Sobota, 27 października 2018 r.

Maciej Stolarczyk przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec: - Liczę na kibiców

- Przygotowania do meczu z Zagłębiem Sosnowiec mieliśmy bardzo zbliżone, jak do innych spotkań, bo mikrocykl był siedmiodniowy i pozwolił on na realizację naszego planu. Mieliśmy możliwość przygotowania się do tego spotkania. Myślę też, że będzie ono bardzo trudne, bo Zagłębie Sosnowiec po zmianie trenera dostało nowego impulsu do pracy - mówił na konferencji prasowej, przed poniedziałkowym pojedynkiem z zespołem beniaminka ligi z Sosnowca, trener Wisły Kraków, Maciej Stolarczyk.

- Widać, że zawodnicy Zagłębia są zdeterminowani, a dla nas po takim spotkaniu, jak w Warszawie, będzie to z pewnością trudniejszy pojedynek, bo zakładam też, że zupełnie inny. Zagłębie ma bardzo ciekawych zawodników, jeśli chodzi o szybki atak, bo jest Sanogo, jest Wrzesiński, czy Pawłowski, który bardzo dobrze wkomponował się w zespół, więc będziemy mieli inne przestrzenie do wykorzystania, dlatego spodziewam się trudnego pojedynku. Nie ukrywam też, że liczę na kibiców, którzy cały czas nas wspierają i że również w ten niefortunny dzień, jakim jest poniedziałek, przyjdą i wesprą swój zespół, bo na pewno będą nam w takim spotkaniu bardzo potrzebni - dodał opiekun wiślaków.

Szkoleniowiec zespołu "Białej Gwiazdy" został zapytany o zespół z Sosnowca, który mimo że jest beniaminkiem, stara się grać ofensywnie.

- Każdy zespół ma swoją strategię na mecze i prawdą jest też, że te najlepsze widowiska dla kibiców, to były jednak z zespołami, które mają duże możliwości ofensywne. Dlatego też te spotkania były tak widowiskowe, obfitujące w dużo sytuacji i bramek, bo obydwa zespoły w podobny sposób chciały zrealizować swoje cele. Zagłębie w każdym meczu stwarza sobie sytuacje i jest to groźny zespół. Jak już wspomniałem o tych nazwiskach, praktycznie w każdym spotkaniu - także w takim, w którym nie punktowali - mieli gro sytuacji i prezentowali się bardzo dobrze. Nie byli skupieni tylko na grze defensywnej, ale też chcieli strzelać bramki. Impuls w postaci zmiany trenera zafunkcjonował, czyli ten efekt "nowej miotły", więc spodziewam się w poniedziałek trudnego pojedynku - mówił Stolarczyk.

Opiekun wiślaków został także zapytany o grę drużyny, która ostatnio jest diametralnie różna, w różnych połowach meczów.

- W pierwszym sezonie pracy z zespołem założyłem, że 45 minut nam wystarczy - śmiał się Stolarczyk. - W drugim będzie więcej - dodał żartobliwie. - A tak na poważnie, to każdy ma swoją strategię. Każdy trener koryguje w przerwie pewne sytuacje i to że jedna część meczu jest taka, a nie inna, jest uwarunkowana pewnymi sytuacjami boiskowymi. Mnie cieszy fakt, że zespół jest zdeterminowany, jest zespołem, który przez 90 minut zawsze wierzy w zwycięstwo. I to jest dla mnie kluczowe. Mamy rzeczywiście słabsze fragmenty, ale koncentruję się na tych lepszych i to kontynuujemy w trakcie treningów, bo jest to dla nas punktem odniesienia - mówił.

Stolarczyk został też zapytany o sytuację kadrową oraz fakt, że aż pięciu zawodników jest zagrożonych pauzą za nadmiar żółtych kartek.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza kadra nie jest 30-osobowa, tylko mamy wąską grupę zawodników. Musimy dbać o każdy szczegół, zarówno jeśli chodzi o kartki, jak i o urazy. To też nie jest tak, że tych urazów zupełnie nie ma, ale nasz sztab medyczny jest zorganizowany, działa zapobiegawczo i profilaktycznie. W każdej sytuacji zagrożenia stara się w zarodku doprowadzić do takiego stanu, w którym zawodnik może uczestniczyć w meczach. Jesteśmy czujni na obydwu płaszczyznach, czyli jeśli chodzi o urazy, jak i o kartki, ale tego się nie uniknie. To naturalna część sezonu i jesteśmy na to przygotowani. Mamy w kadrze zawodników, którzy czekają na swoją szansę, żeby zagrać od początku i po to są z nami, po to jesteśmy wszyscy razem, żeby wspólnie wziąć odpowiedzialność i to jest dla mnie naturalne - powiedział Stolarczyk.

- Analizowaliśmy to w jaki sposób Zagłębie grało w ostatnim spotkaniu oraz to jaką ich trener ma wizję - przyznał pytany jeszcze o ekipę z Sosnowca szkoleniowiec wiślaków. - Wszystko zweryfikuje boisko. Trener nie pracuje długo z tym zespołem i na pewno nad pewnymi rzeczami będzie musiał popracować, żeby to funkcjonowało tak, jak on to sobie wyobraża. Najważniejsza jest jednak nasza gra i to, w jaki sposób do tego spotkania podejdziemy. To jest dla nas kluczowe - powiedział.

Na zakończenie Stolarczyk został jeszcze zapytany o sytuację kadrową oraz o stan rehabilitacji nieobecnych Chorwatów - Marko Kolara oraz Tibora Halilovicia.

- Jeden i drugi są na podobnym poziomie, choć ich urazy są diametralnie różne. Marko przeszedł zabieg, to jednak jest bardzo duży progres, jeśli chodzi o jego rehabilitację. Mam nadzieję, że po kolejnej przerwie reprezentacyjnej będziemy mogli zdziałać więcej. Z Tiborem jest podobnie, ma niewdzięczny uraz, bo zbicie przerodziło się w naderwanie i tutaj praca jest innego typu, ale podobny jest okres rehabilitacji. Czekam na ich powrót i jeszcze w tym roku dołączą do zespołu i do rywalizacji - zakończył trener Wisły Kraków.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~FanNatic9 0ABG!!!
Tylko 3pkt
I myślę że LIDER NASZ 😈😈

22            -23
~~~tw Bolek
......
Muszą natrzaskać punktów ile się tylko da do przerwy zimowej bo ludzie krakają już o następnych rozbiorach a ostranio takie krakanie się niestety sprawdza.

30            -22
kibic z daleka
Tylko zwycięstwo!
Nie wyobrażam sobie innego wyniku niż nasze zwycięstwo w poniedziałek. A co do rozbiorów, to ponoć Brema już zarzuciła sieci na Arsenicia...

34            -2
ddd
janekx
Zjedźcie sobie na mecz Wisła-Zagłębie i czytajcie: link » Sprzedaż Wisly-runda 62613762 Oby cos z tego wyszlo! Bo może się łudzę,ale może udaloby się nam wtedy utrzymać Zdenka i resztę.. :-)

37            -5
~~~Mati
Wygrana
Szkoda meczu z Legią, ale panowie... za ciosem, mimo remisu uważam, że jesteśmy w formie, bo nie daliśmy się ostatnio. Tylko zwycięstwo w meczu z Zagłębiem ! :-) ;-)

40            -2
ddd
Weszło FM
Kania prowadzi audycje TSW,to raczej jakieś dojścia ma: link » Robi się coraz ciekawiej

9            -4
~~~Kibic 1906w
Prośba o komentarz
Czy ktoś z zarządu może przedstawić jaka jest prawdziwa sytuacja w klubie? Czy to prawda ze piłkarze od czerwca nie mają wypłat? Na ile meczy jeszcze wystarczy pieniędzy na opłate stadionu? Czy ten mecz moze byc dla nas ostatnim w sezonie?

11            -21
~~~WislaSPAR TANS
Ide na spektakl
Nie wiem czy wygramy czy nie, ale wiem, ze bedzie sie dzialo, bedzie widowicho.

14            -1
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Liczył pan na kibiców ,poszedłem na mecz i liczyłem na pana i zespół .ZAWIODŁEM SIĘ

1            -1