Piątek, 12 października 2018 r.

Decydujący mecz wiślaczek! Dziś gramy rewanż z Olympiakósem!

Niespotykanym wynikiem remisowym zakończyło się pierwsze spotkanie dwumeczu kwalifikacyjnego o prawo gry w Eurolidze kobiet zespołu koszykarek "Białej Gwiazdy" z greckim Olympiakósem Pireus. Teraz przed nami rewanż w Krakowie, na który gorąco Was zapraszamy!

Mecz w Grecji rozpoczął się wprawdzie lepiej dla Olympiakósu, który w pierwszych minutach prowadził różnicą siedmiu punktów (9-2), ale pierwszą kwartę i tak wygrała "Biała Gwiazda", bo po niej na tablicy wyników prowadziliśmy 19-17, by na przerwę schodzić z prowadzeniem 32-29. Gdy w trzeciej kwarcie wiślaczki odskoczyły na aż szesnastopunktową przewagę (49-33), zanosiło się na to, że sprawa awansu może rozstrzygnąć się na naszą korzyść już praktycznie w pierwszym spotkaniu. Zespół z Grecji pokazał jednak w finałowej ćwiartce, że nie można go lekceważyć. Wiślaczki na długie minuty zatrzymały się bowiem na 51. punkcie i choć tę niemoc w końcu udało się przełamać, to na trzy i pół minuty przed końcem spotkania Olympiakós doprowadził do wyrównania (55-55), by na niespełna dwie minuty przed ostatnią syreną objąć prowadzenie 59-55. Ostatecznie ten mocno szalony mecz mogła wygrać Wisła, bo udało nam się odzyskać prowadzenie (63-61), ale w finałowej akcji zawodów grecki zespół doprowadził do kolejnego remisu i takim też wynikiem ten mecz się zakończył.

To zapowiada nam solidne emocje, które czekają nas dziś przy Reymonta. Tym bardziej, że wiślaczki są mocno zdeterminowane do tego, aby znów w Eurolidze wystąpić. Nie jest bowiem tajemnicą, że dla niektórych z zawodniczek możliwość gry w tych właśnie rozgrywkach, traktowana jest przez nie wręcz priorytetowo. Aby tak się jednak stało - same muszą po ten awans sięgnąć, zdobywając go na parkiecie. Tym samym nie pozostaje nam nic innego, jak na "polsko-grecką" potyczkę serdecznie Was do wiślackiej hali zaprosić!

Wisła CANPACK Kraków - Olympiakós Pireus
Mecz kwalifikacyjny rozgrywek Euroligi kobiet. Hala Wisły, 12 października 2018 r., godzina 18:30.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?