Piątek, 21 września 2018 r.

I Ty możesz pomóc dokończyć film dokumentalny o wiślakach

"Trzej przyjaciele z boiska" to film dokumentalny o trzech byłych piłkarzach krakowskiej Wisły - Andrzeju Iwanie, Leszku Lipce i Marku Motyce. Jego realizacja zbiega się w czasie z 40. rocznicą zdobycia przez "Białą Gwiazdę" mistrzostwa Polski z 1978 roku i adresowany jest zarówno do osób związanych z Wisłą Kraków i samym Krakowem, jak i do kibiców piłkarskich w całej Polsce.

Za produkcję filmu odpowiada Fundacja Promocji Kultury "Urwany Film", która zbiera aktualnie fundusze na to, aby mógł on być dokończony. Jak czytamy na stronie projektu - całość znajduje się aktualnie na etapie, na którym potrzebne jest wykonanie montażu obrazu, postprodukcji obrazu, postprodukcji dźwięku, a także skomponowanie i nagranie oryginalnej muzyki.

Fundacja zamierza zakończyć prace do końca bieżącego roku, tak aby 50-minutowy film mógł ukazać się na przełomie stycznia i lutego 2019 roku w jednym z krakowskich kin.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: polakpotrafi.pl/projekt/film-dokumentalny-trzej-przyjaciele-z-boiska

Zachęcamy do wsparcia projektu!


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

~~~anz
anz
Wszystko fajnie ale ostatnio jakby kibice Wisły to chyba już mają dość filmów dokumentalnych :) A mówiąc poważnie fajna inicjatywa, która pozwoli odkurzyć trochę mało obecnie pamiętane ważne postaci w historii Wisły (no może poza Iwanem, który jest aktywny w mediach). Do każdego kibica Wisły - wchodzić, wspierać, pomagać !!!

19            -2
~~~WisłaNaZa wsze
super sprawa!
Mają moje wsparcie!

16            -1
woytek1974
A może zakład frekwencyjny?
Może znajdzie się firma albo sponsor, która przyjmie zakład z kibicami? Jeżeli na meczu z Lechią Gdańsk, w ramach PP pojawi się ponad 15 tys. kibiców o firma wpłaci konkretną kwotę na dokończenie produkcji? Ostatnio pisałem o tym, że klub mógłby przygotować pakiet pt. Sponsor Frekwencji, tak aby zmotywować kibiców do przychodzenia na R22. Oczywiście niezależnie od powyższego, ze swej strony deklaruję wpłatę 19,06 zł na dokończenie filmu. Skoro jednym z bohaterów jest Leszek Lipka , jeden z najlepszych piłkarzy jakich oglądałem pod Wawelem, to nie mogę pozostać obojętny.

16            -5
~~~Jarek
Zza bramki
Scena z Motyką kręcona na Kalwariance , te trybuny , ten garaż . . .

11            -1
witek67
Jarek
jedne ze scen z Markiem Motyką kręcono w Żywcu na wałach nad Sołą w tle za płotem boisko Koszarawy

11            -1
~~~Dżejkob
Scenariusz i reżyseria
Misiek ma to wyreżyserować. Pewne info.

2            -7