Niedziela, 7 października 2018 r.

Michał Probierz: - Jest to dla nas bardzo bolesna porażka

- Porażka to taki przyjaciel trenera, który ciągle jest za rogiem i na pewno mogę przeprosić kibiców Cracovii, że przegraliśmy już trzecie derby. Na pewno przygotowaliśmy się do tych derbów solidnie. Widzieliśmy w jaki sposób gra Wisła, chcieliśmy wyeliminować ich atuty, ale tak straciliśmy pierwszą bramkę, po stracie piłki w środku boiska. Uczulaliśmy na to, żeby nie tracić w taki sposób piłek - mówił po meczu derbowym z Wisłą Kraków, trener Cracovii, Michał Probierz.

- Druga bramka to konsekwencja pressingu. Przypadkowo odbiła się piłka, Maciek Gostomski też mógł zachować się inaczej. Drugą połowę zaczęliśmy bardzo dobrze, bo szybko mogliśmy wrócić do gry, mogliśmy zdobyć bramkę na 2-1 i ten mecz mógł się odmienić, ale nie potrafiliśmy trafić w bramkę. Wszystko to albo słupek, albo poprzeczka, albo spojenie, lub bardzo dobre były interwencje bramkarza. Dlatego ta porażka jest bardzo przykra i bolesna. Sam pierwszy popatrzę w lustro, czy jako trener nie popełniłem błędów. Janusz Gol, który zszedł, obawialiśmy się żeby nie dostał drugiej żółtej kartki. Był już nerwowy i były stykowe sytuacje, różnie to mogło się skończyć. Czekają nas trudne dwa tygodnie, trzeba czekać na następny mecz, bo jest to dla nas bardzo bolesna porażka. Trzeba wyciągnąć to co pozytywne, a to co negatywne, to nad tym trzeba pracować. Pracujemy bardzo rzetelnie, żeby być lepszym. Pracujemy cały tydzień nad tym, w jaki sposób straciliśmy bramkę i to najbardziej przykre dla trenera. Trzeba przyjąć tę porażkę i zrobić wszystko, żeby kibice Cracovii byli szczęśliwsi. Na razie na pewno nie są. Jeśli ktoś przegrywa trzeci mecz derbowy, to sam jako kibic jednego z klubów byłbym zły. Wiem jednak, że pracuję solidnie i nie jestem człowiekiem, który się podda. Jak ktoś zada pytanie, to nie podam się do dymisji - to pierwsze, a po drugie - nie zostałem zwolniony - mówił trener Probierz.

- Chcieliśmy zdecydowanie inaczej zagrać. Problemem było jednak to, że w pierwszych 5-6 minutach mieliśmy cztery straty przy rozegraniu. To są elementy psychiczne. To Wisła miała większą pewność siebie, bo wygrała tutaj poprzednie derby. Widać było u nas nerwowość, a po stracie bramki było pięć minut takie, że mogliśmy stracić kolejną. Własne straty powodowały, że nie weszliśmy na ten właściwy poziom. Brakowało nam tego, żebyśmy to my stworzyli sobie kilka sytuacji. Mieliśmy na początku rzut wolny, mogliśmy też lepiej dograć, ale na pewno nie chcieliśmy tak zagrać, by po 30 minutach przegrywać 0-2. To całkowicie zmieniło oblicze meczu - przyznał opiekun zespołu "Pasów".

- Jakbyśmy w drugiej połowie wykorzystali swoje sytuacje, to wrócilibyśmy do meczu. Ta porażka jest dzisiaj bolesna - mówił.

- Nie podam się do dymisji, bo w to wierzę, jakbym nie wierzył, to bym się podał - zakończył Probierz.


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

PablodeW
oj tam
Michał masz rację, nie podawaj się do dymisji, dalej wierz i trenuj ....... :rotfl:

150            -2
ReMix
Wspaniale Derby
Pan Jesus już się zbliża.Już wbija bramki dwie. Pobiegnę go przywitać. Ze strachu Probierz drży!O szczęście niepojęte, trybuny cieszą się. Dopilnuj Filipiaku, by on nie zwolnił się!

69            -6
~~~fan1978
.....kiedyś musisz miec jaja......
......żeby w przyszłym sezonie znów były "DERBY":lol:

44            -2
~~~KrakusTSW
Michał
No bo tego. Tory były złe i podwozie było złe.

36            -2
~~~Janko Buszewski
Michał masz rację
Nie mysl o dymisji ani sie nie załamuj.Posadz następną roślinke,wyszarpuj piłki zawodnikom zza linii i .....walcz dalej o Mistrzostwo Polski !!:lol:

58            -3
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Probierz nie odchodz my Kibice Wisły bardzo ciebie potrzebujemy, wierzymy ze craxe spuscisz do 1 ligi

47            -5
~~~Darek211
Michaś
Niech dociągnie przynajmniej do następnych derbów, 3 punkty pewne:rotfl:

38            -2
~~~ZaWsZe TS
Panie Probierz
Pan pokazał kulturę pod koniec wywiadu na anal+, ,, Pani nie mnie nie zatrudniała i nie będzie mnie Pani zwalniać`` myślałem że na koniec to jej jeszcze pier.... No cóż jacy kibice taki trener.

36            -5
Blixa1906
Tak swietnego ogrodnika...
...w Krakowie jeszcze nie bylo.

28            -3
~~~Kasztan z Wiednia
Derby za rok
Derby za rok na Reymonta ale z Garbarnią

23            -4
~~~~the real thomas
...
"nie podam się do dymisji bo w to wierzę, a jak bym nie wierzył to bym się nie podał" :rotfl: hahaha

2            -3