Środa, 31 października 2018 r.

Polonia Przemyśl Klubem Partnerskim Wisły Kraków

Miejski Klub Sportowy Polonia Przemyśl, liczący blisko 110 lat, stał się kolejnym Klubem Partnerskim Wisły Kraków. Do oficjalnego zawarcia umowy doszło podczas poniedziałkowego meczu "Białej Gwiazdy" z Zagłębiem Sosnowiec.

Jest to pierwszy Klub Partnerski z województwa podkarpackiego. Do tej pory Wisła nawiązała współpracę z ośmioma klubami z Małopolski (Unia Oświęcim, AP Wisła Czarny Dunajec, Futbol Brzączowice, Orbita Bukowno, Szkoła Futbolu Staniątki, Akademia Piłkarska Bonito, Piast Skawina i Unia Tarnów) oraz z Juventą Starachowice z województwa świętokrzyskiego.

Polonia jest doskonale znana krakowskim kibicom, a ich sympatia do przemyskiego klubu pozostała jeszcze z czasów przedwojennych. Obecnie drużyna seniorów występuje w IV lidze, celując w awans. Mimo tak długiej historii, dopiero w tym roku w Przemyślu powstał ośrodek szkolący młodzież - Szkółka Piłkarska "Duma Przemyśla".

- Dotychczas szkoleniem najmłodszych zawodników zajmowała się Szkółka Piłkarska "16". Pracują tam z dziećmi bardzo dobrzy trenerzy z dużym doświadczeniem. Nie zapominamy i zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele pomogli Polonii i chcemy, żeby nadal tak było - mówi Tomasz Jaroch, trener koordynator Szkółki. W ramach której trenuje obecnie ok. 150 dzieci w siedmiu grupach wiekowych, od 5. do 10. roku życia.

Z pewnością w szybkim nabraniu odpowiedniego kierunku kształcenia najmłodszych w Przemyślu ma pomóc współpracy z Akademią Wisły. Polonia będzie mogła liczyć na wszelką pomoc, jaką Wisła zapewnia Klubom Partnerskim. Już zaplanowano treningi oraz warsztaty w Przemyślu, które mają przeprowadzić szkoleniowcy z Krakowa.

- Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na początku drogi, jeśli chodzi o szkolenie najmłodszych, lecz nasi trenerzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z młodymi zawodnikami. Dlatego naszym zdaniem jest to najlepszy moment, aby czerpać wiedzę i korzystać z jeszcze większego doświadczenia kolegów z Wisły Kraków - mówi Jaroch. Dodaje, że największym marzeniem jest, żeby za kilka lat na murawie stadionu Wisły zagrał wychowanek "Dumy Przemyśla". - Wierzę, że ta współpraca przyniesie z czasem jeszcze większe korzyści obydwu stronom. Wielu z nas tutaj w Przemyślu ma nadzieję przyjechać w przyszłości do Krakowa i kibicować grającemu w koszulce Wisły naszemu wychowankowi - podsumowuje.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

GrzegorzS
Fajnie mam kilku znajomków z Przemyśla
teraz czas na Jarosław, Dębicę, Pińczów bo tam też mamy wielu kibiców.

28            -2
mati21
tak trzymać
też Wam życzę wychowanka z Przemyśla w Wiśle

5            -2
Waldi2
Sentymentalna dla mnie chwila
Jako kilkuletnie dziecko, w latach 70-tych, chodziłem z Tatą na mecze Polonii Przemyśl. Pamiętam jak dziś, to co mi wtedy mówił: pamiętaj synu, Wisła Pany, Górnik Pany, Legia dziady! Kilka lat później ojciec umarł na zawał, podczas wizyty w Krakowie. Ja zacząłem treningi piłki nożnej a następnie koszykówki w Polonii. 10 lat później wylądowałem w Krakowie. Zarówno Polonia jak i Wisła są w moim sercu do dziś. Ojciec będzie na zawsze. Mój syn Staś nosi jego imię. Krótka chwila słabości w dniu 01.11.

20            -2
bochen
Podkarpacie- tam jest Wisła
Poznałem niedawno przed meczem gościa z Jarosławia, przyjechał z synem specjalnie na mecz i nocował w hotelu - szacunek.

17            -2