Piątek, 9 listopada 2018 r.

Wiślaczka przeszła do historii gimnastyki sportowej

Na niedawnych Mistrzostwa Świata w gimnastyce, które odbyły się w Dausze, zawodniczka krakowskiej Wisły Katarzyna Jurkowska-Kowalska wykonała ewolucję, której nie udało się dotychczas nikomu.

- Wymyśliliśmy to wraz moimi trenerami. Element podstawowy, czyli salto auerbacha, wykonywałam bardzo dobrze, więc doszliśmy do wniosku, że mogę to zrobić z obrotem. Jednak na poprzednich mistrzostwach świata, w których mnie zabrakło, wykonała to Szwajcarka Giulia Steingruber. Odczuwałam wtedy niedosyt, że sprzątnęła mi ten element sprzed nosa i postanowiłam przy zeskoku dołożyć jeszcze jeden obrót. Stopniowo, po długim procesie treningowym, udało mi się go wreszcie wykonać czysto - powiedziała wiślaczka, na łamach portalu TVP Info.

Ewolucja Jurkowskiej-Kowalskiej została oficjalnie uznana przez Międzynarodową Federację Gimnastyczną (FIG).

- Nadana też jej została grupa trudności E, za jego wykonanie będzie dodawane pół punktu. Te najłatwiejsze, zaliczone do grupy A, wyceniane są na 0,1 punktu - mówiła ponadto dla TVP Info nasza zawodniczka.

Katarzyna Jurkowska-Kowalska jest pierwszą Polką, która doczekała się takiego wyróżnienia.Źródło: TVP Info


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

~~~ZŁOTY
BRAWO
BRAWO!:-)

18            -1
~~~Rozpierdu cha2018
Elegancki Świat:)
Idąc nomenklaturą judoki ten skok się powinien nazywać JuKo (Jurkowska-Kowalska) hehe BRAWO TY ! Kaśka, jakiś wariat na dole z harmonią.... Cie woła :D

9            -2