnieje: Ekstra Talent (projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Fundacji Ekstraklasy) oraz eliminacje do 31. Turnieju im. Adama Grabki. Orbita będzie mogła liczyć na regularne wsparcie szkolenia, poprzez realizowanie planu szkoleniowego Wisły oraz liczne wizyty krakowskich trenerów podczas treningów. Organizowanie wspólnych wydarzeń oraz konferencji ma również pomóc w rozwoju zawodników i trenerów w Bukownie.

Stowarzyszenie Orbita powstało osiem lat temu. Mimo siedziby w Małopolsce, bo Bukowno terytorialnie do tego województwa się zalicza, młodzieżowe drużyny Orbity występują w rozgrywkach ligowych na Śląsku. Najstarszą drużyną w Orbicie jest rocznik 2004. Stowarzyszenie współpracuje z KS Olkusz, do którego trafiają starsi zawodnicy.

- Podpisanie umowy z Wisłą tak naprawdę tylko formalizuje stan faktyczny. Nasza współpraca ma się bardzo dobrze od wielu lat, a z ludźmi z Akademii Wisły rozumiemy się często bez słów. Barwy Wisły zasiliło już sześciu naszych wychowanków, trójka gra dzisiaj na poziomie Centralnej Ligi Juniorów co jak na klub z tak małego ośrodka jakim jest Bukowno jest osiągnięciem naprawdę znaczącym. Tylko w ostatnim roku dzięki tej współpracy do Bukowna zawitały dwa duże turnieje. Nasi najzdolniejsi chłopcy są zapraszani przez Wisłę na duże, często międzynarodowe turnieje, ale też i w naszych barwach zagrało w sierpniu dwóch Wiślaków na turnieju Budapeszcie. Jesteśmy bardzo dumni, że klub który 18 września świętował będzie swoje dopiero ósme urodziny będzie oficjalnym partnerem klubu o wspaniałych ponad 110-cio letnich tradycjach, dla obopólnej, jak wierzę, korzyści - powiedział prezes Stowarzyszenia Orbita, Jarosław Tomczyk.

Wcześniej Wisła Kraków parafowała umowy partnerskie z Juventą Starachowice, Piastem Skawina, AP Wisła Czarny Dunajec, Unią Oświęcim i Futbolem Brzączowice.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

~~~Wieczne Wislackie Przymierze
Bukowno
Dobre szkolenie. Oby tak dalej!

10            -1