Niedziela, 7 października 2018 r.

Maciej Stolarczyk: - Determinacja pozwoliła nam zapewnić sobie zwycięstwo

- Chciałem pogratulować mojemu zespołowi postawy w dzisiejszym meczu oraz wyniku. Wiadomą jest rzeczą, że derby to specyficzny mecz, w którym trudno jest o faworyta. Po chwili nerwowej gry zaadaptowaliśmy się dobrze do tego spotkania i dzięki temu strzeliliśmy bramki - mówił po zwycięskim meczu derbowym, trener krakowskiej Wisły, Maciej Stolarczyk.

- Trzeba podkreślić postawę zespołu Cracovii, bo w drugiej połowie zepchnęli nas do defensywy, ale determinacja mojego zespołu pozwoliła nam zapewnić sobie to zwycięstwo. Jeszcze raz gratuluję mojemu zespołowi, ale też gratuluję dobrej postawy drużynie Cracovii - dodał.

Szkoleniowiec Wisły został zapytany o dzisiejszą absencję Jakuba Bartkowskiego.

- Kuba ma problem mięśniowy i wyłączył on go z dzisiejszego spotkania. Mam nadzieję, że do meczu w Warszawie się wyleczy. Nie jest to głęboki uraz i mam nadzieję, że w przeciągu najbliższych dni dołączy do zespołu - powiedział.

Kolejne pytanie dotyczyło obsady wiślackiej bramki.

- Już wcześniej odpowiadałem na tego typu pytania, dokonałem wyboru na tej pozycji. Jest ona na tyle trudna i specyficzna, że występujący na niej zawodnik potrzebuje zaufania i takie zaufanie ma Mateusz. Cały zespół zagrał bardzo dobrze, ale w dzisiejszym meczu to Mateusz był jedną z wyróżniających się postaci. Nie miałem dylematu przed tym spotkaniem - przyznał Stolarczyk.

Na zakończenie padło też pytanie o specyficzny doping, bo widownię tworzyła dziś wyłącznie młodzież.

- Rzeczywiście okazało się, że był doping. W trakcie meczu i w ferworze walki trudno się na tym skoncentrować. Nie była to stuprocentowa atmosfera derbowa, jeśli chodzi o trybuny, ale nie było cicho. Dzieci mogły zaczerpnąć trochę radości z tego, co zobaczyły na boisku. I zgadzam się, że było kulturalnie - zakończył trener.


 OŚ, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~FanNatic9 0ABG!!!
Brawo trenerze i druzyna
Jestem mega zadowolony z dziś i z miejsca w tabeli . Trzymać tak dalej do końca kalendarzowego roku łącznie 20 kolejek zagramy . łącznie 37pkt do końca grudnia i jest super

39            -2
~~~fan1978
3 pkt. są......
.......ale ta gra chyba nie wystarczy na legie,.... obym się mylił!

38            -11
matmax
No właśnie - było kultutalnie
Ileż to tej kultury brakuje kibolom do dzieciaków? A wydawałoby się, że starszy to mądrzejszy.

63            -4
~~~ZaWsZe TS
Najlepsze jest to
że młodzi kibicowali za Wisłą, na forum pasiaków aż nie mogą tego przeżyć ale cóż :) w końcu było kulturalnie, a szczytem poniżenia było puszczenie dopingu sraxy z głośników celem zagłuszenia młodzieży. Niezła beka

81            -1
woytek1974
władca derbów
Król Imaz Pierwszy

37            -3
~~~FanNatic9 0ABG!!!
Stolar 4 mecze do końca rundy jesiennej
Powalczyć o Mistrza tej rundy!! Jazdaaaaa 😉😈😈

29            -1
nales
Zoran
Do pierwszej 11 .... czy to problem ???????

23            -1
~~~ABG22
Minimalizm
Zwyciezcow sie nie sadzi, zwlaszcza w Swietej Wojnie, ale jednak ten minimalizm przez drugie 45min, ten brak osobowosci Wisly, musi zostac poddany analizie. Za rogiem mecz z Legia, mozliwe, ze wyjdziemy na prowadzenie 2:0, pytanie tylko czy z takim oddawaniem pola za drugim razem ten wynik dowieziemy.

21            -4
~~~NestorSwi atla
VICTORIA!!!
Najwazniejszy mecz polrocza wygrany!!! Reszta bez znaczenia. 3 tryumf nad KSC z rzedu i juz druga wygrana na KAluzy z rzedu!!!

15            -2