Wtorek, 20 listopada 2018 r.

Biało-czerwoni remisują z Portugalią

W meczu kończącym nasz udział w pierwszej edycji rozgrywek Ligi Narodów piłkarska reprezentacja Polski zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Portugalią 1-1. Bramkę dla "biało-czerwonych" zdobył Arkadiusz Milik, a powołany na nie obrońca "Białej Gwiazdy", Rafał Pietrzak, oglądał je z ławki rezerwowych.

Portugalia - Polska 1-1 (1-0)

1-0 André Silva (33.)
1-1 Arkadiusz Milik (66. k.)

Polska: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Thiago Cionek, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Kamil Grosicki (79. Damian Kądzior), Mateusz Klich (75. Jacek Góralski), Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński (90. Damian Szymański), Przemysław Frankowski - Arkadiusz Milik.

Polacy zajęli w swojej grupie trzecie miejsce, a to oznacza naszą degradację do Dywizji B.

Końcowa tabela Dywizji A, grupy 3, Ligi Narodów:

1. Portugalia 4 8 5-3
2. Włochy 4 5 2-2
3. POLSKA 4 2 4-6


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


14    Komentarze:

~~~tabaluga
hmm
jedyny pozytyw to to, że jesteśmy rozstawieni i wyrzuciliśmy z tej dziesiątki "somsiada" zza zachodniej granicy

33            -7
~~~wiślak90b r
Śmieszne rozgrywki
Oczywiście jedyne co jest w nich prawdziwe to nasze miejsce w szeregu....

26            -6
kibic z daleka
Masakra
Nie dało się na to patrzeć. 0 ambicji, 0 pomysłu. W pewnym momencie 9 Portugalczyków zamykało 11 Polaków w ich własnym polu karnym. Dobrze, że ten Portugalczyk sfaulował Milika, bo ten kmiot by tego nie strzelił...Nic z tego nie będzie.

22            -25
~~~tsS
Tylko przeduzy agonie
Zespolu tego słabego trenera.

31            -6
Kosmaty
Paradoksy sędziowskie...
Euro, ćwierćfinał z Portugalią, karny przy którym bramkarz zbyt szybko wychodzi z linii bramkowej, Błaszczykowski pudłuje, nie ma powtórki karnego, Portugalia awansuje dalej. Liga narodów z Portugalią, karny przy którym bramkarz zbyt szybko wychodzi z linii bramkowej, Milik strzela, zarządzona powtórka karnego. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale według normalnego, rozsądnego rozumowania (potwierdzanego wielokrotnie przez ekspertów, znawców i inne tęgie głowy stanowiące i oficjalnie interpretujące przepisy dla UEFA i FIFA w wielu wypowiedziach dla mediów), to jeśli bramkarz wyjdzie za szybko z linii przy rzucie karnym, to jeśli gol nie padnie należy powtórzyć rzut karny (bramkarz złamał przepisy). Można przymknąć na to oko, jeśli jego wykroczenie nie przyniesie dla niego pozytywnego rezultatu, czyli mimo złamania przepisów przez bramkarza gol i tak padnie. To jakim cudem tu decyzje sędziowskie są całkowicie odwrotne od tego jak stanowią przepisy i co się zaleca w wypadku ich złamania. Tam gdzie karny powinien być powtórzony nie dzieje się nic, a tam gdzie można machnąć na to ręką, to nakazuje się powtórkę (może w nadziei, że za drugim razem gol nie padnie... no nie wiem). Całe szczęście, że Milik nie był dziś sobą i nie zmarnował tak prostej okazji na zdobycie gola, co pozwoliło nam zremisować (marne to pocieszenie, ale zawsze to chociaż remis, a nie kolejna porażka).

29            -10
MatiM
@Kosmaty
Tak tak, karny z Portugalią na Euro powinien być powtórzony tak jak 99,9% innych karnych, bo każdy prawie bramkarz wychodzi przed linię.

19            -3
~~~spartakus
@tabaluga
i dzięki temu będziemy mogli na tegoż somsiada trafić w grupie :)

26            -2
MisioTexas
@spartakus
Gdyby nie to, to też byśmy mogli na niego trafić, bo pozostaliby w pierwszym koszyku naszym kosztem.

19            -1
~~~spartakus
@Misio Texas
tys prowda :) może przemęczony jestem. tak czy siak na pewno na nich trafimy.

3            -1
~~~maRcin
@Kosmaty
Przy strzale Milika była powtórka karnego bo zawodnicy za szybko wbiegli w pole karne(Pepe i ktoś jeszcze) a nie że bramkarz zbyt szybko wyszedl. Skoro by tak było to drugi karny też byłby powtórzony bo za szybko znowu wyszedł.

4            -3
~~~WladekTsW
@~~~maRcin w takim razie każdy mógłby tak specjalnie wbiegac
I rozpraszac strzelajacego. Przecież jak trafi to i tak sędzia powtórzy. Więc jaki w tym sens ? Skoro to zawodnicy Portugali wbiegli A nie nasi to nie powinno być powtórki tylko gol.

8            -3
~~~Maxel
@~~~maRcin Karny został powtórzony przez Zielińskiego
Co już zostało potwierdzone. To już w ogóle absurd ,że polak zawala i powtórka karnego. To raczej powinna być piłka dla przeciwnika. Tak każdy może robić A i tak będzie powtórka. Gdyby nie trafił też byłaby powtórka ?! Ten przepis jest martwy. Niby jest A sędziowie odgwizduja to raz na sto rzutów karnych. A zawsze albo wychodzi bramkarz albo ktoś wpada w pole przed dotknięciem piłki. Powinni się w końcu tym zająć albo ująć przepis jednoznacznie bo inaczej zawsze można się przyczepić.

7            -5
~~~maRcin
@~~~WladekTsW@~~~Maxel
No jeju ludzie, jest taki przepis i można to interpretować na różne sposoby. Nasz czy nie nasz co za roznica(na powtorkach widziałem Pepego i kogoś tam jeszcze,skoro Zielek to ok), sędzia zwrócił uwagę na to i powtórzył. Równie dobrze drugiego karnego też mogl powtórzyć bo bramkarz przed dodaniem strzału oderwal nogi z lini bramkowej i wyszedl do przodu. Taki akurat sędzia wczoraj się trafił i tyle

3            -3
~~~Maxel
@~~~maRcin tu nie chodzi o to kto tylko
Że ten przepis jest jest używany raz na 100 przypadków. Co drugi karny jest do powtórzenia. Nikt sobie nic z tego nie robi.

3            -3