Wtorek, 13 listopada 2018 r.

Progress Andrychów klubem partnerskim Wisły Kraków

W sobotę, podczas zwycięskiego meczu z Zagłębiem Lubin, podpisana została umowa dotycząca współpracy Wisły Kraków z Akademią Piłkarską Progress Andrychów.

Jest to najmłodszy klub, z którym Wisła nawiązała oficjalną współpracę - AP Progress powstała w marcu 2016 roku. W swoich strukturach liczy ponad 150 dzieci trenujących w 10 grupach wiekowych. Z Andrychowa pochodzi m.in. Adam Kokoszka, który do Wisły trafił w wieku 15 lat. Miasto położone jest w powiecie wadowickim i Progress będzie pierwszym klubem z tej okolicy, który oficjalnie szkolił będzie dla "Białej Gwiazdy". 

- Chłopców prowadzi sześciu trenerów, pośród których trzech to magistrowie wychowania fizycznego. Jesteśmy dumni, że nasza ciężka praca została doceniona przez klub z tradycjami, ale i owocną przyszłością. To o czym mówiło się przez lata - "duże kluby powinny współpracować z mniejszymi" - wspólnie zaczynamy realizować. Jednak ten pierwszy krok należy do tego "dużego" i za to należy się chwała Wiśle Kraków. Wspólnie chcemy podnieść poziom polskiej piłki umożliwiając dzieciom profesjonalne szkolenie w warunkach jakie posiadamy. Doskonale wiemy, że "zachód" może pochwalić się znacznie lepszą infrastrukturą dlatego wiedza teoretyczna jak i świadomość trenerów odgrywa tutaj kluczową rolę - mówi Artur Kuczaj, założyciel oraz prezes szkółki.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

~~~rudas83
rudas83
O pięknie. Niezła zmiana, patrząc na środowisko andrychowskie.. Z biegiem lat, myślę że wzrośnie % kibiców Wisełki w Andrychowie i okolicy.

32            -2