Środa, 21 listopada 2018 r.

Wiślaczki zagrały w meczach eliminacyjnych EuroBasketu

Koszykarki Wisły CANPACK zagrały dziś w kolejnych spotkaniach eliminacyjnych swoich reprezentacji przed przyszłorocznym EuroBasketem. Dwie z nich - Božica Mujović i Sabína Oroszová - stanęły naprzeciwko siebie i z tej potyczki z wygraną wyszła Mujović, bo jej Czarnogóra pokonała Słowację 82-68.

Mujović zaliczyła 33 minuty, zdobyła 15 punktów, do których dołożyła po cztery zbiórki i asysty, a także trzy straty i dwa przechwyty. Oroszová z kolei grała 24 minuty, zdobyła jednak tylko jeden punkt, miała sześć zbiórek, dwie asysty oraz stratę, dwa przechwyty i jeden blok.

Zwycięsko swój mecz zakończyły także nasze Hiszpanki, bo ich kadra pokonała 84-71 Ukrainę. María Araújo grała 8 minut, zdobywając 4 punkty i 2 zbiórki, z kolei María Conde zaliczyła 21 minut i zapisała na swoim koncie 7 punktów, 5 zbiórek oraz asystę. Tym razem Hiszpania wystąpiła bez Leonor Rodríguez w swoim składzie.

Powyższe wyniki oznaczają, że Czarnogóra i Hiszpania zapewniły sobie awans na EuroBasket.