Środa, 26 września 2018 r.

Akademia Piłkarska Bonito partnerem Wisły Kraków

Grono partnerów Wisły Kraków powiększyło się o kolejny klub. Tym razem jest to Stowarzyszeniem Budujemy Sukces, które prowadzi szkolenie młodzieży w Akademii Piłkarskiej Bonito w Mszanie Dolnej.

Podpisanie umowy z podmiotem szkolącym młodzież w powiecie limanowskim było jednym z priorytetów Akademii. Niewielka, bo licząca około 8000 mieszkańców, miejscowość idealnie wpisuje się w strategię "Białej Gwiazdy", polegającej na wyławianiu talentów z miejscowości leżących w województwie małopolskim. Wśród obecnych zawodników Akademii, którzy w przeszłości reprezentowali Mszanę Dolną są: zawodnik drużyny U-17 Kacper Myszogląd, napastnik reprezentujący Wisłę w Centralnej Lidze Juniorów U-18 Konrad Gruszkowski, czy Wojciech Urbański, który niedawno został powołany do reprezentacji Polski do lat 14.

Akademia Piłkarska Bonito powstała w 2012 roku, obecnie prowadzi 11 grup wiekowych, w których trenuje około 200 zawodników w wieku 5-12 lat. Kolejnych 100 szkoli się w starszych rocznikach w partnerskim klubie Turbacz. Na nasze treningi dojeżdżają dzieci nie tylko z terenu miasta i gminy Mszana Dolna, ale nawet z Rabki Zdrój, Lubnia, Węglówki. Prezesem Stowarzyszenia jest Adrian Cebula, natomiast koordynatorem Jarosław Kordeczko.

Dzięki nawiązaniu tej współpracy AP Mszana Dolna będzie mogła liczyć na regularne wsparcie szkolenia, poprzez realizowanie planu szkoleniowego Wisły oraz liczne wizyty krakowskich trenerów podczas treningów. Wspólne działanie ma pomóc w promocji partnera Wisły oraz zapewnić ciągły rozwój.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

Szef
Kordeczka
Pan Jarosław Kordeczka, świetny fachowiec, trener z którym fenomenalnie się współpracuje więc myśle że może wprowadzić jakiegoś zdolnego juniora z pod jego ręki w Wisełce

6            -3