Czwartek, 22 listopada 2018 r.

Gazeta Krakowska: Anglicy przyjeżdżają na rozmowy w sprawie przejęcia piłkarskiej spółki

Jak podała "Gazeta Krakowska" w najbliższy piątek na spotkanie z włodarzami Wisły Kraków przyjechać mają przedstawiciele angielskiej firmy, Noble Capital Partners Ltd., która to zainteresowana jest przejęciem akcji wiślackiej spółki.

Angielska spółka chciałaby przejąć klub za… 1 euro. Jednocześnie w ofercie, jaka trafiła do Wisły, zawarta jest propozycja pożyczki obligacyjnej w kwocie 10 mln. Problem w tym, że oferent nie podał nawet waluty, w jakiej tej pożyczki chciałby udzielić - czytamy w artykule "Gazety Krakowskiej".

Więcej znajdziesz na stronie Gazety Krakowskiej, tutaj »


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


74    Komentarze:

~~~robot
koło ratunkowe
w naszej sytuacji dogadanie się z nimi to być, albo nie być prawdopodobnie skoro Gricuk, Ziętek i Kwiecień milczą...

24            -68
~~~~the real thomas
...
nie nie i jeszcze raz nie ! kolejna afera wisi w powietrzu i może być jeszcze gorzej niż z Meresińskim...

84            -27
~~~M23WK99
DOBRE CHĘCI
Nie piszcie że to kolejny podmiot jak mereś, bo w obecnej sytuacji z klubu nie ma nawet czego wynieść.Jeśli Anglicy mają dobry plan to może coś z tego wyjść. Wszyscy wiem że w ofertach nasz Kochany KLUB nie przebiera, a czas gra na naszą niekorzyść. Pozostaje nam WIERZYĆ do Końca. WSZYSCY NA NAJBLIŻSZE MECZE !

41            -34
~~~robot
tylko boję się, że może być gorzej niż po Meresińskim
czyli w skrócie mówiąc i tak jesteśmy w d...

37            -18
woytek1974
Nie czekajmy na cud tylko działajmy!
Dwa komplety na Jadze i Lechu po 33 tys. kibiców to może dać Wiśle 2,5 mln zł. Gdy co trzecia osoba, z tych które będą na meczu zostawi w Wiślackim Świecie po 200 zł, z racji prezentów mikołajowo-świątecznych to mamy kolejne 2 mln zł. Gdy klub rozpocznie już w grudniu sprzedaż karnetów na rundę wiosenną i wykupi taki karnet za 300 zł 5 tys. osób to do klubu wpłynie kolejne 1,5 mln. Razem to 6 mln zł przychodu w grudniu. Bilet na Jagę i Lecha to 70 zł, zakupy w Wiślackim Świecie to 200 zł, karnet za 300 zł. 70+200+300=570 zł. Myślę, że w Krakowie są osoby, które mogę sobie pozwolić na taki wydatek. Wiem, nasze żony nas zabiją! Zawsze chciałem umrzeć z miłości!:-)

101            -41
ddd
Oferta
Też nie mam kasy,ale mam chęci. Plus znam Cześka który zna Stefana a jego szwagier kiedyś widział dużą kasę. A na serio: rozumiem,ze sytuacja jest dramatyczna,ale to są jakieś żarty. A co,jeśli przejmą Klub i nie uda im się znaleźć sponsora przez parę miesięcy? Wtedy Wisła i tak upadnie.. :-( :-(

39            -11
~~~jajo
Zarząd może się zgodzić bo wie, że jest nad przepaścią
i jeśli klub ma upaść to przynajmniej będzie na anglików a nie na nich

58            -7
brovar81
A co za różnica...
I tak jesteśmy pod względem finansowym w ciemnej dupie od kilku lat. Jeżeli nie zaryzykuję my to zbankrutujemy. Jak pomysł Anglików na Wisłę nie wypali to zbankrutujemy. Jak jednak jest jakaś szansa dla klubu to trzeba spróbować. Ja nie widzę żadnego ryzyka. Raczej ciekawość.

32            -17
ADRIAN1989
Wisła to my
Może w końcu słońce wyjdzie z tych ciemnych chmur.

31            -7
~~~Wisła Zakopane
Tylko Tele-Fonika
cupiał wróć!

119            -22
~~~bot
Firma mocno podejrzana
To nie jest żaden inwestor. Oby Wisła nie trafiła w ich ręce. Wygląda na firmę która skupuje bankrutów po czym robi "restrukturyzację". Sprzedaje aktywa, ogłasza niewypłacalność i układa się z wierzycielami (którzy wolą odzyskać cokolwiek niż nic). Spółki akcyjne mają to do siebie, że są wyceniane poniżej wartości aktywów które posiadają więc można je bardzo ładnie "zrestrukturyzować"

61            -10
~~~ja
tak czy inaczej gorzej nie będzie
bo albo pogrąży nas TS albo Anglicy. Warto więc zaryzykować z wyspiarzami a TS niech w końcu przestanie robić uniki i wystawi oficjalnie na sprzedaż SSA. Jeszcze jest szansa na ratunek, tylko zdaje się brakuje komuś dobrej woli.

22            -23
~~~Mathias78
Firma krzak
Według danych z rynku brytyjskiego wartość netto tej firmy to około 338000 funtów (dane z końca 2017). Czyli kolejny Meresinski tylko tym razem w brytyjskim wydaniu.

58            -10
T0RETT0
Wisła & Lechia
Jestem kibicem Lechi i kibicuje też Wisle to co się dzieje Wiśle to kpiny.. Gdzie zarząd siedzi cicho a kibice nic nie wiedzą na czym stoją miała być zbiórka na zaległości i gównn dla czego gazety piszą a nie zarząd.. Czli mają w dupie już wszstko.. POWODZENIA I CZYMAM ZA WAS KCIUKI.. pozdrawiam kibiców Wisły

77            -4
T0RETT0
Wisła & Lechia
Jestem kibicem Lechi i kibicuje też Wisle to co się dzieje Wiśle to kpiny.. Gdzie zarząd siedzi cicho a kibice nic nie wiedzą na czym stoją miała być zbiórka na zaległości i gównn dla czego gazety piszą a nie zarząd.. Czli mają w dupie już wszstko.. POWODZENIA I CZYMAM ZA WAS KCIUKI.. pozdrawiam kibiców Wisły.. Woytek 1974 ..masz racje 100%...

51            -3
~~~wiślak z krk
Kosmaty i reszta
a gdzie Meksykanie ???? ale nie zdziwiłbym się jakby za Anglikami stał Bogusław Cupiał, bo wierzę że nie obca mu jest sytuacja klubu a oficjalnie nie może tego zrobić

10            -37
~~~FanNatic9 0ABG! !!
Woytek74
Popieram Twoj tekst. Każdy niech da tyle ile może . Chociaż smycze za 15zl albo szalik za 25 czy 30 zł. Nie bądźmy obojetni bo ja nie wyobrażam sobie swojego życia bez Wisły Kraków w ekstraklasie .. a Wy dacie upaść temu Klubowi..?! Myślę że 98procent a nawet i więcej nie pozwoli na to bez względu na to jak ocenia Zarząd i cala otoczkę tego co się teraz dzieje

34            -11
~~~FanNatic9 0ABG! !!
powiem wam tyle raz do roku 20000 kupuje karnet
Za 5 stów i mamy 10 baniek w kieszeni co wystarcza na 9 miesięcy utrzymania drużyny. I nie rozumie czemu liczymy i domagamy się od kogoś by ratował nasz ukochany klub jak sami nie jesteśmy wstanie wykupić karnetu. . Naprawdę wolicie mieć 500 zł w skali roku więcej na koncie niż Wisle w ekstraklasie i weekendy na R22.. ? Odpowiedzcie mi na to bo ja tego nigdy nie zrozumie. Proste pytanie 5 stów w kieszeni czy Swój klub Wisła Kraków w ekstraklasiekstraklasie. .?

35            -21
~~~FanNatic9 0ABG! !!
i wytłumaczenie mi to jak rozumiecie Miłość do Wisły. .?
czy w domu jeśli jest źle różnie z dziećmi żona mężem tez uciekanie od problemu i nie umiecie pomoc sobie ..!??jeśli się kocha to na zawsze i w każdej chwili nawet tej złej nie odwracacie się. . wiec pokażcie ze kochacie Wisłe i pozwólmy ja dla nas uratować! !! razem teraz .. nie za miesiąc 2 .. 3 bo może być za późno. teraz kup pakiet 2 meczowy kreśli kochasz ten klub ! i nie robisz tego dla sarapaty robisz to po to ze jak 7egla i derby na r22 są to kipi i jak Wisła wygrywaa jesteś dumny i pełen radości! !!

26            -17
~~~WISLAK
Prosta pilka
Zarzad sprzeda dlugi Angola czyli marke Wisla i upadlosc odzieli to co wartosciowe czyli grunty centrum Krakowa zostawi a Angole kupia tak zwane nic czyli nazwa klubu i dlugi. Proste szukaja sposobu .....

13            -18
~~~Teabag
Kolejna pozyczka?
Smierdzi na odległość...i w ofercie kolejna pożyczka....

25            -7
~~~22ABG22
Anglicy i plan?
Jaki plan? Potrzeba inwestora Z KASA, a nie grupki cwaniaczkow z Londynu z Maroka, ktorzy przejma za 1 euro 112-letni klub. "Jak przejma klub za 1 euro, to beda mieli pomysly" hahaha Mam nadzieje, ze Sarapata nie bedzie tak glupia jak Cupial, ktorego wydymal chloptas z osiedla.

39            -10
~~~tsS
Mathias78
To jest pośrednik, a nie inwestor. Działają w czyimś imieniu.

42            -11
~~~Wiślak
powiązania HSBC z Noble Capital
jakieś 3 lata temu bank HSBC kończył współpracę z Noble Capital i jego siostrzanymi spółkami, ponieważ nie chcieli im ujawniać wymaganych danych. Może tutaj chodzić o pranie pieniędzy sprawdzony info by Dido - HSBC employee

20            -3
woytek1974
@~~~FanNatic90ABG! !!
Ja sobie moje życie bez Wisły wyobrażam. Wisła to tylko przyjemność. Mam wiele książek do przeczytania, mam wiele płyt do odsłuchania i kilka miejsc, które chciałbym jeszcze odwiedzić. Ja jestem już w takim wieku, że potrafię sobie wyobrazić bardzo wiele. Potrafię np. wyobrazić sobie kaca jakiego bym miał, gdyby się okazało, że Wisła upadła, a ja stałem z boku z założonymi rękami i biernie się przyglądałem.

26            -11
~~~Wisła
@~~~22ABG22
Wisła gaśnie i nie myślmy że coś się zmieni. Wszystkie obietnice o zmianie właścicielskiej to ściema zarzadu.

16            -8
~~~Nikepro
Finanse...
Czekam na komentarz Pani Marzeny dotycz. sytuacji w klubie. Gdzie ta transparetnosc....?!?!

53            -4
~~~Janek217
Chodza
Ploty że to firma słup dla Wlodarskiego, sam nie wiem co myśleć. Pogorszyć naszej sytuacji się nie da więc trzeba próbować.

13            -9
~~~kibic Wisełki
Kapitały Noble CApital Partners Ltd
Aktywa Spółki 338 616 Funtów - stan 30.04.2017r po dzisiejszym kursie 4,84 daje to 1.638.901 zł a chcą pożyczyć 10 mln - tyle w temacie. :( źródło link »

21            -5
~~~Ryan
prowokacja dziennikarska
sądzę że to może być prowokacja dziennikarska..

14            -9
~~~Krakkkk
Lokalni inwestorzy
Wszyscy wiedza którzy są poirytowani podejściem zarządu. Inwestorzy maja chceci maja deklaracje realnych sponsorów którzy chcą wejść w klub po przejęciu z przyzwoitą kasą... jak Zarząd woli dyskutować z firma która cche zrobić to co planował meresinski to życzę powodzenia. Wypuścić obligacje konwertowane na akcje może bieżący zarząd! Sam o tym pisałem kilka miesięcy temu wraz z deklaracją zakupu takich obligacji które są zabezpieczone przyszłymi akcjami S.A. Pomyślcie za 1000 zł można by było być wierzycielem a później udziałowcem Wisły :)

23            -3
~~~ollo
sprzedaż
mam nieodparte wrażenie, iż nasz zarząd nie bardzo chce oddać spółkę, nie istotne teraz komu, czy Panowie Ź i K , czy angole, coś jest na rzeczy , ktoś tym steruje? a może audyt wykrył by kolejne trupy( długi) które tym razem już poszłyby na konto Tego zarządu.

22            -5
GrzegorzS
Tak czytam od paru dni te pojawiające sie informacje
o dramatycznej sytuacji spółki, o brakach na pensje dla zawodników, z drugiej strony klub milczy, zespól pracuje, bilety sie sprzedaja. Są apele Niemca jakies wywiady z Motyka opowieści o możliwości bankructwa i startu od poziomu czwartej ligi. Kurcze i zachodze w głowę, co znowu sie stało w ostatnich trzech czterech miesiacach, czy ubyli sponsorzy, czy nie sprzedawały sie bilety, czy ktoś nie zamierza wypłacic Wisłe kasy za katering, w końcu, czy klub nie dostanie transzy po zakończeniu rogrywek jesienych z C+. Kuyrcze, czy my nie mamy zadnych wpływów do kasy, czy tylko same wydatki. Wiemy o tym, że klub musi płacić za wynajem stadionu na każdy mecz wiemy o tym że w lecie spłacono miastu ponad 1 milion złotych w ramach walki o stadion. Kurcze, ale co mecze nie przynosza zysku, sponsprzy przestali przekazywac pieniądze. Wisła ma przecież dochody z dnia meczowego. Wiem, że sa one pewnie rozplanowane na spłacanie róznych zaległości i spłat i może trudno o gotówke, ale nie słysze, ze zagrożone sa kolejne mecze jakie będa organizowane w Krakowie w tym roku. KUrcze kolejna sprawa zima otwiera się okiemko transferowe i spokojnie mozna ratowac bierzaca działalnośc sprzedaż paru zawodników i to za całkiem przyzwoita gotówke. Więc troche nie rozumiem tego całego zamieszania i odgłosów jakoby miała się spełnić czarna wizja i klub miał by zbankrutowac. Kolejna sprawa Pan Kwiecień i Panowie Ziętek-owie chcieli wchodzić do klubu z oferta po 40 tysięcy ale jak Pan Griciuk, o którym od początku było wiadome, że grosza nie ma się nie spotyka z nimi to juz nie wchodza do klubu. Kurcze dla mnie to jeden wielki chaos informacyjny sprzecznych danych poglądów zagrożeń to wszystko jest nie spójne. Miała byc polityka informacyjna i znowu jej nie ma. Trudno z tego bałaganu wyciągnąć jakąś spójna wykładnię a do tego nagle zjawiaja się mityczni anglicy z propozycja 10 baniek pożyczki w niewiadomej walucie i jakąś wiazja sprzedaży lub dokapitalizowana Wisły. Mamy powtórkę z rozrywki z lata wtedy chodziło o stadion teraz mamy bankrutowac, choc tak po prawdzie poza informacjami o braku wypłat dla zawodników (co jest normalną sytuacja dla większości klubów w tym okresie) ponoć od sierpnia naprawde nie widze by sytuacja była az tak ina niz ta z ubiegłego roku. A tu mamy bankrutować gdy rok do tyłu nie bankrutowaliśmy w podobnych okolicznościach przyrody tylko szykowaliśmy sie do zatrudniania nowego trenera i zwalnialiśmy poprzednika. Piłkarze zreszta też meli zaległości płacowe sięgające wówczas sierpnia? A sory media żyły policja w klubie teraz żyjemy wizja bankructwa. i nie przystąpienia do rozgrywek. Ja się pytam DLACZEGO takie wizje miały by się ziścić. Klub przeciez ma stałe dochody, z których realizuje spłaty zaległości. Jedno jest pewne jak nie było polityki medialnej klubu tak nie ma więc media szaleją co odbija się w sumie na klubie. Kurcze jak jest tak źle to Prezes to powina powiedziec a jak jest ja było a media szaleją, że jest żle tak jak było to tez powina to powiedzieć lub temu zaprzeczyć. Kurcze jeśli mają byc jakieś realne rozmowy z ewentualnym nowym właścicielem to tez dobrze by było by odbyły sie bez tego medialnego zamieszania.

22            -29
~~~ollo
~~~kibic Wisełki
LTD znaczy tyle co w Polsce sp.z o.o. Duże spółki z o.o. w Polsce maja kapitał założycielski bardzo mały tzn. tyle ile wymaga prawo tzw. minimum, a obracają b. dużą kasą, więc to że angole mają niewielki kapitał założycielski o niczym nie świadczy.

22            -5
~~~Wisła Zakopane
Sponsorzy potrzebni!!!
Sprawa jest poważna! Wiśle grozi ogłoszenie upadłości!!!! Sponsorzy potrzeni!!!

15            -2
~~~WISLA będzie wielka
Sarapata
Sarapata nie miała czasu spotkać się od miesiąca z panami Z i K . Ona chce upadku tylko dlaczego ? Co oni tam porobiło? Czegoś się boją!

45            -3
~~~ollo
GrzegorzS
Piłkarze nie dostali pensji od 4 miesięcy!

20            -2
~~~ollo
GrzegorzS
Piłkarze nie dostali pensji od 4 miesięcy!!!!!

14            -3
GrzegorzS
ollo drobiazgu
specyfiką naszej ligi jst, że w większości klubów piłkarze dostaja pieniądze w trybie zaległości, czyli z paromiesięcznym opuźnieniem. Więc z tego powodu bym nie dramatyzował. Jeśli zaś chcesz by problem był mniejszy to idź kup pakiet na następne mecze i skorzystaj z oferty Wiślackiego Świata. Nie wiem czy ja dobrze odczytuje całą sytuacje moze źle, ale na razie nie widze powodu do bankrutowania klubu. Co nie znaczy, żeby przed tym się uchronić zimą Wisła by się utrzymać na ligowej powierzchni nie sprzeda paru zawodników podstawowej jedenastki i nie będzie kończyć ligii z Plewką w wyjściowej jedenastce. Taki wariant jest dla mnie oczywisty, ale wycofanie się z rozgrywek w trakcie sezonu jednak było by dla mnie wielkim zaskoczeniem. Była by to pełna kompromitacja Sarapaty. No chyba, że wierzyciele jako masa zgłosili by się z wekslami. Narazie w zklubu i z zespołu nie dochodza jakies rozpaczliwe wezwania. Z doświadczenia wiem, że nie jest lekko, ale tez wiem, ze media żyły, żyją i życ będa z robienia zamieszania. Co więcej czesto czerpią z plotek i wypowiedzi zatroskanych wójków. Ostatnio GK dolała oliwy do ognia dając wywiad z Motyką mówiącym o IV lidze i wczoraj z Niemcem w mniej więcej podobnym tonie. Zarazem z drugiej strony sa info z tej samej gazety o tych anglikach. Zastanawia mnie zarazem, że wszystkie doniesienia medialne płyna od Karcza w innych mediach nic nowego się nie pojawia tylko wszyscy na tym co on pisze bazują. Paniętam, że ostatnio Sarapata miała z nim scysję, więc albo sie przeprosili i mamy jakis kanał informacji albo sie nie przeprosili więc gość zbiera ploty. Jedyne co możemy zrobić to kupowac bilety, szykować kase na jakąś dramatyczną zbiórke i czekać na oficjalne oby dobre informacje. Tak czy inaczej droga pikarskiej Wisły w tym układzie właścicielsko organizacyjnym chyba powoli dobiega końca. Jak to sie wszystko potoczy moim zdaniem okaże sie w zimie. Nie widzę też tego tak, że Wisła zbankrutuje. Raczej wejdzie nowy właściciel. Jeśli będzie to silny impuls to utrzymamy skład i będziemy wojowac w lidze o puchary. jeśłi bedzie to jedynie akcja ratowania klubu to stracimy kilku zawodników i w kolejnym roku będziemy się bic utrzymanie w lidze z dużo słabszym składem. Tak czy inaczej maksymalnie zapełniony stadion na dwu ostatnich meczach przy R22 w tym roku będzie sygnałem że Wisła to my kibice. Więc idżxie po bilety. Wisłe możecie pomóc będąc na meczach kupując na nie bilety. Marzeniem byłyb dwa komplety na trybunach. Jazda Jazda Jazda Biała Gwiazda.

18            -26
~~~ollo
grzegorzuS
pakiet już kupiłem dlatego też prosiłem pod innym tematem o licznik sprzedanych pakietów, Wiślackich gadżetów już nie ponieważ moja szafa ma ograniczoną pojemność. Dziennikarz Karcz ma czy tego chcemy czy nie dobre dojścia do informacji z tzw. pierwszej ręki. Pzdr

15            -2
~~~Add
inwestorzy
Większość inwestorów mogących włożyć pieniądze w klub interesuje zysk więc jeśli podczas negocjacji będzie mówione tylko o ratunku klubu, utrzymaniu to ciężko będzie znaleźć kogoś naprawdę bogatego. Powiedzmy sobie szczerze - jest dużo ludzi/firm którzy mogli by zainwestować w Wisłę a dług który jest spłacić i wrzucić drugie tyle do kasy klubowej ale trzeba ich przekonać. Osoby odpowiedzialne powinny kontaktować się z takimi ludźmi ze świata przedstawić wizję klubu który chcę osiągnąć sukces i wykręcić takie wyniki jak jeszcze nikt w Polsce. Jeśli ktoś uświadomił by kogoś takiego że zrobienie z Wisły mocnego klubu grającego w pucharach wywołało by duże zamieszanie w mediach światowych, ludzie bardziej zaczęli by interesować się Wisłą, a co za tym idzie jej właścicielem / sponsorami / partnerami co przyniosło by ogromny zysk temu kto zainwestował. Może mnie troszkę poniosło ale czasem cuda się zdarzają

28            -1
GrzegorzS
widzisz ollo i fajnie ja tez kupiłem
dzis kalendarz kubek termiczny i zestaw szklanek na prezent na mikołaja dla znajomka. I jest dzięki temu pare złotych więcej w klubie. Jak donosi Sport brakuje nam 8 baniek na dokończenie sezonu w obecnym kształcie zespołu więc już brakuje o te 300 zł mniej. Jeśli chcemy utrzymania poziomu gry zespołu to trzeba kupować bilety na mecze i pamiątki. Im nas więcej na stadionie tym wieksze pole dla władz klubu by siągnąć kolejnych sponsorów. inna sprawa, że pora na konkretnego inwestora, który wejdzie do klubu z konkretną pulą pieniedzy.

17            -10
~~~Czesław M.
Odpowiedź dla GrzegorzaS
Jesteś pewien że te pieniądze idą na klub. Masz ich potwierdzenie.

21            -15
GrzegorzS
Nie Czesiu nie mam potwierdzenia
grunt, że ty wiesz, że nie idą tylko przejada je pazerna Sarapata, Misiek i inni złodzieje zjednoczeni przeciwko Tobie!!!!!.:-(

27            -23
Maxi
Niepoważna oferta .......
..... kapitał 1000 GBP ;) rocznie dochody na poziomie 300 tys. GBP

5            -6
~~~Barszcz nieKnorra
Przyjechali Ci Anglicy czy nie było żadnych biletow
na tanie linie lotnicze za 9.99£ ???

13            -6
~~~-Optyk
dwa wyjścia..
1. stać z boku i marudzić . Wszystkim wmawiać, że nie warto nic robić bo składki, zrzuty, czy jakikolwiek spotkania nie mają sensu bo.. zarabia na tym Zarząd i w sumie to i tak jest przejeb... Lepiej stać na uboczu.. 2. Zaangażować się. Kupić karnet, chodzić na mecze, dawać darowiznę (przykład Socios i przekazywanie kasy dla Piłkarzy), kupować w sklepiku Wiślackim, nawoływać znajomych do wsparcia Wisły.. Ja wybieram wyjście drugie ale jak widzę, wielu odpowiada to pierwsze. Co wam to da ??? Czy jeżeli nawet ( w co nie wierzę) spełni się czarny scenariusz to będziecie jedynie co mogli, to zapuszyć się jak paw i powiedzieć "a nie mówiłem". Czy naprawdę to tak was rajcuje ?! Każdy z Was ma oczywiście tysiąc powodów żeby krytykować i demonizować, ale po co to robicie na forum ? Piszcie bezpośrednio do Zarządu, to przynajmniej może coś pomóc ! Jeszcze nie przegraliśmy więc trzeba walczyć, a nie przy "pierwszym wystrzale" spieprzać i jęczeć, że już po wszystkim. Jesteśmy w specyficznej sytuacji gdzie najbardziej zasłużony Klub w mieście (i jeden z kilku w Polsce), nie może liczyć na wsparcie naszego Miasta tylko przez subiektywną niechęć włodarzy i lokalnej prasy. Część z nich, może sobie myśli, że jak Wisłę uda się "zdołować" to frekwencja u podpasek będzie większa.. Może i trochę racji mają ?! " i nawet kiedy będzie żle…" - Kojarzycie ?!

21            -5
~~~stachu
do @GrzegorzS
twierdzisz, że mamy do czynienia z nagonką medialną a sytuacja nie jest tak zła, to dlaczego zarząd nie wkroczy na drogę sądową i nie pozwie twórców tych artykułów skoro podają nieprawdę i działają na szkodę Wisełki. Zarządzając Wisełką maja nie tylko prawo, ale i obowiązek dbać o jej dobry wizerunek. Jakoś nie słychać o pozwach, więcej nie ma nawet publicznego dementi.

24            -6
~~~przewalek
Pizza, pizza?
Wygooglowalem siedzibe firmy, Maly, narozny domek gdzies na angielskim zadupiu, na parterze sprzedaja pizze oraz ognie sztuczne (moze rowniez ulubione przez kibicow polskich race). Gostek, ktory zalozyl noble capital pewnie sprzedaje race, albo pizze, albo gniezdzi sie gdzies na pieterku, w schowku na szczotki i brudne majtki....

5            -11
~~~wasyl
wpadło kilku chopoków z UK połajdaczyć się w weekend na...
.. koszt Wisły Tak to każdy by chciał:lol:

11            -7
~~~Jatoja
@~~~-Optyk
Chłopaki wyciągnęli w Poznaniu z 0:2 na 5:2 tak my też jako kibice możemy wyciągnąć z beznadziejnej sytuacji! Walczymy do końca! Najbliże dwa mecze po 30 tys biletów. Zimą jak sprzedamy kogoś np za 500 tys euro to już 2 mln zl. Na wiosnę mobilizacja na karnety i może latem kogoś uda się sprzedać za dobrą kasę! Np. Zorana za 2 mln euro.

22            -3
Mario7474
lo
Przyjechali cisną wódę na rynku jak od lat

18            -3
~~~wasyl
@Jatoja a kogo oprócz Arsenica ktokolwiek chciałby kupić...
i to za 0,5 m euro?

6            -17
~~~Kibol z Reymonta
Wisła balansuje nad przepaścią....
do przezycia potrzebuje ok. 8mln. zł a niejaki Bogusław Cupiał własnie w 2018r. awansował w rankingu Forbesa z 51 na 12 miejsce.W ciagu roku powiększył swoj majatek 4-krotnie.Obecnie szacuje się go na 2,4 mld zł.Telefonika jest w tak dobrej kondycji finansowej ze za 732 mln. zł kupiła JDR Cable, brytyjskiego producenta kabli podmorskich.Gość wycisnął z Wisły ile się dało,zadłuzył klub na potęgę a gdy miał noz na gardle to nie wahał się oddać klub zwykłemu kanciarzowi aby tylko moc uruchomić linię kredytową dla Telefoniki.Teraz klub kona ,Telefonika prosperuje jak praktycznie nigdy wczesniej ale Cupiała to nie rusza.

34            -30
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
jeżeli Cupiał ma cos takiego jak serce to uratuje Wisłe. link »

22            -10
~~~robot
do kibol z Reymonta
Cupiał zarobił dlatego, że dostał pomoc od banków i mógł się odbić bo z Telefoniką też było cieniutko. Zrozum wpompowanie kasy w klub przyniesie mu kolejne straty to po pierwsze a po drugie tam rządzi jego córka Monika i tyle w temacie

22            -8
~~~Kibic znad morza
Wisła
To co wyrabia TS to jakiś skandal. Ja to widzę na dzień dzisiejszy tak: TS nie chce oddac Wisły i już. Tak ot poprostu. Nawet szejkom by nie oddali. A oto ich plan: oddać klub anglikom pod pretekstem ryzyka bo nie ma wyjścia,następnie klub upada ale winni są anglicy, i wtedy wraca TS z Sarapatą niczym rycerz na białym koniu i od IV ligi budują własną Wisłę. Ale wtedy już beze mnie. Możecie minusować ile chcecie ale ja do tego (mam nadzieje nigdy nie doszłego)projektu ręki nie będę wówczas przykładał!!!

34            -9
Mada
no kto jak nie MY
qurwa kto jak kto ale MY kibice naszej WISLY możemy to uratować wiec wszyscy spiąć dupska ubrac gacie i zapier.... na najblizsze mecze brać sąsiada sąsiadkę kumpla kupele zonę kochankę i na mecz no możne i teściowa i myślę ze będzie 30 tys jak zawodnicy moga grac za friko to QURWA MY nie mozemy byc z nimi jazda po bilet

20            -7
~~~Fafik
Cieżko będzie
Niestety, nie wierze że Anglicy lub Chińczycy chcą kupić nasz klub. Bo szczerze to po co im? To tak jak jakiś Polak kupował by klub w Kazachstanie czy Azerbejdżanie. Liga słaba, szansa zarobku żadna ... są lepsze opcje dla kogoś kogo nic z Polską lub Wisłą nie łączy. A jeśli chodzi o Polaków to przecież to nie jest inwestycja... Kupujesz klub po to żeby spłacać czyjś dług za 20+ milionów? Jedynie tutaj ktoś bogaty który wie że pieniędzy nigdy nie odzyska mógłby nas uratować; to albo jak by się dłużnicy zrzekli długów ... a to raczej jedynie możliwe w krainie krasnali.

27            -4
~~~GURULI 76
A JA SIĘ PYTAM ? GDZIE KUBA......
Czemu nie pogadacie z Kubą Błaszczykowskim może on został by udziałowcem w Wisełce, NIE MOŻNA ZNALESC 2 GŁOWNYCH SPONSORÓW PO 50 % UDZIAŁÓW KOSZTY NA 50% I ZYSKI NA 50%!!!!! Przeciesz zawsze jakieś wyjscie jest .

14            -13
~~~Krakus 1964
Ojej ojej ,kopacze nie dostali pensji na czas...
Biedaki nie dostali srednio po 30 tys. Zł miesiecznie na łeb i muszą żyć za dajmy na to 5 tysięcy miesiecznie. Ależ tragedia dla nich i dla ich rodzinek. Nie kupią przez pewien czas nowego Ajfona nie pojadą na wczasy do Indii czy na Kube, nie kupią sobie nowej bryczki. Ale może za to poczują Ci nasi kopacze jak to jest żyć na poziomie normalnego Polaka choć Ci i tak sa znacznie poniżej ubogich kopaczy.

9            -60
~~~Rozpierdu cha2018
Smutne
Najgorsze jest to że nasza prezeska ma w głowie jedno: Wisła ma mieć frekwencje i nie musi mieć sponsorów. I tego się trzyma. Tylko krowa zdania nie zmienia. I nasza prezeska też. Misiek nie podpowiada to siedzi cicho. Taki nasz los.... obiecywana transparentność chyba prędzej będzie 4 liga niż transparentność. Pozdr Chcę pomóc ale to znowu donikąd nas zaprowadzi. Od 2 lat wychodzimy na plusie.... bo w minusy dają plus. Prezeska matematyk

38            -6
~~~Kibol z Reymonta
~~~robot
Aby dostać pomoc od bankow musiał pozbyć się nierentownej Wisły.Taki był warunek.I zrobił to w skandaliczny sposob.Gdyby nie TS to Meresinski albo hochsztaplerzy z Niemiec wymazali by Wisłę z piłkarskiej mapy Polski.Cupiał nie miał zadnych skrupulow oddajac klub w rece tych oszustow.Teraz czytamy ze jest dwoch gosci ktorzy dadzą pewną kasę ale tylko wtedy gdy znajdzie się trzeci.Wyliczyli ,ze potrzeba 400tys. Coż to za suma dla takiego Cupiała.Gość ma tyle kasy ,ze do końca zycia jej nie wyda.Co stoi na przeszkodzie aby pomogł Wiśle?Przeciez podobno jest jej zagorzałym kibicem.

22            -20
~~~......
Tego trupa już nikt nie zreanimuje
4 liga od przyszłego sezonu. Dzięki tsw i innym mniejszym pasożytom.

17            -12
~~~Ooooooo
ci co nadają na Cupiała to banda debili
gdyby nie on nie było by tyle tytułów MP i tyle radości. Jego interes to TeleFonika a Wisła była tylko pasją gdy jego biznes był zagrożony oddał Wisłę i każdy z was by tak zrobił żeby ratować rodzinny biznes jedyny minus to w jakim sposób to zrobił. Wy zamiast wieszać psy na Cupiale zastanówcie się co robi k222A MAĆ `mAGDA gESLER " naszego klubu ?!!!!!! pierdoli głupoty na prawo i lewo , kłamie , oszukuje i robi z siebie pajaca na każdym kroku ale nic ona nie winna WINNY CUPIAŁ bo oddał Wisłę albo że teraz nie chce jej pomóc A MA PRZECIEŻ TYLE PIENIĘDZY !!!! banda IDIOTÓW hahaha hahaha hahaha TO są jego pieniądze i zrobi z nimi to co zechce.

34            -10
~~~Acharavi
@~~~Kibol zReymonta
Zważywszy że troszkę przyczynił się do obecnej sytuacji w Wiśle,inwestował w Wisłę a na koniec wystawił jej rachunek za swój sponsoring,czyli co Boss zagrał sobie w takiego Menadżera live...

10            -9
esaper
Krakus 1964
Zazdrościsz,czy szydzisz ? Ktoś takie umowy podpisuje i bez względu na to czy są sprawiedliwe to trzeba płacić.

13            -2
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
I co dalej ?
Anglicy dajmy na to zakupią Klub za 1 euro i co dalej ? dadzą 10 mln. pożyczki i co w zamian wezmą ? Co Wisłą jeszcze ma ? GRUNTY !!!! O to chodzi angolom a nie o jakieś ratowanie Klubu.

10            -9
~~~Mm80
Zaufanie
Ja juz mam brak zaufania do wladz dopuki nic sie nie zmieni i nie przejma go osoby z poza ukladow mam juz dosc dokladania. Tym pana od 400 tys tez nie wierze chca szumu narobic wokol siebie. przy 2 meczach w miesiacu na swoim stadionie przy frekwencji 15 tys to jest kwota 1,2 mln a reklamy a prawa telewizyjne 400 tys wyciagna wiec mydlenie oczu. Ja sie tylko zastanawiam gdzie jest ta defraudacja kasy bo gdzies jest. Kluby za taka frekwencje daly by sie pociac. Sa sponsorzy partnerzy gdzie kasa za sprzedanych zawodnikow akcje kibicowskie gadzety ze sklepu. Jako osoba zwiazana z klubem od lat 80 chce wiedziec na co ta kasa idzie skoro nie placa pilkarza 😠

30            -5
nales
Prawda ...
.... jest niestety smutna ! O sytuacji klubu dowiadujemy się z mediów , a Zarząd i p Prezes mimo wielu obietnic milczy. Kibice klubu nie utrzymają i taka jest prawda ! Może starczy na dwa kolejne mecze , a co z realizacją kontraktów , co ze spłatą długów , z rosnącymi odsetkami ? Ciekawi mnie jedno : czy p Marzena również nie pobiera wypłaty od 4 mies jak reszta ?

48            -3
~~~Nikepro
Boss
Szanowny Panie Cupiał prosimy o pomoc naszej kochanej Wisełce!!! Jest Pan w stanie tego dokonać. Prezent Mikołajowy dla wislakow bezcenny!

29            -7
~~~Bobok 8555;
Żenada!!!
Woytek74 puknij ty się w łeb!!!Pani prezez i zarząd biorą grube pensje i nawet się nie staną przed kamerą lub na portalu pisemnie nie poinformują społeczeństwa o sytuacji w klubie i dalszych planach.To jest lekceważenie kibiców!!!!

47            -5
~~~paweł
brak słów !!!
Albo jestem dziwny albo mi się wydaję, że już dawno powinno być na stronie podane numer konta żebyśmy MY kibice mogli wpłacać wedle możliwości finansowych kasę. W obecnej sytuacji liczy się przecież każdy dzień, każda godizna... Na co oni czekają ? Aż Sarapata zacznie szukać sponsora? wybaczcie ale to akurat nierealne..

21            -2
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
moze po grudniowym meczu nalezało by isc na hale i przegonic to tałatajstwo mylnie nazwane kibicami.

9            -2