Poniedziałek, 24 września 2018 r.

Maciej Stolarczyk przed meczem pucharowym z Lechią: - Interesuje nas tylko zwycięstwo

- Na szczęście jutro mamy mecz, na szczęście ponieważ ostatni występ był w naszym wykonaniu słaby i dlatego też każdy kolejny dzień powoduje, że niecierpliwimy się na kolejne spotkanie. Już jutro możemy je rozegrać i jesteśmy bardzo zdeterminowani do tego, żeby było ono w naszym wykonaniu takie, jak w pierwszych ośmiu kolejkach - mówił na konferencji prasowej, przed meczem pucharowym z Lechią Gdańsk, trener zespołu Wisły Kraków, Maciej Stolarczyk.

- Jeżeli chodzi o stan zdrowotny zawodników, to tak naprawdę wszyscy są gotowi do gry. Może w związku ze zmianą pogody pojawiło się kilka drobnych przeziębień, ale to nie są urazy, tylko coś na co mamy wpływ, bo na tym polega medycyna. Wiadomo jednak, że te zmienne warunki, które nas spotkały w Szczecinie, odbiły się delikatnymi przeziębieniami. Mam nadzieję, że wszyscy jutro będą gotowi do gry. Jeśli chodzi o samo zestawienie, to nie będę ukrywać, że chcę dokonać kilku zmian w składzie. Mam zawodników, którzy bardzo dobrze prezentują się w czasie zajęć i chcę żeby jutro potwierdzili to w spotkaniu z Lechią Gdańsk. Nie ma co ukrywać, że będzie to dla nas wymagający przeciwnik, bo to spotkanie, które tutaj było tak widowiskowe, to chcę przypomnieć, że ono nie było dla nas proste i łatwe. Zespół z Gdańska prowadził dwukrotnie, miał swoje szanse. Mam nadzieję, że jutro również czeka nas dobre spotkanie - mówił trener.

Od bieżącego sezonu w rozgrywkach Pucharu Polski zaszła zmiana regulaminowa, która polega na tym, że przez pełny czas trwania meczu na murawie przebywać musi zawodnik młodzieżowy.

- Przepis związany z jednym młodzieżowcem to tylko przepis. Uważam, że jest to podejście nie z tej strony, którą potrzebujemy. W Polsce mamy zdolnych i utalentowanych piłkarzy i zdolną młodzież, ale sądzę, że kluczem do wyjścia z kryzysu - bo można powiedzieć że jesteśmy w kryzysie, patrząc na nasz udział w europejskich pucharach - jest jednak rozwinięcie pracy z młodzieżą, rozwinięcie baz sportowych dla akademii i młodzieży, już nie wspominając o pierwszych zespołach. Na to trzeba położyć nacisk, a ten przepis byłby wtedy naturalny. Tutaj poszliśmy w kierunku jego narzucenia, a w tej chwili musimy się do tego dostosowywać poprzez szkolenie. Szkolenie to nie jest proces, który wykona się w rok, potrzebna jest praca długofalowa. Uważam, że właśnie na to musimy być przygotowani i na to musi być położony większy nacisk - mówił Stolarczyk.

- Patryk Plewka ma drobny uraz, ale jako młodzieżowiec w pierwszym składzie może zagrać Kamil Wojtkowski. Oprócz tego mamy jeszcze Macieja Śliwę, jest Marcin Grabowski. To nie jest tak, że my tych młodzieżowców nie mamy, chodzi mi o zdiagnozowanie problemu, a według mnie problemem jest szkolenie. Nie chodzi o to, że źle szkolimy, ale ja bym uderzył w temat związany z apanażami dla trenerów, którzy muszą pracować na kilku etatach, żeby móc się utrzymać. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że na tym miejscu muszą być najlepsi trenerzy wśród młodzieży. To jest miejsce dla tych ludzi i tak wyglądają najlepsze akademie w Europie. To jest problem i nad tym trzeba się pochylić. Jeszcze niedawno pracowałem na tym poziomie i wiem jakie to jest trudne dla ludzi, którzy przychodzą na treningi, a wcześniej pracują w szkole, w innych miejscach i muszą jeszcze spełniać rolę trenera młodzieży. To jest trudny element - dodał trener wiślaków, który przyznał, że na mecz z gdańszczanami będzie mieć już do dyspozycji Pawła Brożka. - Jest on do dyspozycji i liczę na niego w jutrzejszym meczu - powiedział Stolarczyk.

- Nie chcę zdradzać składu personalnego na jutrzejsze spotkanie. Rzeczywiście Vullnet Basha nie będzie mógł zagrać z Koroną Kielce i jest to jedno z rozwiązań, żeby w jutrzejszym meczu nie wystąpił, żeby przetestować inne ustawienie. Biorę pod uwagę to, że rzeczywiście mecze są co trzy dni i chcę na Koronę mieć zespół przygotowany w 100% jeżeli chodzi o wypoczynek. Wszystkie te aspekty biorę pod uwagę - przyznał trener.

- Koncentrujemy się tylko na naszym jutrzejszym występie, chcemy pokonać zespół Lechii i tak podchodzimy do każdego spotkania, każdego meczu, każdego przeciwnika. Tak samo jest i tym razem. Oczywiście będzie kilka zmian w składzie, ale to są na tyle wartościowi zawodnicy, że chcę żeby jutrzejszy scenariusz potoczył się pod nasze dyktando i żeby plan, który mamy na jutrzejszy mecz, został zrealizowany. Interesuje nas tylko zwycięstwo - powiedział trener, który rozważa ponadto zmianę w obsadzie bramki.

- Jest taka szansa, że wystąpi Michał Buchalik. Muszę jednak to przedyskutować z trenerem bramkarzy, ale jest taka szansa. Będzie kilka zmian - mówił.

- Dla mnie porażka w Szczecinie pokazała, że musimy mocniej pracować nad sobą i nad tym co codziennie robimy. To był zimny prysznic i tak do tego podchodzę. Przegrywają również zawodnicy, którzy siedzą obok mnie na ławce rezerwowych, przegrywa cały zespół. Tak samo odnoszę się do zwycięstw, nie wgrywa pojedyncza jednostka, tylko cała drużyna. Podobnie jest z porażkami. Ta porażka była dla nas takim zimnym prysznicem, po tym bardzo dobrym meczu z Lechią Gdańsk, ale pokazuje to, że przed nami bardzo dużo pracy, żebyśmy byli bardziej stabilni - powiedział Stolarczyk.

Oczywiście nie zabrakło też pytania o ostatnie doniesienia medialne, dotyczące klubu.

- Jak już o tym wspominałem, trudno odciąć się od tych wszystkich doniesień medialnych. Od początku sezonu z każdej strony coś nas kłuje, tak to delikatnie mówiąc nazwę. Żeby było weselej, to każda z tych kwestii wychodzi na zewnątrz i to na pewno nie jest dla nas pozytywne. To staje się tematem do dyskusji i staje się tematem, którym wszyscy żyją. Nie mówię o szatni, ale o tym co jest na zewnątrz. Każdy ma przyjaciół, rodzinę, kibiców, którzy o tym mówią. Mówiłem, że to nie jest mój temat, ja zajmuję się szkoleniem, ale trudno nam obok tego być cały czas i tylko koncentrować się na grze. Ze swojej perspektywy mogę powiedzieć, że w Polsce jest mnóstwo klubów, w których widnieje aspekt powiązań z kibicami. Tak się dzieje. Ja nie chcę mówić, czy jest to naganne, czy nie, ale dla mnie jest to kwestia, przez którą jesteśmy mocno na świeczniku i ktoś ma w tym jakiś cel. Na pewno to nie pomaga i dla mnie to jest niespotykane, że od początku ktoś rzuca nam coś pod nogi, ale zespół pokazuje, może oprócz piątkowego meczu, za każdym razem pozytywny aspekt w swojej grze. Cały czas dostajemy w zamian feedback, że z tym klubem dzieje się coraz gorzej. To nie jest pozytywne i na pewno nie wpływa to dobrze na zespół. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale jest to coś, co jest dla mnie nienaturalne. Cieszę się, że jestem w tym miejscu, w którym siedzę. Cieszę się, że mam możliwość współpracy z tymi ludźmi, których poznałem, bo dzięki nim jestem w tym klubie i chciałbym żeby ten temat został jak najszybciej zamknięty. Nam na pewno ta kwestia w codziennej pracy nie pomaga - powiedział Stolarczyk.

Na zakończenie trener Wisły odniósł się jeszcze do tematu kadry naszego rywala, gdańskiej Lechii

- Trener Piotr Stokowiec ma do dyspozycji zawodników, którzy nie grali w ostatnim meczu, którzy występowali wcześniej. Ma spore pole do manewru i nie chcę roztaczać wizji i scenariusza na jutrzejsze spotkanie i to w jakim zestawieniu wyjdzie na ten mecz Lechia. Jedno jest pewne, ten zespół jest zorganizowany, będzie chciał zwyciężyć i mam nadzieję, że będzie to widowiskowe spotkanie - zakończył trener zespołu "Białej Gwiazdy".


 KK

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


18    Komentarze:

szymasss
ja też
Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale jak to k. inaczej wytłumaczyć??

54            -15
~~~Jarek
Wisła idzie na puchary
Skład trenerze taki ; Buchalik - Matej , Zoran , Sadlok , Grabowski - Pietrzak niech wspomaga Grabowskiego , Basha od 60 Wojtkowski , Tibor , Kostal - Kolar , Ondrasek od 75 min Brożek.

8            -38
~~~Roni
Szczecin
Nie przejmował•bym się meczem z Pogonią. Takie mecze się zdarzają i to nie tylko w Polsce ale też na całym świecie. Przykład: Ostatni Akhisar Bld Spor pokonał pierwszą drużynę w tabeli Galatasaray 3:0 ....

27            -14
~~~Czesław M
Stawianie na młodzież
Trener Stolarczyk stawia na młodzież, jak to pięknie mówił przed sezonem. Jutro kolejny porażka, bo tu nie chodzi o formę, gorszy dzień. Sprawy są poważniejsze o których my nie mamy bladego pojęcia. Jutro odpowiedź w jakim to zmierza kierunku

9            -59
~~~TS 77
??
szymasss ?

5            -16
woytek1974
Fałszywe nuty
Zwycięstwem red. Jadczaka będzie to, gdy kibice odwrócą się od drużyny. Nie dopuśćmy do tego. Jako Kibice Wisły Kraków zawsze bądźmy niezależni. Niezależni od wszystkich. Nie tańczmy jak nam zagrają. Dla nas powinno liczyć się tylko dobro drużyny. A co do meczu, to liczę, że Tibor Halilović pokaże jutro, że ma papiery na granie. Na wielkie granie.

105            -10
~~~Rozpierdu cha2018
Skład
lepiej niech Sadlok odpocznie a Wasyl gra. Buchal- Palcic,Wasyl,Zoran,Grabe k- Kolar,Basha,Tibor,Wojtko -Imaz-Zdenek. Zmiany za Bashę Kort, Boguś i Brozio za Wojtko i kolara..wtedy na skrzydła Imaz i Boguś. Zdenek z Broziem atak

8            -24
~~~FanNatic9 0ABG!!
@woytek1974
Racja kto kocha Wisle jest z nią zawsze i na zawsze i nigdy się nie odwróci

75            -4
~~~Boberek
Niestety
My ten mecz przegramy. Nie jest możliwe,by 2 razy wygrać z niezłą Lechią. Do tego sytuacja wokół klubu i brak terminowych wypłat wszystko komplikuje. Skupmy się lepiej na ligowym meczu z Koroną.

15            -64
~~~Wisła Sarajevo
Puchar Polski 2019?
Chcialbym zeby Stolar podszedl do tego meczu nie tak jak jego poprzednicy, tylko na 105%. Jest to jedyna realna szansa na jakies trofeum, juz nawet nie wspominajac o furtce do powrotu do LE i potencjalnych meczach z PAOKiem Saloniki, Crvena Zvezda, Manchesterem UTD itd. Moze bylby to mecze przegrane, jak wielu z gory psioczy, ale na pewno fun dla kibicow i ... kasa dla klubu. A przy okazji gdzie lepiej promowac zawodnikow jesli nie w pucharach? W lidze moim zdaniem nie bedziemy walczyc o czolowke biorac pod uwage afery, problemy finansowe, dlatego warto wlozyc full zagngazowanie w PP. Przy okazji mozna wyeliminowac jednego z kandydatow to trofeum w tym roku. No i pytanie dlaczego nie mozemy byc jak Legia i Lech, ktore PP traktuja superpowaznie pomimo walki o podium/tytul co roku?

46            -4
~~~Wisła Sarajevo
@Boberek
"Nie jest możliwe,by 2 razy wygrać z niezłą Lechią" - czlowieku, a co jest w tym niemozliwego? : ) Coz to jest ta Lechia? Z Liverpoolem laczy ich tylko pierwsza litera "L". OK, Lechia w lidze zostala ZDEMOLOWANA przez nas (a nie pokonana) i teraz zgraja wystraszeni i skupieni z tylu, ale to jest liga polska, w ktorej mistrz polski zostaje osmieszony przez luksemburski Dudelange. Na szczescie mamy Stolara, ktory na pewno nie mysli twoimi kategoriami heh Ty moglbys dowodzic chyba tylko stadem baranow zmierzajacych do rzezni z tego typu logika.

26            -3
~~~Wisła Sarajevo
Tzw. afery
Mnie dziwi jedynie szalenstwo wsrod czesci kibicow Wisly, jakby nagle po 2 latach dzieki niemiecko-warszawskiej stacji tvn, odkryli co sie dzieje (a raczej dzialo) na Wisle. Program zreszta wykoloryzowany do granic absurdu, naciagniete fakty jak guma od majtek szefostwa ITI (Czyli niedawnego wlasciciela CWKS - cos wam to mowi?). Pytanie do tvnu, jesli jest tak zle jak to maluja, to dlaczego organa scigania NIE ARESZTOWALY NIKOGO Z ZARZADU WISLY? Moze po prostu nikt nie ma zarzutow, wszyscy sprawuja swoje funkcje legalnie, nie bylo zadnych naduzyc? Gdzies nie widze w tym logiki. A jesli tvn chce rzucac w eter swoje przypuszczenia i szkalowac klub bazujac na forumowych plotkach, to moga sie zdziwic, bo dzisiaj telewizje nie sa juz tak bezkarne, zwlaszcza proniemieckie.

36            -10
76piwowar76
panie Maćku
może jednak nowe ustawienie bez Bashy testujmy w meczu z koroną bo i tak nie może zagrać. Nie spieprzmy tego meczu pucharowego.

26            -1
~~~WisłaNaZa wsze
a wypierd****
trole. Jutro walczymy na 110 %! Co do składu, dla mnie Buchal-Bartkowski,Zoran, Sadlok,Pietrzak-Basha,Ha lilović-Kostal,Wojtkowsk i,Imaz-Zdenek. Nie trafia do mnie tłumaczenie trenera, że my coś możemy jutro przetestować bo Bashy w sobotę nie będzie, jutro to my mamy wygrać a nie testować. Basha musi grać, w sobotę sobie odpocznie teraz niech gra. Mam nadzieję, że to tylko zasłona dymna. Co do Lechii, są w lekkim kryzysie, ostatni mecz w ich wykonaniu to mega frajerstwo, muszą czuć że coś nie jest tak. Poza tym grali w sobotę, plus podróż znad morza (pewnie dziś przyjechali), nic tylko dać im łupnia jutro. Do boju Wisełko!

13            -7
Boczasik
Spotkanie
A dziś miał się spotkać Zarząd i porozmawiać nt ostatnich doniesień. P. Sarapata napisała, że nie ma możliwości się spotkać i reszta uczestników również się wycofała ..... Tak NASZ Klub jest normalny i zarządzany przez kompetentne osoby .... A świstak siedzi.....:lol: hahaha

26            -11
~~~Name
Wisła Sarajewo z kim Ty chcesz grać w pucharach?
Od lat polskie drużyny odpadają w lipcu kiedy ManU jeszcze sparingi gra. A puchary to pocałunek śmierci wtedy. Rozwalone przygotowania i kosztowne wyjazdy pod Ural.

12            -23
~~~Jakobs
Bez przesady
Ludzie, opanujcie się po tej porażce z Pogonią. Takie mecze będą się zdarzać, niestety. Ilu z Was brałoby w ciemno taką pozycję Wisły w tabeli i ilość punktów po 9 kolejkach? Przypuszczam, że wszyscy. Mecz w naszym wykonaniu był katastrofalny, ale pamiętajmy, że ta drużyna jest w budowie a i tak gramy ponad stan. Więcej rozsądku życzę :-)

19            -6
~~~Zajezdnia
PP
Ciekawe jak będzie? Żeby zapomnieli o postawie w Szczecinie!

6            -3