Środa, 31 października 2018 r.

Zagłębie Sosnowiec ukarane po meczu z Wisłą Kraków

Zachowanie kibiców Zagłębia Sosnowiec, którzy m.in. odpalili w trakcie meczu z Wisłą w Krakowie środki pirotechniczne zakończyło się ukaraniem beniaminka naszej ligi karą finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. Dodatkowo fani zespołu z Sosnowca nie będą mogli uczestniczyć w kolejnym wyjazdowym spotkaniu swojej drużyny.

Oto pełny komunikat Komisji Ligi w tej sprawie:

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec w 13. kolejce Ekstraklasy na klub Zagłębie Sosnowiec nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 1 najbliższy mecz w Ekstraklasie.

Źródło: Ekstraklasa SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


7    Komentarze:

woytek1974
Zakaz wyjzadu za piro?
Wysoka kara. Za bezpieczne użycie piro nie powinno być kar. A co do kibiców Zagłębia to pokazali kibicom Wisły, że poniedziałkowy termin wcale nie jest aż taką przeszkodą aby mieszkając w krk nie pojawić się na stadionie.

33            -53
~~~Azor
Kibice
Poniedziałek godz 18...ponad 11 tys to dla Ciebie....

24            -3
stary wiślak
woytek 1974!
Czy kara jest wysoka czy niska to inna kwestia. Nie ma w przepisach określenia "bezpieczne użycie piro". Prawo zabrania używania pirotechniki na meczach,nie rozgraniczając co jest bezpieczne,a co nie.I póki tak stanowią przepisy,należy je przestrzegać.Pretensje kierować do UEFA.

16            -9
~~~hej
Nietykalni
Tylko CWKS L nie jest karana za pirotechnikę maczety palenie flag przeciwników np. Jagiellonii.

15            -4
~~~Prawda jest naga
stary wislaku !
Piszesz jakbys byl bylym mundurowym i dalej pilnujesz przeatrzegania przepisow. Wiekszosc na meczu to ludzie dorosli i wiedza co robia. Twoje uwagi sa zbyteczne, bo stadion to nie teatr lub kino i nie musisz pouczac, a mozne dawalbys mandaty ? Przerzuc sie na teatralne portale !

8            -15
woytek1974
@stary wiślaku
Rozumiem Twoją postawę ale jestem za tym aby na stadionach piro mogło być obecne. Oczywiście tylko w rękach wskazanych i przeszkolonych przez klub osób. I wg ustalonych zasad. Jak widziałeś kibice Zagłębia odpalili piro i nic nikomu się nie stało. Nie można wszystkiego zakazywać bo to przynosi odwrotny skutek.

12            -8
nales
woytek1974
A ja poprę starego wiślaka ! Piro jest zabronione i już ..... jego użycie jest karane i kropka . Nie ważne jest co Ty chcesz - ważne są odgórnie narzucone przepisy. Inna kwestia to jak piro zostalo wniesione na stadion - w tej kwestii klub Wisła winna się domagać odszkodowania od firmy ochroniarskiej z którą ma podpisaną umowę , bo to oni bezpośrednio odpowiadają za bezpieczeństwo na meczu.

9            -5