Poniedziałek, 12 listopada 2018 r.

W szalonym meczu z Zagłębiem Lubin najwyżej oceniliście Pawła Brożka!

Spotkanie z Zagłębiem Lubin zakończyło się dla Wisły Kraków happy-endem, ale naprawdę niewiele brakowało, a tak by się nie stało. Mimo ogromnej przewagi w liczbie stworzonych sytuacji - dwa pechowe, by nie powiedzieć przypadkowe zagrania sprawiły, że o komplet punktów walczyć musieliśmy do ostatniej sekundy meczu. A ta należała do Pawła Brożka, bo to właśnie on znów o sobie przypomniał. Zdobył gola na wagę trzech punktów i choć na murawie pojawił się dopiero w 85. minucie, to właśnie jego uhonorowaliście tytułem najlepszego wiślaka w tej potyczce!

Popularny "Brozio" otrzymał od Was średnią notę równą 7.41 punktów i wyprzedził pozostałych strzelców bramek w meczu z "miedziowymi", a więc Zdenka Ondráška oraz Rafała Boguskiego. Ci otrzymali średnie oceny równe odpowiednio 6.71 i 6.40 punktów, a "szóstkę" otrzymał od Was jeszcze Zoran Arsenić.

Sześciu kolejnych wiślaków "zarobiło" u Was "piątki", ale znalazło się też dwóch takich, którzy mimo zwycięstwa nie otrzymali oceny powyżej wyjściowej. Są to Dawid Kort oraz solidny pechowiec w potyczce z lubinianami - Marcin Wasilewski. Najpierw sędzia podyktował bowiem za jego zagranie wątpliwy rzut karny, a później przypadkowo odbita piłka przyniosła bramkę samobójczą. Stąd też jego ocena to zaledwie 3.89.

Na zakończenie tego podsumowania - małe wyjaśnienie. W głosowaniu "piłkarz meczu" biorą zawsze udział zawodnicy, którzy na murawie przebywali minumum przez około piętnaście minut regulaminowego czasu gry. Jeśli ten był krótszy, ale czy to pozytywnie, bądź negatywnie - dany piłkarz przyczynił się do losów meczu - w głosowaniu bierze udział. Stąd też po meczu z Zagłębiem oceniać mogliście - co oczywiste - Pawła Brożka, a na liście nie znalazł się grający wprawdzie dłużej, bo od 79. minuty, Kamil Wojtkowski. Z tą jednak różnicą, że przynajmniej tym razem - ciężko byłoby wystawić mu ocenę za jego grę.

Oto komplet wyników

Paweł Brożek 7.41
Zdeněk Ondrášek 6.71
Rafał Boguski 6.40
Zoran Arsenić 6.06
Martin Košťál 5.97
Jesús Imaz Ballesté 5.95
Mateusz Lis 5.79
Rafał Pietrzak 5.54
Vullnet Basha 5.51
Jakub Bartkowski 5.36
Dawid Kort 4.16
Marcin Wasilewski 3.89

Pozostałe oceny:
Gra Wisły w ofensywie 6.60
Praca trenera Macieja Stolarczyka 6.51
Gra zespołu: WISŁA KRAKÓW 6.34
Atmosfera na trybunach 6.34
Gra Wisły w defensywie 4.39
Gra zespołu: Zagłębie Lubin 4.12
Praca sędziego - Krzysztof Jakubik 4.10

Kamil Wojtkowski i Jakub Bartosz - grali zbyt krótko i nie byli oceniani w tym spotkaniu.

W głosowaniu wzięło udział 1 985 osób.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


16    Komentarze:

~~~znw ....
co za głupota?
oceniać tak słabo Wasyla przez pryzmat przypadkowego rykoszetu.

102            -35
~~~Lukre
Do wpisu powyzej
A co jeszcze mial Wasyl spierdolic karny,samoboj mize jeszcze 2 gola wbic.....slaby mecz i tyle ale ogolnie to Super pilkarz...kazdemu sie zdarza a oceniamy mecz ostatni!!!

44            -61
~~~Kibic fan chuligan
Gdyby...
... nie Wasyl to w tym sezonie nie bylo by obrony. Taka jest prawda. Peselu nie da sie oszukac. Alw Marcin jak na polska lige i tak robi roznice.

111            -3
~~~-Optyk
pęd stadny !!!
Przyznaję że Brożek zasłużył na uznanie, ale... czy Was wszystkich "pogięło" ??? Mogło być tak, że przy innej obsadzie w wozie VAR, bramka nie zostałaby uznana, a wtedy wszyscy mieliby co najmniej o 2 punkty w ocenach mniej ?!. Czy wtedy Brożek byłby najwyżej oceniony ??? Wątpię. Wasyl miał pecha, a Brożek wyjątkowe szczęście to fakt, ale obiektywizm polega na ocenie całości a nie tylko "chwili".. W mojej ocenie, było kilku innych zawodników którzy zasłużyli na ocenę wyższą od Pawła (chociażby Arsenić) !

73            -27
charlie
Re do pierwszego postu
Wasilewski nie może uznać tego meczu za udany. Strzelił swojaka, sprokurował karnego i do tego nie strzelił z dwóch metrów przy stanie 2:2. Inna sprawa, że ze spalonego. Ale gdyby tego spalonego nie było i gdyby Legenda nie trafiła w końcówce, to ocena byłaby jeszcze niższa. Jak mawiał Friedrich Nietzsche co go nie zabiło, to go wzmocni. W kolejnym meczu Wasyl będzie już nie do przejścia.

31            -10
Kosmaty
Oceny
@~~~-Optyk inna obsada var i mogło nie być karnego. Ale też fakt, że o ile Brożek zasłużył na pochwały, to nie na piłkarza meczu, bo to było jedyne godne uwagi zagranie w jego wykonaniu. Uczciwie podziękować za bramkę jednak trzeba. A piłkarzem meczu dla mnie Boguski. Tylko jeden gol, ale zawsze był gdzie trzeba i zrobił pozytywną różnicę, był zawsze tam gdzie trzeba. Zenek brawo za przełamanie. Co do Wasyla... miał pecha i tyle. W tym sezonie gra dobrze i generalnie tworzy kręgosłup drużyny, ale w tym spotkaniu oba gole na jego koncie i za to tak niska ocena.najważniejsze są jednak 3 punkty i to, że gra jaką widzieliśmy powoli wraca do poziomu z pierwszej części sezonu.

53            -5
~~~sektor x
sektor x
A co miał var do tej bramki,wszytko w tempo idealnie - piszesz jakies kocopaly….Wasyl na pewno nie zasluzyl na tak niska ocene,zadnego karnego nie było a bramka przypadkowa.W leb to powinien dostać Kort i Kostal za niewykorzystanie takich patelni.

31            -6
~~~goal
Tak statystycznie.
Kiedy po raz ostatni Paweł Brożek wygrał tę klasyfikację? A może nie po raz ostatni.

13            -8
Kosmaty
@~~~sektor x
Tempo idealne, ale Var mógł się doszukać zagrania ręką (ja oglądając powtórki nie jestem pewien czy tam ręki nie było, choć skłaniam się ku temu, że wszystko było ok, to nie takie rzeczy nawet var odwalał (pamiętny karny za faul przed polem karnym w jednym z meczów Śląska, już nawet nie pamiętam z kim wtedy grali), albo nawet w tym spotkaniu karny za "faul" Wasilewskiego został podyktowany mimo, że też był do dyspozycji var i miał obowiązek interweniować dając informację, że karnego nie powinno być. Ale jednak został podyktowany po interwencji Wasilewskiego, a samobój - mimo że pechowy - to raczej nie jest interwencja na podwyższenie noty. Zresztą nie czepiaj się oceny za jedno spotkanie, bo to mu poprostu nie wyszło, ale pomimo tego nikt nie zaprzecza, że Wasilewski to kręgosłup tej drużyny i bez niego wyniki byłyby wyraźnie gorsze.

22            -6
~~~i dalej to samo
mecz
totalne jaja, kto tu glosuje????

13            -17
stary wiślak
Z całym szacunkiem dla Pawła i jego "złotej" bramk
Ale nie był on najlepszym piłkarzem Wisły w tym meczu. Nic więcej nie napiszę,bo z głosem ludu się nie dyskutuje.

20            -14
~~~Człeniu
Co do ocen Brożka
Tylko przypomnę oceny z meczu w Gliwicach: Vullnet Basha 2.01 Zdeněk Ondrášek 2.00 Paweł Brożek 1.95 Rafał Pietrzak 1.60 Jakub Bartkowski 1.57 Widać, że bez cienia wątpliwości, Brożek wzbudza skrajne uczucia wśród kibiców. Został jednym z kozłów ofiarnych w meczu, w którym nie działał środek pola, wszedł w drugiej połowie i nie mógł dostać sensownej piłki i w sumie nic nie pokazał, ale w odróżnieniu od Bartkowskiego, nie zawalił bramki, w odróżnieniu od Ondraska, nie zgubił krycia przy rogu i nie snuł się przez całą pierwszą połowę, no i nie dostał wędki tak jak Basha. Skrajne emocje to i oceny skrajne. Brożka trzeba docenić za to, ile wycisnął z tego meczu i uratował nam 3 punkty, ale byli lepsi zawodnicy tego spotkania. Tak samo w meczu w Gliwicach, na pewno nie był w najgorszej trójce graczy, a tak został oceniony.

11            -6
~~~Prawda jest naga
stary wislaku !
Jezeli nie Pawel, to kto wedlug ciebie byl najlepszym pilkarzem ?

9            -7
stary wiślak
~~~Prawda jest naga!
Nie wiem,ale bardziej Boguski,Arsenic,czy nawet Kostal.

10            -11
~~~€
„stary wiślak”
„Z ludem się nie dyskutuje”. Czyje to słowa? Kłamczuszku!hahaha

7            -4
stary wiślak
To moje słowa.
A nie napisałem,że z ludem się nie dyskutuje,tylko z głosem,czyli wyborem ludu,który jest oczywisty i nie podlega dyskusji. Czytaj uważniej. Lud tak wybrał to o czym dyskutować? Można się nie zgadzać,ale przyjąć. Ja pokornie przyjąłem i grzecznie wyraziłem zdanie,że się nie zgadzam,bo nie uważam Pała za gracza meczu.

6            -8